Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lett már valaki terhes természetgyógyász segítségével? fórum

Lett már valaki terhes természetgyógyász segítségével? (beszélgetős fórum)


1 2
58. libikóka (válaszként erre: 57. - Goldgirl)
2022. ápr. 6. 16:58
Akinek címezted a kérdést évek óta nem volt fent itt.
57. Goldgirl (válaszként erre: 8. - Ébredő)
2022. ápr. 6. 16:51

Szia

Hol van ez a doki?

2014. ápr. 3. 01:32
Pont tegnap futottam bele egy nagyon érdekes cikkbe... Arról szól, hogy bizonyos ásványi anyagok hiánya illetve mérgező fémek felhalmozódása is gátolhatja a fogantatást illetve a beágyazódást. És ezt hajszövet elemzéssel lehet a leghatékonyabban kimutatni. Az is volt a cikkben, hogy Rod Stewart feleségének iszonyat magas volt a higany szintje, és ezért nem sikerült a természetes fogantatás, illetve 2 lombik beültetése sem, de miután hajszövet analízis segítségével az orvosa megállapította a higany mérgezést (vérből nem tudták kimutatni, csak hajból), a 3. lombik sikeres lett! Egy másik nő meg ásványianyag hiányos volt, azért nem fogant meg a babája.
2014. ápr. 1. 14:32
pl ha természetgyógyász a párja
54. Norcuska 82 (válaszként erre: 53. - Pixi84)
2013. okt. 30. 16:59

Két lombikon vagyok túl és három kezelésen. Az elsőnél nem volt petesejt. Aztán szép embriók lettek de max 3 kezelésenként, nem tapadtak meg. Szerintem azért, mert nem is néztek hormonszintet, és nekem azzal mindig is gond volt... Ennyit az orvosokról!!

Nem zárom ki a gyógyszeres kezelést, még adok magamnak fél-év évet, hogy összejön-e spontán, aztán talán belevágok, de nem a Kaáliban...

53. pixi84
2013. okt. 29. 19:41

Sajna a mozgással nekem is gondok vannak...


Ezek szerint Te is túl vagy már 1 lombikon! Tervezel a közeljövőben, vagy teljes egészében kizárod a gyógyszeres kezelést?

2013. okt. 29. 19:27

Érdekeljenek is!! :D

Idén májusban vettem részt tanfolyamon, azóta csinálom kisebb-nagyobb kihagyásokkal. És mivel még lehet tartanak nálam a mesterséges hormonok hatásai (volt beültetésem idén+a ciklus leállító szuri) így lehet még nem is annyira hatásos a torna. De pont tegnap tornáztam és éreztem a petefészkeimet közben. Simán könyvből nekem nem ment volna. Még így is torna közben előttem van a könyv, hogy tudjam mi után mi következik. De pl nyáron a nagy melegben nem mindig csináltam és hát.. nem vagyok soxor ráhangolódva a mozgásra...

51. pixi84
2013. okt. 29. 19:19

Értem!

Az Avivát magadtól sajátítottad el, vagy tanfolyamon vettél részt?


Engem is kezdenek érdekelni az alternatív gyógymódok...

2013. okt. 29. 19:15
Először azt hiszem tavaly voltam nála először. Hőkamerával nézte tavaly az endómat, ott még volt valami de idén nyáron már szinte semmi. Sajnos áprilisban ciklus leállító szurit kaptam, bezavarta a ciklusomat és még szerintem idő kell, hogy helyre álljanak bennem a dolgok. Végülis ezeket alkalmazza, amiket írtam. Elegem lett a mesterséges hormonokból, áttértem a természetes alternatívákra. És érzem itt fejben is, hogy ezek jók nekem :)
49. pixi84 (válaszként erre: 48. - Norcuska 82)
2013. okt. 29. 19:11
Köszike a gyors választ! Nem ismerem az említett orvost! Régóta jársz? Milyen gyógymódot alkalmaz?
2013. okt. 29. 19:07

Én itt vagyok :)

Pusztai Zoltánhoz járok itt Pesten, nem tudom ismered-e... Endometriózissal küszködöm, de mára szinte teljesen elmúlt. Kenek természetes progeszteron krémet, ő ajánlotta a barátcserje kapszulát, Spirulina algát és a Dhia-t az alacsony AMH-ra. November végén megyek ismét hormonvérvételre, hogy változott-e a helyzet ha addig nem leszek babás... Amúgy járok még shiatsu masszázsra és avivázok is...

47. pixi84
2013. okt. 29. 19:02
Szerzett valaki újabb tapasztalatokat?
46. pixi84
2013. okt. 29. 18:37
Esetleg jár erre valaki mostanság??
2011. máj. 3. 11:50

Érdemes erre is odafigyelni!!!!!!


A coeliakiában szenvedő felnőttek felénél nem jelentkeznek a klasszikus emésztőrendszeri tünetek, a puffadás és a hasmenés. Kell-e szűrni azokat a nőket, akiknek meddősége más okkal nem magyarázható? A coeliakia egyéb szülészeti-nőgyógyászati szövődményei közé tartozik a vetélés, a vashiányos vérszegénység és a méhen belüli magzati retardáció.


Csökkent fogamzóképesség, vetélés, kis születési súlyú újszülöttek. Csak három ok, amiért érdemes arra gondolni, hogy az asszony coeliakiában szenvedhet, különösen akkor, ha gyomor-bélrendszeri tünetek is mutatkoznak. Ez az alattomos autoimmun betegség könnyen becsaphatja az orvost. Tudni kell, hogy az érintettek nem ehetnek búzából, árpából vagy rozsból készült ételeket. A kórkép jellegzetessége a vékonybél-nyálkahártya felszívódási zavarokhoz és tápanyaghiányhoz vezető gyulladásos károsodása, amelyet a táplálékban található glutének okoznak. Meglepő, de ebben a genetikailag fogékony személyeknél kialakuló, gyógyíthatatlan betegségben szenvedő felnőttek felénél nincsenek klasszikus emésztőrendszeri tünetek. Esetükben a kórkép osteoporosis vagy meddőség képében nyilvánulhat meg. Ráadásul a betegség sokkal gyakoribb, mint azt korábban gondolták.

44. s700 (válaszként erre: 42. - Katka83)
2008. dec. 19. 18:32
Egyébként Nálad mi újság? Látom jó régen írtál ide, én meg még régebben, bocsi!
43. s700 (válaszként erre: 42. - Katka83)
2008. dec. 19. 18:31

Igen, akupunktúrával kezelt a természetgyógyász.

Azóta már a második inszemináción vagyunk túl. Egyetértett velem, hogy 35 évesen nem lehet a csodára várni, viszont a hormonok mellet nem tud kezelni, ezért megváltunk egymástól egy időre.

De ha most nem jön össze a baba, akkor újra felkeresem, úgyis pihenőt kell tartanunk majd....

42. Katka83 (válaszként erre: 41. - S700)
2008. okt. 7. 19:02
17. nap?Az nem semmi.Várakozni?Az a legnehezebb,de biztos,hogy meg lesz az eredménye.A héten kiderül,hogy nekünk is szükségünk lesz-e természetgyógyászra.Egyébként ha jól értelmezem akupunktúrával kezelnek?Ezen kivűl mást nem?Csak azért kíváncsiskodom,mert nem tudom mi a szokás.
41. s700
2008. okt. 7. 15:59

Minden héten megyek 1x.

Mikor a 17. napon megjött, azóta erősebb adag kezelést kapok. Azt mondta, szükséges.

Utolsó alkalommal megkérdeztem, hogy kb mikorra várható eredmény? Hát jót mulatott rajtam. Azt mondta, hogy az a baj, hogy még a nulla szinten sem tartunk, ahonnan el lehetne indulni valamerre. Úgyhogy várakozunk.

40. s700
2008. szept. 29. 21:25

ok. Szerdán megyek megint.

Azért szorítok, hogy sikerüljön!

39. Katka83 (válaszként erre: 38. - S700)
2008. szept. 29. 15:25
Majd légyszi a továbbiakban is mondd el a tapasztalataidat.Ha nem sikerül ez az inszem sem,akkor én is megyek ilyen dokihoz.
38. s700 (válaszként erre: 37. - Vic8)
2008. szept. 26. 19:37
Akupunktúrával hol előlről, hol hátulról a petefészkeimet leginkább. De ez nem tű, hanem valami modern elektromos lázmérő szerű szerkezettel szúrkálódik.
37. vic8
2008. szept. 26. 18:53

Köszi jimm fogok privit írni!!! :)

ja és van nekem is jópár ismerősöm, aki spontán esett teherbe endóval...


Grancha!! AZ én esetemben sajnos siettetni kellene a teherbeesést az endo miatt. Sajnos az idővel fogynak az esélyeim, és egyébként a teherbeesés a legjobb gyógyir az endora. Amugy van már egy négyéves lányom aki elsőre sikerült :). Két éves volt mikor jött az endo :(((



s700 ismerem a PCOS-t is. hogy kezela term.gyógyász??? akupunktúra?? vagy???

36. s700 (válaszként erre: 34. - Grancha)
2008. szept. 26. 17:31
Nekem PCOS-em van, és csak egy hajszálnyival könnyebb vele teherbe esni. Én most természetgyógyásszal kezeltetem magam, meg Ceragem ágyon lávaköves masszázzsal kezeltetem a gerincemet. Nem szedek semmi bogyót. Feleslegesnek tartom, ahogy mindent, amit az orvosok eddig beszedettek velem és eredményt nem tudtak felmutatni, csak a rengeteg rosszullétet.
35. jimm (válaszként erre: 34. - Grancha)
2008. szept. 26. 17:01
Én az asztrológiában is hiszek, különösen a Jónás módszerben! Nekem bevált és pontosan, nem szabad siettetni semmit:) Mondjuk az endometriosis más kalap alá való, azért jobb, ha odafigyel rá jobban.
2008. szept. 26. 14:08

Hello,


Nekem az a tapasztalatom, hogy néha túlságosan sietteti az ember a várandósságot. Egyszer csak elhatározza, hogy kell egy gyerek, és ha nem jön össze hónapokon vagy éveken keresztül, akkor persze kipróbál mindent, amit csak lehet. Ez természetes is valahol, de asztrológusként és kismamaként állítom, hogy van, amikor csak az idő oldja meg a dolgokat. (a magam terhességére 2-3 évet vártam), de van olyan ismerősöm aki 9-et. Szóval a sok módszer lehet hogy üdvözítő, de lehet, hogy nem.

33. jimm
2008. szept. 26. 13:53
szia vic, az endometriozis nem a legjobb dolog, pláne, ha babát szeretnétek! Hogy ne add fel, egyik közeli barátnőmnek spontán sikerült, úgyhogy neked is fog, higgy benne! A gyógynövényekről azt kell tudnod, hogy segítenek, de sokszor árthatnak is, ha az ember túlfogyasztja őket. Minden teát kúraszerűen kell fogyasztani, amiket felsoroltál, mind nagyon jók, de elég lenne a barátcserje, E vitamin, folsav és még ajánlanám a méhpempőt. Vagy E vitamin + gynex. Ha van még kérdésed, írj nyugodtan, de inkább privit, mert azt könnyebben észreveszem! Sok sikert. (multimaca, ginseng inkább a párodnak)
32. vic8
2008. szept. 25. 09:53

jimm!

Nekem endometriozisom van. babát szeretnénk, de másfél éve nem jön össze. sok mindent javasoltak: barátcserje, multimaca, ginseng+royal jelly, Evitamin, folsav, megfelelő teák. A fitohormonok mennyire zavarhatják meg a hormonháztartást???Mint leendő természetgyógyászt kérdezlek, tudnál pár jótanácsot adni??előre is köszi

31. jimm
2008. szept. 23. 17:05
igen, sokan, hiszen én is ezzel foglalkozom! Biológus vagyok, leendő természetgyógyász. Számos hölgynek sikerült a környezetemben, a fő célom, hogy segítsek! Ha majd végre megnyitom a rendelőmet, szólni fogok. Addig is ajánlom a Jónást mindenkinek, illetve vezessetek hőgörbét, vagy legalább lh tesztet csináljatok, az első lépés, hogy megismerd a ciklusod. És sok dolog agyban dől el! Pozitív hozzáállás, gynex, E vitamin és nem rágörcsölni:) Én ajánlom az akupunktúrát, érdemes elmenni szakemberhez. Jó babásodást mindenkinek!!!
30. o.andi
2008. szept. 19. 17:19
SZERINTEM NEM
29. s700 (válaszként erre: 28. - Vic8)
2008. szept. 19. 17:17

Engem még "csak" inszemre küldtek, de én is inkább a természetes utat választom.

Csak azt bánom, hogy ennyi ideig vártam. Már régebben is mondta az ismerősöm, hogy menjek a természetgyógyászhoz, de nem hallgattam rá, nem eléggé hittem benne. Az orvosok segítettek, hogy neki jobban higgyek!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook