Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik az érszűkület leggyakoribb tünetei, és örökölhető-e? fórum

Mik az érszűkület leggyakoribb tünetei, és örökölhető-e? (tudásbázis kérdés)


29. bbrigee (válaszként erre: 28. - SylPet)
2020. jún. 9. 23:43
Nekünk a szomszédunk ajánlotta a fumara pezsgőkristályt. Karácsonyra vettünk az apósomnak, nagyon bejött neki. Apus azóta is csinálja a lábfürdőzést és jobban nzé ki a lába.
28. sylPet (válaszként erre: 27. - Nadine81)
2020. jún. 9. 22:29

Sziasztok!


Sajnos lehet, hogy igen. Nyilván orvosnak kell látnia, most már lehet menni. Addig is nekem a pedikűrösöm ajánlotta a Fumara-t, mofettás otthoni lábfürdő, imádom! Minden este megmártom benne a lábaim, nálam a foltok már el is kezdtek halványodni.

2020. ápr. 14. 10:53
Sziasztok! A lábfejen, bokán, lábszáron ki alakult barnás foltok érszűkület jelei? Nyilván mihelyst lehet, megyek orvoshoz. Sajnos az összes rizikó faktor meg van nálam.
2016. nov. 24. 15:53

Leírhatnád az érintettek okulására, esetleg ide is

[link]


De csak elötte-utána laboredményekkel alátámasztva

25. inf3rno (válaszként erre: 10. - **Rita**)
2015. febr. 7. 23:18
Hát mitől még? Én ülőmunkázok sajnos, és hiába futok meg súlyzózok mellette, mégis hidegek a lábaim. Mondjuk nem edzem agyon magam, azt tegyük hozzá, és van hogy 8 órát ülök egy huzamban. (30 évesen)
2010. aug. 29. 22:04

Tudja valaki, hogy mennyi a normálérték az erekben?

Megköszönném!

2010. júl. 25. 10:08
a leggyakoribb tünet általában végtagok hidegsége még 30 fokos melegben is akár
22. badonyimariaeva (válaszként erre: 21. - Mandulaszem)
2010. júl. 24. 19:37
Az nagyon sok idő!
2010. ápr. 6. 20:00
Feltalálták a megoldást erre,kb. 1-2 éven belül lesz elérhető. Injekciós úton adják be és letisztítja a folyadék az egész érfalat. Biztos rohadt drága lesz, de akinek ráér még 1-2 évet, inkább várjon.
2010. ápr. 6. 17:33

Az én apukám 55 éves, és érszűkületes:( a koleszterinje is magas...

Nagyon SZERETNÉK SEGITSÉGET KÉRNI, AJÁNLJON KÉRLEK VALAKI EGY JÓ ORVOST! AKI ÉRTI IS A DOLGÁT...apukám lábát sokan megvizsgálták már ...vegyesek voltak a tapasztalatok, volt aki egyből levágta volna és volt aki még halogatná...sőt olyan is volt aki ugy tűnt, mintha "nem merne hozzányulni"....na mindegy!

HA VALAKI EZZEL KAPCSOLATBAN TUD SEGITENI, AZT NAGYON MEGKÖSZÖNNÉM!NEM SZERETNÉNK ELVESZITENI A LÁBÁT!már szedünk mindenféle gyógyteát...aloe verás készitményeket is nyomatjuk.....de félünk h nem lesz elég...:(

19. badonyimariaeva (válaszként erre: 17. - Tixtina)
2009. máj. 9. 13:29
Az enyém is nagyon magas,hiába a diéta,zsíros ételek elkerülése,mindig magas,csak gyógyszerrel tudom egyensúlyban tartani.
18. badonyimariaeva (válaszként erre: 16. - A9e1c02a7b)
2009. máj. 8. 22:18

A lányomnak szívultra hangot javasoltak.

Azt mondta az orvos,hogy neki nincs mitől félni,csak az anyukának.

Jól megvigasztalt a hátam mögött a doki!

2009. máj. 8. 19:29

Örökölhető sajnos.Apámtól örököltem,36 éves vagyok.

A koleszterinre kell nagyon vigyázni,mert veszélyes lehet.a magas kol.színt.

16. a9e1c02a7b (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 8. 16:52
Nekem is mutatott már ki eltérést a gép, én is 31 éves vagyok. Keringési rendellenesség, meg az ezzel kapcsolatos problémák. Amúgy tünetem nincs. Nekem azt mondta a természetgyógyász (ő végezte a vizsgálatot), hogy igyak rengeteget első lépésben, minden nap tornázzak egy keveset, ez az alap. Gyógyszer egyelőre nem kell, de azt hiszem, a ginkó biloba növény nagyon jó ilyen bajokra.
15. badonyimariaeva (válaszként erre: 14. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 8. 15:16
*Atorvát!
14. badonyimariaeva (válaszként erre: 11. - **Rita**)
2009. máj. 8. 15:16

A koleszterin szintem mindig magas volt,de soha sem kaptam rá semmit.

Egy pár éve váltottam háziorvost és azóta szedem az Atorváta koleszterinre.

13. d26dcc4363 (válaszként erre: 9. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 8. 15:05

Ne izgassátok fel magatokat, biztosan nem tehet róla a lányod. Annyit tud csinálni, hogy jobban odafigyel mindenre, mint mielőtt megtudta.


pl én 25 éves vagyok, aktívan sportolok (heti 5-7 alkalommal), vércukorszint étkezés után kb 4.2, a koleszterinszint 3.9 (ez is étkezés után), vegetáriánus vagyok, nem dohányzom, soha sem tettem, nem szedek gyógyszereket, csak épp van egy génmutációm, a neve leiden, én ennek tudok be minden ilyen érrel, vérrel kapcsolatos hibámat.

2009. máj. 8. 15:03
11. **Rita** (válaszként erre: 9. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 8. 15:01
Koleszterin szintje milyen?
10. **Rita** (válaszként erre: 9. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 8. 15:00

A kéz és láb hidegség az nagyon sokszor nem az érszükület jele.

Ezt csak azért mondom nehogy bepánikoljanak azok akikne szintén hideg

9. badonyimariaeva (válaszként erre: 8. - D26dcc4363)
2009. máj. 8. 14:59

Azok nekem is jéghidegek mindig.

Sokat hülyéskedtünk régebben,hogy akinek hidegek a kezei,lábai,annak forró a szerelme!

De minden viccet félre téve,nem volt olyan vicces amiket az orvos mondott,de hogy a lányomat sem vigasztalta,ez már egy kicsit sok volt nekem.

Ő még csak harminc múlt és nem is dohányzik,azt sem lehet mondani,hogy attól van érszűkülete!

8. d26dcc4363 (válaszként erre: 6. - **Rita**)
2009. máj. 8. 14:51
Mondjuk a kezem, lában általában fagyos. A tünetek csak az öröklött tényező(k)állhat fent, öröklött trombózishajlamom az tuti van, talán ez is lehet lehetséges oka az érszűkületnek.
2009. máj. 8. 14:44

MELYEK AZ ÉRSZŰKÜLET RIZIKÓFAKTORAI?



Az érszűkület kialakulásában több tényező is szerepet játszhat. A legfontosabbak ezek közül:


dohányzás

magas vérnyomás

magas koleszterinszint

cukorbetegség

Bár kisebb mértékben, de ugyancsak veszélyes:


a túlsúly

a mozgáshiány

az öröklött tényező(k)

a stressz

2009. máj. 8. 14:44

MILYEN TÜNETEI VANNAK AZ ÉRSZŰKÜLETNEK?


Amennyiben az alábbi tüneteket vagy tünetek bármelyikét észleli magán, érdemes hozzánk fordulnia, hogy orvosunk egy vizsgálat során kideríthesse, milyen állapotban vannak erei, veszélyeztetett lehet-e érszűkület szempontjából. A betegség időben történő észlelése kulcsfontosságú lehet, a legkisebb gyanú esetén is érdemes orvosunkhoz fordulnia!


végtagokon jelentkező fájdalom (pl. lábszárgörcs)

hideg kezek, lábak

elkékült, elszínezodött végtagok

szédülés, fejfájás

féloldali bénulás, beszédzavar

2009. máj. 8. 14:43
A hajlam örökölhető
2009. máj. 8. 14:39

Szia!


Nekem két hete egy duplex vizsgálatnál mértek 0.88 as hányadost. elvileg ez már érszűkület, de nem érzek semmi tünetet.

2009. máj. 8. 14:04

A lányommal voltam,Ő harminc éves múlt és már nála is fedeztek fel problémákat.

Talán tőlem örökölte?

2009. máj. 8. 14:01

Ma voltam számítógépes vizsgálaton és ott kimutatta,hogy érszűkületes vagyok,ezért további vizsgálatokra kell mennem.

Van köztetek hasonló problémával küszködő?

2009. máj. 8. 13:58
Mik a érszűkület leggyakoribb tünetei, és örökölhető-e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook