Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


91. Klimpírozi (válaszként erre: 90. - Eb5c1063c1)
2009. szept. 2. 20:54
gyógyulj meg mielőbb!!!!!
90. eb5c1063c1 (válaszként erre: 89. - Klimpírozi)
2009. szept. 2. 20:39
Köszönöm segítséged.Nehéz lesz,de megpróbálom.
89. Klimpírozi (válaszként erre: 88. - Eb5c1063c1)
2009. szept. 2. 20:34
másképp nem gyógyulsz, a továbblépés őszinteséget követel, laikusként így gondolom!
88. eb5c1063c1 (válaszként erre: 87. - Klimpírozi)
2009. szept. 2. 20:33
Még nem .De idáig mindig őszinte voltam hozzá. Csak most van aminek nem fog örülni..
87. Klimpírozi (válaszként erre: 85. - Eb5c1063c1)
2009. szept. 2. 20:28

a kérdés vonatkozásában kérdezted már a pszichiátered?

:)

86. drkbk
2009. szept. 2. 20:27
Persze, az autista gyerekekkel való foglalkozás egy teljesen külön szakma. Érdemes lehet felvenni a kapcsolatot speciális gondozóval. Nem úgy értem, hogy menjen el mellőled, csak adjanak tanácsot.
2009. szept. 2. 20:27
A Pszichiáter örül annak,ha valaki őszinte hozzá?
84. drkbk (válaszként erre: 82. - Sztolyka)
2009. szept. 2. 20:21
Meg kéne tudni, hogy miért piszkálja az orrát. Hogy viszket-e belül, vagy csak unalmában. Ha elmondod neki,nhogy ez egy csúnya szokás és szeretnéd megérteni az okát, akkor jobban oda fog figyelni, mintha csak sokszor rászólsz. Ülj le vele, kérdezd meg, hogy van- valami baja az orrának, menjetek-e el egy orvoshoz. Biztosan komolyan fogja venni, ha látja, hogy ez neked olyan fontos, h még aggódsz is
83. klára51 (válaszként erre: 81. - Drkbk)
2009. szept. 1. 19:27
Igen így van sajnos.
2009. szept. 1. 18:44
Tudsz valami ötletet,hogy hogyan szoktassam le fiamat az orrpiszkálásról?
81. drkbk (válaszként erre: 80. - Klára51)
2009. szept. 1. 18:32
Mivel a puffadáson kívül székrekedéssel és hasmenéssel is járhat nem tudom.
80. klára51 (válaszként erre: 79. - Drkbk)
2009. aug. 30. 17:03

IBS.em van és tudod ez mivel jár?

Szóval elég rossz ott is a helyzet.

79. drkbk (válaszként erre: 78. - Klára51)
2009. aug. 30. 10:06

Akkor legalább egy kis csipkebogyó teát igyál, hogy a C-vitamint pótold. Ha a paprikát bírod, akkor az is nagyon jó. Az nem fúj fel, viszont epeproblémákkal küzdők gyakran nem bírják.

A bélműködésed is rámehetett volna, de gondolom az rendben van, különben írtad volna. Bár DM-ben mindig nehéz a megfelelő mennyiségű rost bevitele.Főleg így, hogy a normál bélflórádat is kicsinálta a sugár és az alacsony ch tartalmú rostforrásokat nem bírod. De legalább azt megoldotta, ami miatt kaptad.

2009. aug. 30. 08:45

Köszönöm válaszod és bozony ez az ördögi kör már két éve van,és szinte két havi szinten antibiotikumot kapok.

A mézet imádom is csak ott a bibi hogy 2.tip diabeteses is vagyok.Gyümölcsöt is csak a megadott mértékig fogyaszthatok,a nyers zöldséget meg bárhogy imádom nem tudom enni,pld répa karalábé,mert irritálja a bélflórámat.A sugarat a kismedemcémre kaptam anno.

77. drkbk (válaszként erre: 75. - Klára51)
2009. aug. 29. 20:21
Nem tudom, hogy hova kaptad a sugarat, de a hólyagra biztos azért kellett utána az antibiotikum, mert volt egy kis vizeletretenciód, azaz nem ürült ki a hólyag teljesen. A bent maradó vizelet pedig kitűnő táptalaj a baciknak. Ez az AB aztán biztos elölte a nőgyógyászati régióban lévő természetes baktériumflórát, utat engedve a kórokozó baktériumok megtelepedésének. Ezért aztán újabb antibiotikumra volt szükség. Nehéz kitörni ebből a körből és megértem, hogy eleged van. Antimikróbás hatása van a méznek, ezért azt fogyassz bátran és egyél minél több zöldséget és gyümölcsöt, hogy minél több antioxidáns jusson a szervezetedbe. (Ezek erősítik az immunrendszert) Kifejezetten vértisztító hatású a csalán, így egy-két bögre csalántea általános tisztító, gyulladáscsökkentő hatásánál fogva jó hatású lehet.
76. drkbk (válaszként erre: 73. - Tappancsmama)
2009. aug. 29. 18:03
Akkor megvan a megoldás, a tejtermékek fogyasztását kell mérsékelned. Főleg a sima tejét, a fermentált termékeket mértékkel fogyaszthatod. Ha tej alapú tápszerrel megy a hozzátáplálás, akkor azt le kéne cserélni. Ebben a gyerekorvos tud tanácsot adni.A bőrgyógyász: dr. Bense Márta a számát most nem tudom. Mellettem rendel, azért ismerem. Azt hiszem a neten megtalálod.De ha gondolod rákeresek én. Általában nagyon szeretik a gyerekek.
2009. aug. 29. 15:54

Kezdek besokalni a sok antibiotikumtól már.

Mióta sugárkezeltek állandóan visszatérő gyulladásim vannak.Először hólyag majdd erre kapok antibiotikumot attól meg nőgyógy gyulladás mit tegyek hogy ne keljen ennyi antibiotikumot szedni ?????????

74. tappancsmama (válaszként erre: 73. - Tappancsmama)
2009. aug. 29. 15:34

Tehát egy az egyben olyan miteszert képzelj el,mint a tiniknél,vagy a felnőtteknél.


Annak a bőrgyógyásznak az elérhetőségét szívesen elfogadom:))

73. tappancsmama (válaszként erre: 72. - Drkbk)
2009. aug. 29. 15:32

Szia!


Ezek már nem kiütések,hanem rendes miteszerek.Csecsemőkori miteszernek,vagy aknénak,vagy minek nevezik.Olyan mint amilyen a tiniknek van.


A tejérzékenysége az anyatejtől addig volt amíg ettem tejterméket,aztán pár hónap múlva óvatosan elkezdtem megint enni tejterméket és akkor már nem jött ki rajta ilyen kiütés.


Viszont bármennyire is tisztán tartottam mégiscsak miteszerek lettek a megnyilt pólusokból sajnos:((

72. drkbk (válaszként erre: 69. - Tappancsmama)
2009. aug. 29. 14:50
Azt mondod, h nem használ a bőrgyógyász kencéje. Ez azt jrlenti, hogy továbbra is kiütéses, vagy, hogytovábbra is begyulladnak, pattanásszerűvé válnak? Sajnoas nem tudok mit mondani. Elég ritka, hogy már születéskor tejérzékeny valaki. Végülis az anyatej a legjobb, legtermészetesebb módja a kicsik táplálásának. Minden ételallergia esetén az adott élelmiszer kerülése a megoldás. Ezt most nem tudod megtenni, úgyhogy csak várhatod, hogy lassan el lehessen választani. Még utána nézek, mert igazán sajnálom, hogy nem tudok semmi kézzelfogható tanácsot adni. Viszont ismerek egy jó gyermekbőrgyógyászt, ha gondolod megadom az elérhetőségét. Hátha ő tud valami jobbat, mint az előző kenőcs. Addig is kiemelten figyelj az érintett bőrfelületek tisztán tartására. Ha még piros pöttyként viszket, akkor kend be vizes rázókeverékkel. Így nem nyúlkál oda és talán nem fertőződik felül.
71. tappancsmama (válaszként erre: 70. - Af4c41efc6)
2009. aug. 28. 21:21
Igen voltam.Adott rá krémet de nem használ Neki rá.
70. af4c41efc6 (válaszként erre: 69. - Tappancsmama)
2009. aug. 28. 20:34
Szegény csöppség. Voltál már orvosnál vele? Mit mondott?
2009. aug. 28. 09:54

Sziasztok!


Az én kisfiamnak mikor megszületett tejérzékenysége lett,amitől piros pöttyök voltak a testén és ezek a pöttyök úgy múltak el,hogy miteszerek lettek belőle.Most 9 hónapos és a miteszerek van hogy begyulladnak szegénynek és nagy pattanásokká változnak.

Erre tudsz,vagy tudtok valamilyen segítséget adni nekem,hogy hogyan tudnám eltüntetni az arcáról és a testéről a miteszereket véglegesen?

68. af4c41efc6 (válaszként erre: 67. - Drkbk)
2009. aug. 25. 20:20
Milyen jó lenne, ha figyelmeztetnék a szülőket, hogy ne csipszekkel tömjék lurkóikat. Én pont ezt láttam az említett filmben. Egyébként tényleg főleg a vörös festéket tartalmazó nasik voltak a kiváltói. Egyébként is a vörössel, mint színnel is vigyázni kell, mert önmagában is erőt és sajnos ezzel együtt agressziót idéz elő. Kiváncsi lennék hány pszichológus hívta fel erre a figyelmet, mikor a viselkedés zavarokkal kűzködő szegény gyereket elvitték hozzájuk. A szülő pedig nem tudja elképzelni, mitől nem bír a gyerekkel.
67. drkbk (válaszként erre: 66. - Af4c41efc6)
2009. aug. 25. 16:03
"sajnos nekem is vannak hibáim" Lehet, hogy ember vagy? Nem is annyira sajnos, hiszen a hibáinkkal való együttélés ill. azok felismerése jó szermélyiségfejlesztő.Ha jól tudom az indigókármin festékanyag(csomó epres/málnás, stb. piros gyümölcsjoghurtot és más ételeket is festenek vele.Mondjuk a valódi kárminE120 se túl bizalom vagy étvágygerjesztő.Ahhoz ugyanis egy Peruban honos kaktuszfajtán élő pajzstetű megtermékenyített,szárított nőstényeiből vonnak ki kárminsavat, amit aztán alumíniumsókkal elegyítve keletkezik.Egyébként a mesterséges édesítőszerek is hajlamosítanak agresszióra, hiperaktivitásra. Ezt az aszpartam-botrány kirobbanásakor sokat vizsgálták.
66. af4c41efc6 (válaszként erre: 65. - Drkbk)
2009. aug. 24. 17:28

Nagyon köszönöm. Nem igazán a szépség miatt festem a hajam, csak nagyjából már ősz lennék. Ezt tényleg nehezen fogadom el. Sajnos nekem is vannak hibáim. Előbb- utóbb biztosan elfogadom.

Véletlenül nem láttad azt a műsort a Spektrumon amelyik az élelmiszerbe került festékanyag ártalmait ecsetelte, konkrétan a 6 év alatti gyerekeknél? Bizonyos festékanyagok agresszivvá, hiperaktívvá változtatták őket. Borzasztó hogy mikkel tudnak manipulálni minket.Nem is gondolnánk.

65. drkbk (válaszként erre: 64. - Af4c41efc6)
2009. aug. 24. 14:48
Természetesen az a legkevésbé kéros, ami nem kerül fel. Azaz a legjobb az lenne, ha mindenki megbarátkozna az eredeti hajszínével. Még akkor is ha az "seszínű", "egérszürke". Persze azért vannak növényi hajfestékek is. Ezeknél is meg kell nézni, hogy ne taertalmazzon fenilén-diamint. Azt hiszem,a legnagyobb színválasztéka a Henna-plus családnak van. Ezt nyugodtan lehet használni. Jó még a Logona, vagy a Sante is. De gyógynövények vizes kivonatával(teával) leöblítve a hajat is el lehet érni kisebb színező hatást. Persze barnából nem lesz azőke csak a kamillától. Tehát Henna, Logona, Sante
64. af4c41efc6 (válaszként erre: 61. - Drkbk)
2009. aug. 23. 11:06

Örülök, hogy itt vagy, és mint orvos és természetgyógyász sokkal többet tudsz nálunk a természetes gyógymódokról és azok hatásairól. Szeretném, ha tudnál ajánlani sok-sok természetgyógyászati készítményt, amit a mindennapi életben nyugodtan használhatunk egészségünk megóvása érdekében.

Előszőr konkrétan a különböző hajfestékekről kérdeznék, melyek nem tartalmaznak káros anyagokat. Én úgy vettem észre, hogy egyre több a kopaszodó nő, már 40-50 évesen. Szerintem ez nagymértékben összefügg a hajhagymákat elpusztító, igen káros festékekkel. Úgyhogy javasoljunk a nagy kozmetikai cégek által reklámozott bőrt, hajhagymát, hajat pusztító, büdös és káros festékek helyett természetes alapanyagból készült festékeket. Tudnál nekünk konkrét készítményeket javasolni?

63. copfos66 (válaszként erre: 56. - Drkbk)
2009. aug. 19. 18:29
köszi azt fogom tenni mert már a derekam is fáj
62. sztolyka (válaszként erre: 61. - Drkbk)
2009. aug. 19. 12:14
Köszi a segítséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook