Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha a munkáltató nem fizeti a magánnyugdíjat, de a fizetésből levonja, akkor hova lehet reklamálni? fórum

Ha a munkáltató nem fizeti a magánnyugdíjat, de a fizetésből levonja, akkor hova lehet reklamálni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. júl. 21. 19:12

A gond ott van, hogy a fekete gazdaság felszámolása nem a munkavállalónak árt, hanem a munkáltatónak. Ők azok, akik lépten nyomon megszegik a szabályokat. A munkavállaló meg vagy elfogadja a nem, vagy csak félig bejelentett munkaviszonyt, a bizonyztalan fizetést, vagy mehet máshová.

Életszerű szerintetek, hogy egy éttermi üzletvezető, 4 órában bejelentve( + szakács munkakör ellátrása is) dolgozzon, bruttó 40 ezer forintért? Mikor a tényleges munkaideje havi 320-340 óra? De kénytelen vagyok aláírni az "elvi" megállapodást, holott ténylegesen nem ennyi pénzt kapok. Ha perre kerül a sor, akkor meg bizonygathatom, hogy de hát nem ennyi az annyi.

Kifehéredő gazdaság? Ugyan! Amíg mindenki együtt homokozot valamelyik ellenőrző szerv fejesével, addig itt akár hypózhatsz is, nem fehéredik az ki.

Ott vernek át ahol akarnak és tudnak, tudják, úgysem mersz lépni. Ha meg valaki mégis, akkor azt ellehetetlenítik! A 22-es csapdája.

Mindegy, én felvettem a kesztyűt és harcolok az igazamért.......ja, és emiatt vagyok szeptember óta "kitartott" a férjem által!! :-DD

2009. júl. 21. 13:35

Ha tudom, hogy nem fizetnek utánam semmit és nekem megéri, akkor semmit nem teszek, de ha nem éri meg, akkor egyezkedés, kilépés, stb.

Az egyik munkahelyemről, akkor jöttem el, amikor a bónuszt fizették. (A akkori munkáltatóm a kilépő kollégáknak nem szokta kifizetni az előző évre járó bónuszt.)Nekem sem akarták. Én megkérdeztem a HR-es vezetőt, hogy szerinte mit fog szólni az OMF, hogy nekem nem fizettek és az itt maradó kollégáknak igen...Természetesen megkaptam a pénzt, de lehet, hogy azért, mert 10 évet ott dolgoztam, kedveltek, és velem nem akartak szórakozni.

44. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 43. - Accb6cf2da)
2009. júl. 21. 13:27
Jó, ha óvatos az ember. Ha tartósan nem fizetnék, mit csinálsz? Felmondasz, ijesztgeted, hogy feljelented? Bepereled? Ebből lesz bármi is ami neki jelent hátrányt? Azt szeretném kihozni, hogy csak Te veszthetsz!!
43. accb6cf2da (válaszként erre: 42. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 21. 13:12
Netten megtudom nézni az egyenlegemet, és nézem is sűrűn, mert kicsit sokat buktam az önkéntesen. Tehát ha nem látnám az utalást, már lépnék is.
42. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 41. - Accb6cf2da)
2009. júl. 21. 12:37
Nálunk is bejelentett munkát végez, csak akkor derül ki, amikor jön az egyenleg a mnyp-tól, vagy tb ellátást szeretnél és piros a lámpa. Oda kell figyelni, nem lehet tudni, hogy utánad fizetnek e mindent. Erre te soha nem jössz rá magadtól. Szerencsére az én cégem is korrekt nagyon.
2009. júl. 21. 12:31

Hát szép dolgok vannak!

Pontosan nem tudom, mit csinálnék. Én általában bejelentett munkát végzek, és mindig fizetnek utánam járulékot. Azt hiszem csak ilyen munkáltatókban tudok gondolkodni:)

Itt is vannak olyan munkavállalók, akik feljelentik a céget, mert elküldték őket stb. A bíróság a javukra dönt, igaz nem hamar, de a végzés után a cégek fizetnek.

Nekem mindig annyi van a bérpapíromon, mint a számlámon, de tudom, hogy nem mindenhol van ez így, sajnos.

Amikor néhány hónapot étteremben dolgoztam, mint pincér az utolsó hetemet nem akarta kifizetni a főnök, azt hitte úgy ott maradok. Mivel pincér voltam a pénztárca nálam volt, így kifizettem magam. Tudom, hogy ez nem járható út, nekem szerencsém volt.


Engem az háborít fel legjobban, hogy a fekete gazdaság felszámolására irányuló intézkedések hatására, mindig a munkavállaló jár rosszul. A pincérnek kell standolnia, így még többet kell dolgozni.

Egyébként az említett helyet bezárattam. Küldtem néhány levelet (APEH, KÖJÁL, és a munkaügyi felügyeletre OMF). Kimentek kicsit körül nézni, és nem telt el 1 hónap már nem volt nyitva az étterem.

40. doxikri (válaszként erre: 39. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 21. 11:25

A bíróság, meg hiába ítél a javunkra, soha az életben nem látod a pénzed viszont! A törvénytelenségekért, meg max. egy ejnye-bejnyét kap.

Pedig a munkajog tényleg a munkavállalót védi, de hát....maga a rendszer nemigen!

39. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 38. - Doxikri)
2009. júl. 21. 11:23
Ez a magyar valóság!!! Igen, így van. Senki nem véd meg bennünket. A munkáltató meg királyul él, akár milliós járuléktartozásokkal, hatalmas hamisításokkal.
38. doxikri (válaszként erre: 28. - Accb6cf2da)
2009. júl. 21. 11:14

Se fizetés, se szabadságpénz, se kilépőpapírok, + önhatalmúlag kiírt, de soha ki nem vett szabadság, bejelentve sem akkortól voltunk mióta dolgoztunk, tanulókat nem fizetett ki, most meg a nyugdíjjárulék be nem fizetése!4 És még ezer más dolog....8-an jelentettük fel. Volt aki megegyezett velük, de fizetni nem fizették ki a jogerős bírói végzés ellenére sem. Na ez a mai magyar valóság!!!!

Plusszban, hogy értsétek, itt a közeli kisvárosban, ahol munka lenne, mindenütt eláztatott emiatt és sehová nem vesznek fel dolgozni. Nem is titkolják miért...szép?

37. doxikri (válaszként erre: 33. - Accb6cf2da)
2009. júl. 21. 11:10

Aláírtam, rajta is van, hogy mebnnyit vontak le, mégis most itt van az elszámolás és 2007-re egyfillér nincs befizetve. Ezután a Tb-t is meg fogom nézni, mert szerintem azt sem fizették.

Amúgy mutass egy olyan céget (vállalkozás) ahol a bérpapír azonos a ténylegesen kapott pénzeddel! Ritka mint a fehér holló!!

36. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 35. - Accb6cf2da)
2009. júl. 21. 09:13
A bizonyítással sincs gond. Mit kezdesz a papírkáddal? Mit tudsz tenni, tedd magad a helyébe. Jelented az apehnél, és akkor mi lesz? Jelentettük és mi lett? Sőt már a nyp is megindította a behajtási eljárást a cég ellen. És akkor mi van? Semmi? Írd le konkrétan, hogy még mit csinálnál.
2009. júl. 21. 08:34

Én nem azt mondtam, hogy aláírás=a befizetéssel, hanem azt, hogy betudod bizonyítani, hogy Tőled levonták.

Velem még ilyen nem fordult elő, de ha megtörténne, akkor az a munkáltató, aki velem ezt megcsinálta, nagyon rosszul járna.


Egyébként a nyugdíjjárulék be nem fizetése behajtható a munkavállalón elsősorban.

Szerintem jobb a munkáltatót felnyomni, mint megvárni, míg levonják a fizetésből, vagy bejegyezzék a jelzálogot a lakásunkra.

34. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 33. - Accb6cf2da)
2009. júl. 21. 08:27
Ez nem ilyen egyszerű. Bérpapírt aláírod, könyvelő vagy bérszámfejtő beküldi a bevallást. Ez nem egyenlő azzal, hogy a munkáltató el is utalja. Cégen behajtható? Tudod mikor tudják majd, talán soha. Nálunk 6 éve nincs behajtva, pedig már megkereste apeh, nyp, és mi is mondtuk neki, de hiába. Rég elköltötte másra.
2009. júl. 21. 08:19

Nem tudom ki, hogy kapja a fizetését, de bérpapírt nem írtok alá?

Azon rajta van, hogy mennyit vontak le. Amit levontak, annak be kell érkeznie az APEH-nál vezetett nyugdíj számlára.

Tehát ha a pénz, ha nem érkezik be, akkor a cégen behajtható. Tudjátok bizonyítani, hogy Tőletek levonták.

2009. júl. 21. 00:22
DE nem rossz üzlet: a jól menő ügyvéd elvesz egy jogász-közgazdászt, Aki mellesleg az adóhivatal egyik osztályvezetője az adott megyében...
2009. júl. 21. 00:20

ja... aztán az eláírásból azt vettem észre, hogy az osztályvezető egy neves, jólmenő ügyvéd férje, Akiről arról tudom,hogy jólmenő, hogy amikor 2 éve költöztem, pont Ő csinálta a vevő részéről az adásvételi-szerződést...

És az járt a fejemben, hogy vajon az osztályvezető feleség a férjet is ellenőrzi adózás szempontjából??

Mert az az ügyvédi iroda csillogott-villogott...

2009. júl. 21. 00:17
javítva: nem "ütötte" meg a bokáját
29. d4464aaf8a (válaszként erre: 15. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 21. 00:16

Én nemrég jelentettem fel egy vállalkozót az APEH-nél, lefolytatták az eljárást, és megállapították, hogy nem találtak semmit, amit Ők nem adnak ki,hanem nem kerültek fel az adósok listájára, és egymásik ott dolgozótól tudom,hogy nem ütöttem meg a bokáját...Aztán ahogy utánnajártunk, ügyesen megcsinálta, hogy semmi nincs az Ő nevén, és ezért nem tudták megfogni, pedig a be nem fizetett járulékokból új kocsit vett...


Aztán az adóhivatal engem is leellenőrzött, mondjuknekem nincs takargatnivalóm, mert azóta munkanélküli vagyok...

Azt jelentettem fel, Aki kirúgott...

28. accb6cf2da (válaszként erre: 27. - Doxikri)
2009. júl. 20. 22:10

Ilyen lassan dolgoznak a munkaügyi bíróságon?

És volt már tárgyalás, vagy meghallgatás? Mire számítasz? Általában a munkaügyi bíróság a munkavállaló javára dönt, remélem Nálad is így lesz. Annál csúnyább nem nagyon van, ha kihasználják a munkavállalót.

Fizetést sem kaptál?

27. doxikri (válaszként erre: 26. - Accb6cf2da)
2009. júl. 20. 22:05
Én két éve küzdök a pénzemért és az igazamért, de nem adom fel! Megdolgoztam érte!
2009. júl. 20. 22:03

Nem is kell hagyni magad!

A munkáltatók sokszor azért teszik meg azt, amit mert a munkavállalók nem állnak ki magukért.

2009. júl. 20. 20:45
Én is most kaptam az elszámolást és kiderült, hogy 2007-ben nem fizették be, de a fizuból levonták. Én amúgy is munkaügyi perben állok velük, tehát megy a kereset kiegészítés, de az Apehnál is jelentem. Én most már nem hagyom magam az biztos!!
24. fbb53e1d99 (válaszként erre: 23. - Gabcsi8080)
2009. júl. 20. 11:45
Nem tudom, hány hónap maradt ki, de majd befizetjük, h ne legyen kiesés..
23. gabcsi8080 (válaszként erre: 21. - Fbb53e1d99)
2009. júl. 20. 11:42

Vicc különben, mert előtte voltam dokinál mármint azelőtt, hogy kiderült volna és ott magánbetegként mentem és egy árva szót nem szóltak...........


Viszont ez görénység amit a lányoddal tett.

Biztos, hogy kell neki még 2 évig dolgozni ha nem az ő hibája????????

2009. júl. 20. 11:39
A másik probléma meg az, hogy a bruttó fizetésből levonták gondolom. Ez a pénz csökkenti a fizetést, ha nem akar a munkáltató ezzel szórakozni, akkor ne vonja le, majd befizeti a munkavállaló.
21. fbb53e1d99 (válaszként erre: 20. - Gabcsi8080)
2009. júl. 20. 11:35

A lányomnak is most derült ki, mert kapta az éves elszámolást. 1 évig nem vonták a magánnyugdíjat.


Sőt, még a TB kártyája sem volt érvényes 1 hónapig. A főnöke pechére véletlenül vettem észre, mert jött volna orvoshoz, és kidobta a számítógép, hogy nem érvényes a kártyája. Lett belőle balhé..mármint a lányom majdnem leszámolt, olyan ideges volt. Most készülünk utána nézni, h tulajdonképpen hány hónapot csalt el a kedves főnök......

Az is a gond, h nem sokára Gyesre szeretne menni, és ugye oda legalább 2 év folyamatos munkaviszony kell. Na, ez most megszakadt...úgyhogy kénytelen még 2 évet dolgozni, hogy kapjod gyed-et...

20. gabcsi8080 (válaszként erre: 19. - Potyek)
2009. júl. 20. 11:27

Hozzáteszem hetekig én intézkedtem, telefonáltam, hogy mi van már????????

Egymásra fogták a balhét!


Mondjuk a cégnél az irodában hangosan megkérdeztem, hogy ki az az tündibündi aki dec.31-én itt bent az én tb.-met felfüggeszti??

Csak hápogott a csaj.........

19. potyek (válaszként erre: 18. - Gabcsi8080)
2009. júl. 20. 11:22

Hát ez jó nagy szemétség, hisz te dolgozol jár az ellátás,a munkáltatónak meg kötelessége fizetni.Ha nem fizet, akkor az APEH behajtja,de az legyen az ő dolga, hogy a munkáltatóval hogy boxolja le!

Jól tetted, hogy odacsaptál a fene egye meg őket!

18. gabcsi8080 (válaszként erre: 14. - Potyek)
2009. júl. 20. 09:52

Azért ezzel a "nem piszkálják"- kal azért vitába szállnék.


Nekem a cég 2006 dec 31-ével felfüggesztette a tb utalást azon címszóval, hogy szüneteltetik.....(nem számoltam le, se gyes se semmi ugyanúgy melóztam).

Szemészeten derült ki ott még nem is volt gond aztán az sztk-ban a fülészeten már úgy húzták a szájukat mintha szaros lennék.....közbe meg ment a sopánkodás hangosan, hogy nem tudják, hogy ki fogja ezt nekik kifizetni!!!!!!!!!!!


Hiába nem az én hibám volt, mégis az én orrom alá dörgölték.


Aztán tb fogta a munkahelyre és fordítva.Az lett a vége, hogy az asztalra kellett csapnom, hogy ha egy héten belül nem rendezik akkor balhét csinálok.


Érdekes, meg tudták oldani.......

2009. júl. 20. 09:44

szia!


Pont most telefonáltunk egy ilyen ügyben, az egyik kolleginámnak! Azt tanácsolták neki, hogy írjon panaszlevelet a magánnyugdíj pénztárnak, és a pénztár hivatalosan behajtatja!! Vagy személyesen megegyezel a munkáltatóval!


Ez kb. 5 perces infó! legalább is az allianz-tól....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook