Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetés)
Ha már az utókorról beszélünk, előbb-utóbb ebből fizettek volna nyugdíjat, akkor kezdett volna csökkeni a hiány. De azt nehéz kivárni mert akkor a Fidesz sehol sem lesz már. Meg kellett volna reformálni, nem pedig bekebelezni, és "dőzsölni" belőle 3 évig.
Én is be tudnék kopizni rengeteg okos ellenvéleményt is. De minek.
Megsúgom, ha majd megint állampapírokat kell kibocsátani, (márpedig ide a rozsdás bökőt, hogy kelleni fog, ha csak tényleg nem nyúlják le a bankbetéteket is)akkor azt mekkora kamatokra fogják tudni csak eladni, hmm? Egyrészt a felvásárlók, a magánnyugdíjpénztárak már nem lesznek, az országunk minősítése meg a béka segge alatt.
Nagyon öszetett dolog ez, éppen ezért nem kutyafuttában kellett volna lehúzni a rolót, hanem előkészíteni, tanulmányokkal, stb. De ebben az országban mostmár nem így működnek a dolgok.
"a te nyugdíj megtakarításod miatt annál lényegesen nagyobb államadósságot hagysz a szerencsétlen megfogyatkozott utókorra, merthogy ahhoz, hogy 100 Ft-t félretégy, éppen 100 Ft fog hiányozni a folyó nyugdíjkifizetésekből, aminek nincsen sem adó, sem más fedezete, tehát az államkölcsönt növeli.
A nyugdíjhozamod évente 9% körüli, az államadósság után fizetendő éves kamat 10% körüli, ám a nyugdíjreálhozamod az infláció miatt legalább 3%-kal kevesebb mint 9%, míg eladósodni dollárban adósodsz el, aminek inflációja kevesebb mint a befektetésedé.
Így nem állok messze a valóságtól, ha azt mondom, hogy 100Ft után a 9 Ft hozamod kb 12 Ft-ba kerül, mely az államadósságot növeli (mint ahogy az az egész összeg is, amit félreteszel tőkepiaci kockázattal.
Ilyen módon a te befektetésedet annak reálhozamánál sokkal nagyobb költségű államadósság fedezi, melyeket nagylelkűen az utódaidra hagysz, mondván öngondoskodtál.
A te öngondoskodásod az utókornak így sokkal többe van, mintha akkor venne rá fel kölcsönt, amikor a kifizetése esedékes lesz - ráadásul az imént leírt veszteségek működési költségek és tőkepiaci kockázat nélkül." (Véleményvezér)
Engem felháborít hogy én még egy műsorban sem hallottam olyan kérdést intézni ezekhez a politikusokhoz, hogy mi lesz 30 év múlva, mikor a demográfiai adatok alpján még inkább nem tudják majd fizetni a nyugdíjakat. Biztos erre is tudnának valami "értelmeset" válaszolni, de ezt is megkérdezhetné valaki tőlük, hogy most tudjuk hogy mire fizetik ezt a pénzt, de akkor majd miből fizetik?
Amúgy én mostmár tényleg nemtudom mit csináljak, elég kevés pénz van a számlámom, no nem a nyereség kevés, hanem a tőke.
Én Selmeczi Gabriellát hallgattam a tények esti kiadásában. Elmondta nem lesz gond aki átjön hozzánk természetesen megkapja majd az államtól a kiegészítést.
Aztán riporterünk megkérdezte mit kezdenek a pénzzel?
Mire ő a nyugdíjakat fogjuk belőle kifizetni mert az előző vezetésnek köszönhetően már évek óta kölcsönökből fizetjük a többi részét pedig adóság törlesztésre fordítjuk mert a bilncsek szorításán engedni kell:)
Mosolyogtam aztán tovább vittem a gondolatmenetét.
Most elköltik a nyugdíjkifizetésekre meg törlesztésre de hol lesz a pénz mire én nyugdíjba megyek? Szóval én nem látom a fényt az alagút végén. Ti látjátok?
Igen. Tegnap azzal volt tele az újság hogy rogán anti szerint az emberek tévednek, mert nem az övék a magánnyugdíj számlákon lévő pénz.
Hmm, nem értem. A reálhozamot kifizetik nekem, akkor azt hogy fenébe kaphatom meg én, mikor nem is az enyém???!!!!....Néphülyítés ezerrel!
Enyém-tiéd-MIÉNK!!!!
Most azért itt két külömböző megtakarításról beszélünk.
Amiről Te beszélsz, az egy fix összeg amit már megtakaírtottál, és befektetnéd valahova. Ezt persze csinálhatod rövid távon , mert van felhalmozott tőkéd.
De én a nyugdíjhoz kapcsolódóan írtam a hosszútávú megtakarítást, ami havi fix félretévését jelenti. Ezt meg ugye csak hosszútávon lehet csinálni, mert semmire nem megyek 2 évig havi 10 ezer félretesvésével.
Ezért kell olyan konstrukciót választani, melyben jól is jár(hat)sz, és tőkegarancia van rajta! Mellesleg ha a biztosító csődbe megy, belép a viszontbiztosítás. No, nem erről akarok én beszélni, de először megtakarítást kell csinálni, hogy legyen olyan tőkéd, amit rövid távon is be tudsz fektetni, ha akarod.
Nekem csak ilyen elképzelésem van, mert nincs annyi felhalmozott pénzem, hogy rövidtávon sáfárkodjak vele.
De itt senki nem lát előre, még annyit sem, hogy mi lesz 2 év múlva.
Ennek utánanézek.
Ezek külföldi bankok?
Valóban tényleg nem tud most senki okos lenni.
De pont az elöbb olvastam a startlapon a jön a válság második része cikkben ha az elkövetkezendő 1-2 évben nem sikerül stabilizálni a helyzetet csőd is lehet és nem csak nálunk.A végefelé van azt hiszem.
Épp ezért most semmi esetre sem nyitnék hosszú évekre szóló megtakarítási formát.Lehet mire lejár majd egy pár tyúkot vehetsz csak érte.
Senki nem csinálja ugy, hogy neked jelentős hasznod legyen és ez követhetőbb, nekem biztonságosabb.
Pedig nem az!
Csak gondolj bele, mennyi a hozam, mennyi az adó és mekkora az infláció!!!
Máris mínuszban van :(((
Persze hozzá lehet jutni, nagyon minimális kamattal.
Itt meg a hosszútávú megtakarításokról beszélünk. Aki nem hosszútávban gondolkodik, annak persze jó a rövid lejáratú bankbetét.
Bocsi, nem akartam leminősíteni a munkádat csak nekem még a biztosítókról jó véleményem nem volt.
Én még mindig azt vallom a sok rossz között talán most a legjobb rossz a rövid lejáratú bankbetét amihez persze ha ugy gondolod lejárati időn belűl is hozzájuthatsz a nélkül, hogy a pénzedet megrövidítenék.
További ajánlott fórumok:
- Hogy lehet most feleannyi a magánnyugdíj-pénztári hozamom, mint egy évvel ezelőtt?!
- Ha a munkáltató nem fizeti a magánnyugdíjat, de a fizetésből levonja, akkor hova lehet reklamálni?
- A magánnyugdíjpénztárban levő hozamot ki lehet venni? Úgy mint esetleg az önkéntes nyugdíjpénztár hozamát.
- Meddig lehet nyilatkozni a magánnyugdíj pénztár hozamáról? Kiveszem vagy meghagyom az államnak...
- A magánnyugdíjat ki lehet venni 10 év után?
- Melyik magánnyugdíjpénztár az, amelyikben manapság jobban meg lehet bízni?