Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
271. drkbk (válaszként erre: 270. - D4b0dd2692)
2010. júl. 30. 21:20
Maga a kendermag nem drog. Az indiai kender (cannabis sativa var indica) számos drogot(pl. THC) tartalmaz. Legnagyobb koncentrációban a növény virágzó csúcshajtása,levelei tartalmazzák. Ez az, amit szárítás után elszívnak (fű/joint, marihuána) )és nem a mag. Ezenkívül pedig a kereskedelemben kapható kendermagolajakat olyan nemesített hibrid kendermagból nyerik, ami nem tartalmaz THC-t, ezért tudatmódosító hatása végkép nincsen , viszont számos értékes élettani hatással rendelkezik. Ha mákot eszünk sem válunk senki, hogy ópium fogyasztóvá
2010. júl. 29. 00:29

Kedves Doktornő!

Mit gondol a kendermagról?

Az olajáról nagyon jókat olvasni,de mégis tiltott kábítószer a kendermag?

Most akkor káros, vagy egészséges?

269. d4b0dd2692 (válaszként erre: 265. - Walkingintherain)
2010. júl. 29. 00:27

Én a Herbaházban vettem,de írd be a keresőbe,hogy Spirulina por és lehet találni bioboltot,webáruházat.

Egy kis ellen reklám: kihívás meginni,mert nem valami jó az íze.Én egy kis pálinkás pohárba teszem a vízzel,hogy hamar túl legyek rajta,és iszom rá valamit gyorsan.Próbáltam a kedvenc teámba tenni,de átérződött enyhén a pocsolyaíz.Azért kibírható.

2010. júl. 28. 11:18

Kedves doktornő!

Kutakodtam a Spirulina körül. Felmerült bennemegy kérdés, hogy a pajzsmirigyemre szedett minden napos gyógyszeremre ez hogy hat ki? Most a gyógyszerek mellett átlag a vérképeredményem.

267. napfenyvirag (válaszként erre: 263. - Drkbk)
2010. júl. 28. 10:43

Köszönöm a választ!

További szép napokat. napfény

2010. júl. 28. 09:04

Kedves drkbk! 4 mm-es hipofízis mikroadenómám van, prolaktinémiával. Van, aki szörnyű bajnak tartja, van, aki bagatellizálja. Nem szedem a bromómat, nem vagyok se jobban, se rosszabbul.

Mi történik/het, ha nem törődöm vele, és nem szedek rá semmit?

Lassíthatja-e (vagy akadályozhatja?) a fogyásomat, indokolhatja-e az állandó fáradtság-érzetemet. Előre is köszönöm a válaszodat.

265. walkingintherain (válaszként erre: 259. - D4b0dd2692)
2010. júl. 28. 08:31

Elnézést a közbeszólásért!Hol lehet ezt a port megvásárolni?Milyen boltokban?Vagy csak rendelni lehet?

Köszönöm szépen!W.

2010. júl. 27. 23:57

A Spirulináról azt is olvastam,hogy jódot tartalmaz és így fokozza az anyagcserét.

Ma láttam 200ml-es kiszerelésben Lazacolajat,és 500ml-es kiszerelésben Kendermagolajat.


A Doktornő szerint,melyiket érdemesebb fogyasztani?

Én a Kendermag felé hajlanék,mert azt írják, jó íze van és kedvező zsírsavakat tartalmaz az is.

263. drkbk (válaszként erre: 266. - Napfenyvirag)
2010. júl. 27. 14:06
Nem hizlal, ez csak egy kis édesvízi alga! Sőt még akár fogyhat is tőle az ember, mert nagyon erős lúgosító hatása van és gamma-linolénsavat is tartalmaz. Általában vitalitást, erősebb immunrendszert ad. Amennyire én tudom nem befolyásolja más gyógyszerek hatását, illetve azok sem befolyásolják a spirulina hatékonyságát.
262. drkbk (válaszként erre: 260. - D4b0dd2692)
2010. júl. 26. 11:13
A spirulina nagyon jó. Én mindig a természetes formához legközelebb álló formát tartom a legjobbnak, legyen szó gyógynövényről, algáról, bármiről, így a spirulina porban való rfogyasztása szerintem jobb, mint a kapszulás forma. Tulajdonképen abban is porított spirulina vasn, de mire a kapszula megemésztődik egy sereg nem kívánatos mellékanyag szívódik fel belőle/vele. Persze, ha valaki nem bírja meginni a gyógynövény teáját,vagy a sima olajat / a spirulina-port, akkor még mindig jobb, ha ezeket kapszulában/más kiszerelésben szedi be, mintha valami szintetikus szert szedne be.
261. Jázmin-Kornél-mum (válaszként erre: 260. - D4b0dd2692)
2010. júl. 26. 00:10
erre én is kiváncsi vagyok.Spirulinát szedek kapszulában.
2010. júl. 26. 00:05
Kíváncsi vagyok a Doktornő véleményére az algákról,és arról is hogy lát-e különbséget hatásában,ha valaki kapszulában,tablettában vagy 100%-os porban,olajban fogyasztja a táplálék kiegészítőket? A Spirulinát 100%-os porban(vízben hígítva), a Ligetszépeolajat pedig magát az olajat fogyasztom és nem kapszulában,hanem üveges kiszerelésben.Hatásosabb,egészségesebb,ha nincsenek benne segédanyagok?
259. d4b0dd2692 (válaszként erre: 258. - Napfenyvirag)
2010. júl. 26. 00:00
Bocsi,én csak kóklerkedem,de épp ma olvastam,hogy az alga többek között nagyon jó szerves vaspótlás is.Én a Solstar Spirulina port iszom (vízben hígítva) ,ami 100%-os kék alga.900 Ft volt az 50gr. A tabletta 760 Ft volt,az 20gr-os. Ennél drágább a többi készítmény,úgy láttam.
258. napfenyvirag (válaszként erre: 249. - Drkbk)
2010. júl. 24. 17:32
Köszönöm a válaszát. Ismét felírt a háziorvos Lipidilt. Három hét múlva mennem kell vérvételre. Ami még a vérképből kiderült, a vasam a szönyegpadló alá került. A gyógyszerek nem használtak, a szöges alma sem. Három hét múlva azt is újra nézik. A vasat mivel pótolhatom, ha a gyógyszer nem használ?
257. drkbk (válaszként erre: 253. - Sztolyka)
2010. júl. 24. 17:03
Tudom, hogy ezer dolgod van mégis fontos lenne, ha megpróbálnád az étkezésedet úgy átalakítani, hogy 80-90%-ban nyers ételeket fogyassz.Erre a nyárnál jobb időszakot nem is találhatnál. Sokaknak segített már az élő ételre való áttérés asthmás, allergiás és bőrbetegeknek egyaránt. Szerintem egy próbát mindenképp megér. Főleg, ha a gyermeked egészségéről is szó van már.
256. drkbk (válaszként erre: 254. - Walkingintherain)
2010. júl. 24. 16:57
Természetesen, ha túlságosan személyes, vagy úgy érzed mások nem tanulhatnak az esetedből próbálok segíteni privátban is. (Lehet, hogy később kapsz választ, mert én ritkán járok ide, de barátaim figyelik a fórumot és figyelmeztetnek, ha kérdés van, ami viszont privinél nyilván nem lehetséges.)
255. d4b0dd2692 (válaszként erre: 244. - Drkbk)
2010. júl. 24. 00:03
Köszönöm szépen, Doktornő a kimerítő választ!
254. walkingintherain (válaszként erre: 1. - Drkbk)
2010. júl. 20. 08:54

Szia!

Én most láttam csak,hogy itt a természetgyógyászatról beszélgettek!

Privátban is lehetne kérni tanácsot?

Előre is köszönöm!

253. sztolyka (válaszként erre: 250. - Drkbk)
2010. júl. 17. 21:22
orvos javasolta
252. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 251. - Drkbk)
2010. júl. 17. 20:35

ott már voltam.. nálam fel és le megy..

ebben én is hibás vagyok, mert vissza kellene járni rendszerese vérvételre.. hah., én meg..

az orvos legutobb azt mondta tul lazán veszem a betegségem.. amugy tényleg lazán..

engen nem hátráltat csak kellemetlen.. ezek a tisztulások.. bár magam is kezelem magam akkor jobb..:)

ma megint "le ment" alulmüködik a kis dudorom megint kitülemkedet a nyakamon.. aztán "megfényeztem".. energiát adtam neki, ugy 30`percet (két akkupunkturás pontra) és visszahuzododott pedig azt mondták., ha egyszer kijön akkor már nem megy vissza..

nem vagyok lelkiismeretes beteg.. ezért is gondoltam a homeopátiásszerre, hogy inkább azt mit gyógyszert.. tudom ez csak valami ásványi adalékok.. de akkor is..:))

251. drkbk (válaszként erre: 246. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 17. 19:35
endokrinológus?
250. drkbk (válaszként erre: 248. - Sztolyka)
2010. júl. 17. 19:34

A Canestent magadtól találtad ki, vagy javasolta valaki? Én bevallom csak azt tudom javasolni, hogy keress egy jó bőrgyógyászt ő közelről,egy kis mikroszkóp-szerű

kütyüvel alaposan meg fogja vizsgálni a bőrelváltozást. Sőt, lehet, hogy pusztán a tünetek alapján már tudni fogja, hogy mi lehet.

249. drkbk (válaszként erre: 247. - Napfenyvirag)
2010. júl. 17. 19:31
Növényi olajakat sokat eszel? Azt azért tudni kell, hogy a szervezet is termel koleszterint, így előfordulhat paradox reakcióként, hogy a teljes hiányra fokozott termeléssel reagál.
2010. júl. 12. 15:46

Kedves DRKBK!

Már évek óta Canesten kenőccsel kezelem a bőrömön található piros kisebb-nagyobb pöttyöket.

De mindig újra kijönnek.

Ezek olyanok,hogy először pirosak,majd később barna,amikor bekenem és ezután lehámlanak és a helyén fehér folt lesz,ami örökre ott marad.

Pár napja már a 12 éves lányomon is előjött a nyakán.

Nekem is nagyobbrészt a nyakamon,a hátamon van.

Arra gondoltam,hogy nem-e a hajamról vagy a fejbőrömről terjed?

Mit használjak,hogy elmúljon?

247. napfenyvirag (válaszként erre: 243. - Drkbk)
2010. júl. 12. 08:38

Kedves Doktornő!

Én ezekkel már hónapok (évek) óta nem élek. Ezért nem értem, hogy csak emelkedik és nem csökken az a fránya kileszterin.

246. °°°Bibie°°° (válaszként erre: 245. - Drkbk)
2010. júl. 11. 21:47

köszönöm a válaszod..:)

a belsöintuiciomra hallgatva.! mégsem rendeltem, de ezt biztos olvastad..(?!)

nekem is gyanus lett ez a mindenre - minden, és az hogy egyböl bekeritetettek a nagy üzleti..

a pajzsmirigy tulmüködésemre szerettem volna alkalmazni., és hogy ne bugjak pörögjek., mit a csiga..:) "vagyis mint egy bugócsiga.!"

szóval., lelassúlni a pillanatba..

245. drkbk (válaszként erre: 239. - °°°Bibie°°°)
2010. júl. 11. 16:12

Mostanában úgy látszik késve és visszafelé válaszolgatok.Pedig felmenőim közt se lajhár, se rák.........Remélem, most nem fogok kétszer leírni mindent, mint az előbb :)

Való igaz, hogy az összetételét tekintve a Moksa elixir nem egy nagy durrannás,nem is lehet az, hiszen nem hatóanyag elvű, hanem homepátiás jelegű(rezgések szintjén ható) készítmény. Kivéve a C-vitamint,ami viszont roppant kevés benne. Nem tudom mire szeretnéd használni, de az ilyen "mindenre jó" dolgokkal nekem vannak fenntartásaim. Tapasztalatom ugyanakkor nincs vele, így nem tudok se pró, se kontra nyilatkozni. Én a Bach-terápiának, ami szintén virágesszenciákkal gyógyít nagy támogatója vagyok, de ott az elsősegély-csepp kivételével mindig az aktuális problémának megfelelően, az egyén személyiségéhez illeszkedően, egyedi cseppkombinációkat állítunk össze.

244. drkbk (válaszként erre: 234. - D4b0dd2692)
2010. júl. 11. 16:00

Tartalmaz fájdalomcsillapítót (fenilalanint), ezért egyre gyakrabban használják krónikus fejfájások kezelésére



mintegy 72%-a esszenciális linolsav, 9%-a pedig gamma-linolénsav, így ez a növény a biológiailag aktív F-vitamin leggazdagabb természetes forrásának tekinthető. Antioxidáns tulajdonságú, tehát semlegesíti a testünk számára káros szabadgyököket és gátolja keletkezésüket



Tartalmaz egyrészt fájdalomcsillapítót (fenilalanint), ezért használják egyre gyakrabban használják krónikus fejfájások kezelésére is. És persze ízületi pasnaszok esetén :)

Összetételét tekintve mintegy 72%-a esszenciális linolsav, 9%-a pedig gamma-linolénsav, Ezáltal ez a növény a biológiailag aktív F-vitamin leggazdagabb természetes forrásának tekinthető. Antioxidáns tulajdonságú, tehát semlegesíti a testünk számára káros szabadgyököket és gátolja keletkezésüket, ezáltal késlelteti az öregedést, szebbé varázsolja a bőrt. Segít a szervezetnek hogy megfelelő mennyiségű(!) prosztaglandint termeljen, elősegíti a normális hormonműködést. Én azt hiszem nem tartozik a fitoösztrogének közé, csak potenciálja azok hatását. Több ösztrogén jut a szervezetedbe a csapvízből

243. drkbk (válaszként erre: 242. - Napfenyvirag)
2010. júl. 11. 15:49

Az első és legfontosabb, az a koleszterinben szegény diéta. Erről biztosan kaptál tájékoztatást,de a biztonság kedvéért néhány alapszabály: el kell kerülni a vörös húsokat, húsipari termékeket, a zsírt(szalonna, tepertő, stb is!) a "szívbarát" margarint is, szárnyasok bőrét le kell húzni, tejtermékekből mindig az alacsonyabb zsírtartalmút kell választani, ill. a magas zsírtartalmút(pl. tejszín)el kell hagyni. Kerülendőek a hidrogénezett növényi zsírt tartalmazó ételek is (pl. margarinok) Növényi olajokat(elsősorban hidegen sajtolt) lehet, sőt kell is fogyasztani.

Összességében egy ilyen zsírszegény diéta ÉS a gyógyszer kb. 4 hét alatt kell, hogy segítsen

2010. júl. 11. 09:46

Tisztelt Doktornő!

A koleszterint mivel lehet csökkenteni, mert amit a háziorvos felírt gyógyszert az semmit sem használt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook