Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyni szeretnék 18-20 kg-ot! A ZUMBA segíthet nekem ebben? Természetesen diétázom is. fórum

Fogyni szeretnék 18-20 kg-ot! A ZUMBA segíthet nekem ebben? Természetesen diétázom is. (beszélgetős fórum)


1 2
2012. jún. 8. 10:54
Írtad, hogy eddig nem nagyon mozogtál és 18-20kg-ot szeretnél fogyni. Szerintem kezdésnek tökéletes lesz neked a zumba, mert élvezetes, ugyanakkor, ha jó az edző tényleg csöpögni fog rólad a víz, de pont az élvezeti értéke miatt könnyebb lesz nem feladnod:) viszont ha úgy érzed majd, hogy a zumba órát már könnyeden végig tudod csinálni, akkor keress mellé valami mást is ami inkább erősítő jellegű edzés és felváltva csináld. Aztán fokozatosan keress mindig valami kicsit nehezebbet.
2012. jún. 8. 09:09
Annak viszont örülök, hogy ezen alakult ki vita (és nem negatív csengésben, mert nem feltétlen az), nem pedig azon, hogy valaki az amúgy sem kis testét tovább akarja hizlalni, mert ilyet is olvastam már itt... :D
36. 317582c32a (válaszként erre: 35. - 317582c32a)
2012. jún. 8. 09:04
* válni
35. 317582c32a (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2012. jún. 8. 09:04
Amennyiben férfiasan vastagabbá kezdenék váni, mint eredetileg voltam/vagyok, abbahagynám, eddig az ellenkezője történt.
34. a0c1361e44 (válaszként erre: 2. - Cirrmosh)
2012. jún. 8. 08:37
Ifjú lány koromban egy laza bulis hétvégén 3-4 kg-ot adtam le a tánccal, pedig ittam a kólát is és még fogyni sem akartam, így a bulis hétvégét követően a következőig vissza kellett szednem a leadott kilókat, ha nem akartam csontváz lenni.
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - 317582c32a)
2012. jún. 8. 08:30

Lehet, hogy neked az a jó, de nem mindenki akar férfiasan vastag karokat. A nagy súlytól pedig az lesz. Én szeretek nő maradni.


Van akinek ez nem fontos, azok mennek kondizni. Vastag karjuk lesz, férfias hátuk, férfias mozgásuk. Én meg ezt tapasztalom:)

32. c9f9b53798 (válaszként erre: 31. - Vacsa)
2012. jún. 8. 07:49
meg annyiban, hogy az anyagcsere felgyorsul, az inzulinműködés jobb lesz... szóval az étkezés nem minden, és van hatása "az étkezésre" - kiegyensúlyozott étkezés mellett nem biztos, hogy fogy az ember, a mozgás elkerülhetetlen, ha viszont drasztikusan megvon a szervezettől mindent, leáll az anyagcsere, hiányállapotok alakulnak ki... stb
31. vacsa
2012. jún. 7. 20:12
A fogyáshoz elsősorban az étkezési szokásokat kell - örökre - megváltoztatni. A mozgás a formálódásban segít, az étkezés pedig a fogyásban.
2012. jún. 7. 20:06

Szia, szerintem akkor tudnál igazán fogyni, ha diétáznál is mellette. Máskülönben akkor lehet csak látványos eredménye, ha legalább heti 4-5-ször csinálnád:)

Egyébként én is járok Zumbázni, de izomépítésre, formálódásra szerintem sem alkalmas. Nálam legalábbis:)

2012. jún. 7. 18:43

Lehet fogyni a Zumbától.

Én is fogytam :)

Én azért szeretem a Zumbát, mert az az egy óra az enyém, annyi időre kikapcsol az agyam és egy csomó pozitív energiával feltöltődöm általa.

Más mint az aerobik az tuti, de ezt élvezettel csinálom és jókedvűen, mosolyogva formálódok :)

28. 317582c32a (válaszként erre: 23. - C9f9b53798)
2012. jún. 7. 14:41

Igen, ha fogy a zsír, csinosabb az ember lánya, ez már csak így van. :))


Mondom, én is próbáltam, fogytam vele, de nekem nem igazán jön be, valahogy jobban szeretem kínozni magam teremben. :D

27. 317582c32a (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2012. jún. 7. 14:39
Akkor növekszik. :D
26. emagdi (válaszként erre: 25. - Emagdi)
2012. jún. 7. 14:36

gyorsan hozzáteszem, hogy semmi bajom a zumbával, sőt, kifejezetten nagy rajongója vagyok.

de azért be kell látni, hogy ennek inkább szórakoztató jellege van, mintsem fitnesszértéke. jó, jó, megizzaszt, főleg egy jobb oktató, de hát össze sem lehet hasonlítani hatékonyságban azzal, ha az ember a konditeremben csinálja meg azt, amit kell.

25. emagdi
2012. jún. 7. 14:34

fogyhatsz a zumbától is, de nem sokat. mondjuk ha napi 2-3 órát tolsz, akkor talán.

jóval hatékonyabb lenne, ha a konditerembe járnál le.

24. andi6020 (válaszként erre: 2. - Cirrmosh)
2012. jún. 7. 14:31
Táncikálás? :DDDD Próbáltad már?
23. c9f9b53798 (válaszként erre: 20. - 317582c32a)
2012. jún. 7. 14:28

akkor ugyanazt értjük, mert igen, a tánctól nem lehet hatalmas izmot felszedni, de kcal-t lehet vele égetni, így fogyni, tehát csinosodni


egyébként el kell dönteni mindig, hogy mi a cél, és ahhoz választani mozgásformát, de én még mindig úgy gondolom bármi is a cél, a különböző mozgásformákat muszáj váltogatni, legfeljebb nem ugyanolyan arányban kell végezni

22. michelle.r (válaszként erre: 20. - 317582c32a)
2012. jún. 7. 14:21

Nem vagyok az anatómia nagymestere, de szerintem az izmokat nem felszedi az ember, hanem a meglévőt formálja, teszi tónusossá. Ehhez nagyban hozzájárul a fehérjében gazdag, ch-ban szegény - ú.n. helyes táplálkozás :)

Illetve vannak speciális tömegnövelő szerek, amit a testépítők használnak, de az már egy másik kategória.

2012. jún. 7. 14:20
Sziasztok!Én csak pár hónapja zumbázom,és olyan oktató tartja aki előtte aerobikot,de nagyon jó!Én megmondom őszintén,kilóra nem fogytam,de centiben alakult valami,mert feljön rám olyan nadrág,amit szülés előtt hordtam.Izmosít is,különben fogytam volna kilóban,gondolom!Valahol olvastam,hogy a zumba most a legjobb kalória égető edzés,valamilyen felmérés alapján.Persze lehet másnak más jön be,de szerintem nagyon jó.Egyébként én is most kezdtem diétázni mellette,kíváncsi leszek....
20. 317582c32a (válaszként erre: 16. - C9f9b53798)
2012. jún. 7. 14:14

Én 115 kilóval kezdtem kondizni, volt némi izomtömeg is, de sokkal több zsír...


Én nem abba "kötöttem bele", hogy a zumbától nem lehet fogyni, írtam is, ha kalóriadeficit alakul ki, egyértelműen lehet. Az merült fel bennem, hogy a hölgy, aki azt írta, formálódni lehet tőle, hogy értette. Azt is hívhatjuk formálódásnak, ha az ember veszít a testzsírjából, ezáltal vékonyabb lesz, azt is, ha hízik, hiszen teltebb lesz, azt is, ha izomtömeget szed fel. Az izomtömeg felszedésére értettem, hogy a zumbától nem hiszem, hogy jelentős mértékben megvalósulhat...

2012. jún. 7. 14:13
Alapvetően, mélyen a háj alatt izmos vagyok, minden pihegés nélkül megcsinálok 500 felülést, csak nehezen szánom rá magam, ezért ha ez tényleg olyan szórakoztató, akkor hátha hatásosabb lesz a számomra
2012. jún. 7. 14:08

Eddig nem igazán volt mozgás az életemben. Volt, hogy úgy fogytam 10 kg- ot, hogy nem tettem érte semmit, most meg...

Tavaly 57 kg voltam, most meg vagyok 68 kg, és 160 cm.

Szeretnék végre jól kinézni.

Sajnos nincs nagyon időm eljárkálni külömböző edzőtermekbe. :(

Azért is gondoltam, hogy esetleg jó lehet nekem, ez a táncikálós fitness forma

2012. jún. 7. 14:07
A topicindítónak egyetlen tanács, hogy soha nem egyetlen mozgásformát csináljon, mert minden mozgásforma egysíkúan terheli az izmokat. Ha táncol, legyen mellette RR vagy Béres Alexandra torna is, vagy menjen el néha kocogni, kerékpározni, de mindenképpen jógázzon, nyújtson eleget, mert azzal lehet elérni egészséges, szépen, nőiesen kidolgozott izmokat, és jó erőnlétet, ruganyosságot, hajlékonyságot.
16. c9f9b53798 (válaszként erre: 11. - 317582c32a)
2012. jún. 7. 14:04

Ez alkati kérdés is szerintem. Én pl. kondizással nem tudok fogyni, csak erősödni, és undorítóan férfias leszek nagyon gyors idő alatt. Gondolom, hogy egy vékonyabb, kevesebb izomtömeggel rendelkező nőnél más eredményt hoz a kondizás, azonkívül szerintem nem is szép esztétikailag, egy nő legyen nőies.


Az alakformáló tornák, a kerékpár-kickbox-kocogás, zumba állandó variációja mértékletes étkezéssel ami bejött nekem. Jah, és ami igazán formálta a testemet, az a kickbox-capoiera volt, igazán szálkásít!!!

15. 317582c32a (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2012. jún. 7. 14:04
Jó, örülök, ha valaki tudott vele izmot is felszedni, nekem csak súlyemelgetéssel sikerül. Mások vagyunk. :)
14. michelle.r (válaszként erre: 8. - 317582c32a)
2012. jún. 7. 14:02
Legyen neked a te hited szerint ;)
13. michelle.r (válaszként erre: 2. - Cirrmosh)
2012. jún. 7. 14:00
Nem-e??? táncikáljál egy kicsit, aztán majd mesélj! ;)
2012. jún. 7. 13:58
Én jártam többféle zumbára is, az egyiket egy latintánc oktató tartotta, a másikat hastáncos, a harmadikat pedig aerobikos csaj. Ég és föld a különbség, de egy közös, csavarni lehetett a cuccaimból az izzadtságot. Szóval tuti tudsz vele fogyni.
11. 317582c32a (válaszként erre: 9. - Sanett77)
2012. jún. 7. 13:58
Abszolút nem érzem vitának. A véleményemet, illetve a tapasztaltaim alapján írtam, amit írtam. Nekem ami bejött az egyértelműen a kondi (nagy súlyokkal együttvéve) fogyás szempontjából, de mikor régen kipróbáltam a zumbát, attól is fogytam valamicskét...
2012. jún. 7. 13:55

szerintem igen. Bármilyen mozgással. Pláne, ha diétázol is mellé. Csak ne hagyd abba. :) Akkor se, ha sok ideig nem látsz változást.

Én eddig csak jót hallottam a zumbáról, mind élvezhetőségben, mind alakformázásilag. Én is szívesen kipróbálnám már régóta a hastánccal együtt is, szóval, ha elmész, írd meg milyen volt. ;)

Én pilatesezek, az is nagyon jól formál alakot, és én nagyon szeretem, csak nehéz normális edzőt találni.

9. sanett77 (válaszként erre: 8. - 317582c32a)
2012. jún. 7. 13:55
Nekem más a véleményem........de ezen ne vitatkozzunk......4. éve Zumbázok....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook