Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


168. Bea0124
2010. okt. 6. 11:22
Szerintem tutira nem ingyen!!
167. Anname (válaszként erre: 164. - Bea0124)
2010. okt. 6. 11:20
Nos,szerintem ez nem elerhetetlen.Ha valaki korultekintoen valaszt orvost,es szuleszetet,akkor mindez megoldhato.Hogy fizetni kell erte?Lehet,de azert arra en is kivancsi lennek,hogy Gereb mindezt ingyen nyomja e.Nincs errol infotok?Valamibol csak el o is.
166. 388b941089 (válaszként erre: 152. - 0f332c4ec9)
2010. okt. 6. 11:19
bizony-bizony
165. dumboci
2010. okt. 6. 11:18

Engem az háborít fel, hogy Magyarországon még mindig vannak olyan szűklátókörű emberek, akik Ágit elítélik!!!!


Nyugati országokban ez egy teljesen normális dolog, hogy a nők eldönthetik, hogy hol érzik magukat biztonságban. Angliában, Hollandiában pl. a nők nagyrésze otthon szül.


Ezért tart ott ez az ország ahol tart, mert ilyen korlátolt polgárai vannak, hogy csak az a jó, amit ők gondolnak!

164. Bea0124
2010. okt. 6. 11:16

Szerintem az is egy megoldás lehetne ha olyan létesítményt hoznának létre ahol lehetőség nyílna olyan pózban szülni amilyenben az anyuka szeretne,ha akar akkor ágyon,vízben....

És ezt mind egy családias hangulatú szobában ahová akár saját képeket,virágot...stb vihet!!

Na és az is legyen szempont hogy az anyuka benntöltött ideje alatt a látogatói nyugodtan bemehessenek(természetesen ha nem betegek)!!

Főleg az apuka is akkor bemehessen amikor akar illetve tud,mert ugye nem mindenki van otthol este 5-6ig!

Ezt elérhető áron kínálva!!!

Orvosokkal,nővérekkel...

Tudom hogy sokan most ezzel hülyének tartanak,de szerintem nagyon is meg lehetne valósítani és igény is lenne rá!!!

163. Anname (válaszként erre: 4. - Csillus78.06.27)
2010. okt. 6. 11:13

Szerintem attol,hogy a 3. szulesed lenne meg nincs ra garancia,hogy minden rendben fog zajlani.Nem tudom neked mi a tapasztalatod,de szerintem nincs ket egyforma szules.Nekem pl. az elso gyerek egy pillanat alatt megszuletett,a masodik ( annak ellenere,hogy mindenki azt mondta,hogy az meg konnyebb lesz )kislanyom 2 es fel ora kitolas utan latta meg a nap(hold)vilagot.Arccal folfele erkezett es rovid volt a koldokzsinor.Ha mindez otthon tortenik velunk,akkor nagyon panikba estem volna.Igy sem volt beavatkozas,termeszetes uton szuletett,de ha barmi rossz iranyba fordult volna,ott lett volna a segitseg helyben.

En egyebkent ugy tudom,hogy Gereb Agnes mar eltiltottak a praktizalastol evekkel ezelott,de megis csinalja tovabb.Egyszeruen nem ertem,hogyan tudnak ebben a noben megbizni???Rabizni a sajat ( es ez meg a legkevesebb ),de a gyermekuk eletet is.Hany tragedia kell meg ahhoz,hogy ez az onzo no lealljon???

Regen nem volt valasztas,otthon kellett szulni es kesz.Volt is tragedia boven.Orultek a nok,amikor lehetoseguk nyilt biztonsagban,ellenorzott korulmenyek kozott szulni.Halasak voltak erte.

Hu,kicsit felhuztam magam.Ez csak az en privat velemenyem,nem kell velem egyeterteni.

162. egypt (válaszként erre: 161. - Egypt)
2010. okt. 6. 11:12
segítenek
161. egypt (válaszként erre: 145. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 11:12
Normál esetben az anya édekeit szolgálja ez is. Nekem volt mindkettő, és nagyon örültem neki, mert 4 óra alatt megszületett a kisfiam, előtte már 12 órát vajúdtam otthon, és még mindig nem sűrűsödtek a fájások. Nekem nem lett volna kedvem még ugyanennyit szenvedni, ha nem muszáj. Az oxitocin felgyorsította a szülést, a gátmetszés meg kellett, mert még így is alig fért ki a feje. És semmi gondom nem lett belőle, sőt örültem, hogy segítneke.
2010. okt. 6. 11:09

Én azt gondolom amig valakivel nincs baj,addig tulajdonképp lényegtelen,hogy otthon,vagy kórházban szülHa baj van akkor jobb ha kórházban van,de ott sincs garancia semmire,csak az esély nagyobb,hogy segiteni tudnak.

De azt ami meg van írva senki sem kerülheti el,sem a kórházban,sem otthon.

159. gerna (válaszként erre: 158. - Talian35)
2010. okt. 6. 11:07
Nem közveszélyességről van itt szó... Geréb Ágnes az otthonszülés ügyére veszélyes leginkább - ezt már több helyen részleteztem itt a Hoxán. De úgy látszik, ez az én különvéleményem.
158. Talian35 (válaszként erre: 152. - 0f332c4ec9)
2010. okt. 6. 11:04
Több éve már, hogy volt egy Zalányi Sámuál nevű nőgyógyász, akinek keze között nagyon sok baba meghalt ill. tartós sérülést szenvedett (sok műhibapere is indult). Érte csak azért nem mentek a kommandósok a kórházba, mert a kórház és a többi orvos mindent megtett, hogy valahogy "elsimitsa" az ügyet, amit azzal intéztek el, hogy megszabadultak tőle és másik kórházba helyezték át (ahol persze tovább folytatta amit korábban is, felelőtlen és hanyag volt). Ma ezt intézményi háttérrel büntetlenül meg lehet tenni, és ez az ember lényegesen közveszélyesebb volt, mint Geréb Ágnes.
157. gerna (válaszként erre: 150. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 11:00

"Talán mindegyikőtök értesült a tegnap történtekről".


Hát nem igazán, csak az "átkos" médiából - A szules.hu-n viszont csak ugyanez a levél van fent.


Szeretném tudni, hogy most akkor hogy is történt a dolog... tanácsadáson elkezdett szülni egy anyuka idő előtt, vagy mi? az édesapa "intette le a mentőt a ház előtt" vagy G.Á. hívta ki őket? Vagy megint elvállalt egy koraszülést?

156. Talian35 (válaszként erre: 151. - Foxika)
2010. okt. 6. 10:59
Ez igy is van!
155. Tamianyu (válaszként erre: 138. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 10:48

Én úgy gondolom,hogy minden nőnek biztosítani kellene a lehetőséget arra,hogy ott szüljön és úgy,ahogy szeretne.Aki otthon,annak arra,hogy probléma esetén perceken belül megfelelő ellátást kaphasson a kórházba.És ez nem lehetetlen lenne,hanem kevesebb pénz menne a nőgyógyászok zsebébe,ez itt a lényeg!Persze,hogy ellenzik.Ha a nők fele otthon megszülne,akkor nem nekik fizetne,nem a kórház vehetné fel utánuk a tb-t.

Nekem meggyőződésem,hogy a 2 kisebb gyerekemmel a nem megfelelő kórházi körülmények miatt volt probléma,és ezért került sor császárra.Talán otthon simán megszültem volna ahogy az elsőt is,ha nem avatkoznak közbe feleslegesen is,nem sürgetik a szülésemet.Szóval szerintem nem egyértelmű,hogy egy otthon szülésnél nagyobb az esély komplikációkra,sőt,nagyon is sokat számít az anyuka lelki állapota,hogy mennyire bízik az orvosban a kórházban.

154. 0d717b184a (válaszként erre: 151. - Foxika)
2010. okt. 6. 10:45

hála a védőoltásoknak

de majd eljön az az idő amikor azt is megválaszthatja a szülő

153. erikpipi (válaszként erre: 151. - Foxika)
2010. okt. 6. 10:45

Hol olvastad, hogy minden gyerek szülés közben halt meg?

Klassz, hogy ennyire nem figyelsz arra mit ír a másik,de választ rögtön írsz.


Menj inkább és demonstrálj, mint itt vergődj.

na üdv

152. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 139. - Talian35)
2010. okt. 6. 10:45
Szia. Én úgy tudom Hollandiában minden otthon szüléskor a ház elött áll egy mentő. Egyébként meg nem tudom mit kell olyan nagy ügyet csinálni aból,h szüléskor pár napot kórházban kell tölteni? Ki lehet birni. Ezzel a Geréb Ágnessel meg kellene már csinálni valamit mert közveszélyes.
151. foxika (válaszként erre: 146. - Erikpipi)
2010. okt. 6. 10:44
Utána olvasgattam, és tartom magam ahhoz amit írtam, hogy nem a szuléskozbeni halál aránya volt a nagy, hanem a gyermekbetegségben meghalt gyermekeké, és én ezt két kulonbozo oknak veszem.
2010. okt. 6. 10:42

Bemasolok egy levelet, ha nem banjatok. Fent van facebook-on is.


Herner Dorka

Herner DorkaOctober 6, 2010 at 9:54am

Tárgy: békés demonstráció - ma, október 6-án 16.30-tól

sziasztok,

talán mindegyikőtök értesült a tegnap történtekről. Anyukám, Geréb Ágnes őrizetben van, nem tudjuk, mikor engedik ki. Rengetegen jeleztétek, hogy eddig és ne tovább, mutassuk meg, hogy az elmúlt két évtized meghurcoltatásából (szülőként, bábaként, dúlaként) elég volt. 22 éve küzdünk azért, hogy szabályozva legyen az otthonszülésnél segédkezők jogi helyzete. Ez a mai napig nem történt meg. Kórházban, ha komplikáció történik, olyan elő nem fordulhat, hogy rendőr vigye el az orvost, majd azonnal, szakmai testület bírálata helyett bírósági procedúra kezdődjön.

Békés demonstrációt tartunk ma, október 6-án délután 16.30-tól a Nemzeti Erőforrás Minisztériuma, Egészségügyért Felelős Államtitkársága (volt Egészségügyi Minisztérium) előtt. (1051 Budapest, Arany János u. 6-8.)

Kérünk mindenkit, hogy segítsetek abban, hogy ez a fölhívás minél több emberhez eljusson! Mindenféle eszközzel (levél, telefon, netes felületek) hirdessétek a mai demonstrációt. Legyünk nagyon-nagyon sokan!

A vidékieket kérjük, hogy ha tudtok, gyertek Ti is, ha nem, rendezzetek helyi demonstrációkat. A gyülekezési törvény szerint 72órát várnunk kellene, ha bejelentenénk, de strasbourgi ítélet született arra, hogy ha olyan eset van, ami nem várhat, azonnal nem tiltott utcára menni.

Nem cél haragot gerjeszteni, nem cél véresszájjal követelőzni. Célunk erőt demonstrálni. Jöjjenek a gyerekek, fölnőttek, nagymamák, barátok - ne csak otthonszültek. Alapvető emberjogi kérdés, hogy mindenki ott szüljön, ahol akar.

Jelenlétünkkel szeretnénk kifejezni együttérzésünket mind a tegnap született kisbaba és családja felé, mind afelé a több ezer család felé, akiket kórházi szülés közben vagy következtében ért tragédia. És nem utolsó sorban Geréb Ágnes felé, aki két évtizede küzd a szabályzásért és most ezért börtönben kell ülnie.

Aki ezzel egyetért, legyen ott ma délután!

Herner Dorka

(bábák, dúlák, otthonszülők és nem otthonszülők nevében)

2010. okt. 6. 10:41
egyébként ezt a Geréb ingyen csinálta?
148. erikpipi (válaszként erre: 145. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 10:41
Én már nem szülök, van 3 fiam. Harcoljon aki otthon akar szülni.
147. foxika
2010. okt. 6. 10:40
Nagyanyám megszult 9 gyereket, a testvére 7 et, felneveltek beloluk a 7 és 5-ot, a tobbiek kiskorukban, gyermekbetegségekben és nem szuléskozben haltak meg. Voltak természetesen olyan esetek is.
146. erikpipi (válaszként erre: 141. - Foxika)
2010. okt. 6. 10:39

Lehet hogy neked baromság, de akkor nem volt leányálom az otthonszülés.

Nem csak gazdasági okokból szültek a nők 10 gyereket, hanem épp a szülés és az az utáni időszakban nem volt biztos, hogy megélik az 1 évet. Sok gyerek már a szülés alatt meghalt.

Mi lenne, ha utánaolvasnál?

145. kostyi79 (válaszként erre: 142. - Erikpipi)
2010. okt. 6. 10:39
Bezzeg a gatmetszest meg az oxitocint igen. Engem nagyon nem erint a tema, hiszen nem Magyarorszagon elek. A ti erdeketek kiharcolni, hogy tamogassa.
144. 0d717b184a (válaszként erre: 129. - Talian35)
2010. okt. 6. 10:39

egyébként ez igaz

sajnos a magyar egészségügy.......hhhát....abszolút nincs toppon

meg semmi

2010. okt. 6. 10:38
Ahol torvenyileg szabalyozva van, ott 37. het elott az otthonszulest tervezonek is korhazba kell mennie. Nem tudni, mi tortent, igy azt gondolom, kar is talalgatni.
142. erikpipi (válaszként erre: 120. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 10:37

www.eski.hu/civiltajekoztatas/kepek/ho/anyagok/otthonszules.doc


Javaslom olvasd el. Nem mindenhol van, és a tb sok helyen nem is támogatja.

141. foxika (válaszként erre: 121. - Erikpipi)
2010. okt. 6. 10:37
Ekkora baromságot írni!!!!!!!!!
140. foxika
2010. okt. 6. 10:35
Most kerestem ki a cikket, szerintem ebben az esetben a kismama otthon is ugyanígy járt volna. A koraszulést otthon sem lehet megakakályozni.
139. Talian35 (válaszként erre: 136. - 388b941089)
2010. okt. 6. 10:35
Hollandia mitől más? A nők 30%-a otthon szül. Működik. Vagy ott a nők 30%-a ezek szerint veszélyezteti a gyereke életét, és ezt az állam hagyja???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook