Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vállalnád az otthonszülést? fórum

Vállalnád az otthonszülést? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2023. márc. 9. 16:14
NEM!
2023. márc. 9. 16:08
Semmiképpen sem!!!
140. fincsi5
2023. márc. 9. 15:51
Nem.
2023. márc. 9. 15:46
Nem.
2023. márc. 9. 15:06

Vállalnám! Sok ismerősöm szült és született otthon. Én is otthon születtem ‘99-ben. Geréb Ágnesnél. A testvéreim is.

Mindenki ott szüljön, ahol biztonságban érzi magát.

137. b4ca0947f4 (válaszként erre: 135. - Kaaskopje)
2012. jún. 2. 13:08
Köszönjük szépen, aranyos vagy, ki tudja, lehet, hogy még kérdezni fogunk... Az első baba lesz, 8 éve élnek kint, ott végezte a főiskolát is, de ezen a téren még tapasztalatlan. Mégegyszer: gratula a babához és köszi!
2012. jún. 2. 12:31
En Romaniaban elek, itt a korhazban nincsenek nagy lehetosegek: nincs apasszules, nincs a vajudoban bordasfal, csak 2 agy es egy meszelt fal, meg gepek. Labda, zuhany, semmi, csak egy vece. De van egy valami, ami miatt megis bemegyek szulni, nem sietek majd, mert nem tul jo elmeny ott vajudni. Szoval az a biztonsagtudat, hogy olyanok figyelnek ram, akik kozbe tudnak lepni, ha baj van minden kenyelmetlenseget felulir. A gatmetszesem sem olyan fajdalmas, mintha oxigenhianyt szenvedett gyermeket kellene szuljek. Persze erre a korhaz sem garancia, de jobbak az eselyek.
135. kaaskopje (válaszként erre: 133. - B4ca0947f4)
2012. jún. 2. 12:16
Köszönöm! Ha esetleg van még kérdése az ismerösödnek, nyugodtan keress meg, hátha tudok segíteni.
2012. jún. 2. 11:26

Nem!

Csak kórházban szülnék!

Az otthon szülést nem vállalnám semi pénzért!:)

133. b4ca0947f4 (válaszként erre: 131. - Kaaskopje)
2012. jún. 2. 11:25
Köszönöm a pontos információt, és gratulálok a kisbabádhoz , sok egészéget kívánok nektek.
132. kaaskopje (válaszként erre: 130. - Mágika75)
2012. jún. 2. 10:01
Köszönöm :)
131. kaaskopje (válaszként erre: 128. - B4ca0947f4)
2012. jún. 2. 10:00

Mint írtam, vasárnap szültem, tehát tudom mi a 'mostani helyzet'. A mentöröl még annyit, hogy ha szükség van rá, akkor a biztosító téríti. De nyílván nem lehet 'taxinak' használni. Bár tudtommal a magyarországi kismamák sem mentövel mennek kórházba, ha megindul a szülés...

A fogadott orvos pedig nem kerül sokba, mivel nem létezik. Magánrendelések sem léteznek, az összes nögyógyász kórházban dolgozik. De emiatt nem kell aggódnia az ismerösödnek, mert így tökéletes ellátásban fog részesülni a kórházban.

130. Mágika75 (válaszként erre: 126. - Kaaskopje)
2012. jún. 2. 08:46

Isten éltesse sokáig!

Jó egészséget az egész családnak!

129. b4ca0947f4 (válaszként erre: 127. - Gavrilo1)
2012. jún. 2. 08:25
Normális esetben nem katasztrófa, de semmi perc alatt azzá válhat. Ki kell próbálni, kívánom, hogy legyen szerencséd és utána legalább elmesélheted , hogy is zajlott.
128. b4ca0947f4 (válaszként erre: 125. - Kaaskopje)
2012. jún. 2. 08:23
Nos, én amiket leírtam az mostani helyzet Hollandiában, persze, biztos van, amit még nem tudunk, egyenlőre ennyi info van, még van szülésig 3-4 hónap, tehát lesz, ami még ezután derül ki. A mentő kifizetését nem azért írtam, hogy MIVEL fizeti ki valaki, hanem azért , hogy MIBŐL. Bízom benne, hogy azért rendben lesz a kismamánk szülése, bár én a fogadott orvos, szülésznő és a lehetőleg előre kiszámítható dolgok híve vagyok, ez azonban ott elég sokba kerül. A biztosítás ott is térít, úgy , ahogy itt is lehet sztk-ra menni orvoshoz, de azért van némi különbség a magánrendelések és az sztk között. Ez vonatkozik a kórházi ellátásra is és az követő időszakra.
127. Gavrilo1 (válaszként erre: 125. - Kaaskopje)
2012. jún. 2. 06:18

Én pontosan ezekre gondoltam!!!

Egyltalán nem katasztrófa az otthonszülés, csak itt magyarországon állítják be annak!!!!!

126. kaaskopje (válaszként erre: 116. - Mágika75)
2012. jún. 1. 23:07
Az én kis manóm vasárnap 3 óra alatt született meg, 4740 g-mal, szintén mindenféle beavatkozás nélkül, szintén a 42. héten (41+3) :) Egy öltésem van, amit egyáltalán nem érzek :)
125. kaaskopje (válaszként erre: 118. - B4ca0947f4)
2012. jún. 1. 23:03
Nos, én hármat szültem Hollandiában, amiböl kettöt itthon. A legifjabbat 5 napja :) Ez a mentös dolog nem tudom mennyire igaz, konkrétan a készpénz dolog, mivel itt már szinte mindenhol lehet kártyával fizetni. Ilyesmiért meg egyébként sem szokták elöre elkérni a pénzt. De biztosan nem tudom, úgyhogy nem is okoskodom ebben a témában. Az igaz, hogy problémamentes szülés után hamar hazamehetsz, de a szülés napjától 7-10 napon keresztül jár hozzád egy ápolónö, aki azon kívül, hogy folyamatosan ellenörzi a babát és az anyukát, még kisebb házimunkákat is elvégez. Az is igaz, hogy orvos nincs a szülésnél, mert minek? A szülést végig magasan képzett, több éves tapasztalattal rendelkezö szülésznök, szülészek kísérik, ezért tényleg csak akkor hívnak orvost, ha komplikáció van. A szülési szabadság valóban nem hosszú (tudtommal teljes fizetést kapnak), de sokan tovább otthon maradnak vagy heti pár napot dolgoznak csak, megosztva a felügyeletet vagy az apukával vagy a nagyszülökkel vagy igen, sok esetben babysitter is vigyáz a gyerekre vagy bölcsödébe adják. Utóbbi kettövel én sem értek egyet, de ez mindenkinek a maga dolga. Ja és az egész terhesgondozás ingyenes, illetve a biztosító téríti, az uh-kat is. Az tény, hogy nincs annyi, mint Mo-n, de sokan nem is akarnak annyit. És akkor a kórház. Nincs fogadott orvos, tehát annál szülsz, aki épp ügyeletes, viszont ennek ellenére szuper ellátást kapsz és senki nem tartja a markát.Tudom, otthon sem mindenki, de sokan igen... A fiam vasárnap született itthon, de sajnos a méhlepény nem akart kijönni, ezért kórházba kellett mennem, ahol altatásban vették ki (szóval igen, elöfordul ilyen is, csak itt nem fog senki lefelelötlenezni, hogy mekkora barom voltál, hanem teszi mindenki a dolgát és próbálnak minél elöbb segíteni), majd az éjszakát egy külön, saját szobában töltöttem, mellettem a fiammal. Szóval nem tudom, nekem azért annyira nem hangzik szörnyünek ez a rendszer sem...
124. cae9f2c8c5 (válaszként erre: 118. - B4ca0947f4)
2012. máj. 31. 20:50

Hűűűű :)))

Ezt az infót elraktározom, mert nagyon hasznos.

2012. máj. 31. 19:52
Mindenképp meg vagyok elégedve azzal, ahogy szültem. 37. héttől már tűkön ültem, hogy megismerhessem a kis pocaklakómat, minden kisuvickolva, berendezve, elkészítve várta. Minden kicsi jelnél reméltem, hogy mostmár indul végre a szülés. Végül mikor 42 hetesen rendezett fájásaim lettek, bár nagyon gyengék, alig vártam, hogy megszülessen. 5 perceseim voltak mikor 2 újjnyi tágulást állapítottak meg. Utána 4 óra 3 perces fájás, de elviselhetőek. Végig lépcsőztem, hogy hátha így hamarabb túlleszek rajta, de 4 óra múlva mikor 2 percessé váltak a fájásaim megvizsgált a dokinéni, és mondta, hogy nem hatékonyak a fájásaim, mert 4 óra altt 2,5 újjnyiig jutottunk, magyarul szinte semmit nem haladtunk előre. Felajánlotta a lehetőségét a burokrepesztésnek és oxinak, és én döntöttem így. Nem bántam már csak haladjunk végre, mert látni akartam a fiamat. Nem bántam meg egy percig sem, mert ezután 2 óra intenzív, igazi fájás után megszületett a fiam. Egészséges volt, erős. Én pedig szülés után boldog, és mindenkit felhívtam telefonon. Férjemmel találkozhattam és megbeszéltük milyen gyönyörű a fiunk. Éjjel 2 kor született a fiam, de olyan izgatott voltam, hogy délután 7ig nem tudtam aludni. Nagyon-nagyon pozitív szülésélményem volt. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint az, hogy mondtam a szülésznőnek, mikor kiengedett a kórházból, hogy hamarosan jövünk a közvetkező babával. És most 1,5 éves a fiam, és 8 hónapos a pocakomban lévő fiam. Hamarosan szülni fogok és úgy tervezem oxi és burokrepesztés nélkül csinálom végig, és ezuttal igyekszem nem türelmetlen lenni. De csak kórházban!!! Most olvasom Ranschburg Szülők könyvét, ő is írja milyen sokat haladt a kórházi ellátás, Mo-n és mennyire nem éri meg kockáztatni, mert egyre inkább az otthonosságra és a beavatkozásmentességre törekszenek mindenhol.
122. orsibigyu (válaszként erre: 116. - Mágika75)
2012. máj. 31. 19:25
Első gyermek???
121. Gavrilo1 (válaszként erre: 117. - B4ca0947f4)
2012. máj. 31. 15:06
És akkor mi van ha nincs tapasztalatom. Senki sem kért tapasztalatot csak véleményt. Én így látom .
120. Gavrilo1 (válaszként erre: 118. - B4ca0947f4)
2012. máj. 31. 15:04

Már megbocsáss, de itt nem arról van szó hogy hol mennyi a szülési szabadság, mennyibe kerül a mentő , a magánrendelés, hanem hogy milyenek a szülés körülményei, az oxitocin, gátmetszés stb.

(Igen, nagyon sok helyen sokkal kevesebb a szülési szabadság- de az anyukák nagyon nagy része otthon marad és egyáltalán nem dolgozik, mert a férj fizetéséből kijönnek, de ennek pont semmi köze az otthonszüléshez)

2012. máj. 31. 14:16
NEM
118. b4ca0947f4 (válaszként erre: 109. - Gavrilo1)
2012. máj. 31. 14:15

Na, azt mondod nem reagáltunk rá, hogy a külföldi országokban ... Nos, egyik családtagom most vár babát Hollandiában. Nőgyógyász még nem látta, a vizsgálatokat szülésznő végzi,egyedül az uh. volt, amit szakorvos nézett, persze ott is sok pénzért, eszébe sem jutott otthon szülni, pedig Amszterdamban élnek, nem valami elhagyott településen, közel lenne a kórház. Azt viszont megmondták neki, hogy szülés után, ha problémamentes , akkor 4 órán belül el kell hagynia a kórházat, kólönben 200 euró éjszakánkánt. Arra is felhívták a figyelmét, hogyha indul kórházba, legyen otthon valaki , aki beviszi, mert a mentő, ha egy utcányit is megy csak, 200 EUR. és előre kell fizetni, tehát legyen otthon pénze, mert nem viszi be a mentő. Orvos csak akkor megy be a szüléshez, ha komplikáció merül fel.

Ezzel szemben nálunk: SOTE II- különszoba 10.000 Ft/nap, 3-4 nap után adják ki, addig teljes kényelem fürdőszobás szobában, baba bent vele. Ha le akarja, éjszakára leadhatja és pihenhet két szopi között.

Más: Hollandiában van 4 hónap szabi(talán a bér 65%-a) , amit kivehet szülés után , esetleg egyet előtte. Utána vagy beáll dolgozni, vagy felmond. (Nagy állami cégnél dolgozó, diplomás kismamáról van szó) Aztán fogadhat valakit, hogy vigyázzon a csecsemőre, aki nyilván egy idő után már szopni sem fog,hiszen anya este ér csak haza.

Ez kell nekünk? Nem kell egegbe emelni mindíg más országokat, először meg kell győződni róla mi az igazság.

2012. máj. 31. 14:02

Bocs, de miről is van szó? Mágika és Gavrilo egyikötök sem szült otthon. Nincs benne tapasztalatotok. Az nagyon jó, ha a már meglévő gyermeketek könnyen született, de nem jelenti azt, hogy a harmadik vagy negyedik is könnyen fog megszületni. Azért óvatosan bánjatok a kérdéssel és minden jót nektek hozzá, ha legközelebb kipróbáljátok magatokat otthon.


Van itt valaki, aki otthon szült és a tapasztalatait át tudja adni? Mert Mágikának és Gavrilononk ez irányú tapasztalata nincs.

116. Mágika75 (válaszként erre: 112. - Orsibigyu)
2012. máj. 31. 11:58
Háááát igen, az én 4,5kg-s kicsikém oxi nélkül 3 óra 45 perc alatt, gátvédelemmel született, szintén a 42. héten (41+6).
115. Gavrilo1 (válaszként erre: 114. - Orsibigyu)
2012. máj. 31. 11:06
Azt hogy valaki hogy tágul nem tudhatja előre az orvos bárhányezer szülést vezetett le. Nekem miért nem akartak rögtön oxitocint adni? Ilyen alapon mindenkinek azzal kellene indítani a szülést, mert így gyorsabb lesz.
114. orsibigyu (válaszként erre: 113. - Gavrilo1)
2012. máj. 31. 09:41
Honnan tudta? Esetleg onnan, hogy pár ezren szültek már nála? Lehet én lettem volna a kivétel. De az biztos, hogy mellettem vajudott egy nő, akinek 2 napja fájdalmai voltak. Az ő doktora nagy természetessségpárti volt. Majd felfeküdt a szülőasztalra, és nem volt ereje megszülni. Végül császározták. 2 nap vajudás után!!! Na ezt én nem akartam.
113. Gavrilo1 (válaszként erre: 112. - Orsibigyu)
2012. máj. 31. 05:55

Na látod! A te orvosod a tipikus. Ha te oxitocinnal 3 óra alatt szültél, akkor minden beavatkozás nélkül valószínúleg max. 4 óra alatt meglett volna a baba.

De mint látszik meg se adta az esélyt, mert már az elején felvázolta az úgymond "előnyöket". Előre honnét tudta, hogy te majd 20 órát fogsz vajúdni?? Nekem is nagyon hosszú vajúdást jósoltak, mert nagyon kisportolt , erős hasizommal rendelkeztem.Aztán lett belőle 1 óra, mert pikk-pakk tágultam és az izmok meg csak segítettek a kitolásnál.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook