Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

2010. nov. 25. 08:53
Én mintha úgy értelmeztem volna a reggeli tv-s riportot, hogy a magánnyugdíjakba befizetett pénzünkből az állami adósság egy részét fogják betömni ha visszamegyünk. Mert ez a kölcsönös felelősségvállalás. A mi nyugdíjunkat majd a felnövekvő nemzedék fizeti, nem mi. Nagyon nehéz kérdés ez, mert ha meg a magánnyugdíj pénztárnál maradunk és később elveszítjük az állásunkat, vagy olyan súlyosabb betegségeink lesznek ami miatt nem tudunk dolgozni, akkor viszont nyugdíjunk sem lesz, mivel az nem garantált. Az állam valószínűleg kevesebb nyugdíjat ad majd, de az garantált. Nem tudom én sem hogy mit csináljak.
10. a25b44f6a3 (válaszként erre: 7. - Boszy28)
2010. nov. 25. 08:51
És annak aki nemsokára lesz nyugdíjas? Talán annak megéri inkább visszalépni az államiba, nem? Talán megkérdezhetnéd a tesódat.....
9. a25b44f6a3 (válaszként erre: 4. - Katácskák)
2010. nov. 25. 08:48
Köszönöm.
2010. nov. 25. 08:47

En ugyan nem ertek ehhez es nem is erint, de az is elgondolkoztato, hogy ki garantalja, hogy a magannyugdijpenztarak ott lesznek 25-30-50 ev mulva? Marmint azok is csodbe mehetnek mint a bankok, multik vagy mint barmelyik kis vagy nagyvallalkozas, nem?

Okos javaslatom persze nincs sajnos :(

2010. nov. 25. 08:43

Tesóm közgazdász (bár most nem a bankszférában dolgozik), de minden barátnője, ismerőse, aki igen, azt tanácsolja, hogy MNYP, ne az állami!

Úgyhogy én maradok a MNYP-nál.


De azért egy hozzáértőt én is szívesen fogadnék itt! :)

6. secret! (válaszként erre: 1. - A25b44f6a3)
2010. nov. 25. 08:37
Pontosan így van, mire nyugdíjas leszel, nem lesz nyugdíjrendszer, csak nem mondják ki, mert félnek hogy botrány lesz. Mi, sokan ezt már tudjuk, ezért ön gondoskodunk a későbbi éveinkről. A magánban lévő pénz a tiéd lesz, ez biztos. Maradok és a többi pénzt is befektetem én magam, hogy legyen is pénzem. Tény hogy max. 40.000 forint lesz a nyugdíj sok-sok év múlva.
2010. nov. 25. 08:35

Sziasztok!Kész káosz ami a magnyp.-al történik!

Fogalmam sincs,hogy mit csináljak!12éve fizetem!

Mi lesz a befizetett összeggel?Átlépjek?Ne lépjek?:(((

4. katácskák (válaszként erre: 1. - A25b44f6a3)
2010. nov. 25. 08:34
Az Adatlapod Kedves, Őszinte, hiszen Szép mert Igaz,... Irásodhoz is gratulálunk:)))
2010. nov. 25. 08:31

Köszi, hogy kiírtad.


Ezt én is örömmel olvasnám Hozzáértő véleményét:)))

2010. nov. 25. 08:31
Egy hozzáértőt én is szívesen vennék!
2010. nov. 25. 08:29

Reggel láttam a TV-ben, hogy az állam gyakorlatilag megzsarolja az embereket, hogy ha nem lépnek vissza az állami nyugdíjpénztárba, akkor nem kapnak abból a részből, amit az államnak fizet a munkáltatója, ami 24%.

Tehát, ha a magánnyugdíjpénztárba marad az ember, csak magára számíthat, a 10%-os nyugdíjpénztár befizetésére és amit még esetleg összespórol.


A médiából azt nyomatják, hogy nem éri meg maradni......de kérdem én, mi a garancia, hogy kb. 40 év múlva, amikor én leszek nyugdíjas lesz-e még állami nyugdíj vagy addigra rég összeomlik?


Szerintetek meg érné maradni a kevesebb, de biztosabb nyugdíjért?


Örülnék, ha olyan is leírná a véleményét, aki átlátja a témát, mert nekem ez elég homályos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook