Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


198. Anname (válaszként erre: 194. - Tamianyu)
2010. okt. 6. 11:51
Teljes mertekig igazad van!
197. egypt (válaszként erre: 164. - Bea0124)
2010. okt. 6. 11:51

Van egy csomó ilyen, kórházakban is, csak meg kell fizetni, ez ugye érthető teljesen. De az otthonszülés sem ingyenes.

Egyébként nem tudom, kit érdekel szülés közben a családias környezet, képek meg virágok, én magasról tettem rá, nem érdekelt egyáltalán a ronda csempe meg a kórházi környezet, csak a szüléssel foglalkoztam, és nagyon hálás voltam, hogy nem otthon vagyok, hanem kórházban, biztonságban, ahol figyelnek rám és azonnal közbelépnek, ha gond van.

2010. okt. 6. 11:50
Bocsi, ezt
195. Nusika74 (válaszként erre: 165. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:49
Ezt mond azoknak akiknek a babája az "Ágika "keze között halt meg ,vagy maradandó sérülés miatt egész életében ellátásra szorul !Aki így járt szerintem átkozza magát amiért ez az utat választotta.Nekik a gyermekük élete nem csak statisztika !
194. Tamianyu (válaszként erre: 167. - Anname)
2010. okt. 6. 11:47
Mindenki számára nem választható a szülészet,sőt még az orvos sem.Talán inkább biztosítani kellene minden kórházban a normális körülményeket és bánásmódot,ezért fizetjük a tb-t.
193. Anname (válaszként erre: 185. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:47

Akkor mi a gond?Ezek szerint jo volt korhazban szulni,nem?Otthonos volt,kedvesek voltak,es biztonsagban voltatok.

Meg mindig nem ertem!Mert ha azt irtad volna,hogy szemetek voltak veled,es a gyereket konyokkel kinyomtak a hasadbol,akkor megertenem hogy nem szeretned ezt megegyszer.De mondjuk akkor is ott lenne a lehetoseg masik orvost,masik korhazat valasztani.


Egyebkent eltem en is Nemetorszagban,es azert ott sem minden fenekig tejfel.Szerintem nem szep dolog magyarkent egy masik nemzetet a sajat hazad ele helyezni,es lenezni a magyarokat csak azert,mert te mar nem itt elsz.Nem vagyok elvakult magyar,a nemetekkel sincs bajom,rendszeresen utazunk a rokonainkhoz,de amiket irsz,az elegge szelsoseges.Ez off volt,bocsi!

192. gerna (válaszként erre: 185. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:46

Németországi helyzet (2007-es tanulmány alapján):


"Németországban az 50-es évekig az otthonszülés volt a jellemző, de a 70-es évekre a kórházi szülés vált gyakoribbá, holott az otthonszülés továbbra is engedélyezett maradt. A nyolcvanas évektől kezdődően ismét megnőtt az otthonszülések gyakorisága, miközben a kórházi szülés színvonala is emelkedett, családiasabbá, emberközpontúvá vált. Manapság folyamatosan nő Németországban az otthonszülések gyakorisága, de arányuk még mindig nem túl jelentős (az összes szülés 1-3%-a). A biztosító az otthonszüléseket téríti, a 24 órás készenléti díjat azonban (szülésenként 150 EUR) a családoknak kell állni. A független bábák a gyermekágyas időszakban is az anyák rendelkezésére állnak, a biztosító téríti valamennyi otthoni látogatásukat, ill. az első félévben egy alkalommal a szoptatási tanácsadást is.



A német orvosok azonban nem támogatják az otthonszülést, csak a kórházi környezetet tartják biztonságosnak, pár éve kísérletet tettek annak betiltására. A bábák 1995 óta közzéteszik statisztikai adataikat, amelyek alapján az eredmények nem rosszabbak, mint a kórházi szülések esetében."

191. dumboci (válaszként erre: 188. - Foxika)
2010. okt. 6. 11:45
Te is rém intelligens vagy!
2010. okt. 6. 11:45
Kemény leszek,de én egyenesen felelőtlennek tartom azokat a nőket akik otthon akarnak szülni!
189. Tamianyu (válaszként erre: 163. - Anname)
2010. okt. 6. 11:44
Igen,arra sajnos nincs garancia,hogy zavartalanul komplikáció mentesen zajlik le a szülés,még akkor sem ha többedik.De a választási lehetőséget akkor is meg kellene adni,hiszen a terhesség nem betegség alapban,a szülés sem,tehát nem kell feltétlen kórház hozzá.Viszont biztosítani kellene azoknak a nőknek is a gyors akadálymentes kórházba jutást ha komplikáció adódik,akik otthon szeretnének szülni.Aki pedig a kórházban érzi csak biztonságban magát,annak nem kérdés hova menjen szülni.Én pl az első gyerekemet megszültem simán.Ne volt sem könnyű,se rövid,de meglett probléma és beavatkozás mentesen.Hajnali 4-kor fájásokra ébredtem,és éjfél előtt 5 perccel érkezett.De nem volt olyan szörnyű,mint a másik 2.Amikor is zajlott már a vajúdás,csak lassan haladt közbe avatkoztak annak ellenére,hogy kértem ne.Nagyon lassan tágultam,és megsürgették.Pár óra után olyan rosszul lett a babám,hogy ki kellett venni.A császárnak pedig olyan következményei lettek,hogy még egy év után is azt mondtam,sosem épülök fel.A harmadikkal ugyan ezt eljátszottuk.Bementem fájásokkal éjszaka,reggel 9 körül még csak 2,5 ujjnyi volt a tágulás,a főorvos elégedetlen volt ezzel,nyomták az oxitocint.Amikor először voltak rosszak a szívhangok mondtam állítsák le,de a doki nem ért rá sajnos,az ő műszakjában meg kellett szülnöm,mert nem tudott vissza jönni később.(Az elsővel a dokim egy hangversenyről jött vissza,és mielőtt indult is bejött hozzám.)Hát Ő is császáros lett,pedig már 4 ujjnyi volt a tágulás amikor azt mondták gond lesz ha nem veszik ki,mert nem bírja.Otthon,vagy ha nem sürgetik,megszültem volna Őket simán is.És a dokinak ez csak 1 szülés volt a sok közül,nekünk viszont nem volt mindegy.Őket szerintetek ki vette ezért elő?Én a magam részéről nem mernék otthon szülni,de megértem aki azt választaná.
188. foxika (válaszként erre: 153. - Erikpipi)
2010. okt. 6. 11:43

Régen 10 szülésből maradt 4 gyerek. ***A többi vagy szülés közben, vagy utána halt meg*****, az anya mázlista volt, ha túlélte az otthonszülést. . .


Na ezt nem Te írtad?


Menj inkább és demonstrálj, mint itt vergődj.

na üdv

187. 388b941089 (válaszként erre: 185. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:43
kívánok neked és a születendő kisbabádnak jó egészséget!
2010. okt. 6. 11:42

Az otthonszülésben nem az a veszélyes, hogy maga Geréb Ágnes vezeti le hanem az, ha valami komplikáció adódik beavatkozni nem tudnak. Mint ennél az esetnél is, hogy nem volt semmilyen orvosi műszer, amivel újra tudták volna éleszteni a babát.

Sajnos Magyarországon nincs megteremtve ahhoz a megfelelő körülmény, hogy bárki is biztonságban tudjon otthon szülni. Ezért itélték el Geréb Ágnest anno, és ezért tartoztatták le most is mert ilyen körülmények mellett veszélyezteti az anya és gyermeke életét.

185. dumboci (válaszként erre: 180. - Anname)
2010. okt. 6. 11:40

Szívesen válaszolok. Én Németországban szültem, otthon szerettem volna, de a felkészült és tapasztalt szülésznő időben szólt, hogy a fiam belekakilt a magzatvízbe, ezért kockázatos és megyünk a kórházba. Gyönyörű, otthonos kórház, saját hálószobával, már vártak minket, mert a kórház támogatja az otthonszülést. De tudják, hogy előfordulhatnak kockázatok, ezt a szülésznő látja és bementünk. Szeretettel vártak, mindent megtettek értünk, hogy természetes szülés legyen.


Ezt a példát azért írtam le, mert Németországban igenis szabályozva van, és nem mint a véres húsra néztek, hanem segítettek és mindent megtettek értünk, hogy minél háborítatlanabb legyen.


Ez egy fejlett ország, nyitott orvosokkal és törvényekkel.


Sajnos sok nőt ismerek Magyarországon, akik otthon szerettek volna szülni és a kórházban, aztán megalázták őket, mert be kellett menni. Erre mi szükség van???


Nálunk aztán minden rendben volt és remélem a másodikat, aki már a pocakomban van, itthon szülhetem.

184. 388b941089 (válaszként erre: 181. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:38

én simán leszabályoznám az otthonszülés lehetőségét. Senkinek nem engedném, h otthonszülést bonyolítson le, se bábának, se dúlának, még SZAKORVOS SZÜLÉSZ-NŐGYÓGYÁSZNAK sem, hiszen hiába érti a dolgát, ha baj van otthon ő sem fog tudni segíteni!


Pikk-pakk betömném azt a joghézagot!

183. Anname (válaszként erre: 181. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:37

Szerintem az otthonszules most trendi lett!Vagany,meno dolog!

Majd a jatszoteren buszken meselheti anyuka,hogy az o csemeteje otthon szuletett,es ezaltal tobb mint mas gyereke,aki gagyi modon korhazban szuletett!

182. erikpipi (válaszként erre: 176. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:36
Geréb Ágnes jelenleg nem praktizálhat, mert felfüggesztették. Magyarul: eltiltották a szakmája gyakorlásától.
181. dumboci
2010. okt. 6. 11:35

Nem vitázni jöttem, mert titeket úgysem lehet meggyőzni. Nem is volt célom!


Kb. ezért hagytam el Magyarországot, mert sosem fog előrébb jutni, ilyen hozzáállással..


Csak szegény Ágit sajnálom, aki olyan nőkért tesz rengeteget, aki háborítatlanul szeretnének szülni. És azokat az anyukákat, aki eddig boldogan hozták világra gyermeküket otthon és lehet ezután ezt már nem tehetik.

180. Anname (válaszként erre: 175. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:34

Kerlek valaszolj egy kerdesemre.Lehet tenyleg begyoposodott vagyok,de hatha te meg tudsz gyozni az ellenkezojerol ( ezt guny nelkul mondom ).


Te szemely szerint mitol erezned magad (es az ujszulottedet ) nagyobb biztonsagban otthon,mint egy jol felszerelt,otthonosan kialakitott korhazban,kedves szakemberektol korulveve?


Ez tenyleg erdekelne.

179. Pahet a vadász (válaszként erre: 178. - 388b941089)
2010. okt. 6. 11:32
egyet értek!
178. 388b941089 (válaszként erre: 175. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:31

ja értem... hát én olyan helyen érzem magam biztonságban, ahol a gyermekemet is biztonságban tudhatom! ha a gyermekem nincs biztonságban, akkor akár a saját kis pihe-puha ágyamban is lehetek, akkor sem fogom magam jól érezni szülés közben.


lényegtelen, h kényelemnek, vagy biztonságérzetnek fogalmazzuk meg, a hangsúly az önzőségen van!!!!

177. gerna (válaszként erre: 174. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:30
Na pont itt lép be a képbe Geréb Ágnes. "Túl sokat" tett az otthonszülés ügyéért.
176. dumboci
2010. okt. 6. 11:29

A nők évezredek óta bábákkal szültek otthon és mégsem halt ki az emberiség.


Egyébként nem nem azzal van a gondom, hogyha valaki kórházban akar szülni, hanem hogy Magyarország annyira begyöpösödött, hogy nem képesek másfelé is nyitni!

175. dumboci (válaszként erre: 170. - 388b941089)
2010. okt. 6. 11:27

Szerintem meg fogalmad sincs miről beszélsz, mert ez nem a kényelem kérdése, hanem hogy hol érzi magát az ember biztonságban.


Te kórházban, ez oké, de ha más otthon, akkor miért nem kaphatja ezt meg?

174. dumboci (válaszként erre: 169. - Gerna)
2010. okt. 6. 11:26

Pontosan! Úgy van szabályozva! Ha vannak nők, akik otthon akarnak szülni, akkor miért nem lehet Magyarországon is úgy szabályozni???


Ez a demokrácia?


Neeeem, mi inkább üldözünk, na ez a jó kis magyar hozzáállás!

173. Anname (válaszként erre: 170. - 388b941089)
2010. okt. 6. 11:25
Teljesen egyetertek veled! :)
172. Anname (válaszként erre: 165. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:24

En lattam mar anno olyat is mar nem tudom melyik csatornan,hogy egy 40 folotti,veszelyeztetett terhes no,amikor elkezdett vajudni,akkor kimaszott a tengerparton valami sziklas reszre ( hajmeresto mutatvany volt ),es ott a sziklan szulte meg a gyereket!Mert neki ez jo volt,mert o erre vagyott!Normalis???A gyerek is arra vagyott vajon?Ez senkit nem erdekel,ugye?Mi van ha komplikacio van?Meg csak a mentosok sem tudnak segiteni rajta,mert megkozelithetetlen volt.

Azert szerintem mindennek van esszeru hatara,es a szuletes nem feltetlenul az anyarol szol (most megkovezhettek!!).

171. 388b941089 (válaszként erre: 168. - Bea0124)
2010. okt. 6. 11:24
ki gondolta, h ingyen? kemény pénzeket akaszt ezért le, biztos vagyok benne!
170. 388b941089 (válaszként erre: 165. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:24
aki a saját maga kényelmét fontosabbnak tekinti, mint a gyermeke egészségét, úgy gondolom ne vállaljon gyermeket!! ha már terhesek vagyunk és gyermekünk lesz, onnantól fogva nem a mi kényelmi szempontunk lesz az első a fontossági sorrendben. ezt nagyfokú önzőségnek tartom. Egy anyuka igenis vonuljon be a kórházba és szülje meg ott a babáját, hiszen a gyermekeinkért felelősséggel tartozunk!!!!
169. gerna (válaszként erre: 165. - Dumboci)
2010. okt. 6. 11:23

"Angliában és Hollandiában a nők nagy része otthon szül..."


Ha a 10 és a 30 % nagy résznek számít, akkor jól mondod. Csakhogy úgy van szabályozva a társadalombiztosítás által, hogy az otthonszülés az alapeset, amit térítenek - ha problémás a terhesség vagy a szülés, akkor meg kórház van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook