Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lehet-e PCO-t kezelni természetesen, mondjuk természetgyógyász segítségével? Vagy marad az orvosi út? fórum

Lehet-e PCO-t kezelni természetesen, mondjuk természetgyógyász segítségével? Vagy marad az orvosi út? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. febr. 2. 13:07

Sziasztok csajok!!!!


Hogy vagytok???? Remélem pozitívan alakulnak a dolgok mindenkinél!!!

106. beus78 (válaszként erre: 105. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 26. 09:18

Szia


Végre végeztem az összes vizsgálattal, minden OK volt az UH-on is, úgyhogy nagyon úgy néz ki "csak" az IR a gond... 2-án megyek vissza a dokihoz, kíváncsi leszek mit fog mondani...

A diétát én is tartom, szépen olvadnak le a kilók rólam, nagyon örülök neki... :-)

Örülök, hogy Te is jobban vagy, csak így tovább és minden OK lesz :-)


Szép napot!


Puszi

105. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 104. - Beus78)
2011. jan. 25. 16:52

Szió!

Én még aktívan tartom a diétát!! A közérzetem sokkal jobb, egész fel vagyok dobva .. :-) Terhelésre még nem jutottam el :-( De bizakodom, rendbe kell jönnöm!! :-) Fő az optimizmus!!

Veled mi újság???

104. beus78
2011. jan. 25. 12:30

Sziasztok!


Mi újság van veletek? Ki hogy áll?

103. beus78 (válaszként erre: 101. - Mandulacska2)
2011. jan. 21. 16:05

szia! Nem szabad elkeseredni, hanem kell keresni egy normális és lelkiismeretes endokrinológust!

Fel a fejjel, minden rendben lesz!!!!!

102. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 101. - Mandulacska2)
2011. jan. 21. 14:51
Ne aggódj, biztosan lesz majd babád!!! Az endokrinológus nekem sem csinált semmi értelmeset, azon kívül, hogy megállapította a nem létező pajzsmirigy-alulműködésemet! Én most méregtelenítettem 6 napig, majd 6 hét lúgosítás következik! Már most sokkal jobban érzem magam, nem vagyok fáradékony, fel vagyok dobva, szóval jó... Én is olyan 64kg körül vagyok, de mivel már évek óta nem mozgok, kicsit el van zsírosodva a szervezetem, ezen is változtatnom kellene... Hátha segít neked is egy kis méregtelenítés!! Remélem! Fel a fejjel!!!
101. mandulacska2 (válaszként erre: 95. - Beus78)
2011. jan. 21. 12:04
Sziasztok. Ma voltam endokrinológusnál. Hát sajnos beigazolódott, hogy az embert csak simán leszarják. Elvittem a leleteimet, orvosi beutalót. Megkérdezte, tulajdonképpen mit akarok, hiszen UH ill. vérvétel alapján a PCO már diagnosztizálva van.Annyit mondott, hogy fogyjak. Most 68 kg vagyok 162 cm mellett. A testsúlyindexem magas, ezért fogyjak. azt mondta, max a párom menjen el andrológiára, hogy vele minden rendben van e. Velem tulajdonképpen nem kezdenek semmit, ha fél év múlva nem lesz gyerek, nőgyógyászatra menjek kezelésre. Ami ugye csak laporaszkópiát jelent, ha egyáltalán fél év múlva szóba állnak velem, meg hormonális kezeléseket. Én ezek alapján többet nem fogok elmenni egyetlen orvoshoz sem. Csak ha nagyon muszáj. Nagyon el vagyok keseredve, hogy az ember már senkire nem számíthat. Párom és apukája is csak annyit mond, hogy mit görcsölök ezen. Pedig hát eleve tudják , hogy nincs rendben a petefészkem. De szerintük ez nem jelent semmit. Hát szerintem meg igen. Úgyhogy ennyit az orvosokról. Metformint nem ad az endokrinológus, mert mivel vastagbélgyulladásom van, a metformin hasmenést okoz, így az nálam nem javasol. Mindemellett szerinte ez csak agyon van divatolva, mármint a metformin, mert csak 40% a hatékonysága. Hát ez volt a mai tapasztalatom, és ezzel be is telt a pohár. Remélem, ti sikerrel jártok majd. Nekem meg vagy lesz gyerekem, vagy nem. Mert lombikra később biztos nem tudok fizetni 100 ezreket.
100. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 99. - Beus78)
2011. jan. 20. 19:21

Ígérem elmegyek, szerintem a jövő hét közepén lesz rá időm... Kíváncsi vagyok!


Kitartást a diétához és a tornához! A Met-ről sok jót olvastam, biztos segíteni fog!!!

99. beus78 (válaszként erre: 98. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 20. 19:01

Először levesznek vért, az a 0. perces... utána megiszod a löttyöt, ami nagyon szar, de le kell húzni egyszerre, mert kortyolgatva még rosszabb...

Aztán vesznek 1 óra múlva vért és 2 óra múlva...


0, 60 és 120 perces így lesznek a leleten majd az eredményeid feltüntetve!!!!


ÉN vittem magammal könyvet és így elég gyorsan eltelt a 2 óra!!!


De tényleg menj el rá!!!!!!!

98. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 97. - Beus78)
2011. jan. 20. 18:48
Hát igaz... Most meg attól parázok, hogy valami nem fog stimmelni... De tudom-tudom, végülis semeddig nem, tart! Nincs vesztenivalóm... Ezt a terheléses inzulint hogy csinálják?? 2 órát ott kell ülni?
97. beus78 (válaszként erre: 96. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 20. 18:46

Szia!


Mindenképpen menj el a terhelésesre a saját érdekedben!!! Én örülök, hogy időben elcsípték a dolgokat és nemcsak akkor, amikor már cukorbeteg vagyok...


Hidd el először én is kétségbeestem, de már megnyugodtam, úgyhogy no para!


Tessék szót fogadni és elmenni, az a beutaló sem véletlen van a kezedben!!!!!!!!!!!

2011. jan. 20. 18:34

Szia beus79!

Örülök, hogy a vércukrod jód lett, viszont sajnálom, hogy a terheléses értékeid nem ... :-( De ne aggódj, megfelelő életmóddal biztosan helyre fog jönni a helyzet!!!! Én is megkaptam a beutalót a terhelésre, de nem tudom, hogy elmenjek-e! Most kezdtem el bízni a természetgyógyászatban, félek ha elmegyek, és nem stimmel a dolog, megint kétségbe esek.. Nem tudom...

95. beus78 (válaszként erre: 94. - Mandulacska2)
2011. jan. 20. 18:28
Mindenképpen írd majd meg, hogy mi volt!
94. mandulacska2 (válaszként erre: 93. - Beus78)
2011. jan. 20. 18:26
Szia. Én pécsi vagyok, úgyhogy nem tudok Pestre menni. A pécsi négyszázágyasba kaptam időpontot, oda megyek holnap. De azért köszi, hogy drukkolsz.
93. beus78 (válaszként erre: 92. - Mandulacska2)
2011. jan. 20. 17:49

szia! Remélem jó kezekbe kerülsz, a dokit úgy tudod "letesztelni", ha kapásból elküld terheléses inzulin-cukorvizsgálatra , akkor elmondható, hogy tudja a dolgát és képben van PCO-ügyileg...


Ha nem, akkor szóljál én tudok ajánlani egyet, igaz magánrendelésen van, de megéri... Feltéve, ha pesti vagy, mert Ő a 13. kerületben van...


sok sikert, drukkolok, hogy minden OK legyen!

2011. jan. 20. 17:43
Sziasztok. Holnap megyek endokrinológiára. Végre. December közepén kértem időpontot, és holnapra kaptam. Remélem, rendesen kivizsgálnak. Ilyenkor mindig attól félek, hogy a doki azt mondja, hogy minek mentem oda, hiszen még nem is próbálkoztunk. Nekem az egyik petefészkem PCO-s, a másik elvileg normális szerkezetű. Hormon problémáim is voltak (tesztoszteron, progeszteron). Fogamzásgátló hatására javult, de már nem szedem, mert hát babát szeretnénk. Remélem, megnézik , minden rendben van e, mert nem szeretném, ha 1 év múlva derülne ki, hogy nem stimmel valami. Szerintetek rendesen kivizsgálják így az embert?
91. beus78 (válaszként erre: 90. - 0d717b184a)
2011. jan. 20. 17:36
Igen, én is így gondolom... Pár órája még nagyon tragikusnak láttam a helyzetet, de most már jobban vagyok...:-)
2011. jan. 20. 16:40

bizony ám

ha betartod a diétát és szeded a gyogyit nem lesz baj

89. beus78 (válaszként erre: 88. - 0d717b184a)
2011. jan. 20. 16:39
Igen, azt fogom szedni, 2-án felírják, de addig is ch szegény életmód + mozgás... mást nem tudok tenni...vagyis, dehogynem, próbálom pozitívan látni a helyzetet, hogy még időben kiderült, és nem akkor, amikor már cukorbeteg vagyok...
88. 0d717b184a (válaszként erre: 87. - Beus78)
2011. jan. 20. 16:36
majd a met fog segíteni
87. beus78 (válaszként erre: 86. - 0d717b184a)
2011. jan. 20. 16:34

Hát ez egy ördögi kör, mivel én meg akkor híztam meg hirtelen, amikor abbahagytam a fogigátlót, 1 éve, és azóta nem tudok lefogyni...

Na ma legalább megtudtam, hogy miért nem...

2011. jan. 20. 16:13

hát igen

egyébként ugyan ilyen redményre itt egy csajnak nem adtak metet hanem le kellett fogyni

le adott 6 kg-ot és felére visszaesett az inzulinja

85. beus78 (válaszként erre: 84. - 0d717b184a)
2011. jan. 20. 16:06

60 perces az 109,9 és a 120 perces meg 91,7.


3,0-25,0 között kéne lennie...


Úgyhogy nagyon magas!


Ez van!

2011. jan. 20. 11:47

szia

mennyi lett a terhelt inzulinod?

csak kíváncsiságból kérdem

83. beus78
2011. jan. 20. 11:45

sziasztok! megvan az eredményem, cukrom OK-s, tehát cukorbeteg nem vagyok, de inzulinrezisztenciás sajnos igen. A 60 és 120 perces inzulinom is katasztrófa lett, nagyon magas...Dokihoz csak 2-án megyek vissza, de telón már beszéltem vele, megnyugtatott, hogy no para, szénhidrátszegény életmóddal + mozgás + Metforminnal minden Ok lesz...

Nagyjából már képben vagyok, mert neten sokat böngésztem erről, úgyhogy nem "kínai" a dolog...

De majd 2-án részletesebben tudok írni, mert akkor személyesen átbeszéljük a dokival a dolgokat..


Veletek mizu?

82. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 81. - Beus78)
2011. jan. 16. 20:09
Írok mindenképpen, köszönöm az érdeklődést! Remélem jók lesznek az eredményeid! Te is írd ám meg!!! Szorítok!!!
81. beus78 (válaszként erre: 80. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 16. 18:57
Drukkolok Neked, majd írjál azért néha, hogy mi újság veled...
80. nyuszicsibe82 (válaszként erre: 79. - Beus78)
2011. jan. 16. 18:52
Szia!! Én most a természetgyógyászat mellett döntöttem, kipróbálom, hátha... Kaptam néhány tűt a fülembe és elkezdtem akupunktúrára járni. Bízok a dologban, nagyon kedves a természetgyógyász (orvos is egyben), látszik, hogy ért a dolgokhoz! Méregtelenítéssel kezdtem, abból még van 2 nap, és utána is oda kell figyelnem a táplálkozásra. Kaptam homeos bogyókat, tisztító teát, magnéziumot, majd jön a méhpempő és valamilyen csepp, ami kicsit helyrerázza a gondolatokat, lelki világomat! Kíváncsi vagyok... Remélem beválik...
79. beus78
2011. jan. 16. 12:24
Sziasztok! Mi újság? Én pénteken voltam vérvételen, mindenféle hormont néznek + levették a terheléses cukrot is... Kb. 10 nap múlva lesz meg az eredmény, kiváncsi leszek, már várom nagyon... Veletek mi újság?
78. primula35 (válaszként erre: 71. - Nyuszicsibe82)
2011. jan. 10. 21:51

Szia!!

Nekem most néztek hormonokat, ahol az anti TPO érték magas volt, ezért nekem is a pajzsmirigyalulműködését emlegették.

DE egy kontroll uh az biztos kell, hogy teljes legyen a kép.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook