Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
181. d4b0dd2692 (válaszként erre: 177. - Drkbk)
2010. febr. 28. 23:02
Köszönöm a választ! Azóta megkaptam a Mirena spirált.Két nőgyógyász is javasolta,mechanikusan és hormonálisan gátolja a méhnyálkahártya megvastagodását.
180. drkbk (válaszként erre: 176. - Lizoka)
2010. febr. 27. 20:25
Ez nem igaz. A Bach cseppkeveréket mindig az aktuális lelkiállapotnak megfelelően állítjuk össze. Általában az első cseppkeverék alkotóelemeiből is tartalmaz néhányat ún. ismétlőrezgésként. A jól összeállított cseppkeverék hatásos akkor is, ha már egyszer használt.
179. b5519db466 (válaszként erre: 178. - Drkbk)
2010. febr. 27. 17:13

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, kipróbálom a jógát.

nem Clostit nem kaptam még, majd csak ez után, ha 3 hónapon belül a metformin nem hoz sikert.

178. drkbk (válaszként erre: 174. - B5519db466)
2010. febr. 27. 17:01
Örülök, hogy úgy érzed, hogy PCO-sként csak egy "aprócska" problémád van. Szerintem nagyon fontos, hogy ne szorongj, ne félj orvoshoz menni. Ha úgy gondolod, hogy valami rossz derül majd ki, akkor úgy is lesz. Ha azt mondogatod, hogy úgysem fog sikerülni, úgysem fog sikerülni, akkor nem is fog. Szerintem egy rövidebb hormonkezelés, ami a fertilizációt elősegíti megéri. Ez nem fog tönkretenni. A múlt héten hallottam egy reflexológusról, aki kezelt tumor miatti hormonzavarral küzdőket is. Én ilyet biztosan nem vállalnék és kollégáim körében is azt láttam, hogy felelősségteljesen gondolkodó természetgyógyász nem nagyon vállalt volna ilyet. (Pedig nálunk is van megfelelő tűkombináció menstruáció elmaradására is.)Ilyesmibe csak akkor vágj bele, ha az orvostudomány már széttárta a kezét. Relaxációs gyakorlatok segíthetnek, hogy ne örlődj ennyire. Én nagyon jónak tartom a jógát, mert a testi és a lelki harmónia megteremtésében is segít. Diéta, kis testsúlycsökkentés, fizikai aktivitás fokozása, amit megtehetsz. . Clostit gondolom már kaptál a két év alatt. Szorítok nagyon, ha már mást nem tehetek :)
177. drkbk (válaszként erre: 173. - D4b0dd2692)
2010. febr. 27. 16:27
Ez egy elég nehéz kérdés. Egyrészt a myoma műtéti kezelése sem jelent mindig méheltávolítást, mert előfordul, hogy sikerül csak a daganatot kivenni. A gyógyszeres terápiák során a hormonháztartásra próbálnak hatni. Nem olyan mértékben, mint egy gyógyszeres terápiával, de te is eltolhatod a a nemi hormonjaid arányát a progeszteron javára, ha száműzöl minden ösztrogéntartalmú élelmiszert. Ez nehéz, hiszen még a csapvízben is van, így nem elég kerülni a szóját, szójakészítményeket, húsféléket, de még főzni is ásványvízzel kéne. Teljesen bio alapanyagokkal dolgozva, a fent említett élelmiszerek elhagyásával lehet esélyed az ösztrogénmennyiség jelentős csökkentésére. Ez nem fogja a problémát megoldani, de enyhítheti a panaszokat. Életmódszerű alkalmazása komoly áldozatot követel és persze nem is biztos, hogy használ. A nőgyógyász műtétet javasolt?
176. lizoka
2010. febr. 27. 16:24
Kedves Doktornő!szeretném megkérdezni mit ajánl erőss szorongásra és állandó pánikolásra félelmekre.2 éveszenvedek már és nagyon szeretnék már kijutni belőle.probálkoztam már a bach virágokkal tavaly és azt hiszem segített is valamennyit de sajnos anyagi okokból abbahagytam.ön szerint ha újból kezdeném az elejéről lenne hatása?azt olvastam hogy másodszor már nem ilyan erőss a hatása.
175. drkbk (válaszként erre: 172. - Alizee)
2010. febr. 27. 16:06
Könnyen lehet, hogy csak az erős szorongásod okozza a fokozott gyomorsavtermelést. Refluxnál a gyomor-nyelőcső átmenetnél az izom nem zár rendesen, így a sav egy része visszakerül a nyelőcsőbe. Tüneteid alapján ez a legvalószínűbb diagnózis. A 3 különböző antibiotikum valószínűleg jól kicsinálta a bélflórádat, így az emésztésed nem megfelelő, ami lehet akár a hasmenés oka is.A bélflórád rendezéséhez javaslom a normaflore és savanyított tejtermékek(joghurt, kefír) szedését/ivását. Hasmenésre jó a lósóska-, az eredeti savas, refluxos panaszaidra pedig a citromfüves kamilla tea.
2010. febr. 26. 17:59

Kedves doktornő!

nekem is lenne egy aprócska kérdésem

Inzulinrezisztenciám van és pcos-ás vagyok, már kapom a metforminos kezelést.

Babát szeretnénk már 2 éve, de nem jön, így pár hónap múlva inszeminációval próbálkozunk, és ha lehetne akkor szeretném elkerülni és az azt megelőző clostis kúrát is.

Egy gyógyszerész barátnőm ajánlotta, hogy mielőtt beszedek minden mindenféle hormont, keressek fel egy természetgyógyászt, de nem tudom, hogy van e értelme, tudnak e valamiben segíteni?

mit gondolsz?

már nagyon el vagyok keseredve, minden hónapban valami rossz kiderül, szinte félek orvoshoz járni.

Válaszodat nagyon szépen köszönöm

vagy van valami amivel saját magam elősegíthetem a gyógyulásomat, persze azt leszámítva, hogy türelmesnek kel lennem, mert igyekszem, csak hátha van valami amit még megtehetek

2010. febr. 26. 17:46

Kedves Doktornő!

Mi a véleményed a miomáról?Idő kérdése csak,hogy a méheltávolítás bekövetkezzen,vagy van tartós szelidebb módszer is a műtét elkerülésére?

172. Alizee
2010. febr. 23. 12:38

Kedves drkbk!

Panaszaim a torkommal kezdődtek, torokgombóc, hurt érzés egy influenza és egyben antibiotikum után december legvégén. Azóta kaptam újabb 2 antibiotikumot, majd miután savasat hánytam január elején, azóta savkötőt. Egy ideig szedtem, majd elmúltak a tünetek, abbahagytam. de újból kiújult, újabb savkötőt kaptam, most már a gyomorszájam is fáj és ég a torkom időnként. Ráadásul már enni sem merek, homeopátiás szert is szedtem 3 hétig, de még mindig meg vannak a tünetek. 5kg-t fogytam és most már kb. 5 napja enyhe hasmenésem is van. A doki szerint reflux és tükrözni akar. :(

Nagyon félek hogy komoly problémám van és nem szeretnék életem végéig gyógyszereket szedni és viselni a mellékhatásaikat.

Nagyon ideges és szorongó típus is vagyok.

171. c9cd845d08 (válaszként erre: 170. - Drkbk)
2010. jan. 24. 23:21

Köszönöm a tanácsodat, ezt a készítményt mindenképpen ki fogom próbálni, jókat irnak róla.

Gondolom az apróbb köveket is kihajtja, aminek nagyon örülnék, mert szeretném már minnél előbb jobban érezni magam.

170. drkbk
2010. jan. 24. 17:54
Ne aggódj, ezek a teák nem kifejezetten kőhajtóak, inkább kíméletesen tisztítanak, erősítik a májat. A még nem látható kő(inkább kis kristályka még)pedig ha ürül nem okoz panaszt. Egyszerűen csak jobban érzed magad. Az epediéta fő jellemzője egyébként az, hogy nagyon zsírszegény. Sokan nem bírják a hagymát, a paradicsomot. Amit kitapasztalsz, hogy nem jó, azt mindenképpen kerüld. Megpróbálhatod még a Wörishofener lészítményét a Leber und Gallenpflege-t is
169. c9cd845d08 (válaszként erre: 168. - Drkbk)
2010. jan. 21. 15:58

Kedves drkbk!

Köszönöm a tanácsodat, akkor inkább nem kisérletezek ezzel az erős májtisztító kúrával.

Tulajdonképpen attól félek ha elindulnak a kövek akkor mi van ha elakadnak. Ugyanakkor meg szeretnék is megszabdulni tőlük :((

Vannak emésztési problémáim, puffadás, jobb oldalon nyomás érzés, bilirubin érték és a koleszterin magasabb a véremben.

A hasi ultrahang ugyan nem mutatott ki nálam köveket, de a májtisztító kúránál írják, hogy rengeteg lehet a májban is ami nem látható.

Egyenlőre inkább maradok javaslatodra a keserű teáknál.

168. drkbk (válaszként erre: 167. - C9cd845d08)
2010. jan. 21. 11:10

kedves Zsófi!

Nem tudom, hogy pontosan milyen típusú emésztési problémáid vannak és miért vagy biztos benne, hogy máj-epe problémáid vannak. Ismerem az említett kúrát és túlontúl drasztikusnak tartom. Igazság szerint a hozzám fordulóknak én akupunktúrával és dietetikai tanácsadással szoktam segíteni. Mivel ez most rajtad nem segít javaslom vegyél egy előre összeállított májműködést javító teát. Ha ilyet nem találsz, akkor az orvosi füstike jöhet szóba, mint epe-máj működést segítő gyógynövény tea. A kurkuma is jó hatású, próbálj meg sok indiai fűszerezéssel készült ételt enni. Egyébként sajnos általános szabály, hogy minél keserűbb egy tea, annál jobb a májtisztító hatása. Persze a sok-sok folyadékról ilyenkor se feledkezz meg

2010. jan. 19. 14:26

Kedves drkbk!


Szeretném a segítségedet kérni máj és epe problémára. Olvastam egy nagyon drasztikus májtiszító kúrát (keserűsó, graepfruit és olivaolaj ivása felváltva), amit nem szívesen csinálnék meg. Epekövet nem mutatott ki a hasi UH, viszont emésztési problémáim vannak.

Tudnál ajánlani valamilyen máj és epe működést elősegítő teát vagy étrendkiegészítőt, ami azért nem annyira drasztikus.

Várom segítő válaszodat.

.

166. d4b0dd2692 (válaszként erre: 165. - Drkbk)
2010. jan. 5. 20:22
Köszönöm szépen!
165. drkbk (válaszként erre: 164. - D4b0dd2692)
2010. jan. 5. 18:56
Én fordított arányban javasolnám inkább. (40%hús-60%zöldség) de még jobb a 30% hús 45%zöldség-gyümölcs 15% gabona felosztás Ez rákmegelőzés szempontjából is sokkal kedvezőbb.
2010. jan. 5. 15:49
Kedves Doktornő! Írtam egy privát üzenetet,és az lenne a kérdésem,hogy egészségesnek tartja-e a Paleolit táplálkozást? 60% hús+zöldség+gyümölcs.
163. drkbk (válaszként erre: 162. - Zizabella)
2010. jan. 5. 13:12
Hát igen,a pikelysömör valóban gyógyíthatatlan. Az orvosok világszerte "csak" a tünetmentesítést tudják megcélozni. Ma már nem csak szteroidos krémekkel, hanem immunterápiával is.A természetgyógyászati szemlélet pedig a máj működési zavarát/túlterheltségét teszi felelőssé, ennek megfelelően méregtelenítés az első lépés. Több teakeverék-recept ismeretes, de mind mellé javasolnak egy-egy diétát. Ez egy elég hosszú téma lenne, ezért itt most csak azt írom le, ami mindben közös: 1:Tilos a disznóhús fogyasztása 2:A teakeverék egyik komponense a csalán. Priviben küldöm a részleteket
2010. jan. 3. 20:19

Kedve drkbk!

Pikkelysömire tudnál hatásos gyógymódot, teakeveréket ajánlani? tudom hogy gyógyíthatatlan, de már sok mindent megpróbáltam, minden új ötletet szívesen fogadok.

161. Anka71 (válaszként erre: 160. - Drkbk)
2010. jan. 3. 16:48

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Gyógyszerekről nem kérdeztt a doki, mert a férjem semmi gyógyszert nem szed. És hát, nem is iszik, nem is kávézik, nem is cigizik, szóval mi azt hittük eddig, hogy teljesen egészségesen él. Erre most nagyon meglepődtünk.

Igen, a gyümölcsnek a desszertként való fogyasztását én is ellenzem. Valamikor testkontrolloztam, és ezt nagyon jól megtanultam, hogy azóta sem, gyümölcsöt soha nem eszem kaja után, csak üres gyomorra. Próbálom őt is ránevelni, de eddig nem sok sikerrel, de most elolvastatom vele is a válaszodat.

Köszönöm még egyszer a segítségedet.

160. drkbk
2010. jan. 3. 12:34
Önmagában csak az édességtől nem valószínű. Igaz viszont, hogy a cukrot egyre inkább károsnak tartjuk(Márpedig a sütikben ez bizony van)A cukor elősegíti az erjedést, így aztán a bevitt ételből úgymond a bélrendszerben képződik alkohol.A májnak pedig ezt éppúgy le kell bontania) Az az általánosan elterjedt dolog, miszerint desszertként fogyasszunk gyümölcsöt pedig a lehető legrosszabb, mert az egyébként a bélrendszeren gyorsan áthaladó gyümölcs megreked és ott erjedni kezd. Így aztán akár pálinka formájában is ihatta volna. Az édességfogyasztást ugyanakkor mindenképpen mérsékelje! Nem tilos, de csak mértékkel! Édesítésre használjatok Stevia-t. Ne mesterséges édesítőt, mert az is méreganyag, ezért a májnak kell lebontania! Gyógyszerek miatt is lehet nagyobb a máj, ezt nem mondta/kérdezte a doki?
159. Anka71 (válaszként erre: 1. - Drkbk)
2010. jan. 2. 12:25

Szia, én is szeretnék segítséget, tanácsot kérni.

Férjem nem iszik egy korty alkoholt sem, SOHA, és nem is ivott régebben sem. Ennek ellenére máj nagyobbodást állapított meg a doki (ultrahanggal, és tapintással is.).

Viszont kikérdezte a doki, és férjem mondta, hogy ő bizony nagyon sok édességet eszik, sütit főleg, mert imádja. A doki azt mondta, akkor ez a ludas a dologban.

Én ezt nem értem: akkor most tökmindegy, ennyi erővel alkoholista is lehetne, a mája a sok édességtől is ugyanúgy kikészül?

Milyen szereket, teákat adjak neki, és egyáltalán, innentől teljesen vissza kell fogni az édességet? Köszönöm, ha válaszolsz.

158. csehkati (válaszként erre: 156. - Drkbk)
2010. jan. 2. 12:11
Köszönöm a segítséget.
157. drkbk (válaszként erre: 154. - Csehkati)
2010. jan. 1. 11:25
A férjed esetében a legfontosabb a diéta betartása. Sokszor nem hívják fel a figyelmet arra, hogy nem csak a húsokban, állati termékeknek magas a purintartalma, hanem a gombának, babnak, borsónak is. Ezeket is mértékkel fogyassza. Kifejezetten köszvényes fájdalomcsillapítására jó a podagrafű. Szalicilt(Aspirin-hatóanyaga) tartalmaz a fűzfa, tehát az, mint általános fájdalomcsillapító jöhe5t szóba.A gyermekláncfű húgyhajtó hatású, így segítheti a húgysav kiválasztását. Most hirtelen ennyi
156. drkbk (válaszként erre: 154. - Csehkati)
2010. jan. 1. 11:16
Nem kifejezetten hangulatjavító, de szorongáscsökkentő, nyugtató hatásúak vannak.(Kb. a Rivotril, v Xanax megfelelőjeként) Ezeket ihatid te is.Macskagyökér, komló,levendula, citromfű. A citromfű még egész iható is :) Kombinálhatod is ezeket2-3-2-4 arányban. Ha túlságosan kába lennél tőle, akkor csak 1-2 csészével igyál délután
2009. dec. 31. 18:30

Sziasztok!

Tudnátok jó kineziológust ajánlani Bp-en?

Előre is köszönöm.

Békés boldog új évet mindenkinek!

154. csehkati (válaszként erre: 153. - Drkbk)
2009. dec. 31. 18:18

Köszönöm a választ.

Valami más gyógytea van amit lehet inni?

Rérjemnek köszvénye van. tudnál neki is ajánlani valami gyógynövényt?

Köszi

153. drkbk (válaszként erre: 152. - Csehkati)
2009. dec. 31. 16:40
Nagyon jó hatású az omega 3 zsírsav bevitele.Egyél halat!Remélem szereted :) Tudom, hogy nem olcsó, a hal se, de 6-8ezerből, amennyibe a kinez, vagy a Bach kerülne már két hétig minden nap ehetsz tengeri halat. És valami, ami ingyen van:testmozgás
152. csehkati (válaszként erre: 150. - Drkbk)
2009. dec. 29. 12:04
Köszönöm a segítséget. Sajnos nem engedhetem meg nagamnak jelenleg hogy kineziológushoz menjek.A Bach virágterápiát is próbáltam már, segített is de most sajna ezt sem tudom fezetni. Ezért keresek valami olcsóbb segítséget. Ha tudsz légy szives segíts.Köszönöm
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook