Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek fórum

Orvos természetgyógyász segít itt Kérdezzetek (beszélgetős fórum)


151. drkbk (válaszként erre: 147. - Miamisun)
2009. dec. 28. 17:19

Kedves Henrietta!

Sajnos nem én vagyok az Ön embere, mert a homeopátiában nem vagyok szakértő. Azt viszont mindenképpen szeretném tudni, hogy endokrinológusnál járt-e. A hízékonyság, menstruációs- és bőrproblémák hátterében is állhat hormonális zavar. Homeopátiás orvost keressen fel, ha mindenképpen ezt szeretné kipróbálni.(Egy konzultáció kb1,5-2órás)

150. drkbk (válaszként erre: 148. - Csehkati)
2009. dec. 28. 17:07

Nem szabad az Orbáncfüvet a Stimuloton mellé inni. Én is ismerek jó kineziológust.Sajnos kevésbé jót is :(

De az én praxisomban volt már, akinek 15 éve kezelt depressziója múlt el az alkalmazott akupunktúra és Bach-terápia mellett, úgyhogy ne add, fel, Neked is van remény!

149. miamisun (válaszként erre: 148. - Csehkati)
2009. dec. 27. 18:58

Kedves Kati!


Kineziológusnál próbálkoztál már? Ne haragudj, ha tolakodó vagyok, én még nem voltam, de nagyon jókat olvastam a módszerről..

2009. dec. 27. 18:29

Kedves drkbk!


A segítségedet szeretném kérni. Kb 10-12 éve szenvedek depresszióban.Azóta járok orvoszhoz)Kb 5 éve szedem a stimulotont (2x1) és negyed liticarb. Nagyon szeretnék MEGSZABADULNI

ettől a betegségtől. Most is rosszul érzem magam

de nem szeretnék több (3x1) gyógyszert szedni.

Nem tudom, hogy szabad e innom az orbáncfű teát a gyógyszerek mellé. Kérlek SEGÍTSSSssssssssssss.

2009. dec. 27. 17:45

Kedves drkbk!


Az alábbi 'problémában' szeretném a segítségét kérni:

Január második hetében külföldre utazom valószínűleg hosszú időre, így január első hetében szeretnék találkozni egy olyan természetgyógyásszal, aki kiváló szakember és otthonosan mozog a homeopátiás 'gyógyszerek' és Schüssler sók, kozmetikumok között.

Tulajdonképpen egy konzultációra lenne szükségem.


A fent említettek segítségével szeretném megpróbálni

egyrészt helyreállítani a meglévő apró problémáimat (állandóan száraz és/vagy vízhiányos bőr, hízékonyság(nem vagyok elhízva egyáltalán, de ez csak az én folyamatos odafigyelésemnek köszönhető), hormon-menstruációs problémák (alacsony ösztrogénszint), időnként székrekedés)


másrészt pedig - külföldi utazásra tekintettel - tanácsot szeretnék kérni, milyen gyógyhatású készítményeket, schüssler sókat stb. vigyek magammal (gyakran előforduló betegségek, környezetváltozás könnyebb elfogadása..).


Ha úgy gondolja Ön lenne a megfelelő ember, szeretném tudni, hogy tudnánk-e időpontot egyeztetni január első hetére.Ha megítélése szerint, az Ön szakterülete eltér a fent leírtaktól, kérem, irányítson (ajánljon) a megfelelő szakemberhez.


Tudom, igen rövid idő áll rendelkezésemre, de azért bízom benne, sikerül eljutnom a megfelelő emberhez.


Előre is köszönöm szépen a segítségét!


Üdvözlettel:

Kovács Henrietta

70/413-8862

146. sztolyka (válaszként erre: 145. - Drkbk)
2009. okt. 26. 12:16
megkérdezem a nevüket
145. drkbk (válaszként erre: 144. - Sztolyka)
2009. okt. 25. 09:01
Kamillás gőzölés, esetleg kamillás ecsetelést tudom ajánlani. Mindenképpen legyen párás a levegő otthon. Egyébként biztos elbizonytalanító a kétféle diagnózis, de eze nem zárják ki egymást. Lehet, hogy a fatelepi munka miatt az orr-nyálkahártyája sérülékenyebb, fogékonyabb a fertőzésekre, így a herpes vírusra is. Herpes-ellenes kenőcsöket írtak, v mást ezt is jó lenne tudni.
2009. okt. 24. 13:32

Édesapámnak az orra belseje már hónapok óta sebes,gennyes.

Volt orvosnál vele,de a kenőcsök,amit írtak nem használnak.

Azt mondták,hogy mivel fatelepen dolgozott,a fűrészpor miatt van,most azt mondták,hogy herpesz.

Mit ajánlasz?Van valami ötleted erre?

143. 43287dec91 (válaszként erre: 142. - Drkbk)
2009. okt. 20. 11:32
lehet de bevált, köszi mégegyszer:o)
142. drkbk (válaszként erre: 141. - 43287dec91)
2009. okt. 20. 11:26
Nagyon örülök. Ha placebo is, akkor is jobban érzed magad és az a lényeg. Egyébként szerintem nem placebo. Mikor a diplomamunkámat írtam(depresszió kezelési lehetőségei) a témavezető külön mondta, hogy az orbáncfűvel csak óvatosan, mert ha valaki antidepresszánst is szed, akkor akár mániás szakba is kerülhet, mert a benne lévő hipericin ugyanúgy emeli a szerotonin szintet, mint a gyógyszerek. Mármint uo módon. Csak nem olyan erősen.
141. 43287dec91 (válaszként erre: 140. - 43287dec91)
2009. okt. 18. 14:21
a tea úgy néz ki bevált, vagy csak placebó hatás, nem tudom, de működik, már több mint hete jól vagyok, semmi hányinger!:o)
140. 43287dec91 (válaszként erre: 139. - Drkbk)
2009. okt. 8. 18:33

Köszönöm, hogy válaszoltál, valószínű ez lehet az oka, de nem tudom, hogyan adjam ki magamból? Azzal is tisztában vagyok, hogy e lelki okok miatt nem jön a baba, pedig már nagyon szeretném. A teát kipróbálom és majd beszámolok...:o)

Nagyon köszönöm:o)

139. drkbk (válaszként erre: 138. - 43287dec91)
2009. okt. 8. 10:30
Biztosan lelki oka van a hányingerednek, bár azt, hogy a villamoshoz hogyan kapcsolódik nem nagyon értem. Édesanyád elvesztését biztosan nem dolgoztad fel. Még akkor is meg kell siratni, ha nem volt szoros a kapcsolatatok. Persze kimehetesz egy erdőbe üvölteni, vagy lefuthatod a félmaratont, de valamilyen módon ki kell adnod magadból. A későbbiekre nézve veszélyes, ha azt hiszed nincs erre szükséged. Bár nem klasszikus tünetegyüttes, de esetleg pánikzavar is jelentkezhet nálad így. Próbálj meg orbáncfű és apróbojtorján teát kortyolgatni. A természetes antidepresszáns és a bélrendszer nyugtatójának ez kombinációja reméljük segít. A babaprojektre ne görcsölj rá, mert akkor biztos nem jön össze. A gyakorlatban többször fordult nálam elő, hogy miután a páciensem rendezte a sorait és testileg lelkileg harmóniába került megérkezett a gólya is.
2009. okt. 6. 21:49

Kedves drkbk!


Egy ideje reggelente hányingerem van, és nem vagyok terhes bár szeretnénk második babát és dolgozunk is rajta, de nem akar jönni. Amikor felülünk a villamosra rámtör a hányinger, rosszul leszek és úgy érzem menten összehányom magam. Csak azon drukkolok mindig, hogy ne jöjjön ki semmi, nagyon zavaró, mert hol rosszabb, hol jobb. Nem tudom mi lehet, orvoshoz nem akarok menni, mert úgysem mondd semmit. Arra tippelek valami lelki dolog lehet, és így jön ki, de eddig soha ilyen nem fordult elő velem. Esetleg hozzátartozik az is a dologhoz, hogy az anyukám májusban halt meg és nem sírtam, azóta sem, akkor sem. Olyan mint ha nem is történt volna semmi. Szerintem ez sem normális. Nem volt jó a kapcsolatunk és 2 havonta láttuk egymást csak. Tudnál segíteni? Előre is köszi...

137. Szeszipuszi (válaszként erre: 135. - Drkbk)
2009. okt. 2. 08:05
Köszönöm szépen!
2009. okt. 1. 21:57

Az előbb még volt itt egy válasz, ami nekem szólt, ha jól látom, törölték.

Köszönöm szépen a tanácsot, megtaláltam, amiről írtál benne!

135. drkbk (válaszként erre: 133. - Szeszipuszi)
2009. okt. 1. 20:47
Igazából nem tudok semmilyen spéci gyógymódot. Én biztosan a tüdő meridiánt kezelném. Ha annak az energetikája helyreáll, akkor az öngyógyító folyamatok már megteszik a magukét. Mivel a tüdő jang párja a vastagbél, érdemes lehet egy rövid tisztítókúrát tartani.
2009. szept. 30. 18:22

Kedves drkbk!


Immunerősítésben szeretném a segítségedet kérni.


Problémám a következő: 5 hete szenvedek egy fogammal, folyton begyullad, nehezen elviselhetően fáj (már nem először), azóta tömöm magamba az Algoflexet (2 szem/nap).

Emellett PCO-szindróma miatt 2 hete laparoszkópiás műtéten estem át (petefészek-roncsolás, -égetés, -biopszia és átjárhatósági vizsgálat), kb. azóta kellene szednem metformint és Bromocriptint, de nem tudtam elkezdeni, mert a műtét alatt/után összeszedtem egy fertőzést, amire jövő keddig Nolicint kaptam.


Tehát fogfájás, fertőzés, altatásos műtét utáni állapot (igaz, holnap lesz 2 hete, hogy műtöttek), hetek óta szedek Algoflex Fortét, nagyjából aztóta altatót is, hogy tudjak aludni a fogfájástól, most 10 napig antibiotikumot, de rohamtempóban kellene kezdeni a metformint és a Bromót is.


A fogorvosom szt. elég komoly gond lehet az immunrendszeremmel, és abban kérném a segítségedet, mit ajánlanál, hogy kicsit helyrepofozzam magam.


Segítségedet előre is nagyon köszönöm.

2009. szept. 30. 18:15

Kedves Dr.Barbara!

Az öcsém 29 éves. Ez év februárban - CT és szövettan után - szarkoidózist diagnosztizáltak nála. Akkoriban egy megfázást követően makacs láza volt, de egyéb panasza nem. (A kivizsgálást tüdőgyulladás gyanú miatt kezdték.)

Azonnal megkezdték a szteroid-kezelést. 32mg, majd 16mg Medrol. Sajnos a kontroll nem mutatott javulást, bár panaszai nem voltak. Kb. 2 hónapja viszont vissza-visszatérő száraz köhögés kínozza. A szteroid adagját megint felemelték (24mg), de a köhögés nem múlt el teljesen.

A múlt héten konzultációt követően be akarták fektetni a tüdőkórházba. Mivel nem érzi magát betegnek - no meg eléggé makacs fajta sajnos - nem volt hajlandó bevonulni a kórházba. Mivel másként nem tudok neki segíteni,megpróbáltam minél többet megtudni a betegségéről. Sajnos elkeserítő, amit tapasztaltam. Neves tüdőgyógyászok egymásnak teljesen ellentmondó tanulmányokat írnak erről a betegségről és a gyógyítás mikéntjéről. Az egyik tábor szerint az immunrendszert erősíteni kell - a másik szerint gyengíteni. Hogy csak egy példát mondjak. Van, aki szerint csak szteroiddal lehet leküzdeni, mások szerint spontán ugyanolyan jól gyógyul.

Tudom, így messziről és a leletek ismerete nélkül nehéz bármit is mondani, de abban bízom, hogy ismersz esetleg alternatív gyógymódot erre a betegségre.

Válaszodat előre is nagyon köszönöm!

132. Pankíta (válaszként erre: 131. - Klára51)
2009. szept. 30. 18:10

Szia


Vérvétellel meg lehet állapítani. nem ingyenes a szűrés én 7000 Ft-ot fizettem.


Keresd az ex-candidások tapasztalatai fórumot, ott sok mindent megtudhatsz és rengeteg információhoz juthatsz többek között erről is.

2009. szept. 29. 06:26
Nem kimondottan csak nőgyógyáaszti ha nem az érdekel hogy vhol nincs-e jelen a szervezetemben.
2009. szept. 29. 06:25
Lehet nem itt kéne kérdeznem de nemtudjátok véletlenül,hogy az egész szervezetemre való Candida tesztet vajon milyen vizsgálattal,és ingyen végzik-e?Erős a gyanúm hogy ez is fen áll nálam.
129. Zizisicc (válaszként erre: 128. - Drkbk)
2009. szept. 15. 17:39
Nekünk 2-3 anyag jött ki ..... a fiaimnál és nálam is. %-ban méri az érzékenységet, és megvan a normál tartomány, ill. az amikor már allergiáról beszélhetünk. Ezen belül az allergia mértékéről is ad információt. Én nem tapasztaltam, hogy "túl érézkeny lenne". Tehát ez szerintem alaptalan "félelem", hogy a többszáz tesztelt anyag közül, több százra mutatná ki az allergiát.
128. drkbk
2009. szept. 15. 13:27
A VEGA teszttel nekem csak annyi bajom van, hogy túlontúl érzékeny, ezért kihoz kb. ezer dolgot, amire allergiás. Ezek többnyire mindenféle adalékanyagok, tehát kerülésük valóban fontos.Elég ijesztő lehet viszont, amikor kijön, h többszáz anyagra is érzékeny a gyerek.
127. rózsakő (válaszként erre: 104. - Drkbk)
2009. szept. 13. 22:11
Köszönöm a segitségedet,sajna kopásom is van nem csak meszesedés.
126. Mókicaaaa (válaszként erre: 125. - Drkbk)
2009. szept. 13. 20:10
Köszönöm a válaszod, nagyon aranyos vagy!!!
125. drkbk (válaszként erre: 122. - Mókicaaaa)
2009. szept. 13. 11:05

Az egyszerű reszelt almát próbáltad? Nagyon jó természetes hasfogó. Az első homeopátiás szer, ami eszébe jut az embernek hasmenéskor az arsenicum album. Egyáltalán nem biztos, hogy ebben az esetben ez a jó szer, ezért megadok egy címet, ahol részletesen olvashatsz a különböző típusú hasmenések esetén ajánlott homeopátiás szerekről. [link]

Arra mindenképpen felhívnám a figyelmedet, hogy négy nap után, már viszont tényleg szükség lehet az antibiotikumra. Utána normaflore-ral simán helyreállítható a normál bélflóra, viszont elkerülhető sok esetleges szövődmény. Ügyelj a folyadékpótlásra. Ha még szoptatsz is, kerüld a puffasztó ételeket, tejtermékeket.

124. Zizisicc (válaszként erre: 123. - D4b0dd2692)
2009. szept. 12. 20:31
Igen, erről beszéltem.
123. d4b0dd2692 (válaszként erre: 121. - Zizisicc)
2009. szept. 12. 19:00
A Vega test nevü készülék elektroakupunktúrás módon több száz anyagra (étel,növény,mosópor,állatok)kimutatja az allergiát,candidát is tűszúrás nélkül.A nehézfém terhelést is kimutatja és azt is,hogy földsugárzás terhel-e? Meg tudják nézni azt is,hogy ha viszed a gyógyszered,vitaminodat,az hány százalékban hatásos a számodra.
2009. szept. 12. 17:27

Kedves Doktornéni!

Kisfiam egyéves 4 napja megy a hasa...nem javul a helyzet sajna, milyen homeopátiás szert tudnék adni neki? antibiotikumot kap sajna...

Válaszod előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook