Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek fórum

PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: PCOS - a leggyakoribb oka a női meddőségnek

445. nicolette02 (válaszként erre: 444. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 09:39

Igen mindenféle képpen bízom benne, meg mondom nekem használt, mert lett peteérésem és meg is jött ahogyan kell, csak sztem nem volt életképes a pete vagy ilyesmi lehetett de most bizots sikerül érzem..... Nem tudom megmagyarázni de biztos jó lesz.

ja és igen én is elmentem egy meddőségibe, és ti mióta próbálkoztok??

Mert ott 1 év után foglalkoznak veled.

figyu menj el egy rendes szakorvoshoz, mert ő tudja majd hogy mit kell tenni, vérvételek, uh a megadott időontban és akkor utdja majd mit kell adni neked. Ez a doki egy kontár. és van még egy pár napod, hogy elmenj nem?? Hanyadik napon vagy???

444. Pankakukac (válaszként erre: 443. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 09:33

Most beszéltem az asszisztensével ( a dokit lehetetlen élérni) és azt mondta, hogy nem fog megnézni, mert ők nem szoktak. Ahhoz meddőségi központba kellett volna mennem. Jó mi? Fizetek érte és akkor így reagál!!! Eldobom az agyamat!!!

Azt hiszem, hogy hozzá sem kell többé mennem. Uh, de nehéz ez.

Te most bízol a Clostiban, hogy sikerülni fog?

443. nicolette02 (válaszként erre: 442. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 09:25

Szia ez nagyon nagy baj, mert a closti az cisztákat is okozhat ezért kell nyomonkövetni, és mondjad neki te hogy szeretnéd megnézni a 12-14 napon valamelyiken hgoy vannak e petéid?? Kb 18-23 mm nek kell lenni és ha vannak akkor a napokban akció. Ne foglalkozz vele a 14 nap a legjobb akkor megnézetni magad és kész, te fizetsz és nézze meg, hogy egyáltalán használ e vagy ront rajta. Ez nagyon fontos, hidd el. Engem is néztek, mert pcos kockázata van hgoy elcisztásodhat a petefészek.

Igazából mi már több mint egy éve lassan másfél éve próbálkozunk, eddig sikertelenül, dehát ebből egy fél évig nem is jött meg és előtte is csak ... néha. Úgyhogy ez érthető, de most bizakodó vagyok.

442. Pankakukac (válaszként erre: 441. - Nicolette02)
2008. máj. 30. 09:15

Mióta próbálkoztok babával?

Nálam az a gond, hogy akár milyen dokihoz megyek, nem foglalkozik velem kellőképpen. Most is csak megkaptam a Clostit és nem néz Uh-al sem, csak találomra akciózzunk. Pedig privát mentem a dokikhoz. De így nem tudom, hogy mikor legyünk együtt, stb.

441. nicolette02 (válaszként erre: 439. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 09:05
Ja a tüneteim, híztam a gyógyszert miután letettem kb. 10-15 kg-ot, nem jött meg kb fél évig és a világ összes tesztjét megcsináltam :-) és ott látták, hogy ciszáim vannak, kaptam Norculutot és beszedtem és megjött a segítségével, azóta meg tornázom és diétázom.
440. nicolette02 (válaszként erre: 439. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 08:58

Szia, a Pcos nőknél az a baj hogy nem lehet kiszámolni, hogy mikor van a pé és ez a legnagyobb baj. Meg nem isbaj, van aki a 48 napon esett teherbe, mert akkor indult be a szervezete. Úgyhogy bármi lehetséges. Én egyszer szedtem clostit és akkor volt is tőle 2 nagy érett petém, ami sztem nem repedt meg. Most kapni fogok sztem injekciót is.

Ja amúgy nekem is jók lettek az eredményeim, csak az Fsh és Lh arány tért el de csak tényleg nagyon kicsit. Majdnem 50-50 volt, tizedes eltérés volt a kettő között, de minden a normál tartományba esett. Úgyhogy nekem is azt mondta a doki, hogy jöhet a baba!! És nyugi jönni is fog!!!!!!!!!

2008. máj. 30. 08:40

Szia! Köszi, hogy válaszoltál! Látom a másik topicban, hogy te is Clostit szedsz. Én most vettem be először és nagy reményeket fűzök hozzá.

Neked milyen tüneteid vannak PCOS-ben? Nekem nagyon semmi, hormonok rendben,csak a tesztoszteron magas. Novemberben cisztával műtöttek, mindkét petefészek tele volt. Akkor azt mondta a dokim, minden rendben, jöhet a baba. De vérzés nem volt, így peteérés sem. Most Norcoluttal volt megvonásos és bevettem a Clostikat. Szerinted van esélyem?

438. nicolette02 (válaszként erre: 437. - Pankakukac)
2008. máj. 30. 08:34

Szia!

Én is PCOS vagyok. És sajnos nekem sem jön meg csak hónapok kérdése. Van amikor egy fél évig sem jött meg. De amióta szedtem a clostit most már 42 napra redukálódott, a baba viszont még várat magára, de sztem mostmár itt az ideje. Elkezdtem szedni a merckformint és sztem segíteni fog és emellett tornázom is. Ha bármiben tudok segíteni írj nyugodtan. Segítek ha tudok!!

2008. máj. 29. 15:22

Sziasztok!

Van valaki, akinek PCOS-e van, nincs mensije soha, csak gyógyszer hatására megvonásos és sikerült neki a baba?

Köszi előre is mindenkinek!!!!

2008. máj. 12. 18:49

Sziasztok!

Köszi az infot és a segítséget Niki.

Lollinak gratulálok és köszi a biztatást.

Sajnos nagyon nehéz így hozzáállni, de rajta vagyok.Tényleg sok példa van arra, hogy amint annyira nem görcsöl az ember, egyből sikerül. Nálunk is úgy történt mint a Nikiéknél. Mi sem akartunk még annyira babát, úgy voltunk vele, hogy jön ha akar. Mivel nem jött, és kiderült, hogy mi a baj, most már nagyon félek, hogy nem lehet.

Egyébként most voltam a dokinál vasárnap, (clostys peteérés miatt) és átjárhatósági vizsgálatot akar csinálni, ha most sem lesz eredmény.Valaki túl van már ezen? Van valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Az Arwen tornáról én is jókat hallottam. Én az Avivát csinálom, de az is nagyon jó.

Sok sikert mindenkinek.

435. nicolette02 (válaszként erre: 434. - Lolli)
2008. máj. 9. 20:56

Köszi a bíztatást és nagyon örülök,hogy nektek sikerült.

Amúgy mi sem akartuk a babát először annyira, de amióta megtudtam hgoy valami baj van az ember jobban fél hogy nem lehet, én egy év után mentem el először dokihoz, tavaly novemberben és azóta négy orvos négyféle képpen reagált.

Ilyenkor az ember fél tudod, hogy i van ha mégse úgy sikerül mint ahogyan azt először gondoltad.

Na mindegy én értem amúgy hogy mit akarsz mondani, és köszi és aranyos vagy,hogy így leírtad és mivel sok sok pcos nőnek van gyereke ezért sztem senki sem fogja feladni, mindenki megteszi amit tud a gyerek érdekében a többi meg jön.

CSak ennyit akartam még írni.

Jó éjt mindenkinek, üdv: Niki

434. lolli
2008. máj. 9. 15:28

Sziasztok!


Most találtam erre a fórumra, és szeretnék némi bíztatást írni.

Én 2006 márciusában a párommal elmentem a dokimhoz, hogy gyereket szeretnénk /kb. két év múlva/, erre ő közölte, tele vannak a petefészkeim cisztákkal, szinte esélyünk sincs édeskettesben összehozni a gyerkőcöt, ez PCOS, szerencsém van, hogy nem híztam el, meg nem vagyok pattanásos /az a yadin érdeme volt/. Mondta a dok, próbálkozzunk egy évig, majd menjek vissza, varázsol valamit műtéttel, amitől 1-1,5 évig jó eséllyel próbálkozhatunk. Ekkor még szedtem a yadint, irattam is még, de a párom lebeszélt, hogy akkor minek is. Persze nem jött meg rendesen, mint azelött, de gondoltam, jó, míg nem szedtem gyógyszert soha nem is volt rendszeres a menstruációm, akkor most mitől lenne az? Április végén vettem tesztet, mert nem úgy éltem, mit aki terhes, és féltem, mi van, ha mégsem a szokásos késés van, akkor nehogy ártsak vmivel a babának. Megcsináltuk. Pozitív lett! Dec végén gyönyörű kislányunk született.

Miután nem szoptattam, újra elkezdtem szedni a yadint, a doki megnézett, a petefészkeim még mindíg tiszta foltosak az uh-n, viszont mikor megint abbahagytam a gyógyszert jött /jön októberre/ a kistesó.

Talán azért alakult ez így, mert még nem annyira akartunk gyereket, nem is stresszeltük magunkat, megbeszéltük, ok, egy év, és a műtét után ráérünk kétségbeesni, ha akkor sem jön össze. Tudom, könnyű ezt mondani, főleg nekem, de amíg görcsösen akarunk valamit, az nem akar minket. Nekem ez az általános tapasztalatom. De mondom mégegyszer, ezzel az előzménnyel könnyen jár a szám, ez nem ideokoskodás akar lenni.

Szóval fel a fejjel, ha nem is mindíg segítség nélkül, de biztosan összejönnek a babócák!

433. nicolette02 (válaszként erre: 431. - PIROS1978)
2008. máj. 9. 11:56

Szia, megint én vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy csak akkor mondhatod hogy pcos vagy és csak akkor fog a belgyógyász is annak tartani, ha a hormoneredményeid ezt mutatják, illetve ha a policisztás petefészkedet uh is látta a nőgyógyász.

Az én dokim nekem ezt mondta, ő belgyógyász és diabetológus is.

Mégegyszer üdv Niki

432. nicolette02 (válaszként erre: 431. - PIROS1978)
2008. máj. 9. 11:54

Szia Piros!


Én a belgyógyászomat (endokrinológusomat) a www. pco-szindroma.hu orvosajánlójában találtam a hozzám legközelebb eső doktort kiválasztottam.

Mivel debreceni vagyok csak egy orvos közül választhattam, de sztem nagyon értelmes és komolyan veszi ezt a problémát, nem úgy mint más orvosok, és persze egy jó nőgyógyászt is találtam Debrecenben, aki nagyon kedves és ő is értelmes és feleslegesen nem akar műteni.

Úgyhogy szurkolok persze én is mindenkinek és szeretném minden Pcos lánynak a figyelmébe ajánlani a tornát www.arwentorna.hu azt hiszem ez a honlapja ez egy olyan módszer amit kifejezetten PCOS és nőgyógyászati problémákra találtak ki.

Nagyon sok lánynak segít a gyógyszeres kezelés és a lombik alatt is lehet csinálni még egy kis rásegítés.

Üdv és én nagyon pozitívan állok most a dolgokhoz és remélem mostmár mindenki túl esik ezen a holtponton, mert tudom milyen rossz.

Mi is már 2006 novembere óta próbálkozunk és az első dokik nem vettek komolyan, hogy nincs semmi bajom, meg még fiatal vagyok.

A lényeg egy jó orvos, vagy kettő, akik együttműködve tudnak dolgozni.

Ha tudok segíteni szóljatok!


Üdv:Niki

2008. máj. 9. 09:44

Szia Niki!

Köszi, ez egy kicsit megnyugtató. Már a második closty kúrát csinálom. Elsőre sajnos semmi. Ha most sem lesz eredményes, akkor talán elmegyek belgyógyászhoz is. Valami spéci orvoshoz kell menni, vagy bármelyik belgyógyásznak mondhatom azt, hogy pcos vagyok?

Én is drukkolok nektek, jó lenne valami jó hírt is olvasni végre.Aggasztó, hogy ilyet ritkán olvasok.

430. nicolette02 (válaszként erre: 428. - PIROS1978)
2008. máj. 6. 15:15

Szia Piros!!

Én ma kaptam meg a merckformin tablettát, nekem is jók voltak az eredmények, csak az Fsh-Lh arányban volt egy kis eltérés.

A nőgyógyász clostit irt ki,de emellett járok belgyógyászatra is és ott még hozzá felírták a merckforemint, nekem az IR is megvolt normális, de a doki mégis felírta, mert szerinte ez is kell hozzá hogy rendbe jöjjek.

Nagyon érdekel majd, hogy mi van veled, hogyan alakulsz? De én megkérdeztem mindkét orvost a nőgyógyászt és a belgyógyászt is hgoy a kettőt szedhetem együtt, mielőtt beszedném azért tudjam.:-) Sok sikert a babához, drukkolok!

Üdv: Niki

2008. ápr. 4. 11:32

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni! Egy budapesti barátnőm pcos-s. Kivizsgálta endokrinológus, szedi a metet, diétázik. Nemsokára gyermeket szeretnének és egy olyan nem magánorvost keres, aki rendesen felügyeli a problémáját, hosszútávon és akár szülhet is nála.

Ha valaki esetleg tud ajánlani orvost, kérem írjon!

Köszönöm!

2008. márc. 24. 13:19

Sziasztok!

Én kb.két hónapja tudom, hogy PCOS vagyok.Megvolt a hormonvizsgálat és az IR.Azt mondta a dokim, hogy nagy eltérés nincsen, csak az LH -FSH arányban van egy kis eltérés.Először metformint akart adni, aminek én örültem is az olvasottak alapján.Aztán azt mondta, hogy mivel nem rosszak az eredményeim, ő még mégsem adna metformint egyenlőre.Clostyt kell szednem.Van erről valakinek véleménye, vagy tapasztalata? Nem fordítva kellett volna elkezdeni a kezelést?

427. Bcicus (válaszként erre: 426. - F76d3de101)
2008. márc. 14. 16:26
Nem tuti, de úgy elég nagy esélyed van rá. Én 2 hetet voltam beteg szabin. ABból 4 nap kórház.
2008. márc. 14. 15:06
ma mondták én is pcos vagyok.Valaki írja le milyen az a műtét!Meddig kell vele táppénzen lenni?Tuti ha megcsinálják teherbe esek?
425. Bcicus (válaszként erre: 424. - 8c8f9343f6)
2008. febr. 27. 22:38
Azt nem tudom. De a műtét óta nem indult be semmi. Valszeg túl későn derült ki ez az egész.
2008. febr. 27. 22:14

Szegény Bcicus!


Most olvasom a soraidat, és nagyon-nagyon sajnálom. :-( Mi történt ha nem vagyok indiszkrét?

423. Bcicus
2008. febr. 27. 21:20

Sziasztok!


Magam alatt vagyok. Nem lesz babám. A petefészkeim teljesen bemondták az unalmast, soha többé nem lesz már peteérésem. Most még belém tömnek egy adag hormont, de 0,01 % az esély arra, hogy bármit is használjon.

2008. febr. 20. 20:20

Sziasztok!


No most jöttem a dokitól. A jelenlegi ultrahang alapján nem lát PCO-ra utaló jeleket, de mondta, hogy mivel abbahagytam a Diane35-öt lehet kialakul pár hónap múlva. Most jön egy cukortehelés.

421. Bcicus (válaszként erre: 419. - 8c8f9343f6)
2008. febr. 20. 12:26
Igen hosszab ideig szedtem. Utána mikro abbahagytam, ritkább lett a menstim mint elötte volt, pattanásosabb lettem stb. Maga a gyógyszer nem rossz, de szerintem ilyen betegségeknél nem szabadna alkalmazni.
420. d2915080b8 (válaszként erre: 418. - Bcicus)
2008. febr. 20. 10:15
Az, hogy rosszabbak lettek a tüneteid, miben nyilvánult meg?
419. 8c8f9343f6 (válaszként erre: 418. - Bcicus)
2008. febr. 20. 10:12

Sajnálom. :-(

Hosszú ideig szedted? Mert a nőgyógyász nekem azt mondta, az első hónapokban mindenféle ilyen jellegű beavatkozás súlyosbíthatja átmenetileg a tüneteket (mint ahogy a Bromo is), de ezek aztán rendeződnek és visszaszorulnak idővel.

418. Bcicus (válaszként erre: 415. - 8c8f9343f6)
2008. febr. 19. 20:34
Én szedtem dianet. És nekem rosszabbak lettek a pcos tüneteim tőle.
2008. febr. 19. 12:08
Na, szuper, gratula a javuláshoz, Berenice!
2008. febr. 19. 11:46

Tegnap voltam a belgyógyásznál kontrollon, és említettem neki a Diane-val kapcsolatos problémáimat. Azt mondta, hogy ő alapból sem híve a fogamzásgátlóknak, mert az emberi szervezet nem arra lett kitalálva, hogy egy évekig tartó álterhességi állapotot elviseljen. Szóval rám bízta a döntést, hogy szedem vagy nem, mert véleménye szerint a ciklusomat a metforminnal és a diétával is helyre lehet hozni.

De tök jó, mert javultak az IR-es eredményeim, meg is lettem dícsérve! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook