Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Neera léböjtkúra fórum

Neera léböjtkúra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
3336. Emily07 (válaszként erre: 3335. - Sutike1977)
2012. aug. 2. 20:07

Szia sutike1977. En is Akkor kezdtem el a neerat es már -4 kg az eredmeny.:)

Nagyon happy vagyok. Mellette minden nap aerobicozom egy bő fél órát.Nem vagyok faradt csak estefele, mivel lefaraszt a gyerkoc.Szules utan sajnos sok rajtam maradt, mert az utolso 2 heten mar fekudnom kellett es ez megviselt.

Jobb a kozertem es hatalmas onakarattal altam neki. Neked hogy megy? Mennyi ideig akarod csinalni?

2012. júl. 30. 17:26

Sziasztok!

Jár még erre valaki? Én tegnap kezdtem el a neerát, és jó lenne egy közösség :)

3334. Mona6908 (válaszként erre: 3333. - D0f360ed26)
2012. júl. 5. 11:38
Na ezt tényleg jól megfogalmaztad. Rengetg időt eltöltünk az evéssel, meg persze a készítéssel. És ezt az időt mind mástól vesszük el.
2012. júl. 4. 20:07

Én többször léböjtöltem. Igazából azt gondolom, jó lenne arról írni, mi minden jót ad ez!

Eleinte én is azt gondoltam: Kitartás! Mintha ez egy kínzókamra lenne! Tarts ki! Na még ennyi va csak hátra!

Próbálnunk kell felfogni ezt a "pár" napot, hogy nem kell az evéssel annyit foglalkozni!

Marad másra idő! :))

A többi 356 nap úgyis örökké enni kell!!!! :)))


Bocsi! :))

3332. Annie1130 (válaszként erre: 3331. - Szedon)
2012. júl. 4. 11:55
Sok sikert és kitartást hozzá! Megéri!!!:)
3331. szedon
2012. júl. 4. 09:08
Hétfőn kezdem a juharszirup kúrát. Az első nap nem volt oylan vészes, de már nagyon kívánom az ételeket, próbálok erős maradni!!!
3330. Annie1130
2012. júl. 4. 00:36
Én egyszer már végigcsináltam a 10 napot. Az első 2-3 nap nehéz volt, semmi éhségérzétem nem volt egyébként, csak borzasztóan kívántam az ízeket. Ahogy távoztak a szervezetemből a toxikus kemikáliák, egy teljesen új dimenzió nyílt meg előttem. Mind az 5 érzékem felerősödött, alátástól kezdve a tapintásig. Fantasztikus belső utazásban volt részem, és ráadásul még amérgeim egy jelentős részétől is megszabadultam. :)Mindenkinek ajánlom, akinek az egészségi állapota engedi, de mindenképpen a 10 naposat ajánlom, ha már belefogtok, mert az első pár nap csak a bemelegítés, amg a szervezet "felfogja" a változást, utána kezdenek kilökődni a mérgek a sejtekből a nyirokrendszerbe, ilyenkor szoktak ugye előjönni a méregtelenítéssel járó panaszok( fejfájás, hányinger, hányás, stb.)Ilyenkor sokan abbahagyják, pedig ez a a legrosszabb, amit ilyenkor tehetünk, hiszen a nyirokrendszerbe bekerültek a méreganyagok és nem tudnak onnan távozni.Ilyenkor azt javaslom, vegyétek egy kicsit visszább a dózist, és igyatok több vizet!Max 1-2 nap és minden rendben lesz. Most készülök a következő kúrámra. Egyébként 6 kilót fogytam, de biztosan nem zsírból, mert ennyi idő alatt képtelenség!Mindenkinek sok sikert!
3329. 77c9742c2e (válaszként erre: 3328. - Morpika)
2012. júl. 4. 00:17

wow, ügyes vagy!:)


Én holnap kezdem, habár a Neera kúrán még gondolkodom és erőt kell gyüjtenem. Most rengeteg citromos vizet és zöld teát iszom :) nekem a cél a méregtelenítés és 4-5 kiló minusz :)

3328. Morpika
2012. jún. 28. 09:02

Sziasztok!

Én most csináltam meg egy 5 napos kúrát, ( nem mertem többet, mert még sosem csináltam ilyet, hogy csak folyadékon éljek ). Hétfőn volt az ötödik napom, de még tegnap sem vettem magamghoz szilárd kaját, nekem kemény 6 kg ment le az így 7-re sikeredett nap alatt, bár nálam nem a fogyás, hanem a méregtelenítés volt a cél! Rengeteg zöld teát ittam még a lötyi mellé. Ügyesek legyetek!!! :)))

3327. lilly1976
2012. jún. 27. 22:31
Sziasztok,holnap vagy holnaputan el szeretnem kezdeni a lebojtot.10 naposra tervezem.Van valakinek kedve velem tartani?
3326. Dóra.
2012. jún. 14. 08:44

Szia.


6. napnál tartok, igazából csak ezt a lötyit iszom. este pedig szenna teát. a súlyom annyira nem mozdul (-2kg). neked mennyit sikerült vele fogynod? én csak 7. napig szeretném csinálni, annyi a terv.

3325. Zsanka*
2012. jún. 13. 10:35

Szia Dóra!


Nem tudom, már elkezdted-e, ha mégsem:

reggel valamilyen vesefunkció-támogató teát, mint pl. az aranyvesszőfű, este ugyanezt a májra, mint pl. zsálya, de minden jó a májra, ami keserű. Egyébként csalántea, amely vértisztító hatású. Én Mandala teákat is iszogattam, nem árt a változatosság, és volt, hogy löttynintettem bele egy kis italt.

Egyébként vége a kúrámnak. Jól bírtam teljesen, sokat aludtam, voltam masszázson, edzésen, kolonhidroterápián, szaunában, tegnap pedig, az utolsó napon mézes masszázson.


Sok sikert és kitartást!

Zs

3324. Dóra.
2012. jún. 8. 08:19
Sziasztok. Én is neki vágok ennek a méregtelenítésnek. Vki tudna nekem segíteni, hogy milyen teákat igyak mellé, sós vizet mikor?
3323. Annie1130
2012. jún. 7. 15:25
Ügyesek vagytok, fiúk, lányok!Én egyszer belefogtam, de nem voltam eléggé felkészülve rá fejben, így a 4. napon abbahagytam, majd nem sokkal később mégegyszer nekifutottam és 10 napig végigcsináltam. Rájöttem, hogy tényleg az első 3-4 nap a kritikus. Ilyenkor történik az átállás, a 4. illetve az 5. nap környékén nagyon kívántam minden féle "szemetet" (hamburger és társai), de aztán ez elmúlt, ekkor értettem meg, hogy kemikáliák, amelyek egy hétköznapi, nem túl tudatos étrendben előfordulnak, nagyon komoly függőséget tudnak okozni. A kúra során fizikálisan nem éheztem, de én például végig szakácskönyveket lapozgatva "laktam jól".:)6 kg-tól szabadultam meg, de mindenkit figyelmeztetnék arra, hogy aki csak fogyni akar, az ne ezt a kúrát válassza, mert ez elsősorban egy méregtelenítő kúra, amely igen csak meg tudja terhelni a szervezetet!Hozzá kell még tennem, hogy a 8. napon az érzékszerveim "felerősödtek". A szaglásom, az ízlelésem,a hallásom, a tapintásom, sőt még a látásom is élesebb lett. Egy új dimenzió nyílt meg előttem! Sok sikert és kitartást kívánok mindenkinek, aki rászánja magát!
3322. KicsiNoa
2012. jún. 7. 13:30

Sziasztok!

Én is elkezdtem a kúrát. 7 naposra terveztem. Néha görcsöl a gyomrom. Változást a nyelvemen és a súlyomon látok csak.

Se a bőrömön, se a hajamon nem vettem észre semmit.

Amit viszont észrevettem. 3. napon kifogyott az első palack. Pedig 2 mérőedényben mértem mindig ki az 150 ml-t/nap. Az így csak 450 ml.

Érdeklődnék, hogy más tapasztalta-e már, hogy kevesebb volt a flakonban. Korábbi fórumoknál már találtam ilyen bejegyzést. Kíváncsi leszek a 2. flakonra, hogy abban mennyi van... :/

3321. Zsanka*
2012. jún. 6. 08:54
Még annyit, hogy ha nem szereted csilivel, reszelj bele gyömbért! Én csak az utóbbival fogyasztom évek óta, az én ízlésem szerint sokkal jobb így az íze, így fogyaszthatóbb.
3320. Zsanka*
2012. jún. 5. 20:30

Sziasztok!


Glmelcsi:

A holdat talán én írtam még tavaly; nem hülyeség, de nem kell nézni, én igyekszem ahhoz igazítani, hogy telihold legyen, mert a fogyó hold támogatja a méregtelenítő folyamatokat. Főleg ha fogyni is szeretne az ember.


Én ma még gyümölcsnapoztam, holnap indul a Neera-kúra. Most csak hétnapos lesz, mert péntekre vissza kell állnom, és csak remélni tudom, hogy ezúttal nem lesz olyan hideg, mint a legutóbbi alkalommal, októberben.


A hashajtás sose ment, és bár én vegán vagyok(semmilyen állati eredetű dolgot nem fogyasztok), nekem is kell a méregtelenítéshez. Ellenben mint mindig, most is elmegyek 3-4 alkalommal kolonhidroterápiára.


Kitartást és sok sikert mindenkinek! :-)


Zs

3319. Atimi
2012. jún. 5. 15:55
Sziasztok!Én ma kezdtem,de csak 4 naposat csinálok.Már többször csináltam ez a kúrát nekem nagyon tetszik,és nagyon jól érzem magam utána.Kitartás mindenkinek!Üdv.Timi
3318. glmelcsi
2012. máj. 29. 15:52

Sziasztok,


én ma kezdtem el a Neera kúrát, tudom, hétvégén kellett volna, de későn olvastam... :( Sőt most azt is olvastam, hogy talán a Hold állását is figyelni kellett volna, vagy ez hülyeség?! Na mindegy...

Szóval elkezdtem, még soha nem csináltam léböjt kúrát, de nagyon elszántnak érzem magam - még mindig, annak ellenére, hogy a szirup ízétől teljesen kikészülök... Éhséget abszolt nem érzek, kicsit talán a fejem fáj most, de ez az íz... már ha az illatát érzem, rosszul leszek, ezért úgy iszom, hogy gyorsan lehúzok pár decit és rögtön ráiszom a vizet... Lehet talán picit édes lett, a javasolt 1,5 decit öntöttem fel vízzel, de szerintem nekem ennél kevesebb is elég lesz... A borsot is eltúloztam, abból is elég tényleg csak egy nagyon pici... Majd holnap kipróbálok egy újabb összetételt...

Tényleg, Ti hallottatok olyanról, hogy lehet a Neera kúra mellé paradicsomlevet inni? Vagy ezt is felejtsem el és legyen csak víz vagy gyógytea?

Megpróbálok majd minden nap jelentkezni és megírni, hogy hogy érzem magam, mik a tapasztalatok...


Szép délutánt!

3317. Milkabunny (válaszként erre: 3315. - Nigea)
2012. máj. 28. 16:34

Nigea!


Tök jól birod! Le a kalappal!


Én a Himalájai sóra esküszök, én is azzal indítok reggelente, és asszem ezt tartani is fogom, abszolút leküzdhető, nekem mostanra már a napi rutin része lett... :)


A gyümölcsmixek jók, de figyelj azért majd arra, hogy a gyümölcscukor gyors felszívódású szénhidrát, ezért hirtelen meg fogja emelni az inzulint! Érdemes higítani ásványvízzel, de attól még a kalóriatartalma ugyanannyi marad!


Ezt a szűz teás kekszet még nem is hallottam eddig... a teát szoktam inni, de akkor majd legközelebb odafigyelek rá. Drogériában veszed azt is?

3316. nadrienn
2012. máj. 25. 10:50

Hello Mindenki!


Én most kezdetem el életemben először ezt a Neera kúrát, de bevallom őszintén, hogy nagyon nehezen megy. Az illatok főzéskor vagy pusztán a látvány, amikor más eszik nagyon megnehezíti a dolgom. Bevallom, egyszer el is csábultam egy vacsi alkalmával, holott tudom, hogy csak akkor hatásos a kúra, ha semmi mást nem eszik az ember az italon kívül. Érdeklődni szeretnék, hogy másnak is akadtak-e ilyen problémái és ha igen, hogy lehet ezt kiküszöbölni? Mert tudom, hogy minden fejben dől el, de vannak nehéz pillanatok, amikor könnyű "elbukni". Jó lenne egy sorstárssal karöltve végig csinálni a maradék néhány napot. Van köztetek esetleg olyan személy, aki most épp a kúráját csinálja? Ha igen, megköszönném, ha írna ide a fórumra (mert a privát postafiókom most épp nem működik). Jótanácsokat is szívesen vennék olyan illetőktől, akik már teljesítették a 10 napos kúrát. Igy a 4. napon csak azt tudom mondani, hogy megemelem a kalapom előttük! :)


Szép napot mindenkinek!

3315. Nigea
2012. máj. 21. 13:06

Szuper, hogy újra megcsinálod!


Én is kacérkodok a gondolattal, csak most, hogy végre van sok gyümölcs a piacon, nem igazán esne jól, hogy ott kell hagynom! Mióta én abbahagytam eszek egész normálisan, mondjuk kevesebbet, vacsira semmi komolyat. Legnagyobb segítőm a pontos név nélkül: szűz teás keksz, ami tök jól eltelít. Mondjuk én nagyon szeretem, szóval mindig többet eszek belőle mint kéne, de 100 g-ban valami 210 kalória van, ami nuku, egy doboz 120 g-mos. Neera maradékát megittam kiegészítésként, többnyire reggel. Ma már csak a gyümölcsreggeli (eper és cseresznye mellé). tegnap ettem egy egész hekket, ami sajna olajban sült de azért mégiscsak hal... Nem tudom ez mennyire meggyőző :) Ma ebédre 4 db tönköly pogácsa magában. Jól is vagyok lakva. Este holnapra újkrumpliból csinálok valamit, főételnek. Vacsizni frissen turmixolt gyümölcsmixet fogok inni (ananász, grapefruit, eper cseresznye). Lénapokat azonban fogok tartani, szerintem a héten csütörtökön vagy pénteken. Ehhez nem veszek külön neera-t, de magamnak csinálok gyümölcslét friss gyümölcsökből, aztán paradicsomlé és tea, persze víz. Egy napra ez is jó lehet. Ja, és én minden reggel iszok min. 1 dl keserűsós vizet is.

2012. máj. 19. 19:16

Hello Csajok!



Újra itt vagyok!


Ápr. 16-25-ig csináltam az első Neera kúrámat és most 3 héttel később (ennyit kellett szünetként tartani, ha jól láttam) újra belefogtam.

Nagyon jól sikerült az első, hiába fogytam "csak" 4 kilót (lett volna pedig miből), sokkal többnek éreztem! Több lett az energiám és utána szó szerint vissza kellett szokni a szilárd kajára. Soha nem volt semmilyen szájproblémám (herpesz, stb.), mégis mindkét szélén kicsattant a szám... nem is értettem először, de aztán leesett. :)

Másfél kiló ugyan visszajött, de azóta is sokkal jobban érzem magam, kevesebb adagot és kisebb falatokat is eszem, nem kivánom folyton a "lila tehenek áldását" sem, sőt, az elmúlt 3 hétben csak egyszer ettem 4 kis kocka csokit, mikor a Párom elém rakta, hogy ezt most egyem meg, jól fog esni, és tényleg így volt. Leszoktam a szörpről is (a cukros üditőket már jó ideje nem iszom), Anyci überfinomságait sem esett nehezemre likvidálni, nem is győzöm sorolni a pozítivumokat...


Azért estem neki újra, mert egyrészt még maradt 3 deci a múltkori adagból (nekem sok volt a napi 1,5 deci, kevesebbet raktam bele) és most olcsón be tudtam szerezni egy 1 literest, másrészt pedig beválogattak egy "Életmódváltó játék"-ba, ami hétfőn indul és úgy voltam vele, hogy így tudom legjobban felkészíteni magam mind testileg, mind lelkileg. Valahogy jól esik... a Párom hülyének néz, de elnézve, hogy Ő is mennyi "hülyeséget" eszik-iszik össze, legszivesebben Vele is megcsináltatnám!


Azt hiszem, ez a gondolkodásmód-váltás az egyik legnagyobb pozitívum ebben a kúrában! 10 napig csak nézed, hogy mások mit esznek-isznak, miket reklámoznak a tévében, plakátokon és lehet, hogy az első pár napban még kivánod őket, de aztán egy olyan féltés lesz úrrá az emberen a teste iránt, hogy a kúra végeztével kétszer is meggondolja, hogy megegyen-e vmit és ha igen, akkor mennyit.


Ma van a 3. napom, eddig 2 kiló minusz, gyakori kétbetűs-látogatás, az első esti "szokásos" fejfájáson kívül semmi panasz, már a lötyi ízére se!


Holnap lesz egy egész napos diétás tanácsadással egybekötött ismerkedés a programmal, a szervezőkkel, edzőkkel és a játékosokkal, kicsit tartok attól, hogy a dietetikus mit fog szólni ahhoz, hogy én Neerával "sanyargatom" magam, de bízom benne, hogy engedi majd, hogy szépen befejezzem.


Majd még jelentkezek, addig is kitartás Mindenkinek! Higgyétek el, megéri!!!

2012. máj. 18. 11:30

Nahát ez nem annyira jött össze, mint gondoltam. Ugyanis kirándulni kényszerültem, amit majdnem végig bírtam narancslével, de a végén beültünk egy étterembe....tovább nem is mondom a mérlegelő beszéljen helyettem, mindegy, de mostantól tényleg egészséges étrend és sport!

Amíg ki nem lengtem összességében eredményesen csináltam meg a kúrát, nagyon jól éreztem magam utána, meg még most is mert 4 kilóval könnyebb lettem. Ajánlom mindenkinek! :)

2012. máj. 16. 15:51

Na 9. nap, utolsó előtti. Ahogy lenni szokott, ilyenkor jönnek a gondok. Elfogyott a neerám, holnapra már nincsen. De nem baj, majd csak frissen facsart narancslét meg talán egyén frissen facsart cuccot fogok inni, ami a levezetéshez amúgy is kell...csak így 1 nappal több levezetés lesz...:) Bár mondhatnám, hogy megcsináltam, a kúra véget ért, de ez még koránt sem igaz.minden levezető napon írok majd még pár sort, mert számomra ez lesz a legérdekesebb tapasztalat. Eddig ugyan is mindig ajtóstul rontottam a házra, és egyből nagyon sokat kezdtem enni ... MINDENBŐL. XD Szóval a terv az előírtak szerint:

holnap: friss levek

holnapután: friss levek

3. nap: friss levek + zöldségleves

4. nap: friss levek + zöldségleves + párolt zöldségek

Az 5. naptól azt tervezem, hogy friss salátát eszek majd pászkával/abonettel esetleg kistejföllel/túrúval vagy kevés sajjtal és mindenféle zöldséglevest. Ezt pár napig, lehetőleg egy hétig is, és utána rendesen ráállok a normális egészséges étrendre húsokkal, meleg főételekkel stb...XD

3311. Nigea
2012. máj. 16. 09:06

Sziasztok! Nekem is sárgás volt a szemem, plusz ami még fura volt, hogy az arbőröm ilyen, hmm.. hogy is mondjam érdes lett, mintha sok apró kiütés lenne rajta. Ez 3-4 nap alatt teljesen elmúlt, azóta szebb.

A hétvégén én nem folytattam a diétát, mert vendégségben voltunk, mindenből ettem, nem túl, de bőven eleget, vagyis hamarabb megteltem. Hétfőn csak neera, kedden ebédre kb. 5 kanál zabpehelyből főzött kása fahéjjal, aszalt szilvával (a kása nagyon jó dolog, hipp-hopp kész van és változatosan lehet megcsinálni, kalória alig van benne, könnyű megemészteni stb.)napközben csak neera, ma pedig spárgakrémlevest eszek magában, na ez se egy bonyolult kaja, a spárga meg majdnem 0 kalóriás, tejföl, pici olaj, hagyma és fokhagyma van még benne, napközben csak neera. Nagyon finom lett és holnapra is lesz elég, böjt után próbáljátok ki! A bőröm nekem nagyon szép lett, sima, selymes, narancsbőrtelen majdnem 100%-ban.

2012. máj. 15. 15:06
A 8-adik nap....semmi extra, egyre finomabbra sikerül csinálnom a Neerat. A szemem mintha elkezdett volna visszafehéredni XD éljen, éljen! Holnap dolgozm, a délelőtt gyorsan el fog telni. Az utolsó nap viszont itt ünnepnap, úgyhogy semmi nem lesz nyitva , se suli, se munka, így nehezebb lesz elterelni a gondolataimat. Azért tényleg jó lenne már valami mást enni. De nem éhes vagyok, csak változatosságra vágyom...hmm :)
2012. máj. 14. 17:49

Na majdnem vége a 7. napnak. Nem érzem se rosszul, se jól magam. Éhes egyáltalán nem voltam Neera-t is alig kívántam. De az étvágytalanság ellenére nem voltam kevésbé energikus mint egyébként. A szilárd ételt is csak az íze miatt kívánom néha, és mert látom hogy más eszik. Eddig nem vettem észre, hogy bőröm/körmöm/hajam egészségesebb lenne. A kilók szép lassan mennek lefelé (->mérlegelőm). Már csak azért kezdek aggódni hogy így is maradjon. Persze megpróbálok majd egészségesen táplálkozni de nem tudom milyen lesz majd az átmeneti időszak, nem leszek e majd túl éhes, lesz e elég önuralmam a normális, egészséges ételekhez/életmód betartásához.

Kérdés: A szemfehérjém nekem is egy kicsit sárgás lett pár napja. Ez mit jelenthet? Én eddig csak májbetegségekkel összefüggésben olvastam erről a tünetről. Eddig soha nem volt ilyen jellegű problémám, remélem nem a Neera káros mellékhatása, és remélem semmi komoly... :S

3308. Nigea (válaszként erre: 3307. - Kocsombab)
2012. máj. 14. 11:10

Hunyadi János gyógyvíz pl.

Miért, mert nyomelemeket tartalmaz és hashajtó hatású."Alkalmazási területe:

A glaubersós gyógyvizekre jellemző a hashajtó és az enyhe bélhurutokat gyógyító tulajdonság. A gyógyvíz végigöblíti a bélfalat és leoldja a baktériumokat, gyulladásos váladékot, s tovább viszi magával és eltávolítja a széklettel."

3307. kocsombab (válaszként erre: 3306. - Lencsilány0829)
2012. máj. 14. 00:17
nem konyhasós viz? akkor tengeri sos? mi a kulonbség?
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook