Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben fórum

Meghalt egy csecsemő otthonszülés közben (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4949. Helie
2010. nov. 16. 19:31
Sziasztok, uj vagyok ezen a forumon. Nem birom megallni, hogy elmondjam Nektek, ha en otthon szulok, mar valoszinuleg nem elek. Mindenki dontse el, hogy korhaz aagy otthon, de az otthon szules csak akkor meghitt es tokeletes, ha nincs komplikacio. Nalam volt, hasonloan a kecskemeti anyukahoz. Nem volt mehosszehuzodason szules utan, s igy majdnem elvereztem. Egy tobboras mutet vegen - ugyanazaznap mikor kislanyom szuletett- kivettek a mehemet. Engem ez szerencsere megmentett, nem ugy, mint szegeny kecskemeti anyukat.
4948. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4947. - DODICA)
2010. nov. 14. 19:43

Persze, nyilván.

Én csak abban reménykedem, hogy minél kevesebb olyan "balesettel", amelyek kórházzal, vagy akárcsak körültekintőbb előkészületekkel elkerülhetőek lettek volna...

4947. DODICA (válaszként erre: 4946. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 14. 11:56

"Szóval valahogy mégiscsak itt kéne a frontot áttörni véglegesen, előbb-utóbb a kórházak számára is tarthatatlan lesz az a helyzet, ami most van... Remélem. "


meg fog történni, ha nem is egyik napról a másikra. S ez így van rendjén. :)


De ettől még a szó szerinti osz-nek is van létjogosultsága, bármennyire változnak a kórházak, lesznek, akik akkor se fogják választani. S ez is így van rendjén. :)

4946. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4945. - Kopasszam)
2010. nov. 13. 15:06

Engem az anyagi része izgat kevésbé. Nem sajnálom tőle a pénzt, akkor se, ha zsebbe kapja, meg akkor se, ha tanfolyamért. Én a jó szándékában sem kételkedem, és nincs vele semmi bajom..

Nekem annyi a meglátásom erről, hogy elindított egy olyan lavinát, amelyet nem fog tudni kézbentartani. Ergo sok olyan otthonszülés lesz, ami már tényleg nem az ő hatáskörébe tartozik, és baj lesz belőle. Mert Ő, te meg én -úgy érzem- vagyunk olyan inteligensek, hogy a helyén látjuk a dolgot, de sokan nem így lesznek vele... Az lenne a jó, ha nem lenne igazam.

Egyébként mi a bajod a Szt Imrével? Ott van olyan szoba, ahova, ha nem akarod, be se megy az orvos, és minden kütyü van bent, és az megy be, akit Te akarsz, beleértve a dúlát, bábát, meg akárkit... Persze, minden lehetne jobb is, de szerintem kezdetnek ez nem rossz. És ott igenis beszivárogtak ezek az elvek a "normál" szülőszobákba is. Persze nem teljes mértékben, de látom, hogy azért hagyják a nőket vajúdni, nemigen szólnak bele, hogy neked hogy jó, oxitocint csak a végső esetben adnak, bárki bejöhet szüléshez, és a babát is otthagyják megszületés után...

Szóval valahogy mégiscsak itt kéne a frontot áttörni véglegesen, előbb-utóbb a kórházak számára is tarthatatlan lesz az a helyzet, ami most van... Remélem.

4945. Kopasszam (válaszként erre: 4939. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 12. 22:59

A másik kérdésed rendre előkerül, ezért leírom ezen a fórumon is: Ági INGYEN DOLGOZIK. Nem a pénz motíválja. Kicsit részletesebben:

Három gyermekem született itthon. Öt éve, az első várandóság elején elvégeztünk egy szülésfelkészítő tanfolyamot Áginál. Ezt kötelező elvégezni, különben nem vállalja a szülés támogatását. Ennek ára 50 eFt. volt. Ezért a pénzért a párommal ketten vehettünk részt egy hatnapos képzésen, ahol Ágin kívül egy szülés és két pszichológus foglalkozott velünk. A tanyolyamon később bárhányszor részt vehetsz, többször nem kell fizetned érte. Mi a szülés előtt két héttel ismét elmentünk rá, újabb egy hétre. A második gyerek és a harmadik gyerek előtt már csak egy-egy hetet töltöttünk el, kvázi ingyen.

Gyakori vád, hogy igen, de az Alapítvány. Ide sem vagy köteles fizetni. NINCS ÁRA A SZÜLÉSNEK. Ha akarsz, és van pénzed, akkor utalsz rá, annyit, amennyit tudsz. Ha nincs pénzed, nem utalsz. Soha semmilyen célzás nem hangzott el, hogy mennyi lenne az ajánlott, mennyit ér a szülés.

Egyébként Ági eg belbudai gangos ház egy lakásában él, a gyerekeivel. Nem hiszem, hogy ez lenne a meggazdagodás, az anyagi meglovagolás netovábbja.

4944. Kopasszam (válaszként erre: 4939. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 12. 22:49
Teljesen jogos a kérdésed, valóban jó lenne, ha lehetővé tennék, hogy kórházban lehessen megteremteni a háborítatlan szülés körülményeit. Nem úgy, mint a Szent Imrében, hanem igazán. Nagy kérdés, hogy miért nem teremtik meg. Természetesen nem Geréb Ági, ott ezt már megpróbálta Szegeden, és az apás szülésig jutott, azóta pedig pályán kívül került. Az orvosok, a kórházak miért nem teremtik meg. Az anyagi kérdés (legalábbis abban az értelemben, hogy "mert nincs pénz") ebben az esetben csak részben lehet indok.
4943. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4942. - DODICA)
2010. nov. 12. 20:44

El, persze, nem titok. Egy ismerős szólt, hogy a fősulin ahol pszichológiát tanul, (Károli Gáspár), lesz ilyen előadás. Helyileg valahol a belvárosban volt, arra már tényleg nem emlékszem, mert még az első gyerekem előtt volt. (2004) Tehát ez az előadás nem kismamáknak, hanem egyetemi hallgatóknak szólt...


Egy fiatal férfi tartotta az előadást, szőkésbarna haja volt, és azt mondta, hogy 3 gyermeke van, akik otthon születtek... Egyébként jó volt az előadás, azokból amiket hallottam, főként a többedik gyerekeknél tudtam profitálni. GÁ-re hivatkozott, illetve mesélte, hogy ő ennek egy úttörője...

Mint írtam is, nincs ellenemre a szülés eddigiekhez képesti új megközelítése, de én nagyon örülök, hogy nem emellett döntöttem. Azt is leírom, miért: elég nagy műtéteim voltak már szülés előtt, amik nem kis fájdalommal jártak. Azt hittem, én már profi vagyok a fájdalmak terén... Aztán az első gyerekem szülésének fájdalma ehhez képest olyan sokkot okozott, hogy utána évekig alig tértem magamhoz... Ennek a kórházhoz nem sok köze volt olyan értelemben, hogy éppenhogy beértünk, tehát nem ott babonáztak meg... Én ezt otthon, a pánik miatt nemigen tudtam volna végigcsinálni, egyszerűen nem vagyok olyan alkat... A harmadik gyereknél jutottam el oda, hogy már tudatosan is képes voltam figyelni azokra az elvekre, amiket hallottam, meg légzésre, meg lazításra, meg a fájdalom engedésére, segítségül hívására...

Arra kell ennél vigyázni, hogy csak azt szabad engedni ezt otthon csinálni, aki 100%-ig biztos a dolgában, vagy aki már szült. Ezért nem szabadna senkit rábeszélni, hanem, ha valaki nagyon akarja, hát csinálja... Tudom, hogy GÁ és társai ezt tudják, csak minél szélesebb körben fog ez elterjedni, annál több olyan is fog odakerülni, akinek ez nem való.


Ezért tetszik nekem jobban ezen elvek kórházi változata, kb. az, amit a Bálintok csinálnak a Szt Imrében...


Szép estét!

4942. DODICA (válaszként erre: 4941. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 11. 20:34

Nem tudom, hol jártál otthonszülést népszerűsítő előadásokra.... Elárulod?

Mert abban biztos vagyok, hogy nem a GÁ féle tanfolyamról írsz, ott ugyanis semmi olyasmi nem történik, mint amit írtál. Sose mutogatnak kórházi szülést elrettentő példaként (de még másképp se), s nagyon is sok szó esik a szülés fájdalmas voltáról, arról, hogy hogyan érdemes kezelni ezt a fájdalmat, hogyan lehet alázattal elmerülni benne, átadni magunkat neki, hogy a babát segíthessük. (Aki tiltakozik a fájdalmat, s "megúszni" szeretné, az túl feszessé válik, ami hátráltatja a szülés előre haladását.)


Anyagiak: GÁ sose fogad el a szülésért pénzt zsebbe. Maga a szülés ingyenes, a tanfolyamának van díja, s ha azon felül valaki szeretne neki még adni, akkor az alapítványára van lehetőség utalni.


Ha az ő tanfolyamán (vagy akár csak az ingyenes információs estjei egyikén) jártál volna, tudnád ezeket. :)


Bizonyára van olyan előadás is osz-népszerűsítés végett, ami nem fedi a valóságot, nem hiteles, azzal nem érdemes foglalkozni. Hivatkozni rá úgyszintén nem érdemes.

4941. 4c1a787e8f (válaszként erre: 4940. - DODICA)
2010. nov. 11. 20:04

Nekem a kórházi sem került semmibe.


A barátnőm viszont szült otthon... illetve aztán végül kórházban kötött ki.


Tájékozódtam eleget. Eljártam olyan előadásokra is, ahol az otthonszülést népszerűsítik. Mint írtam, az elvekkel nem is volt bajom. Csak azzal, hogy hazudtak sokmindenben. Persze ezt csak utólag tudtam meg, a tök normális kórházi szüléseim után.

Lekötözött lábú, üvöltő nőket mutogattak videón, akiből 6 cső lóg ki, és ez volt a "kórházi szülés".... stb... Nekem azzal is sok kárt okoztak, hogy azt mondták, hogy a szülés "nem fáj"...


Az anyagi vonzat ehhez képest másodlagos.

A barátnőm így mesélte: Ez..és ez volt a vajúdásnál, tehát már GÁ is azt javasolta, hogy menjek be a kórházba... És rendes volt, mert így természetesen nem fogadott el pénzt.. Ebből meg az következik nekem, hogy máskor meg elfogad. Persze ez nyilván egy szintig természetes, nincs is ezzel nagy bajom, csak valahogy nekem ez az egész egy kicsit szektásnak tűnik így...

Persze lehet, hogy ez kell az úttöréshez, nem tudom...

4940. DODICA (válaszként erre: 4939. - 4c1a787e8f)
2010. nov. 9. 16:04
Ha átnézel a másik fórumra, akkor ott pont az osz anyagi vonzatairól volt szó. Talán tájékozottabb lennél. ;)
2010. nov. 9. 14:33

Sziasztok!


Értek én minden érvet az otthonszülés, meg a természetes szülés mellett. Csak egyet nem. Miért nem lehet az összes körülményt a kórházon belülre vinni, ahol ha nem akarsz, nem látsz orvost, meg semmit, - felőlem még a bejárat is lehet máshonnan - de ha netalántán mégis olyan baj van, akkor tudnak segíteni. Valahogy úgy, mint a Szt Imrében van, de még annál is lehetne szeparáltabb, külön bejárattal, teafőzővel, zuhanyzóval, káddal, akármivel...


GÁ-ről meg az a véleményem, hogy ő meg az otthonszülést lovagolta meg anyagilag ugyanúgy, mint a kollegái a kórházit...

4938. Kopasszam
2010. nov. 8. 23:44

[link]



Vizsgálat a kecskeméti kórházban: elvérzett egy szülő nő


A 26 éves nő harmadik gyermekének adott életet, az orvos azonban nem tudta elállítani a vérzést, így a kismamát átvitték a műtőbe és kioperálták a méhét - írja a Népszabadság. A nő állapota a beavatkozás után stabilizálódott, este azonban rosszul lett és belső vérzés miatt meghalt. A kecskeméti kórház sajtószóvivője a lapnak elismerte, hogy valóban történt egy tragédiával végződő szülés hétfőn, de többet nem mondott. A Népszabadság úgy tudja, hogy az intézmény főigazgatója belső vizsgálatot indított az ügyben és ennek lezárásáig hírzárlatot rendelt el. Közben a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság nyomozást indított ismeretlen tettes ellen, egy feljelentés nyomán.

4937. nyuszko83 (válaszként erre: 4932. - Nagy Tesó)
2010. okt. 11. 16:04
Egyet értek veled. Én sem vállalnám a szülést itthon.
4936. Talian35 (válaszként erre: 4932. - Nagy Tesó)
2010. okt. 10. 22:09
Nem, viszont az irásod a hülyeség kategória.
4935. KKathy
2010. okt. 10. 21:46
NEm halt meg a baba, nem tudom honnan veszed!
2010. okt. 10. 21:28
és a most meghalt baba anyukája is részt vesz?
4933. Alexa77 (válaszként erre: 4932. - Nagy Tesó)
2010. szept. 15. 10:45
Ha azért szülnének otthon a nők, amiért te gondolod, akkor igen, az önzőség. Jó lenne, ha tájékozódnál az otthonszülés mibenlétéről, mielőtt véleményt formálsz és így nyilatkozol. Az emberek tájékozatlanságával van a baj, nem az otthonszüléssel! Hidd el, kicsit többet tudok a témáról, több mint 10 éve foglalkozom a dologgal, és két babát szültem itthon.
2010. szept. 8. 12:52

Soha nem vállalnám az otthonszülést! Felelőtlenségnek tartom...egy anya nem kockáztathatja (akárhányadik gyereke is, és akármennyire is tapasztaltnak érzi magát a szülés terén), hogy egy esetleges komplikáció esetén a babája ne kaphassa meg a szükséges orvosi ellátást.

Szándékosan írtam csak a babáját, mert saját maga egészségét valaki úgy veszélyezteti, ahogy akarja...de persze ebben az esetben az is jusson eszébe, ha a baba túléli a dolgot, de ő nem, akkor arra kárhoztatja-e a gyermekét, hogy anya nélkül nőljön fel?! ...és mindezt azért, hogy ha a fájások közben körülnéz, akkor a saját szobája falait lássa...ismerős környezetben legyen. Ez nem önzőség?!

4931. Krisztine2 (válaszként erre: 4930. - Drnéni)
2010. jún. 3. 13:23
Köszönöm az iformációt.
4930. drnéni (válaszként erre: 4928. - Krisztine2)
2010. jún. 3. 12:55
A kórház akkor vizsgál, ha valaki kezdeményezi a vizsgálatot! Tragédiák sajnos minden nap történnek a kórházban, de csak akkor járnak utána, ha valaki elindítja a folyamatot.
4929. drnéni (válaszként erre: 4926. - Krisztine2)
2010. jún. 3. 12:54
feltétlen keressétek meg hivatalosan a betegjogi képviselőt, elérhetősége mindenütt ki van függesztve a kórházban és szerepel a kórház honlapján. Ha ő kezdeményez, köteles az osztály hivatalos levélben válaszolni. Ha tovább lépnétek, abban is segít. Nem az a lényeg, hogy elmélyüljön a konfliktus, hanem hogy hozzájussatok azokhoz az információkhoz, melyekre szükségetek van. Szerintem ne hagyjátok annyiban a dolgot.
4928. Krisztine2 (válaszként erre: 4927. - 127f14054c)
2010. jún. 3. 09:08

Igen,ez így van ahogy írod.Nem könnyű,és a történteken nem változtat.

Én azt hittem a kórház kivizsgálja az ilyen eseteket.Tévedtem.

Tudod egy ilyen tragédiát nehéz túlélni,mint testileg mint lelkileg.Én "csak" válaszokat szerettem volna.De hiába jártunk a nyakukra ez volt a válasz:"törődjünk bele"....

Belefáradtam...egy év alatt nem sikerült megtudnunk mi történt...

És ezért háborgok hogy mindenki úgy tesz mintha misem történt volna.

4927. 127f14054c (válaszként erre: 4926. - Krisztine2)
2010. jún. 3. 08:34

Sziasztok


Sajnalom ami veled tortent.Megertem fajdalmadat es azt, hogy inkabb nem pereskednel....de..ha csak ugy tudnad meg az igazsagot akkor lehet megis bele kellett volna vagni.Tudom..konnyu beszelni..innen kivulallokent.

Engem az bant , hogy egy csomo rossz dolog tortenik..sokszor vannak felelosok is...de ritkan vannak felelossegre vonva.Miert?

Mert az emberek fajdalmukban nem perekre vagynak....inkabb csendben gyaszolnak, viselik fajdalmukat...az a "masik" meg koszoni szepen eli vilagat...es lehet lessz kovetkezo aldozata...

4926. Krisztine2 (válaszként erre: 4925. - Krisztine2)
2010. jún. 3. 08:27
Én nem akarok pereskedni-mert attól nem támad fel a gyerekem-csak azt szeretném tudni mi történt...
4925. Krisztine2 (válaszként erre: 4924. - Drnéni)
2010. jún. 3. 08:26

Lépéseket?Hogyan?

Nem kaptuk meg a boncolási jegyzőkönyvet mint írtam.

Bementünk a kórházba ezerszer,sehol semmi...

A zárójelentésemen csak a császár van,a halál oka nincs rajta.Mintha misem történt volna.

4924. drnéni (válaszként erre: 4922. - Krisztine2)
2010. jún. 2. 22:57
És milyen lépéseket tettetek, hogy kiderüljön az igazság?
4923. Talian35 (válaszként erre: 4922. - Krisztine2)
2010. jún. 2. 14:44

Sajnálom a történteket :-((


Igazad van, erről beszéltünk és ez lenne a lényeg: nem mutogatni kell másra, a kórházban dolgozó és tévedő orvost is TESSÉK FELELŐSSÉGRE VONNI!!!! De az a baj, hogy ők ott annyira összetartanak és védik egymást, hogy erre sajnos nincs reális esély :-((

2010. jún. 2. 13:51

Ém azt gondolom,hogy a kórházi orvosokat is felelőségre kéne vonni.

Csak hogy érthető legyen:

Terhességem 7.hónapjában! ,eghalt a gyerekem.(fogadott dokim volt)Mikor kiderült,bementem a kórházba,eü. okok miatt csak császárral szülhetek így a sok okos egy hétig fektetett a halott babával a hasamban.Mondván nincs szabad műtő,kaptam antibiotikumot "nehogy baj legyen"

Ennek egy éve.És még mindig nem kaptam boncolási jegyzőkönyvet,a kórházban azt mondják hogy az orvos adja,az orvos a kórházra keni.Tisztán látszik hogy kéz-kezet mos...csak az a probléma hogy nem tudjuk MIÉRT történt és ez az egész tönkretette az életünket.

Na ilyen eseteknek is utánna járhatnának,de ez a kutyát sem érdekli.Pedig valaki hibázott.

És ez sajnos nem egyedi eset:(

4921. gerna
2009. dec. 2. 16:08
Vagyis várhatunk még egy darabig a döntésre.
4920. gerna
2009. dec. 2. 16:07

09.11.27. G. Ágnes és társai


A G. Ágnes és társai ellen folyamatban lévő büntetőügyben a Pesti Központi Kerületi Bíróság 2009. november 23. napján végzést hozott, mely szerint az ügyet elbírálás érdekében átteszi a Fővárosi Bíróságra. A végzés nem jogerős, kézbesítése az érintettek részére jelenleg folyamatban van.


A Budapesti IX. Kerületi Ügyészség három vádiratot nyújtott be, és azok egyikében halált okozó foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségével vádolja G. Ágnest.


A bíróság a 2009. november 19. napján megtartott tárgyaláson hozott végzésével az ügyeket egyesítette. Az utóbbi ügyben készült igazságügyi orvosszakértői vélemény alapján merült fel, hogy a cselekmény a vádtól eltérően, súlyosabban minősülhet. Ez a tény pedig felveti, hogy az ügy elbírálása megyei hatáskörbe tartozhat.


Ezért a bíróság az ügy áttételéről rendelkezett és az iratokat a Fővárosi Főügyészségen keresztül felterjeszti a Fővárosi Bíróságra.


Budapest, 2009. november 27.


(Pesti Központi Kerületi Bíróság honlapjáról)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook