Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


121. Zizisicc (válaszként erre: 120. - Sztolyka)
2009. szept. 12. 17:19

Elnézést, hogy beleszólok, az allergia vizsgálatnak van olyan fajtája, ami nem jár sem tűszúrással, sem karcolással, és egyszerre több száz allergént lehet tesztelni. Nem ál fenn vizsgálat közben a befulladás lehetősége. Én ilyenre vittem el a fiaimat, nem volt gond. Itt meg tudod nézni, miről is van szó.


[link]

2009. szept. 12. 17:10

Egyáltalán nem kötődik hozzám,sose volt ilyen.

Ezt a karcolásos módszert nem próbálnám MÉG nála.Biztos,hogy nem engedné,nem hiányzik egy esetleges dühkitörés.Azt hiszem már írtam,hogy autista a fiam.

Szerinted akkor mit tegyek?

119. drkbk (válaszként erre: 117. - Sztolyka)
2009. szept. 12. 16:09

Az allergiateszt nem mindig jár tűszúrással, sőt általában inkább úgy csinálják, hogy rácsöppentenek egy kis folyadékot(teszt és kül. allergéneket) az alkarra és azt megkarcolják,így juttatják be a bőrbe. Ezért mondjuk nem kell tüdőgondozóba menni. Van viszont egy "porszéria" is, amit belélegeztethetnek a beteggel. Az viszont komoly fulladásos rohamhoz vezethet az allergén beszippantásakor, ezért kell hozzá jól felszerelt háttér.


A Luffeel orrspray egy homeopátiás készítmény allergiára. Ha a Nasivint már úgyis megszokta, akkor ezt ki lehetne próbálni. Bár amíg nem biztos, hogy allergia, addig lehet, hogy felesleges. A Nasivint ne add neki, mert ha sokáig kapja megszokja és nem fogja lohasztani a gyálkahártyaduzzanatot inkább csak belobban. A Claritin-szirupot viszont kifejezetten allergiás gyerekeknek fejlesztették ki. Talán nálatok 8is beválik. Ne ijedj meg, ha az orvosok később esetleg szteroidos orrcseppet/orrsprayt ajánlanak. Nagyon sokat javít az állapoton és nincs mellékhatása.


Otthon vannak panaszai? Mert bennem az is felmerült, hogy a Te hiányodra reagál így.

A csalán egyébként elég semleges , nem keserű, enyhe gyógynövényes ízű. Ízesítheted mézzel és citrommal és akkor olyan ízű lesz, amilyenre szeretnétek. Nagyon jó vértisztító, erős vizelethajtó hatású szer talán ezért segíthet az allergiában is.


Mivel itthon viszonylag kevés platán-allergiás beteg van, az országban általánosan használt allergiatesztek nem is tartalmaznak platánpollent, azt csak külön gyanú esetén, egyedileg szokás vizsgálni.

118. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 114. - Drkbk)
2009. szept. 10. 19:40
Köszönöm szépen!
2009. szept. 10. 08:32

Szia drkbk!

6 éves fiamnak folyik az orra,valószínű,hogy allergia.

Mikor az óvodába járt,volt ott platánfa.

Már akkor is folyt az orra.

Most,hogy iskolába került,itt is van ilyen fa.

Ezért gondolom,hogy emiatt a fa miatt folyik az orra és trüszkölni is szokott,ahogy megfigyeltem,ősszel és tavasszal.

Nasivin orrspray-t szoktam adni neki.

Allergiatesztet nem csináltak neki,mert nem bírná a tűszúrásokat.

Röntgent akartak készíteni az arcüregről,de látta az orvos,hogy nem tud egy helyben maradni,így ezt sem csinálták meg.

Azt mondták,hogy majd,ha bejönnek a fagyok télen,akkor vigyük el a tüdőgondozóba,ott másképpen kiderítik.

Ott mit csinálnak vele?Te tudod?

Te milyen gyógymódot ajánlanál?

Hallottam,hogy csalánteát kell itatni vele.

Hát nem tudom,hogy milyen az íze,meginná-e?

Várom mielőbbi válaszod!

Szia!

116. csorocsaj (válaszként erre: 115. - Drkbk)
2009. szept. 9. 18:54
természet gyogyász ajánlotta na jo persze nem egy mázsát
115. drkbk (válaszként erre: 110. - Klára51)
2009. szept. 9. 16:55
Nyugodtan mehet colonoscopia előtt is.
114. drkbk (válaszként erre: 111. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 9. 16:54
Bocsánat. csorocsaj mézes fokhagymás kutyulmánya nagyon jó, ha bírja a gyerkőc. Hasonló jó hatású a reszelt fokhagyma és reszelt gyömbér keverékével gazdagított olívaolaj. Ezzel lehet, krumplit, husit megöntözni.Először keveset, mert csíp és lehet, hogy azt nem bírja a kicsi. Csipkebogyó tea mézzel viszont biztosan nyerő.
113. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 112. - Csorocsaj)
2009. szept. 7. 20:04
Köszi szépen, kipróbálom!:)
112. csorocsaj (válaszként erre: 105. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 7. 19:56
én nem vaok orvos de a fokhagymás méz kitünö én azt adom a klárinak kora ösztöl és nem beteg fokhagyma gerezdeket rakjál mézbe kb egy hét mulva adhatod a gyerekeknek
111. 4ca460d3e8 (válaszként erre: 105. - 4ca460d3e8)
2009. szept. 7. 19:46
Az Én kérdésem kimaradt!:( Na mindegy!
2009. szept. 7. 19:30

Köszike hogy mindig gyors választ kapok.

Akkor a bélflórára sem káros ugye?

109. drkbk (válaszként erre: 106. - Anyuci91)
2009. szept. 7. 19:25
vadgesztenye kivonatos krémekkel lehet próbálkozni. Bár inkább visszérproblémákra ajánlott, de általános kábfájdalom esetén is van, hogy segít. Elsősorban fontos lenne, hogy ne dohányozzon, kerülje a zsíros ételeket, hogy legalább a további beszűkülést elkerülhesse.
108. drkbk (válaszként erre: 107. - Klára51)
2009. szept. 7. 19:17
de nyugodtan szedjed. Nagyon jó komplex hatású szer. Attól, hogy elsősorban méregtelenítéshez szoktuk ajánlani, még a te problémádon is segíthet.
107. klára51 (válaszként erre: 103. - Drkbk)
2009. szept. 6. 17:50

Igen sajnos.

Én lüke most passzoltam át 2 ü 2 dl ezüstkolloidot,mert kaptam és nemmretem inni.

Most már csak graepfutmag kivonatom van,akkor azt ne igyam???

2009. szept. 6. 13:12

Kedves természetgyógyász szakorvos szeretném megkérdezni, van egy ismerősöm, akinek a férje mér

hosszu évek óta érszükületes a lába tud e ajánlani

valamit, mert hiába szedi a felirt tablettákat nem

használ neki és csak szenved a fájdalomtól sokszor

éjszakákat nem alszik emiatt. Tud e ajánlani számára valamit, ami enyhiteni neki és csökkenthetné. Várom válaszát szivélyes üdvözlettel:

Anyuci91

2009. szept. 6. 12:56
Üdvözlöm! Milyen immunerősítőt ajánl 3 és 6 éves gyerekeknek? Gyógyteákat szoktam Nekik főzni, és teszek bele még c-vitamint, de úgy érzem nem elég! Mivel most kerültek be az oviba, jött egy kis hűvös idő, és már folyik az orruk! Válaszát előre is köszönöm!
104. drkbk (válaszként erre: 101. - Rózsakő)
2009. szept. 4. 19:14
A glükózamin a kondroitin-szulfáttal közösen fejti ki jó hatását. De ezek a porcszövet alkotói, ezért inkább kopásos problémák esetén jók, nem pedig meszesedésben.
103. drkbk (válaszként erre: 102. - Klára51)
2009. szept. 4. 19:08
Valóban jó, mert erős méregtelenítő hatású, erősíti az immunrendszert. Ha kifejezetten antibakteriális természetes szert keresel, akkor arra az ezüstkolloid sokkal jobb.A grepefruitmagnak komplexebb hatása van, ahogy a méznek is,(tudom, hogy az neked nem jó.). Te szegény, még mindig várnak Rád ilyen kellemetlen vizsgálatok....
2009. szept. 4. 06:41

Kérdeznék ismét vmit.

A Garepfruitmagkivonatot elkezdhetem szedni,ha vastagbél tükrözésre várok?

Mert dícsérik hogy jó a bacikra.

101. rózsakő (válaszként erre: 100. - Drkbk)
2009. szept. 3. 19:22
Köszönöm,bár mozognom sokat kell,mert dolgozni megyek jövö héten.Most szedek glükozamint is,de majd próbálok sok folyadékot inni :)
100. drkbk (válaszként erre: 98. - Rózsakő)
2009. szept. 3. 18:21
A meszesedést megállítani nem nagyon lehet, de segíthet a sok folyadék bevitele.Bodzából, hársfából zsurlóból és csalánból álló teakeverékkel valamennyire fokozható a meszes plakkok oldódása, kimosódása. Óvatos, mérsékelt izületi mozgás/ mozgatás ismindenképpen ajánlott
99. rózsakő (válaszként erre: 98. - Rózsakő)
2009. szept. 3. 17:09
bocs izületi
2009. szept. 3. 17:08
Tudsz valamit izüeti meszesedésre ajánlani?
97. eb5c1063c1 (válaszként erre: 94. - Drkbk)
2009. szept. 3. 15:07
Egyébként elmondtam neki a amit féltem neki elmondani.Pont ma.Normálisan fogadta.De Ő Ő.Lenne egy kérdésem :mi az ,több mint szeretet ,de nem szerelem?
96. eb5c1063c1 (válaszként erre: 95. - Drkbk)
2009. szept. 3. 14:41
Mindkettőért egyszerre.Alig várom,hogy beszélhessek vele,s mindent elmondjak neki.Ez normális??
95. drkbk (válaszként erre: 88. - Eb5c1063c1)
2009. szept. 3. 12:14
Azért jársz hozzá, hogy boldoggá tedd, vagy azért, hogy segítsen? :)
94. drkbk (válaszként erre: 85. - Eb5c1063c1)
2009. szept. 3. 12:12
Persze, hogy örül, hiszen ez azt jelenti, hogy megbízol benne. Arról nem is beszélve, hogy ha nem vagy őszinte, akkor nem tud segíteni, hisz nem ismeri a valódi okokat. Nem őszintén beszélni pszichiáterrel időpazarlás. Neki is, Neked is.
93. Klimpírozi (válaszként erre: 92. - Eb5c1063c1)
2009. szept. 2. 23:20
úgy legyen!
92. eb5c1063c1 (válaszként erre: 91. - Klimpírozi)
2009. szept. 2. 21:09
OK!Bár beérném ha tünetmentes lennék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook