Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetés)
Sziasztok
Szerintetek mit jelent az, hogy a hozamot megkapom? Meg van a tavalyi elszámolásom és szép összeg rajta a hozam. Ezt kapom meg, vagy ezt korrigálják valamivel? Pl. inflációval?
Teljesen igazad van az ész nélküli, érzelmeken alapuló szavazással kapcsolatban: sikerült elérni a korábban annyira fikázott egypártrendszert.
Nem, nem ugyanaz a helyzet, mint 89 előtt volt, sokkal rosszabb! Akkor még voltak munkahelyek, még ha bújtatva ott is volt a munkanélküliség. De hajléktalan (túlnyomó többségben) csak az volt, aki önként választotta a „szabad életet”. Most meg? Még az sem tud dolgozni, aki szeretne.
Persze, magára vessen, aki erején felül, ész nélkül terhelte meg az ingatlanát, amit most majd elvisz a bank; de arra is a harácsoló politika adott lehetőséget!
Igen, innen fogva bármi megtörténhet ebben az országban. De a legnagyobb baj az, hogy se te, se én, se aki itt morgolódik nem tudja a jó megoldást; vagy ha mégis: a kutya nem kíváncsi érdemben rá.
Aranyos beszólás, de nem hiszem, hogy célra vezet kikapcsolni a csodálkozót. (Legfeljebb kicsit hozzásegít a lelki békédhez, s azért már az is valami.)
Találtam egy érdekes blogot megint:
ebből kiderült, hogy milyen f*s is az axa, ahol vagyok :D
Ha most sarkítok, akkor beletoltam eddig a kasszába olyan hatmillió forintot, akkor elvileg van náluk hatmillió százötvenezer. igazából én már azzal is elégedett vagyok, ha nem inflálódik a pénz - csak jussak hozzá valahogy!
A negyediket?!
A mi fiunk egyke marad... :(
Ezek teljesen normális gondolatok csak az emberek többsége nem kíséri a politikát figyelemmel( és lehet nekik van igazuk)így nem érti sőt azt gondolja ó ennek üldözési mániája van.Engem is támadtak egy másik forumon ahol az volt az indító kérdése bevállaljon e 4-dik gyereket. És nem tetszett sok embernek sőt hülyének néztek mikor kifejtettem én miért nem tenném:)
Én erre a békekölcsönre nem gondoltam sőt nem is hallottam róla. Elképzelhető hisz amit most csináltak a nypénztár államosítással abból kb 2 évig tart majd a pénz az IMF-kölcsönöket viszont 2012-14-ig vissza kell fizetni és akkor mihez nyúlnak?
nekem lenne hozzátok egy kérdésem ami felmerült bennem.
Szerintetek lehetséges, hogy ez (hogy rátették a kezüket a magányugdíjra) már elő volt pár éve készítve vészhelyzet esetére? Elékszem, 2006-ban vagy 2007-ben egyik hónapról a másikra nem a pénztáraknak hanem az Államkincstárnak (remélem jól emlékszem, vagy APEH-nak?) kellett utalni a havidíjakat. Akkor tudtommal azzal magyarázták, hogy így jobban feltudnak lépni ha valaki nem fizet rendesen. Szóval, szerintetek lehet összefüggés? Így sokkal könnyebben rá tudták tenni a kezüket az tuti.
sajnos én is el tudom képzelni :-(
vannak még ötletek a buksijukban
Az a baj, hogy bármi megtörténhet ebben az országban. Sajnos, ez a szavazás is ész nélkül érzelmeken alapult nagyon sokaknál (persze, ezt tudják a politikusok és ki is használják).
Egypártrendszer. Ez kellett ide? Szerintem sokan fel se fogták, ami rosszabb fogják, hogy ez gyakorlatilag ugyanaz, mint mint 89 előtt. Mindegy, hogy kik vannak benne, mert a politika a pénzről szól (mindegy milyen ideológia van a zászlóra tűzve, az úgyis attól függ, hogy mit "esznek meg" a szavazó tömegek).
Tényleg nem pánikkeltésképpen, pusztán csak az eddigi tendencia alapján: szerinted meddig tart a 2/3-jukkal bármit is keresztülvinni?
Nagyon rossz a névkitalálási képességem, majd ti megmondjátok, hogy mit fognak bevezetni, ami annó a békekölcsön volt.
Igaz, azt vaskos fenyegetések alatt mondták ki, hogy mivel bajban a haza, mindenki fektesse a keresete 10 %-át békekölcsönbe, aminek még az 1%-át sem kapták vissza...
Kérem, senki ne kövezzen meg, hogy aggódok, s közben első ránézésre marhaságnak tűnő gondolatok születnek a fejemben.
nem tehetek róla, én reménykedem, hogy nem szavazzák meg
amúgy igazad van :)
:DDDDDDDDDDDDD
Tetszik az optimizmusod (ez jobban hangzik, mintha a naivitást írtam volna, ugye:))
Egyébként a jó hír az, hogy én pánikszerűen felhívtam az ONYF-et (mivel ezt adta ki a google), illetve ott az "ügyfélszolgálat" címszó alatt található számokat, amit 15 perc után fel is vettek, majd ugyan lecs..tek, hogy minek ezt a számot hívom - istenem, egyszer érném meg, hogy valami hivatalban kedves valaki, és nincs vérig sértve, ha a munkáját kell végezni -, de amikor elmondtam, külföldről telefonálok, és nem tudom, mit kell csináljak a magánnyugdíjpénztátban maradáshoz, elmagyarázták, hogy egyelőre meg sincs szavazva a dolog, nem kell megijedni.
Szóval szerintük 15-én derül ki, egyáltalán meg lesz szavazva, és utána kell újra érdeklődni.
Tehát az a kérdés, maradtak-e épeszűek a fideszben :D
Na igen csak az állam meghozta ezekre is olyan ügyesen a törvényt, hogy ő semmiképp ne tudja a rövidebbet húzni.
Korábban írtam, hogy a kincstárjegy péld.állami kötvény amire x millióig az állam garanciát vállal viszont a hátulján apró betűvel az van feltüntetve az államadóság törlesztésére szolgál meg különféle §-ok ami még az ebben jártas emberek figyelmét is elkerüli, ha tehát az állam nem tud fizetni mégsincs rá garancia, hogy megkapod mondván az ott le volt írva.
Kb olyan mint a biztosítók. A csekket küldik rendületlenül de ha károd van megmagyarázzák, hogy azért dölt a fa a kocsidra mert rossz helyen áltál.
De, asszem 2008-ban vezették be az állami garanciát a mnyp-aknál, pont a válság miatt.
Matolcsy is mondta, hogy megszűnik az állami garancia. Tán ezt mondta először, mikor még ez a "szabad választás" szóba sem került.
Ezt nem értem. Tudomásom szerint pont hogy az állampapír mögött van állami garancia.
Egy sima megtakaraítási számlánál kétlem, hogy állami garancia lenne mögötte.
Azt gondolom, abban mindannyian egyetértünk, hogy amit most a mnyp.-i pénzekkel csináltak, az államosítás. Szerintem is!
Még én is kivárok mi lesz!Csak ugye mi van ha nem
az öregségi nyugdíjt nézzük hanem a rokkantságit
és maradok a magánnyugdíjpénztárnál?
Nem látom a választási lehetőséget?!
Azt gondolom, abban mindannyian egyetértünk, hogy amit most a mnyp.-i pénzekkel csináltak, az államosítás.
Amiről a nagymamád beszélt, az is az volt. Kétszer már megcsinálták. Harmadszor miért ne tennék? (A történelem sajnos ismétli önmagát.)
A helyzet most abban különbözik az előzőektől, hogy akkor még a termelőeszközök, bányák, gyárak, prosperáló kis és nagyüzemek, boltok, bérházak stb. többsége magánkézben volt, amiket el lehetett venni, ki lehetett sajátítani. Most ilyenek nincsenek (legfeljebb a vezető politikusok, meg a leggazdagabb 100 magyar rendelkezik velük; maguk ellen meg nyilván nem fognak tenni), tehát mi marad, amit még el lehet venni? A lakosság magánvagyona, ami ingatlanokban, bankbetétekben van.
A médiatörvény módosításától kezdve az AB hatáskörének szűkítésén keresztül az Alkotmány (bebetonozott) módosításáig erre megy ki a játék.
Úgyhogy kedves martin3, 144. hsz.-odra, miszerint „ki találta ki, hogy majd a banki megtakarításokat is lenyúlják, ez nevetséges pánikkeltés” csak azt tudom válaszolni: legyen igazad, hogy ez csak pánikkeltés!
További ajánlott fórumok:
- Hogy lehet most feleannyi a magánnyugdíj-pénztári hozamom, mint egy évvel ezelőtt?!
- Ha a munkáltató nem fizeti a magánnyugdíjat, de a fizetésből levonja, akkor hova lehet reklamálni?
- A magánnyugdíjpénztárban levő hozamot ki lehet venni? Úgy mint esetleg az önkéntes nyugdíjpénztár hozamát.
- Meddig lehet nyilatkozni a magánnyugdíj pénztár hozamáról? Kiveszem vagy meghagyom az államnak...
- A magánnyugdíjat ki lehet venni 10 év után?
- Melyik magánnyugdíjpénztár az, amelyikben manapság jobban meg lehet bízni?