Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig lehet nyilatkozni a magánnyugdíj pénztár hozamáról? Kiveszem vagy meghagyom az államnak... fórum

Meddig lehet nyilatkozni a magánnyugdíj pénztár hozamáról? Kiveszem vagy meghagyom az államnak... (tudásbázis kérdés)

29. MÁRKATA (válaszként erre: 29. - MÁRKATA)
2011. febr. 26. 14:33
Megtaláltam!!
28. gyöngyszemü (válaszként erre: 27. - Laszlozsu)
2011. febr. 20. 22:07

Köszi! Én is erre gyanakszom hogy valami életbiztosítás, és azért havi jópár ezret kell fizetni, sajna ha lenne feles 10-15 ezrünk akkor sem biztos hogy erre fizetnénk. Pár éve is megkörnyékeztek hasonlóval a minimum leg kisebb összeg 8ezer lett volna, de azt sem vállaltuk.

Én pl nem szeretem a hosszútávú "befektetéseket" aztsem tudom 10 nap múlva mi lesz nemhogy 10 év...

Mindegy meghallgatjuk, nem kötelező belemennünk.

27. laszlozsu (válaszként erre: 25. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 20. 18:49

Annyi turpisság lehet ebben, hogy most nyitnak neki egy biztosítást, amit aztán legalább tíz évig fizethet, ha pl. életbiztosításról van szó.

Mindemellett nem rossz az ha van. Már ha a családi költségvetésbe belefér. Azt tudni kell, hogy a legolcsóbb életbiztosítások minimum 10-15 ezer körül kezdődnek havonta.

Nagyon alaposan hallgassátok végig, hogy mit mond.

2011. febr. 20. 17:36
Mi allianzosok vagyunk és még nem kaptunk semmit.Azt sem tudom mit csináljunk.Várjunk vagy telefonáljunk.
2011. febr. 20. 14:40

Nálunk tegnap volt egy AB Egonos ügynök hogy a férjem hogy szeretne nyilatkozni a hozamáról, mit akar kezdeni vele... Ő is azt ajánlotta hogy vegye fel kézbe, mert hiába marad bent és megy az államnak ez az összeg akármenyi is legyen, nem fogja növelni a majdani nyugdíját.

Késöbb akár nyithat egy önkéntes számlát vagy életbiztosítást....

És mivel most nyilatkozik kap egy 500ezer forintos biztosítást. (Valami turpisságot érzek ebben). Most 28ig kell nyilatkoznia és újra eljön tanácsadásra... nemtudom mire akarja még rávenni, ezt nem szeretem olyan erőszakosak ezek a biztosítási ügynökök! :-((

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 20. 08:43
feladta igen.
23. Mandula71 (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2011. febr. 17. 09:22

Legalul ez a szöveg szerepel:

Tájékoztatjuk továbbá, hogy az Ön egyéni számláján elért összes hozam a jelenlegi magánnyugdíjpénztári tagsági jogviszonyának kezdetétől (átlépők esetében az átlépés dátumától) 2010. december 31-ig: ..... Ft volt.


IV.2 pontban:

Felhívjuk a szíves figyelmét, hogy:

-a visszalépő tagi kifizetés nem azonos sem az Ön egyéni számláján kimutatott összes hozammal, sem a 2010. évben a befektetésekben elért hozam összegével


Nyilatkozat alján:

Felhívjuk szíves figyelmét,hogy a Pénztárnak adott nyilatkozata, illetve annak a Pénztár általi befogadása önmagában nem jelent a kifizetésre vonatkozó kötelezettségvállalást, annak feltétele az Ön egyéni számláján nyilvántartott kifizethető pozitív egyenleg, amelyet a Pénztár a jogszabályi előírásokkal összhangban a későbbiekben állapít meg.


És a fórumindító eredeti kérdéséről:

Amennyiben a pénztártag elmulasztja a nyilatkozatot hiánytalanul kitöltve visszajuttatni részünkre, az OTP Magánnyugdíjpénztár a tagnak a pénztárnál bejelentett lakcímére köteles a tagot illető összeget kiutalni.Az át nem vett és a magánnyugdíjpénztárhoz visszaérkezett összegeket az OTP Magánnyugdíjpénztár köteles a Nyugdíjbiztosítási Alap számlájára átutalni.

22. gyöngyszemü (válaszként erre: 20. - F8db0709b8)
2011. febr. 17. 09:11
Bármennyi is nyugodtan felvehette volna, hogy a hasznotokra legyen, pl az apeh..... vagy akár egy számla befizetés, és ne az állam nyúlja le! :-(( Feladta már a nyilatkozatot, lehet még nem késő!?
21. Mandula71 (válaszként erre: 18. - 6c4fb2f974)
2011. febr. 17. 09:07
Bocs, már késő volt és félre beszéltem:) A hozamgarantált tőke összege feletti összeg kerül majd kifizetésre.
20. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 17. 08:29
Valami 26ezer....de abból kitudta volna fizetni a tartozását az apeh felé.
19. f8db0709b8 (válaszként erre: 17. - Mandula71)
2011. febr. 17. 08:28

Megkapta a számlakivonatot is,legalul volt,hogy az eddigi hozama ennyi és ennyi,mit akar vele kezdeni.

Én nem értek hozzá,és igazából jobban örültem volna ha nem igy nyilatkozik.Azért köszi,majd felnyitom a szemét:)

18. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 17. - Mandula71)
2011. febr. 16. 23:40
melyik az a pénztár, aki a reálhozam felett is tud hozamot elérni? oda én is befektetek:)))))
17. Mandula71 (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2011. febr. 16. 22:11
Az a hozam, ami az OTP-s papíron szerepelt nem egyenlő azzal, amit kiutalnak majd. Az elszámoláson a pénztári tagság kezdete óta felhalmozott hozam szerepel. A kiutalás pedig a reálhozam feletti összeg lesz, amit most még egyetlen embernek sem tudnak megmondani pontosan,se az OTP-nél, se más nyugdíjpénztárnál. De ez mind le is volt írva részletesen a tájékoztatóban. Nem akarlak titeket elkeseríteni, de a párod vegye elő a papírokat és olvassa át még egyszer az elejétől a végéig az összes oldalt.
16. CsillagTM (válaszként erre: 4. - Mh07)
2011. febr. 16. 21:13

"ING


Az ING-nél szintén csak egy dokumentum áll rendelkezésre, és ha a két összegről más módon szeretnél dönteni, akkor erről külön kell nyilatkoznod írásban. Levelezési cím: 1936 Budapest. Határidő az ING-nél sincs."

15. CsillagTM (válaszként erre: 4. - Mh07)
2011. febr. 16. 21:12
?! oda nincs is határidő...még én se küldtem vissza.
14. gyöngyszemü (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2011. febr. 16. 20:42

Azért hogy még a hozamot is oda utalják???

Azt még megértem hogy az ezután befizetni valót, meg a tőkét amit eddig befizetett az államiba szeretné, dehogy még a hozamot is :-( Azt igazán felvehete volna? Nem??

Sok hozama volt? Ha nem titok!

13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 16. 20:32
nem tudom,de életében nem töltött ki és postázott papírt ilyen sebességgel,mint ezt.
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2011. febr. 16. 20:27

Hu akkor az OTP elég gyors, nem úgy az oroszlános :-(

Én az elsőt választanám, így legalább valamit visszakapok az eddig befizetett részemből, mert kitudja mire odakerülök hogy nyugdíj.. még ennyi sem marad az államitól, amúgy átmentem az államiba, de nemsok bizodalmam van bennük! Bár az oroszlános is elbukott már jópár ezret a befizetésemből... úgyhogy ide a kezembe a hozamomat, bármennyi is legyen az!!!

Miért választotta a párod a 3-ast?

11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2011. febr. 16. 20:15

nekünk már jött az Otp-töl,február 20ig kell visszaküldeni.

3 lehetőség volt rajta,mivel ezen már a hozam is szerepelt.

1,postacimre postázzák

2,bankszámlára utalják

3,berakhatod az államiba.

Párom az utobbit választotta.

10. gyöngyszemü (válaszként erre: 1. - Molyka)
2011. febr. 16. 19:46
Tudtommal pár hónap múlva kiszámolják mindenkinek, és kiküldik hogy mennyi a hozamod, és eldöntheted hogy mit akarsz vele csinálni. Vagy felveszed, vagy az Államiba küldeted, vagy átrakod önkéntesbe. Ugyhogy most csak várj hogy mennyi a hozamod..! A barátnőmnek aztmondták nyár elejéig nemtudják mennyi, várjon...
2011. febr. 16. 19:27
Ha semmit nem nyilatkozol, akkor első körben kiküldik az összeget arra a postacímre, ami szerepel a nyilvántartásukban a lakcímedként. Ha valamiért nem sikerült a kézbesítés és visszaérkezik hozzájuk a pénz, akkor átutalják az állami egyéni számládra. Érdemes nyilatkozni pl. akkor, ha mondjuk inkább bankszámlára szeretnéd kapni a pénzt.
8. Cilumiluci (válaszként erre: 7. - Globus)
2011. febr. 16. 19:26
így van
7. globus (válaszként erre: 6. - Molyka)
2011. febr. 16. 19:11
Allianznál március 15-ig. Nyomtatvány letölthető a honlapról.
6. Molyka (válaszként erre: 3. - CsillagTM)
2011. febr. 16. 19:07
Köszi,sokat segítettél. Alianz... :)
2011. febr. 16. 19:06
Tehát nem vagyunk elkésve? Én még nemkaptam semmit, nem nyilatkoztam semmit...
4. mh07
2011. febr. 16. 19:06
Az ING-hez január 31-ig kellett visszaküldeni
2011. febr. 16. 19:04

attól függ...


[link]

2011. febr. 16. 18:51
Az OTP azt kérte, hogy február 20-ig küldjük vissza a nyilatkozatot, de ha valaki ezt nem teszi, majd ők küldenek egy levelet valamikor április-május hónapban, hogy nyilatkozzunk.
2011. febr. 16. 18:45
Meddig lehet nyilatkozni a magánnyugdíj pénztár hozamáról? Kiveszem vagy meghagyom az államnak...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook