Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. márc. 22. 18:52
Olyan kár, hogy a doktornő el ment innen. Jók voltak a válaszok és biztatóak.
330. csernag
2011. nov. 25. 11:30

Tisztelt Doktornő!

24 éves 2 gyermekes anyuka vagyok.

kb. 3 éve nagyon durva migrénes rohamaim kezdődtek.

Mindig csak a bal oldalon. Az orrom mellett, a szemöldököm és a halántékom rettenetesen fáj.Már egy éve nem fájt, most viszont már öt napja képtelen vagyok kimozdulni a házból, mert rettegek, hogy mikor kezdődik. Minden nap fáj. Szörnyen. A neurológus aspirint javasolt, de ezt én nem szeretném. 5 napja elvittem a kislányomat bevásárolni és a 2 éves gyerekkel a kezemben ért utól pillanatok alatt egy roham. Leültem és nem tudtam felállni a fájdalomtól. Kérem segítsen!!!!!

2011. okt. 9. 13:24
Tisztelt Doktornő! A CEA (ez sima) eredményem megint 6,7 volt. A többi CEA eredmény értékhatáron belül van. Miért ilyen magas? El kell fogadnom, hogy van akinél ilyen a számismérv?
328. keszani
2011. szept. 13. 09:05

Tisztelt Doktornő!

Édesanyámnál periférikus látásromlást diagnosztizáltak és herpesz vírusra kenték, mivel mint a vérében, mint a gerincvelöjében 200x-os mennyiséget mutattak ki belőle. Kérdésem az lenne, hogy mivel javíthatnánk ezen természetes úton akár, mivel már 1 hónapja szed antibiotikumokat, viszont az eredményei mégis romlanak. Persze jár orvosokhoz, de minél több lehetőség érdekelne. Ezüst kolloidról olvastam,h rengeteg baktériumot, vírust, gombát eltud pusztítani, habár ezt én is tapasztaltam, mivel ha vmi kerülget reggel egy teáskanálnyit beveszek és semmi bajom. Nem semlegesítené a gyogyszereit? Nem lépnének keresztreakcioba?

Válaszát előre is köszönöm

327. Nőci1 (válaszként erre: 324. - Drkbk)
2011. júl. 22. 18:49
Rendben köszönöm,de nehéz lesz kávé nélkül élni :-((
326. csimm
2011. ápr. 17. 22:20

Kedves Doktornő!

Jobb alhasi fájdalomra ébredtem reggel.egész nap szuró görcs szerü fájdalom érzetem van.reggel ki sem birtam egyenesedni,csak este felé birtam felegyenesedve járni.ha köhögök,akkor inkább szúró fájdalom van.Kb 12 éve voltam lágyék sérv miatt kezelésen,de a mütét elmaradt,igy semmilyen beavatkozás nem történt.elmult.(azota már szültem két apróságot is)de az évek alatt töbször elö jött ez a fajta fájdlom.föleg akkor amikor komolyabb fizikai terhelésnek voltam kitéve.most kb 2-3 napja rendeztem át egyedül a szobát.Milyen esetleges betegségem lehet,és milyen kezelést ajánlana?(a műtéttől,nagyon félek)segitségét elöre is nagyon szépen köszönöm.

325. drkbk (válaszként erre: 322. - Napfenyvirag)
2011. jan. 9. 15:28
Jó hatású a nagy dózisú lizin bevitele is herpesz esetén. (Sajnos ez sem túl olcsó) De a herpesz vírus fertőzöttségre jellemző, hogy amikor éppen nincs hólyag/seb képződés akkor a vírus a közeli idegdúcokban pihen. Akkor jön elő, amikor az adott beidegzési területhez tartozó bőrterületet valamilyen erősebb inger éri úgy, hogy közben az immunrendszer is le van gyengülve. Ezért aztán a legegyszerűbb, ha általános immunerősítésre és a fenéktáj kíméletére(akár drágább WC papírral is) törekszel. Ez nem fogja megoldani a problémát, de lehet, hogy kevésbé gyakran jön majd ki.
324. drkbk (válaszként erre: 321. - Nőci1)
2011. jan. 9. 15:19
Sajnos, ha a bacit 3-4 féle antibiotikum nem ölte el, akkor gyógynövényekkel sem fogunk tudni csodákat tenni. Refluxon egyébként tapasztalatom szerint nagyon tud segíteni az akupunktúra is. De áthidaló megoldásként reggel igyál kamilla és csalán 1:1 arányú keverékéből teát. Délben kamilla, este pedig citromfű teát. És persze kávé és szénsavas ital tilos. Húst is csak ritkán fogyassz.
323. drkbk (válaszként erre: 320. - 8dc02726ef)
2011. jan. 9. 15:11

A rozaceára jelenleg nem ismert gyógyszer, de annyit tehetsz, hogy az időjárás viszontagságaitól valamelyest óvod(Hideg, szeles időben hidratálóval , napos időben fényvédővel krémezni kell)

És sajnos a legtöbb esetben bizony kapcsolódik hozzá a későbbiekben rhinophyma is (karfiolos/alkoholista orr)

2011. jan. 8. 21:48

Kedves Doktornő!

A műtétem óta van herpesz a fél fenekemen. Már a bőrkinikán is jártam, ahol több helyen felvágták, s azt mondta az orvos, hogy szedjem ezt, meg ezt a gyógyszert és csak újból és újból előjöttek a perpeszsebek. (Ráadásul ezek a gyógyszerek nem a nyugdíjamhoz vannak igazítva). Előre érzem, mert a forgom ilyenkor el kezd fájni és égni a fenekemen a bőr, mely meg is keményedik. Mit tudok tenni, ha nem tudom megfizetni a gyógyszert és a perpeszkenőcs is pici és drága is.

321. Nőci1
2011. jan. 3. 14:58

Kedves Doktornő.

Fiam autista ,epilepsziás megint sok a roham,lehet valami természetes dolgot tenni. Pl.Tea vagy étel-ital. sok gyógyszert szed,evvel nincs gond rendszeres kontrollra járunk,de sajnálom ,24-éve szenved és most megint sűrűsödnek a rohamok,dolgoznom kéne,de így nem fog megint menni:-(( Magam részére szeretnék valami jó méregtelenítő kúrát ,de olyat ami a helikobaktert is megöli,mert antibiotikumos kezelés nem hatott,és a refluxom egyre rosszabb. Nagyon köszönöm:-))

2011. jan. 3. 14:57

Én azt szeretném kérdezni, hogy a rozaceára van-e valami természetes gyógymód?

Tényleg gyógyíthatatlan?

Minden rozaceás férfinak karfiol orra lesz, vagy valamilyen stádiumban megáll?

Tudod, én hajón dolgozom, sokszor mostoha időjárási körülmények között és szinte minden harmadok kollégámnál előfordul ez a rozacea.

319. drkbk (válaszként erre: 316. - Davell)
2011. jan. 3. 14:50
Mellékhatásokat okozHAT. Eddig sem vetett ki a szakma, pedig nyilván nem azért írtak elő sotret kúrát, mert olyan makulátlan a bőröd. Egy természetgyógyász alapesetben méregtelenítést ajánlana. A nagy mennyiségű folyadékbevitel, legalább 80%-ban növényi(aminek 60%-a nyers) étel csodákra képes. Lehet, hogy a te bőröd is letisztulna tőle.
318. Davell (válaszként erre: 317. - Homokóra)
2010. dec. 26. 19:37

A showbizben dolgozom, és persze hivatalosan senkit sem érdekel az a kvázi "ápolatlanság", amit a kúra levezénylése alatt el kell viselni (az acnét piszkálni tilos, magától szárad le), és szeretnek face-to-face udvariasak lenni, közben azonban a hátad mögött sutyorogni olykor-olykor.


Én pedig kicsit tartok tőle, hogy mivel mindenkinek makulátlan a bőre, majd egy idő után "kivet a szakma". Illetve még a kúra befejezte előtt.


Igen, tudom, ez most elsőre ostobán hangzik, de sajnos úgy érzem, hogy a félelem részben megalapozott.

Ám a válaszod szerint a Sotret legalább hatásos lesz. Ez már félsiker.

317. homokóra (válaszként erre: 316. - Davell)
2010. dec. 25. 19:27
Mért lenne baj? S mért kerül veszélybe a munkahelyed a gyógyszer miatt? A Sotret kiváló a panaszaidra..mi a gond?
316. Davell
2010. dec. 25. 18:37

Kedves Doktornő!


Évek óta küzdöm acne-problémákkal, és a bőrdokim ezúttal felírt egy bikaerős A-vitamin tartalmú gyógyszerkészítményre alapuló 6 hónapos kúrát (sotret), amely különösen durva mellékhatásokat is okozhat.

Olyan mellékhatásokat is akár, amelyeknek köszönhetően a munkámat is elveszíthetem, amit természetesen nem szeretnék. A kérdésem a következő volna: régóta tartó acne-problémák esetén érdemes-e felkeresnem egy természetgyógyászt, tudna-e ilyen jellegű kérdésekben hatásosan segíteni, "kiterjed-e erre is a szakma hatásköre"?

Vagy kezdjek bele a kúrába, és szorítsam össze a fogam, hátha nem lesz baj? Ön mit ajánlana?


Válaszát előre is köszönöm!

315. d4b0dd2692 (válaszként erre: 314. - Drkbk)
2010. dec. 5. 23:11
Köszönöm szépen a választ!
314. drkbk (válaszként erre: 313. - D4b0dd2692)
2010. nov. 19. 19:48
grapefruitmag-csepp nagyon jó megelőzésre . Az ezüstkolloid inkább antibakteriális hatású, hosszú távon nem javasolnám
2010. nov. 17. 00:11

Kedves Doktornő!


Immunrendszert blokkoló terápia mellett ,a fertőzések kivédésére,lehet-e hosszú távon szedni ezüst kolloidot,vagy grapefruit-cseppeket? Van-e értelme,és ha igen káros-e? Mit ajánlanál?Főleg a téli időszakra gondolok,mikor influenzajárvány van.

312. millica (válaszként erre: 311. - Drkbk)
2010. nov. 15. 17:22

Köszönöm a gyors választ!

Igazából párom nem cigizik, néha-néha sört iszik. Kávé reggel egy de itt külföldön ez nem olyan erős mint az otthoni. Viszont a kávéról pont hogy azt olvastam ,hogy nem hogy káros sőt,javítja a hímivarsejtek mozgását. De hát ki tudja.

Nekünk éveink mentek el úgy ,hogy nem görcsöltünk a baba témán. Volt nagyon sok dolog ami lekötött minket. Mégsem jött :( Most viszont ebben a pár várakozós hónapban mire a lombik sorra kerül úgy gondoltam mindent bevetek.

Köszönöm a jókívánságot!

311. drkbk (válaszként erre: 309. - Millica)
2010. nov. 15. 12:51
Alapvetően fontos minden közismerten ártalmas dolog elhagyása (no cigi, no alkohol, no kávé) és a lehető legstresszmentesebb életvitel. Ez utóbbiban segíthet az akupunktúra, vagy különböző relaxációs technikák is. Étrend-kiegészítőként ilyen esetben talán a legjobb a fer14 nevű készítmény. Sok sikert, remélem valamicskét javul majd a helyzet. De semmiképpen ne "görcsöljetek rá" a babaprojekt-re, az sosem célravezető, sőt. Nem véletlen, hogy sokan akkor esnek természetes úton teherbe, mikor meg kezdik a lombikprogramot.
310. Suesue (válaszként erre: 308. - Drkbk)
2010. nov. 12. 15:34

Fül-orr-gégész, de szerencsére meggyógyultam, csak néha köhögök, reggelente szoktam tüsszögni.

Közérzetem jó, pihenek eleget, mivel nem dolgozom, de szeretnék.

Köszönöm a választ.


Üdv: Suesue

309. millica
2010. nov. 12. 13:14

Kedves doktornő!


Nem tudom mennyire van ideje erre a fórumra, de ha lehet kérném a tanácsát.

Babát szeretnénk párommal de a vizsgálatokból kiderült páromnak gyenge a spermaképe. Kevés élő ,még kevesebb célirányosan mozgó hímivarsejt. Első vizsgálat után várni kellett 3 hónapot(hozzá kell tennem majdnem 40 fokos lázas beteg lett kb két nappal a sperma leadását megelőző napokban) semmit nem írtak fel neki, ezért én kutattam kicsit. Maca Vibe kapszulát kezdett szedni, plusz vitamin A-Z-ig, de a köv. teszt csak kicsivel lett jobb. Annyira kevés hogy lombik jöhet szóba. Nálam semmi probléma nincs. Ezért nehéz elfogadnom hogy lombikhoz kell folyamodnunk.

Megint próbáltam tapasztalatokat keresni a neten , olvastam hogy ezek fontosak lehetnek sperma termelésnél: L-arginin (az ondó 80°%-a) , Q10, likopin(ami legtöbb paradicsomlében található), E vitamin ,.. tud esetleg ön valamit még tanácsolni? Még van 5 hónapunk a lombik program kezdéséig. Addig gondoltam mindent megpróbálunk amit csak lehet. Amúgy külföldön élünk és itt nagyon felszínesek a férfi oldalt nézve. Semmilyen más vizsgálaton nem kellett részt vennie csak spermateszten. Most az újabb eredményre várunk sperma és vérből hormonszint. Két hét múlva tudjuk meg javult e a spermakép. Igazából semmi más gondra nem gyanakszunk (prosztata,herevisszér)

Válaszát előre is köszönöm!

308. drkbk (válaszként erre: 307. - Suesue)
2010. nov. 4. 12:53
A citromos tea jó. Ha nem vagy cukorbeteg tegyél bele mézet is. A mandulagyulladást ki diagnosztizálta? Ha be van gyulladva, hogyhogy nem fáj a torkod? A mandulagyulladásra egyébként már tényleg szükséges lehet antibiotikum. Próbálkozhatsz kamillás gőzöléssel, fokhagymás mézzel és ezüstkolloiddal is. Vagy elgondolkozhatsz, hogy pihenésre van szükséged és ezért "kaptad" ezt a hosszú betegeskedést.
307. Suesue
2010. okt. 20. 12:14

Kedves Doktornő!

Szeptember 23-a óta nem múlik a megfázásom.

Torokgyulladással kezdődött kaptam rá antibiotikumot, beszedtem persze a mellékhatás nem maradt el, probiotikumot is szedtem mellé, a gégém nem fáj jelenleg.

Viszont az orrom ugyanúgy folyik köhögök is, mint az antibiotikum előtt, és most már a mandulám is begyulladt. :(

Folyamatosan citromos teákat iszok.

Van valamilyen természetesebb dolog amivel enyhíteni vagy megszüntetni lehetne ezt az állapotot?

2010. okt. 18. 18:28

Kedves Doktornő!

Lehet-e komoly,maradandó mellékhatása a biológiai terápiának (Remicade)? Pl. függőség,daganat,halálos kimenetelű fertőzés,stb?

Az orvos azt mondta,hogy némileg magasabb a kockázat a fertőzésekre,de nem részletezte.

305. tgabryella (válaszként erre: 302. - Drkbk)
2010. okt. 5. 13:01

Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

Megpróbálunk egy magánorvost felkeresni, és az immunerősítés sem fog ártani.

Mégyegyszer köszi!

Üdv: Gabi

2010. okt. 1. 21:37
Gyógyszerből a Leponex miatt kell havonta mennem laborba májfunkciót néznek. S hangulatjavító teát szeretnék inni .Köszönöm,hogy válaszolt.
303. drkbk (válaszként erre: 301. - Eb5c1063c1)
2010. okt. 1. 21:33
Attól függ, mit. A májműködést serkentő, méregtelenítő teák például megváltoztatják a gyógyszer eliminációs idejét.
302. drkbk (válaszként erre: 296. - Tgabryella)
2010. okt. 1. 21:27
A tünetek alapján bizony a perosztatagyulladás valószínű. A gyulladást öt féle baktérium okozhatja. Ez intim dolog, de kb. úgy működik, mint egy megfázásnál. diagnózis után antibiotikum. Nem működik, újabb. Magánurológus valószínűleg prosztatamasszázs utáni vizeletből végzett tenyésztés után a kitenyésztett bacira célzottan adna gyógyszert. De még ezt is 6-8 hétig kell szedni a tünetmentességhez. Ezt alternatív módon megoldani nagyon nehéz, de immunerősítéssel(C-vitamin,homoktövis, lapacho, stb ) segíthetitek a gyógyulást. Természetes antibiotikumként mehet egy kis ezüstkolloid, húgy-ivarszervek támogatására pedig tőzegáfonya.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook