Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A magánnyugdíjat ki lehet venni 10 év után? fórum

A magánnyugdíjat ki lehet venni 10 év után? (tudásbázis kérdés)

2010. júl. 19. 11:53

Azért ez nem teljesen így van..h a temetését abból, sokkal inkább a halott egészségpénztárából-ebből viszont tényleg...ugyanis:


Ha már elkezdődött a nyugdíj szolgáltatás (folyósítás), akkor már nem örökölhető (talán 4-5 évig, ha úgy választotta, hogy elején ,vagy végén garantált).


Lényeg a lényeg: Ha már elkezdték fizetni neki a nyugdíját az mnyp-ből, akkor pl. 10 év múlva történt halál esetén nem örökli senki!-csak az államé lesz.

2008. ápr. 28. 16:55

Magánnyúgdíj pénztárat nem. De ez tök logikus! Mnyp-be a leendő nyúgdíjunkat fizetjük, ha most kivennénk a pénzt még a nyúgdíj előtt, akkor miből elnne a nyúgdíj? régebben ezt a pénzt az állambácsi felé fizettük nyújdíj-járulék címén (valaki még ma is fizeti), és akkor sem mentünk oda, hogy bocsi, lejárt a 10 év, kérem a pénzem!

Ráadásul oda csak a munkabérünk után levonódott összeg megy, ne erre alapozzon valaki!


És egyébként annyival jobb azért a dolog, hogy ezt a gyerekeink örökölhetik, mert amit az államnak lett fizetve, azt nem! Így amit az én anyám fizetett pl 10 éveken keresztül, azt én soha nem látom már vissza, de ha magánnyúgdíj-pénztára lett volna (kora miatt már nem lehetett), akkor igen, legalább a temetést ki tudtam volna abból fizetni...

2008. ápr. 28. 15:59

Sziasztok!

Nem lehet megszüntetni. Én is 10 évig voltam tag, amikor eljöttem külföldre. Jelenleg is külföldön élek és mivel férjhez jöttem ide, nem fogok visszamenni MO-ra. AMikor eljöttem otthonról és leadtam az összes papiromat, személyit, TB-kartyát, adó kártyát, akkor mondták, h ha majd külföldön nyugdijba megyek, akkor kérhetem a magyarországi magánnyugdijpánztári pénzemet. Addig ők vigyáznak rá. (Ez azért klassz, mert itt nem dolgozom, igy nyugdijba sem fogok menni.)

2008. ápr. 1. 18:40
Nem csak az önkéntes nyugdíjat. adót és EHO-t kell fizetni utána.
2008. márc. 22. 15:51
Nem csak az önkéntes nyugdíjpénztárt.
2008. febr. 5. 18:00

Sziasztok,nekem jövő hónapban telik le a 10 év...kivenni nem tudom,de a gyerekem örökli...legalább lesz miből eltemetnie...engemet az is idegesít,hogy miért kellett nekünk porfóliót választani,és ki kérte őket,hogy tőzsdézzenek az én pénzemmel...ehhez miért van joguk?

tiszta szívből gyűlölöm a magyarországi törvényeket,mert mindenkit véd,csak azokat nem,akik becsületesen dolgoznak...köszönöm hogy meghallgattatok.

2008. febr. 5. 05:10
Én a Postás nyugdíjpénztárnál voltam tag,megszünt a cégünk,és a kötéstől számított 10 év után fizették ki az összeget.Addig ők kezelték,fizettek is rá jó nagy kamatot,szóval,alig,alig.Írtam,méltányossági alapon kértem,semmi,beintettek,én többet nem lépek be semmibe,megfogadtam.Addig jó vagy,míg fizetsz,aztán húzzál a retekbe,ez a mottójuk.A sok léhűtőt valamiből elkell tartani,vannak,mint az oroszok.
2008. febr. 4. 23:30

én is olvastam valami szerződés félét,eredmény:ha megérem a nyugdíjat (ami akkorra 100év lesz)nagyon jól fogok járni!

esélyem sincs! de ha igen,ezen az oldalon beszámolok róla!

már csak kb.30évet kell dolgoznom hivatalosan!

:)

10. bzanna
2008. febr. 4. 08:28
Szép jó napot mindenkinek! Rossz hírem van, ami végülis hosszútávon jó hír. Nem lehet megszüntetni a magánnyudíjpénztári tagságot, csak nyugdíjas határozattal. :( Remélem, meg is érem a nyugdíjkort....
2008. febr. 3. 22:14
érdemes?mert én már 11 éve vagyok tag.
2008. febr. 3. 22:09

Sziasztok!

Épp most nézegettem az OTP honlapját, ugyanis szeretném megszűntetni a tagságomat. Le van írva a feltételeknél, h a tagság ideje nem haladhatja meg a 120 hónapot. Holnap felhívom az ügyfélszolgálatot, mert pont jövőre lejár a 10 évem. Előre keserítem magam azzal, h pályakezdőként kötöttem meg a tagságot (magánnyugdíj, nem önkéntes), és emiatt biztos nem fogják engedni. Pedig annyira kéne a pénzem....Na mind1, holnap megírom a fejleményeket, szerintem tudok érdemleges infókat írni.

2008. febr. 2. 08:44
Szerintem igen.
2008. febr. 1. 23:06

A magánnyugdíjat nem!!!

Az önkéntes nyugdíjpénztárit igen, de csak a hozam adómentes! A tőke után adózni kell!!!

2008. febr. 1. 22:34
Az egészet kilehet venni de csak a hozam adómentes. Az alaptőke után adót kell fizetni.
2008. febr. 1. 22:29
Szerintem az alaptőkét nem, viszont a 10 év alatt összegyűlt hozamot -- azt igen.
2008. febr. 1. 22:25
csak ha önkéntes magánnyugdíj akkor
2008. febr. 1. 22:20
Szerintem nem.
2008. febr. 1. 22:18
A magánnyugdíjat ki lehet venni 10 év után?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook