Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


18. beszter3 (válaszként erre: 16. - ALLICS)
2008. szept. 26. 15:19

Hát nem véletlenül...csak legyen választási lehetőségem!!!

A hanyatt fekve szülést sem véletlenül találták ki! Így az orvosnak sokkal kényelmesebb!:)

17. winny (válaszként erre: 6. - Micsuned)
2008. szept. 26. 15:15

Az otthon szülés meghitt az anyának és a babának is.

Védőoltás! Mennyi az esélye egy még tipegő babának,hogy rozsdásszögbe lépjen nulla.

De kap tetanuszt.Di-per-te védőoltást!Miért???

16. ALLICS
2008. szept. 26. 15:13
Nekem erről csak az a véleményem,hogy nem véletlenül találták ki a kórházban való szülést.
2008. szept. 26. 15:09

Sziasztok! Én nem hiszem, hogy ebben a dologban egyértelműen állást lehetne foglani! Az, hogy ki felelőtlenebb, aki megfelelő felkészüléssel otthon hozza világra a gyermekét, vagy az, aki teljesen "tudatlanul" rábízza magát a kórházi bürokráciára, ezen lehetne vitatkozni! Az otthonszüléshez ugyanis ma itthon szükség van egy igen komoly tanfolyam elvégzésére! Egyáltalán nem arról van szó, hogy pár laikus kísérete mellett otthon szülünk, hanem ott is képzett, tanult orvosnő, illetve bábák vannak jelen!

Az alapvető probléma a szemléletben van! Egy nő TUD szülni! Genetikailag így vagyunk teremtve! Persze nem elhanyagolható tény az orvostudomány jelentős fejlődése, amivel kikerülhető jó néhány fájdalmas veszteség! De erre vannak ott a szakemberek az otthonszülésnél is, ők tudják mikor kell szakmai segítség! Geréb Áginak 18 év alatt 3 sajnálatos tragédiája volt! Nagyon szertném látni a kórházi statisztikákat, ők ennyi év alatt vajon hány gyermek haláláért felelnek??? És menyi lett ebből nyilvános?

Én dúla vagyok, kórházi szüléseket kísérek! Magam is kórházban hoztam világra a gyerekeimet, de nagyon nagy "harc" volt, hogy a 3,gyerekemet hagyják nekem, magamnak megszülni! Beavatkozás nélkül, háborítatlanul! Van összehasonlítási alapom!

Egy Yna May Gaskin idézettel zárnám hosszúra nyúlt mondandómat:"Hatalmas lélektani előnyt jelent olyan nőnek lenni, akinek pozitív élménye van a szülésről!"

Ahoz hogy pozitív legyen, kell hogy biztonságban érezd magad! Ha ez otthon van, akor otthon...!

14. beus73
2008. szept. 26. 14:46
nekem az első szülésnél eszembe sem jutott félni, nem tudtam mit jelent még szülőnek lenni és milyen érzés lenne ha baja lenne a babának. így tettem a dolgom és nyomta :9 a 2.-nál már annyira aggódtam, hogy nehogy baja legyen. sokkal inkább éreztem mit is jelent egy gyerek...
13. beus73
2008. szept. 26. 14:44
ja, és szerintem nem biztos, hogy a szülők tisztában vannak minden kockézattal és a bonyolultsági tényezőkkel. egy laikus, főleg aki még nem szült, az esetleg könnyebben meggyőzhető arról, hogy nem lesz gond otthon...ha jól tudom az egyik megsérült baba apukája is azt nyilatkozta, hogy nem voltak felvilágosítva mindenről...
12. beus73
2008. szept. 26. 14:40
ja! és szerintem az otthonszülés is pénzbe kerül...tehát ha valaki nem privát orvoshoz ment és pénzést alaktott vele ki jó kapcsolatot, bizalmat - hanem ráhagyta magát az állami "gondozásra" akkor a következő alkalommal már lesz pénze magánszülésznőre otthon szülni??? vagy hogy is van ez?
11. beus73
2008. szept. 26. 14:38

szia! nekem mondjuk eszemben sem jutott otthon szülni és semmi pénzért nem kockáztatnám a gyerekem és a saját életemet! De mindig elgondolkodom azon , hogy - hogy lehet az, hogy vannak nők akik a szülésük minden pillanatára emlékeznek ...milyen injekció, milyen katéter, milyen beöntés stb...nekem az volt a legfontosabb, hogy kijöjjön a baba. az egyik farosan, a másik simán. nem érdekelt , hogy mikor mit szúrnak belém - ha megbízol a dokiban, akkor nem a hely számít!!!!! azt mindig mindenki elfelejti, hogy alapvetően azért segíteni szeretnének az orvosok is.... nem vagyok elfogult orvospárti , de ha otthonszülésnél van rossz passzban a szülésznő (merthogy ő is ember) akkor ki segít a férjünk ????


azért ez egy kórházban talán megoldottabb

2008. szept. 24. 18:49

Hát igen, elég érdekes számomra ez az otthon szülés téma. Én biztos nem tenném, nem is tettem! Nem éreztem volna magam, de legfőképpen a babámat biztonságban.

Mi van pl, ha életmentő császárra van szükség? Egy kórházban kb. 15 perc alatt össze áll a team. De mi a helyzet akkor, ha otthon vagyunk???? Mert ugye, ez a dolog pár perc alatt is bekövetkezhet, még akkor is, ha minden rendben ment a terhesség alatt.

2008. szept. 24. 18:48

Nekem is borzalmas emlékeim vannak a kórházi szülésről (császármetszés); hiába vagyok orvos, azután, hogy a dokim a szülés másnapján elrepült Ausztráliába (ő egyébként egyszerűen szuper, emberileg, szakmailag), a kutya se foglelkozott velem, a nővérek nagy része meg kihasználva az elesett állapotomat rajtam vezette le a sokéves frusztrációt. 4 nap után jöttek rá, hogy a hemoglobinom a normális fele alatt van, azért vagyok olyan cudarul.

És mégse szülnék soha otthon. Miért? Tudom, hogy nem túl nagy az esélye a magzatot érintő súlyos komplikációnak, de van, ezt mindenki vegye tudomásul. Én az én gyerekem is lehet az az 1 az ezerből. És akkor azt akarom, hogy minden szükséges felszerelés 2 lépésre legyen tőlünk, ne két kilométerre.

Gondolom, mindenki emlékszik a múltkori szomorú Geréb-esetre.

2008. szept. 24. 18:44

Amilyen ma itthon a kórházak hozzáállása,tisztelet a kivételnek,nem érzem én se kecsegtető lehetőségnek még egyszer a hagyományos szülést.Talán 20 év múlva majd eljutunk oda mi is,h a szülő nőt partnerként kezelik,s nem próbálják ráerőltetni a kórházi rutint.Én ettől függetlenül imádom a dokimat,mert a lehetőségekhez képest megtaláltam benne azt az orvost,aki teret engedett azoknak az elképzeléseimnek,amit a kórházi protokoll lehetővé tett..

Viszont még így is azt érzem,h egy csomó pozitív élménytől lettünk megfosztva a kisbabámmal..

2008. szept. 24. 18:42

"Beszélgettünk" már a témáról:

[link]


Ha valakinek sok ráérő ideje (és kedve van), olvasgathat.

6. micsuned (válaszként erre: 3. - Winny)
2008. szept. 24. 18:40

Az lehet, hogy csak 200 éve szülünk kórházban, de villanyunk sincs olyan rég óta mégis mindenki használja.Miért?Mert jobb.És még sorolhatnám.És persze hogy vannak törzsek ahhol higénia nélkül szülnek, de ne hogy azt mond, hogy ez jó.Nem véletlenül kapjuk, pl a védőoltásokat.Megelőzésből.A kórházi szüléssel megelözhetőek az esetleges tragédiák.Persze tudom, hogy ott is előfordul, de biztos vagyok benne, hogy kevesebbszer.

Én is sajnálom az édesanyákat, csak elfelejtették megkérdeznia babákat, hogy ők hol akarnak világra jönni.

5. csillus78.06.27 (válaszként erre: 3. - Winny)
2008. szept. 24. 18:35

Szia vinny!


Na ez az, hogy tényleg nemrégóűta mennek kórházba az asszonyok szülésnél, és ugyan, annó talán több volt az elhalálozás a születések miatt, mert otthon voltak, de ha arányában nézzük azt, hogy a mai világban a kórháznak, a felszereltségnek köszönhetően, is hány kórházi műhiba van szülésnél, akkor talán ugyanott tartunk mint régen, amikor még elég primitíven, csupán a természet által szültek otthon az asszonyok, minden műszeres segítségek nélkül, ha valami baj lenne a babával.


És abban is egyetértek, hogy a média fújja fel, na meg az embrek, mert csak az lehet a jó, amit a többség használ.

Tehát a többség a kórházban szül, az a biztonságos. A fene tudja. Magyarországi viszonylatban, sok orvos nővér hozzáállását tekintve sajnos, azt mondom, bizony kényelem ide vagy oda, és önzőség ide vagy oda, igenis, csak otthonszülnék.

Első terhességem alatt 6 vesemedencegyulladást túlélve, beleszámítva azt is, hogy bármikor megindulhat ezek miatt a szülés, bizony nem feküdtem be a kórházba, vagyis egyszer, de éppen elég volt. Borzasztó tapasztalataim vannak, és emberi mivoltomban, porrá zúztak engem is meg a születendő kisfiamat is. Még jó, hogy nem az otthon tartózkodásaim alatt indult meg a szülés.


Otthon, lenne mit csiszolni a HIVATÁSUKAT választó orvosokon nővéreken is, hát még az intézményeken.

Tisztelet a kivételnek, szégyellném magam az otthoni eü-sök helyében. Akinek nem inge, ne vegye magára.

Nem a szakmai, hozzáértésről, hanem az empátiáról, az emberségről beszélek.

A szakmai elismertségük a magyar Eü-söknek, világszerte elismert, csak Magyarországon nem becsülik meg magukat.

Merthogy, kevés a pénz.

Igen, lehet, habár a szülészorvosok magánpraktizálása miatt, meg a zsebbe dugdosás miatt, vitatkoznék a kevés a keresetükkel, de a lényeg akkor is, hogy ők ezt a hivatást, hivatásnak választották, legalábbis annak kellett volna választaniuk, és nem kizárólag pénzkereseti lehetőségnek.

ha némelyiknak annak kellett, akkor miért nem manadgernek tanult.


Na, megint szófosásom lett.

4. csillus78.06.27 (válaszként erre: 2. - Micsuned)
2008. szept. 24. 18:27

Szia!


Nem hiszem, hogy feltétlenül csak magára gondol aki otthon szül.

Itt ahol én lakom, tényleg minden lehetőség adott, bármilyen típusú szüléshez.

pl. a 2.fiamnál, gyorsan elregéltem, amikor beértem, hogy akarok szülni, és úgy is volt.

Ráadásul, ugyan bejött a dokinő(itt nincs orvosválasztás), de csendben a sarokban maradt, oda se jött, hanem a szülésznő vezényelte le, meg édesanyám, az egész szülést.

Igazából a kórházak is nagyon tuik.

Végülis, én ha a 3.-at itthon szülném, ja lehet, hogy azért tenném, mert én így akarom, ezt érzem, jónak, erre vágyom, de azért felelőtlen, önző nőnek nem tartanám magam, meg senkit. Tudatában vagyok, milyen felelősség ez, de akkor is bevállalnám.

mondjuk az első szülésemet, soha nem vállaltam volna be otthon, mert azt se tudtam, mire készüljek. És ugyan tudom, bármikor adódhat probléma, de azért úgy vagyok vele, a 2. szülésem is simán ment, a 3. miért ne lenne így. Szóval, én szívesen szülnék itthon, igen, bizonyos kényelmek miatt. Ha netalántán viszont mégis kórházi szülésem lenne, mert úgy döntök, akkoris, tuti csak ambulánsan fogok szülni, tehát 2 óra múlva, már jövök is haza az én kis drágámmal, ha minden rendben. na és miért ne lenne minden rendben?

2008. szept. 24. 18:26

Nem ítélem el sem az anyát sem pedig a doktor nőt.

Csak 200 éve szülünk kórházba!

Addig az asszonyok otthon szültek.Ma is számtalan törzs van a világon ahol az anyák otthon hozzák világra a gyermeküket.Néhol a higiénia ismeretlen.

Ezt a média fújja fel.Sajnos.

Végtelenül sajnálom az édesanyát de ez az ő döntése volt.

2008. szept. 24. 18:14

Szerintem az anyák a hibásak, mert ők döntöttek úgy, hogy nem mennek kórházba,ők döntöttek úgy, hogy nem kell orvosi felügyelet nekik, szabad akaratukból, biztos vagyok benne, hogy senki nem kényszerítette őket.És miért?Mert csak saját magukkal foglalkoztak és nem gpndoltak a gyermekük biztonságára.Szerintem a gyerek az első, és az hogy nem jó a kórházban másodlagos.Ha a babának, vagy a mamának valami baja van és sürgös segítségre van szüksége, a kórházban van a legnagyobb biztonságban.Én nem engedném az otthon szülést, viszon azzal egyetértek, hogy legyen lehetőség a kórházban orvos nélkül szűlni.De akkor ott a segítség egy karnyújtásnyira.

Én sem ítélném börtönre Geréb Ágnest.

2008. szept. 24. 17:58

Sziasztok!

Most egyelőre csak röviden. Éppen a napló riportját néztem vissza a neten.

Szörnyű, az a 3 tragédia ami történt.

Nem 100%-ig szimpatikus a Geréb Ágnes, de nem amiatt amit csinál, hanem csak úgy, nem az én világom minden felfogása.

1 mondat, nagyon megragadta a fülemet, és valahol igaza van.

Igazságtallannak tartaná a börtönbüntetést!

Nem 100%-ig van igaza, de van igaza.

Ugyanis, 1 mondatot írnék erre. Halt már meg csecsemő(nem is kevés, csak sokszor nem kapna médianyilvánosságot)orvos keze között, kórházban, megfelelő eszközök segítsége mellett is, és kérdezem, került-e már doktor ilyenért börtönbe.

Egyetlen 1 esetet sem tudok, de sajnos, még a felfüggesztés , vagy az orvosi ténykedés visszavonása sem jellemző, akár csecsemő halálról, akár bármilyen orvosi műhibáról beszélünk!!!!

Szintén egy régebbi naplóban volt, hogy orvost, még letöltendő börtönbüntetésre, soha nem ítéltek orvosi műhiba miatt.

Nem mondom, hogy börtönbe kellene zárni, de azt sem, hogy büntetlenül ússzanak bármit meg az orvosok.

Tévedni, emberi dolog, de nem egy ilyen szakmában. Itt ha valaki téved, akkor az járjon a hivatásának az elvesztésével, és élje utána máshogy az életet.

Ebben a szakmában, nem megengedett dolog számomra a tévedés.

No, jól elkanyarodtam a témától, és összevissza is vagyok, de már régóta foglalkoztat a dolog.

Műhibák, orvosok, halálok.


Szóval, igencsak igazságtalan lenne a dolog, ha Geréb Ágnes fizetne először börtönbüntetéssel, letöltendővel a tragédiákért.

Ne dolgozhasson többet mint szülésznő, vagy dúla, és ha ezt megtenné mégegyszer, akkor büntetnék meg.

Szerintem, igenis jó dolog amit csinál!

Én is szülnék otthon, ha összejön a 3. babóm, de vállalnám én is érte a felelősséget, mert ugye mindenki csak geréb Ágnesről beszél, de arról nincs szó, hogy az otthonszülésben, és az annál járó tragédiáknál a szülőknek is felelőssége van, hisz ők választották ezt a formát.

Nem azt mondom, hogy bűnhődjenek, hiszen, azt megkapják, csak azt, hogy magába nézni viszont szerintem ők sem néznek.


Mindenkinek a maga döntése!


Csilla

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook