Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
431. 3932f2132e (válaszként erre: 426. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 12. 18:00
Szerintem vannak olyan élethelyzetek, amikor kockázatot KELL vállalnunk, mert nagyon jól jöhetÜNK ki belőle. Persze a dolog két esélyes, de a jövő érdekében, hosszútávon mindenképpen megéri. Én legalább háromszor vállaltam számomra óriási kockázatot: pénzügyit és munkahellyel kapcsolatosat. És nagyon megérte, legalábbis a pénzügyi, ha a munkahelyi nem is annyira, de ez benne volt a pakliban:)))
2010. dec. 12. 17:50
Mellesleg - hozzáteszem nem értek a témához -, de nekem ez a 3 pilléres rendszer sosem tetszett! Köteleztek a magánnyugdíj pénztári belépésre annó, ezzel akkoriban nem foglalkoztam, de eltelt 10 év... Emellett, ha akartam, beléphettem önkéntesen egy újabb pénztárba, de eközben fizessem a jelenleg nyugdíjrendszert is.:( Sok igazságtalanság és átláthatatlanság forrása volt ez szerintem. Ha lett volna csak 2 pillér (önkéntes és állami), az igazságosabbnak tűnt volna...
429. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 428. - 3932f2132e)
2010. dec. 12. 17:45
Várjunk türelemmel még pár napot és akkor megmondják a frankót, hogy miről, mit szavaztak. Erről lehet, hogy pont holnap szavaznak (de lehet, hogy nem jól emlékszem).
428. 3932f2132e (válaszként erre: 412. - 3932f2132e)
2010. dec. 12. 17:43

Segítenétek? Hátha van aki ért hozzá. Szóval még egyszer:

Lehet, h félreértettem valamit, de igaz az, ha átmész az állami rendszerbe, akkor az eddigi magánnyugdípénztári hozamot (ami az infláció fölötti rész) kiveheted egyösszegben? Nem tudom, h nekem van-e ilyen, mármint +hozam (OTP, több mint 10 éves tagság), de ha van, még ha megadózhatják is (16%?), kivenném. . .

2010. dec. 12. 17:04

"Akinek eddig is sz@r volt annak ezután is az lesz. A világ így működik!"


Erre az életfilozófiára céloztam az "ilyen hozzáállással".

426. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 425. - Zsanci79)
2010. dec. 12. 17:02

Nem tudom, mert nem tudom, hogy merre van a felétek:)


De nyilván, hogy ezt a fajta hozzáállást használják ki a munkáltatók. Majd bolond lenne többet fizetni, ha tudja, hogy úgyis maradsz ennyiért. Ez teljesen logikus. Ne érts félre, nem arra buzdítalak, hogy ész nélkül hagyd ott az állásodat!


A hozzáállást arra értettem, hogy teljesen beletörődsz ebbe az egészbe, így lehet, hogy elmész akár egy jó lehetőség mellett, mert egyszerűen nem is foglalkoztat, hogy figyeld és dolgozz azon, hogy kiaknázz egy-egy jó vagy legalább jónak tűnő lehetőséget.


De ebben sincsen semmi baj. Nem lehet mindenki egyforma, más a kockázattűrő képességünk, az újrakezdési hajlandóságunk, a változtatásra való felkészültségünk vagy éppen a változásokkal szembeni ellenállásunk stb.

425. zsanci79 (válaszként erre: 421. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 12. 15:17

Az én hozzáállásommal nincs baj. Ezt konkrétan az adórendszerről írtam, és az így van!

Vagy mondjam azt a munkáltatómnak, hogy figyi emeld már meg a bérem, mert itt hagylak?

Tudod te milyen nehéz mifelénk munkát találni?

424. zsanci79 (válaszként erre: 420. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 12. 15:14

Hozzászoktam a kevéshez!

Ha nem tudtam volna elmenni én sem a tengerpartra nyaralni a válság miatt, akkor én is azt mondanám, hogy megéreztem.

ha vettem volna fel hitelt, hogy legyen saját lakásom, akkor is megéreztem vona!

De mint mondtam, én csak addig nyújtozkodom ameddig a takaróm ér. Lehet rajta hűledezni, de ez van. Aki megtanult beosztani az tud. A spórolásban jó vagyok, még így is :) Néha azt sem tudom, hogy ezt most hogy tudtam megspórolni.

Félreértés ne essék, én is nagyon szerettem volna saját lakást, vehettem is volna fel hitelt, de nem mertem! Nem bírtam volna elviselni, hogy anyám házát elárverezzék, ha gond van! Akkor ment volna mindenki az utcára? Én megértem azokat is persze, akik hitelt vettek fel, mert valahogy el kell indulni, nekem sem volt jó érzés, hogy egy idegennek adom albérletre azt a pénzt, amiből hitelt is fizethetnék, de előtte alaposan végig kell gondolni, hogy merre-meddig....gondolkodni még azért tudok.

De mivel nekem efféle dolgaim nem voltak, én kifejezetten azt nem éreztem, hogy a válság miatt érintett volna engem rosszul valami.

423. zsanci79 (válaszként erre: 418. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 12. 15:05

Dehogy nőtt! Mondom, fillérre ugyanannyi! Még juttatásokban is (13. 14. havi).


Amúgy a válsághoz kapcsolódóan, még annyi, hogy pénzügyi szektorben dolgozom, és volt szerncsém látni az eredményeket, a válság éveiben is.

Nos, felháborító! Bőven bőven eredményes volt. Tudod mire volt jó ez az egész válság? Hogy a területi igazgatóságunk létszámát megfelezték, volt mire hivatkozni! erre volt jó!

2010. dec. 12. 15:03
(persze a lottó köztudottan a "bolondok adójaW:))
421. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 419. - Zsanci79)
2010. dec. 12. 15:02

Ilyen hozzáállással meg van rá az esély. Egyébként meg minden rosszban van valami jó. Természetesen nincs mindenkinek egyformán esélye megtalálni és kihasználni a helyzetet, de ha nem nyugszik bele, hanem próbálkozik, akkor legalább van rá némi esély, hogy sikerül.


Lottó szelvény nélkül nehéz megnyerni a főnyeremént...

420. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 415. - Zsanci79)
2010. dec. 12. 14:59
Hm, ez az én értelmezésem szerint tulajdonképpen inkább azt jelenti, hogy hozzászoktál a negatív eseményekhez. De nem azt, hogy nem érezted, mert nem volt rád negatív hatással.
419. zsanci79 (válaszként erre: 413. - 3932f2132e)
2010. dec. 12. 14:58

Na ez az, pontosan! Az én válságom! A többire meg ráfogják! Nekem akkor minden évben válság volt, hogy nem emelték a fizetésem, persze nem 7 éve dolgozok ugyanannál a cégnél, ez 3 cég volt, és mindenki ennyit adott, függetlenül attól hogy milyen évet írtunk.

És magam sem tudom hogy hogy lehet ugyanannyi pénzből megélni mint 5-6 éve, de segélyért még nem álltunk sorba, tisztességesen dolgozunk. Ja, a fizetésem az átlagot sem éri el, úgyhogy most sem én nyerek az adóváltozáson! De már lesz@rom. Akinek eddig is sz@r volt annak ezután is az lesz. A világ így működik!

418. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 408. - Zsanci79)
2010. dec. 12. 14:57
Reálértékben ugyanannyia fizud?
417. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 403. - 480b578442)
2010. dec. 12. 14:54
Milyen pénz, milpengő?
416. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 397. - Secret!)
2010. dec. 12. 14:52
Persze, hogy van és ezek egyre könnyebben eléretők lesznek itthonról is, hisz egyre nagyobb a kereslet irántuk (a kínálat meg igyekszik ehhez igazodni, nyilván nem filantróp meggondolásból).
415. zsanci79 (válaszként erre: 411. - Syria)
2010. dec. 12. 14:49

A fizetésem nem nőtt sem 2004-ben, sem 2005-ben, stb. És akkor még nem volt válság. Akkor az miért nem nőtt? Van most mire fogni és kész.

Külömben pont anyuval nézegettük a papírjait, és totál ki voltunk akadva, hogy 2000-ben 65 ezret keresett, és most 10 ezerrel többet csak. Pedig a válság 2008-2009-ben volt, nem?

Amúgy ha fél millát keresnék abszolút nem lenne ilyen problémám, hogy hogy takarítsak meg.

Az árak meg? Válságtól függetlenül minden évben nőtt mindennek az ára, legyen szó közlekedésről, vagy rezsiről, bármiről.

Műszaki cikkek árai pl. csökkentek, az infláció sem volt kiugróan megas, úgyhogy nem értem, hogy mit kellett volna éreznem? Hisz minden évben mindennek ment fel az ára, csak az én fizetésemnek nem.

414. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 411. - Syria)
2010. dec. 12. 14:43
A helyzet az, hogy a fél milka se elég már lassan semmire, csak nincsenek annyira égető mindennapos gondjai, mint akinek ennél lényegesen kevesebb van...
2010. dec. 12. 13:09
Amúgy én a válság(oma)t már egyetemista korom óta érzem, mert azóta nem sokat nőtt az életszínvonalam - érzésre. Nekem sincs hitelem, megvan mindenem, de a havi kp-t gyerekekkel kevésnek élem meg:(
2010. dec. 12. 13:07

Sziasztok!

Kérdeznék. Lehet, h félreértettem valamit, de igaz az, ha átmész az állami rendszerbe, akkor az eddigi magánnyugdípénztári hozamot (ami az infláció fölötti rész) kiveheted egyösszegben? Nem tudom, h nekem van-e ilyen, mármint +hozam (OTP, több mint 10 éves tagság), de ha van, még ha megadózhatják is (16%?), kivenném....

411. syria (válaszként erre: 408. - Zsanci79)
2010. dec. 12. 12:58
Nem értem, hogy nem érezted a bőrödön a válságot, amikor a fizetésed 7 éve ugyanannyi, az árak meg rohannak felfelé? Plusz még a mnyp számlád is buktad. Ezeket hogy lehet nem érezni? Jó, a mnyp megtakarítással csak a jövőre nézve számoltál, de akkor sem értem, hogy nem érzed a 2003-as fizetéseddel a 2010-es árakat. (Hacsak nem havi félmilla körül viszel haza.)
410. secret! (válaszként erre: 408. - Zsanci79)
2010. dec. 11. 15:34
Pontosan erre gondoltam, köszönöm. Akinek úgy jobb, éljen úgy, hogy gondolja azt hogy válság van, volt, sőt jövőre még jobban lesz!! Én meg élek máshogy. Mindenki eldöntheti. Látni kell a magasabb összefüggéseket, ez azonban nem megy mindenkinek.
409. secret! (válaszként erre: 406. - 480b578442)
2010. dec. 11. 15:33
Ami le van írva, azt elhiszed. Nem kellene. Hogy rossz volt az év? Válság van? Gazdasági szektorban dolgozom, a szakmám is az, szóval benne vagyok. Hogy rosszabb lesz, miért, indoklás?? Mert leírták néhányan??? Mások meg mást írnak, mint pl. én is. Egyetértek Zsanettal.
408. zsanci79 (válaszként erre: 406. - 480b578442)
2010. dec. 11. 15:20
Én a válságot saját bőrömön nem éreztem. Nincs hitelem, a fizetésem meg 2003 óta ugyanannyi. Ja a mnyp számlám bukott. Az hogy az állam mit muftizott az IMF hitellel, és hogy ez a válság valimelyen érdekcsoportoknak kedvezett e, azt csak ők tudják.
407. zsanci79 (válaszként erre: 403. - 480b578442)
2010. dec. 11. 15:13

Ez már az a szint, hogy ne lépj az utcára, mert lehet elütnek....

Sőt temessük el magunkat, úgyis minden csődbe megy, akkor jobb meg sem élni, nem?

Ha a külföldi bank csődbe megy, akkor a magyar is, mert ezek mind leányvállalatok. Kivéve OTP.

Ha csődbe is menne, akkor sem a nyugat európaiak húznák le a rolót, hanem a kelet európaiak.

És mi van ha nem megy csődbe, és megéred a nyugdíjas kort, és ott állsz a párnában gyűjtött kis pénzecskéddel, és elélsz belőle 2 hónapig.

Szóval a "mi van ha" kérdést másik oldalról is megközelíthetjük. Egy kis optimizmussal:))

406. 480b578442 (válaszként erre: 404. - Secret!)
2010. dec. 11. 12:54

Nincs válság és nem is volt?!

Te reklámszatyorban élsz vagy csak homokba dugod a fejed?

Hogyne lenne sőt most vagyunk csak igazán benne ami az elkövetkezendő években még nehezebb lesz.

Olvass már kis gazdaságpolitikát.

Ha pedig te nem érzed annak csak örülj kevés most ez az emberszám.

De egy szónak is 100 a vége valóban aki leleményes eddig is feltalálta magát aki pedig nem már a jó időkben is bajban volt.

2010. dec. 11. 12:39

A 29-es válság idején pont azért volt akkora káosz, mert az emberek mindenhol bepánikoltak és kezdték kiveszegetni a pénzeiket a bankból. És ezzel újabb lavinát okoztak. Úgyhogy ha mindenki ezt teszi, az lesz az igazi öngyilkosság.


Hogy érted azt, hogy nincs és nem is volt válság?

404. secret! (válaszként erre: 403. - 480b578442)
2010. dec. 11. 12:36
Válság már régóta nincs, nem is volt. Én nem vettem észre, és mások sem. A külföldi bank, egy eu-s bank, ahol stabil az euro, az élet, és nincsenek ekkora mínuszok. Semmit tenni rosszabb, mint valamit megpróbálni és elbukni. Látható mit tesz a kormány a többségével, amit csak akar. Itt a jel, és a lehetőség, aki nem él most vele, később ne panaszkodjon, hogy akkor nem mondták el világosan, és hogy most miért kap csak 13.000 forint nyugdíjsegélyt, mert így fogják hívni kb.
403. 480b578442 (válaszként erre: 402. - Syria)
2010. dec. 11. 10:51

Lehet de mi a biztosíték arra, hogy az a külföldi bank nem fog csődbemenni? Kinti állapotokkal mégjobban nincs tisztában az ember.

Nefeledd világválság van nem csak nálunk. Ha egy bukik a többi országot is rántja magával és én még mindig nagyobb biztonságban tudom a pénzem az én párnám alatt mint a szomszéd párnájában.

402. syria (válaszként erre: 382. - 480b578442)
2010. dec. 11. 09:20

Igaz, csakhogy a megtakarításomhoz nem 2-3 hónap, hanem 6-10 év múlva, nyugdíjas koromban szeretnék hozzájutni, s akkor sem egyszerre.

Ki garantálja, hogy nem járok úgy vele, mint ami mnyp.-i megtakarításokkal történt?

Ezért van igazuk azoknak, akik külföldi bankok felé kacsintgatnak.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook