Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
241. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 240. - C9cd845d08)
2010. júl. 10. 20:49
köszi az infot.. amugy mégsem rendeltem meg..:))
2010. júl. 10. 16:01

Én most olvastam először róla...a napi 30 mg C vitamin elég kevés és a többi adalékról elég homályos a leírás, az ára meg elég borsos.. A betegségek megelőzésére ajánlják...akkor én inkább maradnék a Béres csepp és az 50 mg C vitamin mellett.

Persze ez csak az én véleményem.

239. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 237. - Drkbk)
2010. júl. 8. 20:13

ez tényleg jó! :))


egy kérdésem lenne..(?) hozzád neked mint természetgyógyásznak mi a véleményed az Moksa Elixirröl?? most szeretnék rendelni..

sok jót hallottam róla.. de akitöl rendeltem nem tett rám jó benyomást..:( mondhatám ugyis a "belsöm" az suggalja most légyovatos!

Te hogy látod ezt a "csoda szert"?? már ha csoda?! :)

238. drkbk (válaszként erre: 235. - Jenna8)
2010. júl. 8. 20:03
Bocs, hogy kimaradt. Általános gyulladáscsökkentőként a kamillát és a "növényi aszpirint", a fűzfakérget és a zsályát. Tea formájában. Bodzával és csalánnal keverve
237. drkbk
2010. júl. 8. 19:20

Érdekes, bár sok csúsztatás is van benne, a gyógyszeriparos összeesküvéselméletet pedig már többször leírták, megalapozottabban is.

Orvosként-gyógyítóként(bocs, kezelőként) nem értek/érthetek egyet azzal, hogy nem AKARUNK valódi gyógyulást betegeinknek. Eszembe jutott az orvoslás vicces rövid története is. Ha valaki nem ismerné:

i.e.2000.) - Itt egy gyökér, rágd el!

(1000) - A gyökér pogány dolog, imádkozz!

(1850.) - Az ima babonaság, itt az elixir!

(1925.) - Az elixir kuruzslás, vedd be ezt a tablettát!

(1980.) - Ez a tabletta elavult, jobb az antibiotikum!

(2010.) - Az antibiotikum nem természetes. .....tessék, itt ez a gyökér.

2010. júl. 2. 23:13

Kedves Doktornő!

Érdeklődöm,hogy mi a véleménye erről?

[link]

235. Jenna8
2010. jún. 28. 14:38

Szia!


Egyszer már beszéltünk privátban,neuralgiáról,arcidegzsábáról...,de azóta kiderült,hogy nem ez a bajom,hanem csontgyulladásom van.

Ezeket a szereket kaptam eddig rá:Traumeel,symphytum officinale,ruta graveolens.

Te mit tudnál még ajánlani,hogy minél hamarabb rendbe jöhessek?

234. d4b0dd2692 (válaszként erre: 232. - Drkbk)
2010. jún. 28. 00:17
Köszönöm szépen a választ! Milyen jótékony hatása van pontosan a Ligetszépe olajnak? Ez a növény nem tartozik a fitoösztrogének közé? A miómám miatt kérdezem.
233. Berenik
2010. jún. 27. 20:21

Kedves Doktornő!

Azt szeretném megkérdezni, hogy normális vérnyomás mellett lehet valamilyen szív probléma, vagy esetleg inkább pszichés problémám lehet. Olyan érzésem van, mintha szúrkálna néha a szívem. Voltam orvosnál, orvosom szerint tachycardiam van.

Válaszát nagyon köszönöm!

232. drkbk (válaszként erre: 231. - D4b0dd2692)
2010. jún. 27. 18:12
.A prosztaglandin valóban a gyulladás mediátora, de ebben az esetben nem hinném, hogy ez önmagában belobbantaná a gyulladást.Annyi jótékony hatása van, hogyha az ízületi problémát nem is oldja meg, szedésével akkor is rengeteget nyer a szervezet.
2010. jún. 24. 23:17

Kedves Doktornő!

Az izületi gyulladásomra jótékony hatású vagy inkább ártalmas a Ligetszépe magolaj? A Prosztaglandin termelő hatása miatt kérdezem,viszont egyes írások ajánlják izületi gyulladásra is a Linolsav és Gamma -Linolénsav tartalma miatt.A Prosztaglandinnak pedig gyulladáskeltő hatásáról olvastam.Mi lehet az igazság?

230. napfenyvirag (válaszként erre: 228. - Drkbk)
2010. jún. 18. 09:49
Elnézését kérem, hogy ily ksőn köszönöm meg a válaszát. Most készülők egy újabb vérképre és kontroll vizsgálatra. Engedemével megoszthatom Önnel az eredményeket? Természetesen priviben.
229. drkbk (válaszként erre: 227. - Maxité)
2010. jún. 10. 23:10
Igen jó hatásfokkal alkalmazhatóak természetgyógyászati módszerek a depresszió kezelésében. Nekem is volt már olyan páciensem, aki a mellékhatások miatt nem tudta szedni az antidepresszáns gyógyszereit.Én akupunktúrával és Bach-terápiával sikeresen oldottam a hangulatzavarát. Bizonyos esetekben kineziológus is segíthet. Ez egyébként az egyik kedvenc témám. A diplomamunkámat is a depresszió korszerű terápiás lehetőségeiről írtam. DE a diagnosztizálás orvosi feladat. A diagnózist felállító orvos pedig általában javasol valamilyen gyógyszert is.Azt azért nem kell alapból visszautasítani. Főleg súlyos esetekben! Nem szabad elfelejteni, hogy ez wegy betegség, nem pedig valamiféle gyengeség. Aki valóban depressziós az nem tudja "összeszedni magát" Táplálkozásban fontos az esszenciális zsírsavak bevitele (Halak és olíva-, tökmag-lenmagolaj)
228. drkbk (válaszként erre: 227. - Napfenyvirag)
2010. jún. 10. 22:37

nincs olyan tumor-marker ami 100%-ban biztos lenne, hiszen akkor nem kellene semmiféle szűrés, csak időnként egy-egy vérvétel.. A jelenlegi tumor-markerek, mint a CEA is, csak tendenciájukban értékelendők, az ide-oda hullámzás normális, csak ha hosszú ideig egyenletesen emelkedik - vagy hirtelen kiugrik, akkor kell mögötte kiújulást keresni - de persze egyéb is okozhatja. figyelemfelkeltő lehet, de kórjelző nem feltétlenül. Mint mondjuk a süllyedés.

Bocsánat a megkésett válaszért.

227. maxité
2010. máj. 30. 21:07

Kedves Doktornő!


Érdeklődni szeretnék, hogy a természetgyógyászat hatásos lehet-e depressziónál? Mi a véleménye, tapasztalata? Vagy ennél a betegségnél nem hat, inkább más gyógymódot keressünk? Köszönettel

226. drkbk (válaszként erre: 225. - Csehkati)
2010. ápr. 30. 21:14

Legegyszerűbb: zöld tea. (Lehetőleg valódi szálas és nem ízesített filteres kutyulmány)

máté tea

A teakeverékekből a natúrvarázst javasolnám, annak is van ugyan hashajtó hatása, de nagyon jó méregtelenítő, nyiroktisztító is egyben. A herbária elhízás elleni teája ártalmatlan, bár szintén hashajtó hatású. Kerülendő viszont a kínai elhízás elleni tea. Egyre több elsősorban hosszútávú emlékhatását írják le.

Talán felesleges írnom, de a teljesség kedvéért:

Egyik sem csodaszer. Csupán segíthetik az eredményes foghyást, amit megfelelő étrenddel és mozgással alapozol meg.

2010. ápr. 28. 06:54

Szia!

Légy kedves segíteni. Fogyást elősegítő gyógynövényt, teát keresek.

224. warj
2010. ápr. 20. 21:30

Hát volt mit olvasni, most értem a hozzászólások végére.

Kedves doktornő! Köszönjük a lehetőséget, jó lenne, ha több szakember adna segítséget, mint ahogy te is teszed.

223. warj (válaszként erre: 172. - Alizee)
2010. ápr. 20. 21:20
A tüneteid alpján candida is lehet a ludas, ezek a tünetek beleférnek. Esetleg erre irányuló vizsgálatot is kérhetnél.
222. warj (válaszként erre: 130. - Klára51)
2010. ápr. 20. 21:01
Szia! Vérvizsgálattal a ProLabor mutatja ki a candidát, a neten rá tudsz keresni, hogy melyik a lakhelyedhez a legközelebbi, a candida teszt jelenleg 4800 Ft, és én úgy gondolom, hogy a legmegbízhatóbb is. Ha candidád lenne, akkor ajánlom figylemedbe az Ex-candidások tapasztalatai fórumot. Ott nagyon sok kérdésedre választ kaphatsz. Cszuzsaka és én fogunk neked segíteni. Nekem a 12 éves fiam februárban gyógyult meg a candidából fél év diéta után. Ha kérdésed van szívesen segítek én is.
221. Cszsuka (válaszként erre: 66. - Af4c41efc6)
2010. ápr. 20. 09:26

Nemrégiben olvastam Dr. Wallach anyagában, hogy a korai őszülés a rézhiány jele lehet, vagyis ásványi anyagokat és nyomelemeket kell bevinni.

Dr.néni, mi a véleményed?

220. Cszsuka (válaszként erre: 27. - Drkbk)
2010. ápr. 20. 09:12
Ebben egyetértek, nekem komoly tapasztalatom van az olajfalevél kapszulával. Azért azt hozzátenném, hogy akkor működik igazán jól vészhelyzetben, ha már valaha szedted ezt a kapszulát, ezért szoktuk ajánlani, hogy ha még soha nem szedted, akkor a megfázásos időszakok előtt szedj be egy dobozzal. Hasonlóan működik ugyanis, mint a homeopátiás szerek (mégegyszer mondom: csak hasonlóan): ha már szedted, akkor egyszeri alkalommal is elegendő néhány esetben, illetve allergiásoknak, asztmásoknak "emlékeztető" adagokat érdemes szedni belőle, de csak megelőzésképpen, vagy állandóan szerintem sem kell.
219. drkbk (válaszként erre: 218. - Sztolyka)
2010. ápr. 17. 15:02
érthető volt :) Ha hosszabb ideje fennálló problémáról van szó, akkor tényleg segíthet a C-vitamin is. Ha nem javulna, akkor azért meg kell mutatni fogorvosnak is, de egyelőre öblögess, kerüld a kemény ételeket(sárgarépa, alma,stb.
218. sztolyka (válaszként erre: 217. - Drkbk)
2010. ápr. 13. 14:43

bocs rosszul írtam.

köszi!

217. drkbk (válaszként erre: 216. - Sztolyka)
2010. ápr. 13. 13:27
corsodyl pl teljesen jó, igen
216. sztolyka (válaszként erre: 212. - Sztolyka)
2010. ápr. 11. 08:24
corsydol?
215. zizabella (válaszként erre: 212. - Sztolyka)
2010. ápr. 10. 22:07
Koenzim Q10 kapszula és nagyobb adagban C-vitamin
214. drkbk
2010. ápr. 10. 17:58
bocs, szájvízre gondoltam természetesen
213. drkbk (válaszként erre: 212. - Sztolyka)
2010. ápr. 10. 17:51
szákvizes öblögetést
2010. ápr. 9. 09:48
ínygyulladásra mit ajánlasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook