Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


258. Tamianyu (válaszként erre: 252. - Talian35)
2010. okt. 6. 14:33
Ja,bocsi.Mit?
257. Talian35 (válaszként erre: 255. - 388b941089)
2010. okt. 6. 14:30
Nem lesz már ez sokáig igy, nem lesz rá pénz, ezért irtam. Nem a "természetesség" miatt. Csak az átlagember nem látja kivülről, hogy mennyire az utolsó hajszálakat rúgja az egész jelenlegi egészségügyi rendszer. Ez igy nem lesz fenntartható, erre gondoltam, és ezért irtam.
256. 388b941089 (válaszként erre: 237. - Talian35)
2010. okt. 6. 14:30

nem is úgy gondoltam, h helyetted döntsön! hanem úgy értettem, hogy legalább ő legyen az, aki megfelelő iránymutatást ad számodra.


de tényleg... itt már többen feltették ezt a kérdést: mitől jobb otthon szülni??? de most ne vegyük elő megint ezt az anyuka otthon érzi magát biztonságban maszlagot... ÉSZ ÉRVEKET kérek

255. 388b941089 (válaszként erre: 254. - Talian35)
2010. okt. 6. 14:26
akkor minek vannak kórházak, minek van egyáltalán orvosok? térjünk vissza mindenben a természetességhez! hiszen régen gyógyszerek sem voltak....
254. Talian35 (válaszként erre: 250. - Anname)
2010. okt. 6. 14:24
A társadalom egésze próbálja úgy beállitani a dolgot, hogy a szüléshez műszerek meg miegymás kell. Ebben nőttünk már fel, ezt tekintjük "természetesnek". Holott nem az. Hollandia és Mo. között mindössze az a különbség, hogy ott az orvos tisztességes fizetést kap, itt meg zsebbe vándorol. Nem baj, előbb-utóbb lehet visszaállunk a természetes szüléshez. :-)
253. Anname (válaszként erre: 251. - Fehérleander)
2010. okt. 6. 14:11
Persze ha csak egy korhaz van a varosban,akkor marad az,hogy legalabb az orvosod olyan legyen akiben megbizol.Van viszont olyan ismerosom ,aki Kisvardarol Debrecenbe ment szulni.Az pedig az o vallalasa volt,hogy ennyit utazik miatta.
252. Talian35 (válaszként erre: 243. - Tamianyu)
2010. okt. 6. 14:11
Én pusztán arra próbáltam célozni, hogy tök félreérthetően irtál le egy mondatot!
2010. okt. 6. 14:06

Én megnevezem: Nyíregyházán szültem és ott csak egy kórház van. Választás nem nagyon volt: vagy ott szülök, vagy otthon. Nem volt semmi gond, volt viszont felelősség, így fel sem merült az otthonszülés kérdése nálunk! Mindkét gyermekemet ott szültem egy nagyon jó orvosnál, és ismerős szülésznőnél, a férjem velem volt, külön szobában voltunk, csend volt és félhomály. És biztonság! És vesszek meg, ha eszembe jutott, hogy de jó lenne otthon lenni, ezt ott átélni.

A nagyobbik gyermekem másnap nagy adag nyákot köhögött fel és azonnal vitték, hogy leszívják. Ezt otthon nem tudtuk volna. Az a néhány nap igazán semmi azért, hogy minden rendben legyen!

250. Anname (válaszként erre: 239. - Talian35)
2010. okt. 6. 13:59

Azert nem szeretnem megnevezni,mert az hogy ki hol hogyan erzi magat,es milyen kapcsolatot alakit ki az ott levo szemelyzettel,az relativ.

Nekem ott es akkor nagyon jo volt,viszont ha kiirnam,akkor csostol jonne az,hogy na ne mar,az mekkora egy sz.r hely!


Mindenki olyat valasszon( mar ha megteheti ) ami neki megfelel.Olyan orvost,olyan korhazat!


Amugy a terhesseget en sem betegsegkent kezelem.Mindket gyermekem korhazi korulmenyek kozott jott vilagra,nulla beavatkozassal,termeszetes uton.Akar otthon is megszulhettem volna oket,meg Gereb Agi sem kellett volna hozza.


Ja tenyleg! A masik visszas dolog: ha olyan termeszetes dolog a szules,akkor miert kell hozza szuleszno vagy dula???Hiszen osztonosen tudjuk mit kell tenni,nem?

249. Anname (válaszként erre: 240. - Talian35)
2010. okt. 6. 13:52
Halva szuletett,ettol lett oxigenhianyos es fogyatekos!Ha otthon szuletik akkor halott is marad!Korhazban ujra tudtak eleszteni,es bar fogyatekkal,de el.Imadja a csaladja es mindent megtesznek erte.El!
248. foxika (válaszként erre: 191. - Dumboci)
2010. okt. 6. 13:25
Nem lehetunk egyformák!
247. egypt (válaszként erre: 241. - Mira81)
2010. okt. 6. 13:03
Nem vezethetne, pont ez a gond, hogy tesz magasról a törvényekre. Azon lehet vitakozi, hogy a törvény jó -e vagy sem (bár őt ugye elítélték, mikor a baba az ő hibájából meghalt, ezért is tiltották el), de mindenkire egyaránt vonatkozik, és aki megszegi, bűncselekményt követ el és kész.
246. egypt (válaszként erre: 244. - Tamianyu)
2010. okt. 6. 13:01
Róluk is hallunk, sokakat el is tiltanak, csak figyelni kéne a híreket. Persze az igaz, hogy ha egy intézményben történik orvosi mulasztás, akkor sokszor megússza az orvos, de nem mindig.
245. klarici (válaszként erre: 241. - Mira81)
2010. okt. 6. 12:57
Én is ezen gondolkoztam. Gondolom, illegálisan, ezért is vitték el. Én pedig azt nem értem, ha ennyit hibázik, ennyit hurcolják, eltiltják, miért nem látja be, hogy talán nem kéne ezt erőltetnie, nincs lelkiismeretfurdalása? Teljes nyugalommal áll oda a következő szüléshez? Én a helyében már összeroppantam volna és pályátmódosítottam volna , az tuti.
244. Tamianyu (válaszként erre: 241. - Mira81)
2010. okt. 6. 12:44

Nem tudom,rossztól kérdezed,mert én nem követem egyáltalán a munkásságát,ritkán is hallok felőle.

Viszont én meg azt nem értem,hogy az orvosokat akik hasonlóan hibáznak,csak sokkal nagyobb számban,sokkal több minden írható a számlájukra,róluk miért nem hallunk mint Ágnesról?Ők miért praktizálhatnak tovább?

243. Tamianyu (válaszként erre: 240. - Talian35)
2010. okt. 6. 12:40

Ezt a témát lehetne ragozni,de már eltérne az eredetitől.Mert lehet,hogy otthon vagy más körülmények között nem lett volna semmilyen komplikáció.Nagyon sok múlik a körülményeken,az anyuka állapotán,mennyire bízik az orvosában a kórházba...stb.

Ez meg most csúnya amit írok,de nem biztos,hogy mindenkit újra kellene éleszteni azért,hogy leéljen pár évet olyan állapotban,ami a normális élhető élettel össze egyeztethetetlen.

242. Mirta
2010. okt. 6. 12:38

Nem olvastam vissza az összes kommentet. A véleményem az, hogy valójában nincs meg a döntés szabadsága. Nincs egyenlő bánásmód az otthonszülők és a kórházban szülők tekintetében. Ha valaki úgy dönt, hogy otthon szül, az nagyon sok megaláztatásban részesül, amire megkapja a gyerek anyakönyvét/taj kártyáját. Ráadásul nem rendezett a jogi háttere az otthonszülésnél segédkezőknek sem.

Ez a XXI. században, egy EU-s államban szánalmas és elszomorító.

Azt pedig meg kellene tanulnunk nekünk nőknek és anyáknak, hogy a terhesség és a szülés nem betegség, és nem kellenek hozzá műszerek. Nem a középkorban vagyunk, ahol minden második gyerek és anya meghalt a szülés közben!

241. Mira81 (válaszként erre: 236. - Tamianyu)
2010. okt. 6. 12:37
Egy utolsó kérdésem lenne ezzel a témával kapcsolatban: ha eltiltották már többször is Geréb Ágnest - jogilag meg sem tudom fogalmazni, milyen okokkal - akkor hogy lehet, hogy még mindig vezethet szülést?
240. Talian35 (válaszként erre: 217. - Anname)
2010. okt. 6. 12:36

Félrevezető amit irtál.


HA otthon születik...akkor esetleg ugyanez történhetett volna vele, és esetleg halva születik.... szóval a többi rész is feltételes mód, nem ahogy Te irtad kijelentőben mintha ezek lennének a tények!!!!


Amúgy meg nem vagy Te sem orvos, nem tudhatod, hogy otthon is ugyanúgy zajlott volna-e a szülés. Az oxigénhiányos állapot attól is bekövetkezhet hogy sokat van a szülőcsatornában a baba.

239. Talian35 (válaszként erre: 216. - Anname)
2010. okt. 6. 12:33
De akkor miért nem lehet megnevezni? Más nem tudhatja, hol van ilyen intézmény? :-)
238. Talian35 (válaszként erre: 214. - Dumboci)
2010. okt. 6. 12:33
Azért, mert az a felfogás uralkodik, hogy ami intézményi keretek között történik, az "természetes".
237. Talian35 (válaszként erre: 221. - 388b941089)
2010. okt. 6. 12:31
Az enyém meg nem az apukám és a mindenhatóm, hogy Ő döntsön helyettem. Hanem elfogadja a döntésemet és abban támogat :-)
236. Tamianyu (válaszként erre: 234. - 0d717b184a)
2010. okt. 6. 12:30

Természetesen,ha hibázott vállalja a felelősséget.

Én nem is Őt védem.

Viszont egy orvossal nehezebb dolga van aki beperelné.Bebizonyítják bármi áron,hogy nem hibáztak.Én akiket ismerek nagy része lelkiismeretlen pénzéhes modortalan hiéna.

Nem számít a kismama,csak az a lényeg mennyit fizet.De még ezért sem várhatja el az alap dolgokat sem.Tárgyként kezelik,nem lehet saját akarata,sőt beleszólása sem a saját szülésébe,terhes gondozásába.Zokon veszi némely doki még azt is,ha uh-n érdeklődik a gyereke hogyléte felől.

Ez sajnos nálunk "kórházbetegség"

Persze a fejétől bűzlik a hal,de a betegek kismamák látják ennek kárát,akik nem tehetik meg,hogy máshova menjenek.

235. dumboci (válaszként erre: 231. - Mira81)
2010. okt. 6. 12:22
Igen, elviekben mindenki maga döntheti el, de sajnos a gyakorlatban ez nem így van, nincs leszabályozva, ezért az állandó meghurcoltatás.
234. 0d717b184a (válaszként erre: 230. - Tamianyu)
2010. okt. 6. 12:22
akkor gondolom megérted azt is ha a kismama beperelné a Gerébet, ugye?
233. Tamianyu (válaszként erre: 229. - Dumboci)
2010. okt. 6. 12:21
Ennek így kellene lennie,de nem így van sajnos.Olvasgass vissza,vannak rossz tapasztalatok bőven.
232. dumboci (válaszként erre: 227. - Anname)
2010. okt. 6. 12:21
Hát ti is itt támadjátok Ágit, meg azokat az anyukákat, aki így döntenek.
231. Mira81 (válaszként erre: 219. - Dumboci)
2010. okt. 6. 12:20

Szerintem mindenki maga döntheti el, hol szeretne szülni. Szerintem nincs itt szó "támadásról", hiszen ahogy írtam is, ki-ki maga dönt. Csak anyaként, kismamaként szerintem midenkit megérint így vagy úgy, hogy egy kisbabát újra kellett éleszteni és küzdenek érte, hogy ne legyenek maradandó fogyatékosságai.

Igazad van, ez kórházban is előfordul, ami nagyon sajnálatos, de legalább az esélyt megadom a gyerekemnek, hogy egy felkészült, megfelelő műszerekkel, gyógyszerekkel felszerelt környezetben jöjjön világra.

230. Tamianyu (válaszként erre: 228. - 0d717b184a)
2010. okt. 6. 12:20

Akinek a felesége vagy a gyereke vagy más hozzá tartozója a szülőszobáról nem jött ki élve,szerintem kicsit szigorúbb intézkedéseket szeretne.Jogosan!

Csakhogy egyik kutya a másikat nem ugatja,bezzeg ha rókát látnak...

229. dumboci (válaszként erre: 226. - Tamianyu)
2010. okt. 6. 12:19
Én meg pont amondó vagyok, hogy mindenki a legjobb tudása szerint tesz meg mindent, ezért senkit sem kéne meghurcoltatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook