Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


288. kostyi79 (válaszként erre: 285. - 388b941089)
2010. okt. 6. 15:58
Szerintem ugy lenne igazsagos, ha megadnak a valasztas lehetoseget a pontos informaciok tukreben.
287. spinneli (válaszként erre: 286. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 15:57
és mennyibe kerül?
2010. okt. 6. 15:56

Miert gondolja azt mindenki, hogy otthonszulesnel nincsenek muszerek? Folyamatosan ellenoriznek szivhangot, a szulesznok hoznak magukkal mindent, es igen, kepzettek es tapasztaltak, felkeszultek az esetleges komplikaciokra. Meg fajdalomcsillapito gaz es injekcio is van naluk. A vajudas alatt barmikor barki meggondolhatja magat, es bemehet a korhazba. A szuleszno is donthet ugy, ha ugy gondolja, hogy a folytatas biztonsaga erdekeben ez szukseges, de a szulo no is barmely ponton meggondolhatja magat.

Szerintem a legtobben azert gondoljak, hogy ez egy fenemod veszelyes dolog, mert nem rendelkeznek rola kello informacioval. Es ne ertsetek felre, ez nem a ti hibatok, hanem azoke, akik nem informalnak kello keppen a lehetosegekrol.

285. 388b941089 (válaszként erre: 284. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 15:53
akkor szerinted hogy kéne megoldani a helyzetet?
284. kostyi79 (válaszként erre: 281. - Egypt)
2010. okt. 6. 15:51

A masodik ket szulesemnel nem volt orvos. Ha nincs komplikacio, akkor itt orvos nem lep kozbe.

A torvenyszeges resze nekem sem tetszik. De az sem, ahogy a torvenyhozok reagalnak ezekre.

2010. okt. 6. 15:45
Jó lenne tudni, mitől olyan nagy szám a szülés, hogy képtelenség azt az átlag nő életében bekövetkező 2 vagy 3 alkalmat kibírni kórházban, esetlegesen biztosabb körülmények között.
282. 388b941089 (válaszként erre: 280. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 15:44

az a behatás, ami a babákat éri a kórházban a szüléstől, semmilyen maradandó sérülést nem okoz bennük. Ne dimenzionáljuk már túl ezt az egészet...

kérdezem én: azok az anyukák, akik a születésházba mentek szülni, miért nem inkább a kórházba mentek be??? így se úgy se otthon szültek, akkor mi értelme van az egésznek?? (max. annyi h annak az őrült nőszemélynek jó vastag lett a pénztárcája.)


félreértések hada került itt felsorakoztatásra. Nem arról van szó, h egy szülésznő nem tud szabályosan levezetni egy szülést akár otthon akár kórházban. Hanem arról van szó, h ha baj van, akkor OTTHON SEm A SZÜLÉSZNŐ, DE MÉG AZ ORVOS SEM TUD SEGÍTENI!!

281. egypt (válaszként erre: 280. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 15:41

Egyáltalán nem a szülészeteken múlik szerintem, hanem az orvoson. Egyedül ő számít. Nekem tökéletes volt az első szülésem a kórházban, semmit nem csinálnék másképp. Az alternatív szoba nálunk is foglalt volt, de nem kellett feküdnöm, hoztak labdát, szülőszéket, mindent, ahogy megszületett, tették rögtön a hasamra, szoptathattam, stb...

Abban teljesen egyetértek, hogy lehetővé kéne tenni az otthonszülést, ha valaki ezt szeretné, és biztonságossá kéne tenni. De nem az a megoldás, amit Geréb csinál, hogy törvényt szeg meg partizánkodik, ha meg baj van, elhúz a helyszínről, otthagyja a mamát-babát (mint tavaly), nehogy megbüntessék. A felelősséget már nem vállalja.

280. kostyi79 (válaszként erre: 269. - Anname)
2010. okt. 6. 15:34

Most ezt komolyan is gondoltad??? Latszik, hogy nem ismersz.


Az elso fiam Magyarorszagon szuletett korhazban. Haton fekve, gatmetszes, egybol koldokzsinor atvagas, ordito gyerek, rohanas merni, mosdatni, szoval a szokasos rutin szerint. Mindez azert, mert az alternativ szuloszoba eppen foglalt volt, es abban a szuloszobaban, ami nekem jutott, csak igy lehetett szulni. (Nem viccelek, ugy vagtak fel az agyra a kitolashoz!) Nem tudtam szoptatni.

Masodik babam Angliaban, korhazban. Alig ertunk oda. Nogyogyasz es gatmetszes nelkul szuletett, hihetetlen gyorsasaggal. 2 szuleszno volt jelen, nagyon szepen kivartak, nem kapkodtak. Koldokzsinort csak akkor vagtak, amikor mar nem luktetett, kivartak, amig megszuletett a lepeny, nem inekcioztak es rangattak ki. Egybol cicin volt, semmi gond nem volt a szoptatassal. 2 oraval kesobb betoltak egy merleget, mellettem lemertek, megvizsgaltak. Egy pillanatra sem vittek sehova.

A harmadik itthon szuletett, hasonlo keppen a masodik babamhoz. A kulonbseg csak a helyszin. Szamomra kellemesebb volt vajudas kozben teazni es a szulesznokkel beszelgetni, mint azon gorcsolni az autoban, hogy odaerek-e a tolunk fel orara levo korhazba. Hihetetlen nyugalom sugarzott a fiambol, mikor megerkezett, meg soha nem lattam annyira bekes ujszulottet, mint o volt. Aztan mire felebredtek a tesok, addigra mar megvolt az elso szopi is, es bekesen pihegett a mellkasomon.


Valo igaz, hogy korhazban is lehet szepen szulni. (Mondjuk ahhoz Magyarorszagon nagy szukseg lenne a szuleszetek megreformalasahoz is, mert jelenleg ahhoz sem adottak a feltetelek, nem csak az otthonszuleshez.) De kerdem en, ha vki megis a masik ut mellett dont, akkor azt miert nem lehet biztonsagossa tenni a szamara? Hol van itt a szabad valasztas lehetosege?


Ne ertsd felre, itt sem javasoljak az otthoszulest mindenkinek. Megvannak azok a szempontok, amiket figyelembe vesznek, azok alapjan merlegelnek, hogy biztonsagos-e v. sem.

279. 388b941089 (válaszként erre: 273. - Talian35)
2010. okt. 6. 15:15
hát az én gyerekem nem lett lelki roncs az első sokkhatásoktól...... :D:D és vhogy azóta sem emlegeti :D:D:D
278. 388b941089 (válaszként erre: 270. - Talian35)
2010. okt. 6. 15:14
te is ugyanazt hajtogatod nem??? mindenki ugyanazt hajtogatja! te változtatsz a gondolkodásmódodon amiatt mert nekem más a véleményem? Hát nem, tehát én sem....
277. Anname (válaszként erre: 276. - Talian35)
2010. okt. 6. 15:12
Hidd el mashol is megoldhato.Mindenhol emberek vannak,csak tudni kell kommunikalni!
276. Talian35 (válaszként erre: 275. - Anname)
2010. okt. 6. 15:10
Pedig ez tök általános :-) Max. a Telki magánkórházban vagy a Kútvölgyi Klinikán nem csinálnak ilyet - mert ott az anya szava parancs :-) (pár százezerért :-) )
275. Anname (válaszként erre: 273. - Talian35)
2010. okt. 6. 15:08
Ezek kozul egyik sem tortent meg a gyerekeimmel!!!!Korhazban!!!
274. Anname (válaszként erre: 271. - Talian35)
2010. okt. 6. 15:07
Gondolom nem volt mas lehetosege!!!!Nem hinnem hogy hobortbol!!
273. Talian35 (válaszként erre: 262. - Anname)
2010. okt. 6. 15:06
Szerintem Te pont nem érted, hogy ez éppenhogy a csecsemőnek jó. Békés, háboritatlan születés. Nem fényárban, műszerek segitségével, ledugják a torkán a csövet, szemébe cseppentenek valamit, aztán zubogó viz alá rakják. Ezt nevezed háboritatlan szülésnek? Szerinted mit érezhet az a szerencsétlen újszülött aki 9 hónapig békésen nőtt anya pocakjában?
272. dumboci (válaszként erre: 269. - Anname)
2010. okt. 6. 15:06
Nem! Az otthon szült anyuka pont nem mondja jól meg, főleg nem Magyarországon. Én még a szüleimnek sem mertem elmondani, hogy mit tervezünk, pont ezért mert otthon mindenki elítéli az "ilyen" anyukákat!
271. Talian35 (válaszként erre: 260. - Anname)
2010. okt. 6. 15:04
Ezen azért vagy kiakadva, mert nem ebben nőttél fel :-) A nagymamám anno szalmába feküdt ott szült - ne kérdezd miért :-)))))))))
270. Talian35 (válaszként erre: 259. - 388b941089)
2010. okt. 6. 15:03
Nincsen. Viszont igy terjednek a rémhirek. Fejedbe veszel vmit és azt hajtogatod. Miért kéne ehhez bármi klub, elárulod?
269. Anname (válaszként erre: 268. - Kostyi79)
2010. okt. 6. 15:03

Mi a kulonbseg egy otthon szuletett es korhazban szuletett baba kozott?


Amugy pont ezt irtam kicsit korabban,hogy az otthon szult anyuka majd jol megmondja (legalabbis erezteti ) a jatszoteren,hogy az o gyereke tobb es jobb mert otthon szuletett!

268. kostyi79 (válaszként erre: 262. - Anname)
2010. okt. 6. 15:01

Ezt akkor tudnad megerteni, ha latnal olyan csecsemot, aki otthon szuletett.

Velem senki nem ult vizben, meg ilyesmi, nem tartom magam elvontnak, teljesen atlagos vagyok. Egyszeruen en ugy ereztem, hogy itthon tudom haboritatlanul a vilagra hozni a gyermekem. Szerencsere itt Angliaban ez elfogadott, igy szamomra adott volt a valasztas lehetosege. Nagyon elszomorit, hogy otthon nem donthetnek a nok.

267. dumboci (válaszként erre: 265. - 48bf8c027e)
2010. okt. 6. 14:55
Tudnák szabályozni, csak nem akarják! :(
266. dumboci (válaszként erre: 264. - Anname)
2010. okt. 6. 14:55

Örülök, hogy olvastad. :-)


Akkor erre ugyanazt tudom mondani: nem vagyunk egyformák és meg kéne adni minden nőnek a választás jogát.

2010. okt. 6. 14:55
Az otthon szülés meghittebb és megnyugtató lehet a szülő nő számára. DE jelenleg nem biztosított a gyors orvosi beavatkozás lehetősége annak aki otthon szül. Ezáltal veszélyes is lehet. Ha tudnák szabályozni törvényileg az otthon szülést, hogy milyen körülményeket kell megteremtenie a dulának egy otthonszülés levezetéséhez. Ha minden adott lenne akkor most Geréb Ágnes sem lenne letartoztatva.
264. Anname (válaszként erre: 263. - Dumboci)
2010. okt. 6. 14:51
Olvastam.Szerintem ez korhazi kornyezetben is kivitelezheto.
263. dumboci
2010. okt. 6. 14:49
Van egy könyv: F. Leboyer A gyöngéd születés, érdemes elvolvasni, hogy lásd a baba szemszögéből is a születést!
262. Anname
2010. okt. 6. 14:46

Bocsi ha gunyoros voltam,nem akarok megbantani senkit.\Lehet hihetetlen,de egyszeruen nem birom felfogni a mellette szolo erveket.De tenyleg lehet,hogy aki otthon akar szulni,az a masik oldalt nem fogja fel.Szoval bocsi megegyszer,de en ezt valahogy csak az ujszulott szemszogebol tudom nezni.

Azt akkor mar ertem,hogy az Anyukanak miert jo ez ( hiszen ezek szerint belso inger,nem tehet rola ugymond ),de miert jo ez a csecsemonek?

261. dumboci (válaszként erre: 260. - Anname)
2010. okt. 6. 14:42

Vana aki így szeretné, erre nincsenek ész érvek, miért kellenek ész érvek?


Ezt pont olyan, hogyha valaki szegény, akkor miért akar gyereket, hogyan fogja eltartani? De akar, mert ösztönösen tudja, hogy gyermeket szeretne és mindent megtesz, hogy a körülményekhez képest a legjobbat biztosítsa neki.


Én értem, hogy ti nem értitek meg, hogy ez miért olyan fontos, én meg azt nem értem meg, hogy nektek a kórház miért olyan fontos, még sem alázlak meg titeket gúnyos mondatokkal!

260. Anname (válaszként erre: 256. - 388b941089)
2010. okt. 6. 14:38

De tenyleg..erre en is annyira szeretnek mar valaszt kapni.

Anno olvastam/lattam egy riportot Gerebbel.Jarnak hozza a parok szuletesfelkeszitesre.Csungenek,ulnek mindenhol,zsufolasig tele a lakas,mint vmi szekta.Mi ebben a meghitt?Csaladias?

Aztan mutattak,ahogy egy kismama otthon szulni keszul.Teledobaltak mindent parnakkal,feher lepedokkel.Aztan amikor megindultak a tolofajasok,akkor beult a panelban a mini furdoszobaban a kadba.Mivel Gereb nem fert mashogyan hozza,ezert o is beult a vizbe,onnan vezette le a szulest.Felig mar Apuka is a kadban volt.Na en ebbol nagyon nem kernek,koszi...csak azert hogy azt mondhassam,otthon szultem a gyereket,mint anno dedanyaink!

259. 388b941089 (válaszként erre: 257. - Talian35)
2010. okt. 6. 14:35
éreztem a hsz-eidből, h valami nem stimmel. :))) látom van egy klubod alternatív szülőknek... úgy látszik, h más az értékrendünk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook