Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Otthonszülés! Geréb Ágnes fórum

Otthonszülés! Geréb Ágnes (beszélgetős fórum)


48. gerna (válaszként erre: 46. - Beszter3)
2008. szept. 26. 20:42
Nem a te dolgod? dúla vagy, tehát: részt vennél otthonszülésnél, ha valamelyik ilyen rizikós helyzet fennáll?
47. beus73
2008. szept. 26. 20:40
egyébként akkor mi van, ha az otthonszülét levezető dokinak egyszerre 2 anyukája kezd el vajúdni ?:)
46. beszter3 (válaszként erre: 45. - Gerna)
2008. szept. 26. 20:40
Olvastam a tervezetet, szerintem az enyhe túlzás! De ez aztán már tényleg nem az én dolgom!:)
45. gerna (válaszként erre: 44. - Beszter3)
2008. szept. 26. 20:38

Ami a készülő szabályozásban is szerepel. Tudod te azt ;)

Ikerszülés, anyai életkor, nagy súlyú magzat, relativ téraránytalanság...

44. beszter3 (válaszként erre: 43. - Gerna)
2008. szept. 26. 20:36

Elvileg nem vállalnak!

De mi számít rizikósnak?

43. gerna (válaszként erre: 42. - Beszter3)
2008. szept. 26. 20:33
Elég lenne, ha rizikós eseteket nem vállalnának be.
42. beszter3 (válaszként erre: 41. - Beus73)
2008. szept. 26. 20:24
Elég igen! De úgy gondolom, ez beállítottság kérdése is!:)
41. beus73
2008. szept. 26. 20:14
bár ezt ti jobban tudjátok...de elég ez az idő????
40. beszter3 (válaszként erre: 39. - Beus73)
2008. szept. 26. 20:04

Azért nem pánikol mindenki! Aki igen, az szerintem nem is akar otthon szülni!

Szerintem azok válasszák az otthonszülést, akik bíznak a testükben, kellően felkészültek! A problémákra is(elvileg), hiszen a kórháznak 20 percen belül kell lennie!

39. beus73 (válaszként erre: 38. - Beszter3)
2008. szept. 26. 19:43
szerintem mindenki bepánikol szüléskor! én is pánikoltam rendesen! de szerintem ez a pánik közel sem akkora, mint ami a probléma esetén merülhet fel! Lehet, hogy aki nem pánikol be melletted, az azért van, mert Te vagy mellette, téged választott és bízik benned. Szerintem azok válasszák az otthonszülést,akiknek nem volt megfelelő az orvosuk - és ez független a helyszíntől. Egyébként szerintem ugyanilyen fontos a szülésre való felkészülés (bár nem mondanám, hogy teljesen fel lehet rá készülni) , de nekem az intim torna sokat segített pl.
38. beszter3 (válaszként erre: 37. - Beus73)
2008. szept. 26. 19:38

Erre írtam én, hogy had válasszon a szülő nő! Neked nehéz lehet elhinni, de van olyan nő, aki bepánikol a kórházi közegben! Nem tudja elengedni magát, szorongva, stresszelve pedig nem lehet természetesen szülni!

Én is kórházi szüléseket kísérek zömmel, de van nem az a közege!

37. beus73
2008. szept. 26. 19:30
igen! abban egyetértek, hogy kell egy jó szülésznő, vagy dúla! de ez a kórházban is megvan!!!! ott is választhatsz! én is néztem végig más szülését és láttam mennyi az orvos és mennyi a szülésznő szerepe a dologban. Szerintem is nagyon fontos a segítség! csak a kórház szerintem megnyugtatóbb hely, ha gond van.
36. beszter3 (válaszként erre: 35. - Beus73)
2008. szept. 26. 19:28

Hát ez nem...

Én viszont jó pár szülést kísértem már, és hidd el a divaton kívül elég jelentős előnye tud lenni, ha valaki véltogatja a testhelyzetet, és esetleg a labdán ücsörög!

Arra jó egy hozzáértő kísérő, hogy ne a te eszednek kelljen ezeken járnia!

35. beus73 (válaszként erre: 34. - Beszter3)
2008. szept. 26. 19:23

ez nem "leírás" - csak szerintem túl van bonyolítva...

és is olyan helyen szültem,ahol lehetett volna minden pózban vajúdni, szülni stb. mégsem azon járt az eszem, hogy válogassak melyik színű labdát válasszam..szerintem egy kicsit divat lett ez az egész! természetesen mindenki azt csinál amit akar. egy közvetett ismerősöm otthon szült..aztán felpattant és várta a vendégeket vacsival :) szerintem ez sem nem teljesen normális

34. beszter3 (válaszként erre: 26. - Beus73)
2008. szept. 26. 19:19

Úgy gondolom, ha édesanyádnak lett volna választási lehetősége, biztosan nem a 36 óra vajúdást választja reflektorok kereszttüzében hanyattfekve, felpakolt lábakkal!

Nem kampányolni akarok, csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy had legyen a nőknek joga VÁLASZTANI, hogy ők hol szeretnék megszülni a gyerekeiket, hol érzik magukat biztonságban...

Akár félhomályban gyertyákkal, akár orvos által kísérve "normál" szülőszobában!

Nem vagyunk egyformák! Kissé túlzásnak érzem mindjárt "leírni" azt, aki másképp gondolkodik!

33. gerna
2008. szept. 26. 18:55
Na jó, a macskák és a tetanusz csak kis kitérő volt ;-)
32. gerna (válaszként erre: 31. - Beus73)
2008. szept. 26. 18:54
Apró karcoláson át is bejuthat, ilyennek pedig a kisgyerekek is ki vannak téve.
31. beus73 (válaszként erre: 27. - Winny)
2008. szept. 26. 18:50
persze! az oltás jobban fáj...de ha elfertőződik és kapsz egy vérmérgezést...azért annál valamivel kellemesebb..
30. winny (válaszként erre: 29. - Gerna)
2008. szept. 26. 18:35

Ez annyira tragikus.

Valószínű,hogy egyedi eset,vagy nagyon ritka.

29. gerna (válaszként erre: 28. - Winny)
2008. szept. 26. 18:33
Mondjuk akkor én is meglepődtem... azt hittem, a cicák "tudnak" szülni.
28. winny (válaszként erre: 24. - Gerna)
2008. szept. 26. 18:14

Ez tényleg nagyon szomorú.

Én nagyon szeretem a cicákat.

27. winny (válaszként erre: 25. - Gerna)
2008. szept. 26. 18:13

Köszi az infót.

Én emiatt kaptam vagy 50 éve kb.tetanuszt.Jobban fájt mint a lábam amit megszúrt a szög.

26. beus73
2008. szept. 26. 18:06
szerintem egy kicsit túl van misztifikálva ez a dolog...azért az szerintem már tök agyament, hogy szűljünk sötétben gyertyákkal stb. ...az ilyeta zaok találták ki, akinek valami gondjuk volt szülésnél szerintem (nem feltétlenül az orvos hibájából) és utána mindenben keresik a hibát. Én 35 éve születtem, 36 órát vajúdott a jóanyám - nem éppen idelis...és valszeg nem sötétbe, nem tettek a mellére azonnal és nem volt rózsaillat...ennek ellenére bármikor újracsinálná. Én sem érzemem magam fogyatékosnak amiatt, hogy nem a "gyengéd születés " elve szerint jötem a világra. Szerintem ez ugyanúgy el van túlozva, mint a szoptatás kérdés. Én ugyan sokáig szoptattam, de nem hiszem, hogy jó az, hogy barátnőim, akiknek igenis nem volt teje azóta is lelkiismertfurdalással küzdenek! bár a full tápszeres gyerekei közel sem voltak annyit betegek, mint az én anyatejeseim...
25. gerna (válaszként erre: 17. - Winny)
2008. szept. 26. 17:40
A tetanusz nem a rozsdás szögből jön, hanem a Clostridium tetani baktériumtól. Bárhol megtelepedhet, pl. cipőtalppal a kertből behozhatjuk.
24. gerna
2008. szept. 26. 17:33

"Tudunk szülni", erről az egyik macskánk jut az eszembe, aki éppen a szülésbe halt bele (az első kismacska félig tudott csak kibújni, a többi persze bent maradt). Mindez pont Anyáknapja reggelén történt, évekkel ezelőtt :(

Hát volt sírás itthon rendesen.

23. beszter3 (válaszként erre: 21. - ALLICS)
2008. szept. 26. 15:40
Hát sajna nem mindenhol! Ezt a "nem véletlenül kitalált" kórháza válogatja!:)
22. winny (válaszként erre: 20. - ALLICS)
2008. szept. 26. 15:33

Sajnos vannak anyák akik titokban szülik meg a gyermeküket és igen rossz körülmények közt élnek.Ahány ilyen esett a nyilvánosságra kerül elhangzik,hogy "egészséges" volt a csecsemő!

Könyörgöm!!! Tudunk szülni!

21. ALLICS (válaszként erre: 18. - Beszter3)
2008. szept. 26. 15:26
Nem feltétlenül kell hanyatfekve szülni manapság már sokmindenre van lehetőség.
20. ALLICS (válaszként erre: 17. - Winny)
2008. szept. 26. 15:25

Miért??

Hogy még a nullánál is kevesebb esélye legyen.

19. winny (válaszként erre: 5. - Csillus78.06.27)
2008. szept. 26. 15:21

Szia

Látod ez nagyon szomorú,hogy ilyen problémákat fájdalmakat kellett lekűzdened mint vesemedencegyulladás.

Hogy a korház mellett harcoló eü személyzet bizony a pénzét félti.Ez tény!

Az egészségügy megérett a teljes átalakításra és nem még több széf vásárlásra gondolok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook