Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A magánnyugdíjpénztárban levő hozamot ki lehet venni? Úgy mint esetleg az önkéntes nyugdíjpénztár hozamát. fórum

A magánnyugdíjpénztárban levő hozamot ki lehet venni? Úgy mint esetleg az önkéntes nyugdíjpénztár hozamát. (tudásbázis kérdés)

1 2
46. laszlozsu (válaszként erre: 43. - Laszlozsu)
2011. jan. 6. 07:43
Javítok: nem 6 hanem 7 számjegyű.
2011. jan. 5. 21:25
Hozamot nem írtak, nem szabályos elszámolás, csak tőke és reálhozam. A reálhozamhoz odaírták, hogy a kifizetésig változhat a pénztári hozamok és az infláció függvényében... :(
2011. jan. 5. 21:17
Ja,hogy Te a tőkéhez viszonyítva számoltad. Én úgy kérdeztem, hogy van a hozamod, s annak hányad része maradt meg reálhozamként.
43. laszlozsu (válaszként erre: 40. - Caravell)
2011. jan. 5. 21:16

Nem, dehogy ilyen helyen dolgozom. Csak amióta van ez a nyugdíjmizéria, azóta bújom az információkat minden irányból, mert hát teljesen tanácstalan vagyok én is a hogyan továbbról.

Nem döntöttem el még én sem. Nekem nagyon szép összeg van a számlámon, nagyon szép összeg a hozamom is. Sőt,a férjemmel kettőnknek közel 6 számjegyű hozamunk lenne, de ha ebből ennyi lesz a reálhozam... hát nem semmi.

Egyébként én is hasonló helyzetben vagyok, mint Te az éveket tekintve. Fele itt, fele ott.

42. caravell (válaszként erre: 41. - Laszlozsu)
2011. jan. 5. 21:14
Nem, a tőke 8%-a a reálhozam!
2011. jan. 5. 21:10

A hozamod 8 %-a maradt meg reálhozamnak?

Hát az tényleg édeskevés lesz.

2011. jan. 5. 21:10

Laszlozsu, köszi mindenféle segítséget. Te valahol ilyen helyen dolgozol vagy tanultad vagy csak jól tájékozott átlagállampolgár vagy? Tőlem nagyon távol állnak a pézügyek, járványügy a szakterületem... :)


Sajnos, nekem nem éri meg maradni, fele munkaviszonyomban csak állami, a másik felében pedig állami és magánnyugd megosztott befizetéseim voltak. Szerintem így nagyon nem éri meg maradni a magánban.Ha valaki tud valamiben érvet, ellenérvet ezügyben, örömmel venném.

39. caravell (válaszként erre: 38. - Laszlozsu)
2011. jan. 5. 21:06
8% körül
38. laszlozsu (válaszként erre: 37. - Caravell)
2011. jan. 5. 20:33

Na, végre valami hír valahonnan.

Mennyi maradt a hozamodból? Úgy értem nem konkrét összeg érdekel, hanem arányaiban.

Egyébként igen, adómentes lesz, majd februárban vagy márciusban kell nyilatkozni róla, hogy hova kéred utaltatni, vagy kipostázni.

37. caravell (válaszként erre: 30. - Laszlozsu)
2011. jan. 5. 20:20
Kaptam a pénztáramtól egy levelet, amiben leírták, hogy mennyi a tőkém és mennyi a reál hozamom. A reál hozamot fel lehet venni adómentesen, vagy mi lesz a módja, ki tud erről valamit?
2011. jan. 4. 21:45

Fordítva ülünk a lovon, mert szerintem az lenne logikus, hogy akkor nyilatkozzunk, ha változtatni akarunk azon a helyzeten amiben vagyunk. Királyunk és udvartartása pedig úgy döntött, hogy akkor nyilatkozzunk, ha ott akarunk maradni, ahol jelenleg is vagyunk. Eszement logika!!!!

Ha esetleg maradunk, akkor kétharmados törvényhozással eléri, hogy ne legyen örökölhető a nyugdíjpénztárba befizetett összeg. Így aztán se pénz se posztó, akárhol is vagyunk.

2011. jan. 4. 11:34

Hát lehetséges, hogy azt még nem számolták ki egyénenként.

Húzzák ám ők is az időt, ameddig lehet, megy az adok-kapok az állammal.

2011. jan. 4. 11:19

Én ma voltam bent!

Azt mondták csak akkor kell nyilatkozni ha maradni akarok!

A reál hozam összegét nem tudják megmondani!

Ez igaz, vagy csak nem akart vele foglalkozni?

Lehetséges, hogy még nem tudják a pontos összeget????????

33. krozika (válaszként erre: 32. - Golfáramlat)
2011. jan. 3. 22:39

Igen, én a magánnyugdíj pénztárról írtam az előbb. Ebben van benne a férjed. Abból nem lehet kivenni, csak akkor, ha visszalépünk az állami rendszerbe. De ott sem a teljes hozamot, hanem csak az inflációval csökkentett reálhozamot, feltéve ha van. Nem minden pénztár gazdálkodott nyereségesen, így lehet olyan is hogy egy fillért nem kapunk.(elvittte a válság!) Ami rajta van egyenleg egy az egyben átkerül az állami rendszerbe.(ha nem nyilatkozol jan. 31-ig)

Az önkéntes nyugdíjpénztárból, amiben te vagy tag, 10 év után ki lehet venni adómentesen a hozamot.

32. golfáramlat (válaszként erre: 31. - Krozika)
2011. jan. 3. 22:09
Szia! Ez ugye a magánnyugdijpénztárra vonatkozik? A férjemnek az van (nekem önkéntes). Régebben akartunk a férjeméből felvenni, de nem lehetett. Akkor most abban az esetben lehet kivenni belőle, ha átlép az állami ny.rendszerbe?
31. krozika (válaszként erre: 30. - Laszlozsu)
2011. jan. 3. 21:56
Teljesen jól leírtad a helyzetet. Én felhívtam a saját magánnyugdíj pénztáramat és ott is ezt mondták, hogy kérjem meg írásban, hogy mennyi a reálhozamom és azt felvehetem, vagy átutaltathatom az önkéntes magánnyugdíj pénztári számlámra. (nekem ilyen is van) Ezzel nagyon jól el lehet variálni, aztán majd kiderül, hogy nincs is reálhozamom, aztán mehetek a sóhivatalba, mert oda lesz ez eddig összegyűlt 4.131.500,-- Ft-om. Kell az államadósság csökkentésére és a 40 év munkaviszony után nyugdíjba vonuló nőknek. Nekem 15 év múlva meg nem lesz nyugdíjam!!!???
2011. jan. 3. 21:05

Igen, ki lehet, ha átmész az állami nyugdíjrendszerbe. Természetesen ha maradsz a magánban, akkor nem, akkor folyik a számlavezetés ott tovább.

Az államiba való átigazolás esetén a reálhozamot, azaz az infláció mértékével csökkentett hozamot veheted ki. Na és itt a bökkenő, mert arról még nem nyilatkozott Selmeczi asszonyság, hogy ezt milyen módon fogják számolni, hogy valóban hozam marad-e a hozam.

29. caravell (válaszként erre: 28. - D781f12808)
2011. jan. 3. 20:12
Én igen, de csak passzív-tudatlan olvasó vagyok, várom, hogy valaki megszán minket egy kis információ morzsával :(
2011. jan. 3. 19:16

Sziasztok!

Jár még erre valaki?

27. globus (válaszként erre: 25. - Caravell)
2010. dec. 27. 21:37
Most büntetlenül lehet, már akinek van, ha jól értettem.
26. 6499553a2c (válaszként erre: 25. - Caravell)
2010. dec. 27. 19:59
Igen, ki lehet,ha lesz hozam.
2010. dec. 27. 19:52
Akkor most ki lehet vagy nem lehet kivenni a kötelező magánnyugdíj pénztár hozamát?
24. laszlozsu (válaszként erre: 23. - D781f12808)
2010. dec. 27. 19:05
A nyugdíjpénztáradtól kell megkapnod az éves egyenlegértesítőt, de ha most szeretnéd megtudni, akkor bemész és lekérdezed. Meg kell, hogy mondják. Mondjuk az én nyugdíjpénztáramnál az internetes oldalon hozzáférhető a személyes számla.
2010. dec. 27. 18:10
És honnan tudom meg mennyi a hozam?
22. Liza40 (válaszként erre: 22. - Sena)
2010. dec. 27. 11:32
Erre én is kíváncsi vagyok...
2010. ápr. 7. 17:51
szia Igen kilehet venni csak ha már 10 éves tagságodat betöltötted. előbb nem. szia Erzsi
2010. jan. 5. 13:25
Én ezzel foglalkoztam úh biztosan tudom,hogy a magánnyugdíjpénztárban felhalmozott összeg 15 évnél rövidebb szerződés esetében egy összegben vehető fel,15 év után járulék formájában ,amit a szerződő fél dönt el,hogy milyen formában veszi igénybe.
19. Depike (válaszként erre: 12. - Negyveneske)
2010. jan. 5. 13:20
Nem, a sima nyugdíjpénztárra. Önkéntesem nincs, azt már megszüntettem 10 év után.
18. 78826dc958 (válaszként erre: 15. - Bared)
2010. jan. 5. 13:19
:(((
2010. jan. 5. 13:18
én is igy tudom.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook