Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2022. febr. 28. 19:55
Sziasztok. :) Visszaolvastam az elmúlt két napban az egész fórumot, nagyon hasznos volt. Jó látni pro- és kontra a véleményeket. Azokat kérdezném, akik már több ideje viselnek Vertex részleges műfogsort, hogy így hónapok távlatából milyenné alakultak a vélemények, tapasztalatok. Én holnap reggel megyek az első lenyomatvételre és elég rendesen parázok. Soha nem volt még semmilyen műfogsorom, 12 fog eltávolításán vagyok túl, amit két alkalomra bontva távolítottak el. Összevarrták mindkét alkalommal az ínyem és egy-egy hét után vették ki a varratokat. Múlt héten pénteken a maradék fogakról eltávolították a fogkövet is. Nem tudom mire számítsak, ezért is jöttem "hozzátok". Minden érdekel, amit tudtok írni róla. Nagyon szépen köszönöm.
1269. hajadon81
2022. febr. 11. 17:23

Égő száj szindróma: mit kell tudni róla?

Mi okozhatja, mit tehetünk ellene?

Érdemes elolvasni

szájszájbetegségfogászatreflux

Létrehozva: 2014. december 29. 11:39

Módosítva: 2017. február 3. 17:36

Az égő száj szindróma főleg a menopauza után lévő hölgyeket érinti. A tünetek jelentkezhetnek az egész száj területén, a nyelven vagy az ajkakon is. Szinte mindig valamilyen idegségülés vagy idegeket érintő probléma áll a háttérben.

Az égő száj szindróma egy, a száj, az ajkak vagy a nyelv területét érintő, idegrendszerrel összefüggő tünetegyüttes. Az égő száj érzése leginkább arra emlékeztet, mint mikor egy forró itallal megégetjük a szánkat vagy a nyelvünket, és az furcsán érzéketlenné válik. A betegség hétszer annyi nőt érint, közülük is leggyakrabban a menopauzán már túlesett hölgyeknél jelentkezhetnek a tünetek.

A szakemberek szerint a betegségnek három altípusa van: az elsőnél ébredéskor nem jelentkeznek a tünetek, viszont nap közben egyre romlik a beteg állapota, és időnként (de nem feltétlenül) éjjel is érzi a kellemetlen égető érzést. A második altípusnál az égető érzés egész nap folyamatosan érezhető, de éjjel egyáltalán nem. A harmadik típusnál az égő érzés hullámokban jelentkezik, főként nappal, és lehetnek olyan időszakok is, amikor a kellemetlen érzések teljesn elmúlnak.

Jó tudni!

A száj egyidejűleg érzékelő, hangképző és légzőszerv is. Ugyancsak kiemelt szerepet játszik a táplálkozási folyamatban, így egészségesen tartása különlegesen fontos! Olvasson többet a száj betegségeiről

Az égő száj szindróma a szájban, ajkakon, illetve nyelven található idegek sérülése, károsodása, nem megfelelő működése miatt alakul ki. Időnként ez a idegeket érintő probléma nem deríthető ki, ilyenkor idiopátiás égő száj szindrómáról beszélünk.Következzenek azonban azok a betegségek, melyek szorosan összefügghetnek az égő száj szindrómával.


Vitamin- és ásványianyag-hiány: A B-vitaminok, a vas, acinkés a D-vitamin hiánya egyaránt okzhat égő száj szindrómát. Ezek az anyagok ugyanis elengedhetetlenek az idegek megfelelő működéséhez.


Pajzsmirigybetegségek: Egy 2006-os olasz tanulmány szerint apajzsmirigynem megfelelő működése hozzájárulhat az égő száj szindróma kialakulásához. A nápolyi egyetemen végzett kutatásban 50 beteg vett részt, akikről kiderült, hogy bár eltérő mértékben, de mindegyikőjüknél kimutatható a pajzsmirigy rendellenes működése.


Száraz száj: A szájban lévő nyálkahártya kiszáradása számos problémát okozhat, a kellemetlen lehellettől az égő száj szindrómáig. A száj kiszáradását okozhatja betegség, horkolás, kiszáradás, gyógyszerek stb.


Szuperízlelés: Az emberek egy része a normálisnál több (akár kétszer, háromszor annyi) ízelőbimbóval születik, emiatt hajlamosabbak lehetnek az égő száj szindrómára.


Betegségek: A refluxbetegség, a depresszió (illetve az azzal is összefüggő szorongás, idegesség). az allergia (elsősorban az ételallergia), a felsőlégúti fertőzések és a visszatérő gombás fertőzések, illetve az aftais hajlamosabbá tehet az égő száj szindrómára.

Írjátok be a keresőbe,és mindenre választ kaptok.

Üdv:Hajnalka

égő érzés a szájban

1268. Zsuzska1968 (válaszként erre: 1267. - Liliom10)
2021. dec. 22. 07:28
Köszönöm természetesen minden étkezés után kiveszem öblítem, reggel este befujom tisztitó habbal, súrolom ahogy kell. Éjszaka is bent van mivel egyébként nagyon kényelmes hordani. Nem látok az ínyemen sehol sérülést vagy bármit ott ahol a fájdalom jelentkezik amikor kiveszem, vagy teszem vissza.... Doktornő mától szabin.... Hazautazott Magyarországra, mehetnék, de máshoz tuti nem megyek... Várok szenvedek😔🥴
1267. liliom10 (válaszként erre: 1266. - Zsuzska1968)
2021. dec. 21. 21:06

Ha nincs fogad, valószínű, a fogsor valahol feltörte az ínyt. Vissza kell menned, és csiszolnak rajta !!! Addig nem is kellene hordanod, amíg be nem gyógyul az ínyed.

"Azóta 1x vettem ki egy éjszakára".

Ez mit jelent ? Minden étkezés után ki kell venni, megmosni, lehetőleg fogkefével, reggel, este fogkrémmel is. A szádat kiöblíted és visszateszed a fogsort.Nem kell éjszakára kivenni, csak ha nagyon zavar.

Remélem, nincs folyamatosan a szádban, hiszen alámegy minden, ott romlani kezd, és begyullad az ínyed, a szájpadlásod.

2021. dec. 21. 19:36

Szép estét mindenkinek. És üdvözlöm, újként a csoport tagjait. 2 hete lett kész a felső teljes kivehető protézisem, amit a 2 szemfog és a bal egyes metszőfog kivétele után azonnal feltett a doktornő,az immár teljesen fogmentes felső ínyre. ( zárójelben jegyzem meg németországban élek) Azóta 1x vettem ki egy éjszakára... Katasztrófa volt az éjszakám.

Nagyon stabil jó a fogmű, jól érzem magam "benne" enni még tanulok🥴🤭 a beszéd is megy,mindössze 1 napig volt öklöndözés, a látvány pazar. Egyetlen óriási probléma, hogy eszméletlen fájdalommal jár a ki és berakás(persze teszem a dolgom)A kérdésem: Ez természetes? El fog múlni?

1265. liliom10 (válaszként erre: 1264. - Janda2)
2021. nov. 27. 17:01

Mire a csont is begyógyul, a foghúzások helye is, az kb. 3 hónap. Tehát a foghúzásoktól számolj ennyi időt, és utána kérj fogsoralábélelést ! Sokkal olcsóbb, mint az új, és (szinte) ugyanolyan jó lesz. Ha valamiért mégsem, még mindig csináltathatsz újat, de ne azzal kezdd !

Tudod : nekem mindegy, csak jót akarok a pénztárcádnak. :)

1264. Janda2 (válaszként erre: 1263. - Liliom10)
2021. nov. 26. 22:01
Igen kipróbáltam . Határozottan jobb , sőt nélküle már nem is igazán jó. Tudniillik foghúzás után már 12 nappal levették ugye a mintát , szerintem elég hamar, és most igy több mint 1 hónap elteltével már annnyira gyógyúlt az íny hogy már nagyon lötyög az alsó és a felső is..de hát minden hónapban nincs pénzem újat csináltatni. Most a ragasztással megpróbálom kihúzni mondjuk január végéig aztán csináltatok másikat, vagy alábéleltetem ahogy ajánlottad is.
1263. liliom10 (válaszként erre: 1262. - Janda2)
2021. nov. 22. 11:25
Kipróbáltad a ragasztót ?
1262. Janda2 (válaszként erre: 1261. - Liliom10)
2021. nov. 20. 19:32

Még nem bontottam fel a ragasztót😀 viszont jobban adok a tapasztalatokra mint az esetleges sablon leírásokra. Köszönöm a tanácsod!

( blend a dent a ragasztó amit vettem most igy hirtelen, holnap kipróbálom)

1261. liliom10 (válaszként erre: 1258. - Janda2)
2021. nov. 20. 19:26
Szia ! A tiszta, száraz fogsor szájpadlására egyenlő távolságokban 3-4 helyre nyomj kb. borsónyi ragasztót ! A leírásában nincs információ ? Még képek is szoktak lenni. A ragasztó szétterül, és a fogsor és a szájpadlás, íny közötti hézagokat kitölti.
1260. Janda2 (válaszként erre: 1259. - Libikóka)
2021. nov. 20. 19:16
Köszönöm. Ennek is utánajárok ha létezik akkor be is lehet szerezni😀 ki kell próbálni mindkettőt hisz most már igy fogom élni a mindennapjaimat, nem szeretném hogy az életminőségem ezmiatt sokat romoljon.
1259. libikóka (válaszként erre: 1258. - Janda2)
2021. nov. 20. 18:49
Létezik vágható ragasztó csík ,,igaz boltban nemláttam,rendelni lehet.változó kinek mi jön be de jobb lehet mint a kinyomós ragi,,nem lesz sem sok sem kevés.
1258. Janda2 (válaszként erre: 1257. - Liliom10)
2021. nov. 20. 18:38

Szia ! Lehet még egy kérdésem. Ugye most olyan alsó felső " müanyag fogsorom van alul felül , hogy a megmaradt fogak helyén lyukas ugye . A megmaradt fogak felül a 2 szemfog, alul oedig a tükörképe ugye alul is 2 fog meg a jobb leghátsó.

Kérdés az hogy ha ragasztani akarom akkor a szájpadlásos részét is be szokták nyomni ragasztóval, vqgy csak azt azt a részt ahol az ínyre támaszkodik. Meg ugye gondolom a lyukak mellet nem kell annyi ragasztó , gondolom kijön a meglévő fogak mellett a ragasztó. Illetve csikot kell húzni vagy elszórtan úgymond pöttyöket rakni?

Elnézést ha másnka egyértelmű ez a dolog , de a magánorvos semmit nem mondott.

Köszönöm!

1257. liliom10 (válaszként erre: 1256. - Janda2)
2021. nov. 17. 11:07
Szívesen ! :) Kérdezz nyugodtan !
1256. Janda2 (válaszként erre: 1255. - Liliom10)
2021. nov. 17. 08:02
Értem! Ezt se tudtam. Köszönöm a figyelmed és a válaszod!
1255. liliom10 (válaszként erre: 1254. - Janda2)
2021. nov. 16. 23:15
Ha a ragasztóval se lesz jó a fogsorod, annyit húzódik vissza az ínyed, akkor elég lesz - valószínű - egy fogsor ALÁBÉLELÉS ! Ez nem drága, és hordhatod továbbra is, - talán évekig - a fogsorodat. :)
1254. Janda2 (válaszként erre: 1253. - Liliom10)
2021. nov. 16. 21:11

Hát még nem volt szerencsére:)

Sajnos az első koronák alatt begyulladt de nagyon , csináltak egyből röntgent, ott kiderült hogy még a jó figaim is alig vannak benne a csontozatban, meg volt pár gyulladt is még azon kivül. Ugye ott a fogcentrumban több doki is dolgozik, az egyik azt mondta hogy mehet rá kör korona..600 ezerért, a másik meg azt hogy igen mehet rá , de max 2 évet ad neki, igy megszületett a döntés 17 fog ki:) abból a 4 elsőt amin korona volt szó szerint kikalapálták a helyéről..na az volt a gyötrelmes..a többit azt birtam...

Nade visszatérve a témához tuti hogy elöbb utóbb mégjobban fog lötyögni mert az inyem gyógyúl és húzódik össze. A doki csak annyit mondott hogy januárban mehetek vissza implantátumra, hiába mondtam neki higy nem lesz rá több mint 2 millám...ugye felülre 6, alulra 4 plusz a fogsor...

1253. liliom10 (válaszként erre: 1252. - Janda2)
2021. nov. 16. 21:02
Szívesen ! :) Csodálkozom ! Pláne, ha nem volt még kivehető fogsorod, fel kellett volna világosítania ! De bármikor visszamehetsz, ha igazítani kell rajta. Igen, jól mosd meg fogkefével evés után, és tedd vissza a szádba !
1252. Janda2 (válaszként erre: 1251. - Liliom10)
2021. nov. 16. 20:51

Szia köszönöm a válaszod!

Dehogy mondott semmit, pedig egy vagyont kifizettem a sok húzásért , ( volt egy tömés is) meg a fogagért, illetve ugye húzás előtt fogkőeltávolitás stb..mondanom se kell nyilván magánban voltam, de marha flegmák voltak...

Oda se megyek vissza..

Mióta megvan kb azóta nem vettem ki csak étkezések után, illetve olyan 15 percre mikor is beáztatom a tablettás vizbe..

Igazából az első naptól kezdve nem zavar, csak ez az icipici billegés dolog, de akkor megfigadom a tanácsod" telepofával" eszek majd:)

1251. liliom10 (válaszként erre: 1250. - Janda2)
2021. nov. 16. 20:31

Szia !

"a feslő elmozdul ha rágok az egyik oldalon akkor a másikon elmozdul az inytől "

Azt nem mondta a fogorvos, hogy a két oldalon egyszerre kell rágni ? Persze, hogy elmozdul, ha csak egyik oldalon van ennivaló !

Igen, vegyél ragasztót ! Segít !

1250. Janda2
2021. nov. 16. 20:19
Sziasztok! Kb 1 hónapja kihúztak 17 fogam , 1 hét lefolyása alatt. Fent megmaradt a két szemfog , alul, meg ugyancsak a csemfog alsó 2 párja illetve egy leghátsó. Már az alsó felső műanyag protkó is bent van, de 3 napi használat után a feslő elmozdul ha rágok az egyik oldalon akkor a másikon elmozdul az inytől kb 1 mm re úgy cuppantom vissza, mit gondoltok a ragasztás segithet? Alsóval semmi bajom. Nyilván az evés nehézhekes, úgy érzem nyom mindenhol, de nem.kezdi ki az inyem sehol csak a nyo.ásérzés rágáskor kissé fájdalmas, mondjuk nem csodálom mert nemrég lettek kihúzva a fogaim..
1249. kriszta.g
2021. okt. 8. 14:26
Meg kell várjammíg mind kihullik mert nincs pénzem átmeneti megoldásokra sajnos..
1248. kriszta.g
2021. okt. 8. 14:26
Pici jó neked h lesz implant nekem nem lehet sajnos. Eü okból. Meg anyagiból. Nekem is lilás az íny tök randa. Alul nekem is első fogak vannak de mozognak. Nem nagyon tartják a protkót már. De az alsó nem is hordom mert iszonyúan lötyög. Meg kell v
1247. Pison
2021. okt. 8. 09:42

Sziasztok!


2 hete van teljes felső akril fogsorom.

Érdemes-e váltani a Vertex fogsorra? Mennyiben jobb, rosszabb?

Köszi.

1246. Pici 45 (válaszként erre: 1245. - Kriszta.g)
2021. okt. 6. 09:53

Szia!

Nekem nem fáj ahogy ki-be rakom.Részleges fogsorom van alul és felül is.

Felül sajnos csak két fogam maradt.Mindkét szélén egy-egy,de nem kell ragasztót használnom a felső fogsorhoz sem.

Alul 5 fogam van mind elöl.Az alsó fogsoromban az zavar,hogy mikor tömték a fogaimat azok elég sárgára sikeresnek,mármint a tömítő anyag.Látszik a tömés ahogy sárgállik.

Szerencsére annyira nem feltűnő csak ha valaki megnézi jobban a számat.A másik ami zavar még,hogy lilás a műiny,nem természetes színű legalább is a számban.Ennek ellenére hordom,mert azért csináltattam és sokba kerűlt össze vissza 450 ezret adtam ki és még mindig ezerszer jobb mint ronda rossz fogakkal vagy fog nélkűl.

Rágni szinte mindent tudok vele ha a számba teszem az ételt.

Majd igyekszem spórolni implantátumra ha a saját fogaim amik tartják a műfogsort elromlanának.Addig elfogadom ezt a helyzetet,együtt élek vele

1245. kriszta.g (válaszként erre: 1244. - Pici 45)
2021. okt. 5. 10:33
Engem is ez zavar a legjobban amellett hogy fájdalmas. Enni nem bírok mert attól hogy alámegy az étel undorodok enni vele. Amikor evés után ki kell mosni legszívesebben visszajönne az étel is..😕 ráadásul a ki be rakosgatás is szörnyen fáj. Neked is félprotkó van? Én nem hordom inkább eszek puhát, de most az első fogak is kipurcantak. A legjobban attól félek hogy sosem tudok már enni egy jót és hogy ráncos beesett arcom lesz.
1244. Pici 45 (válaszként erre: 1242. - Kriszta.g)
2021. okt. 4. 21:28

Sziasztok!

Nekem vertex van.

Szépen kezdem megszokni.

3-4-szer vissza mentem igazítottak rajta.Most nem nyom,jól megy már a beszéd is.

Ragasztani nem kell.

Az evés is egyre jobban megy,beleharapni még nem merek semmibe,mert félek nehogy elmozduljon a protézis,de bármit megtudok tulajdonképpen rágni ha beleteszem a számba.Nagyon zavar,hogy az alsó fgogsor alá rendszeresen bele megy az étel.Nem tudok még jóízűen enni,furcsa,hogy folyamatosan van valami a számban és még az ízeket sem úgy érzem.Összeségében szeríntem meg fogom tudni szokni .

1243. cilabogyó (válaszként erre: 1239. - Liliom10)
2021. okt. 4. 17:04
Foghúzás után is várni kell, de amikor kész lesz és tör mindenhol, visszaviszed, csiszolnak rajta, utána az íny folyamatosan húzódik, egy év múlva pedig lötyög. Egyébként nekem azt mondta a fogorvos tavaly, hogy egy év garancia. Ha viszont már első alkalommal látszik, hogy nagyok a fogak, stb. nem kell belenyugodni.
1242. kriszta.g
2021. okt. 4. 13:43
Sziasztok. Ki hogy van? Nekem a félprotkó azóta is a fürdőszoba szekrényben van. Sajnos hamarosan teljes lesz de a részlegest se tudtam megszokni. Van valakinek tapasztalata a Vertexről? Nekem irtóra sebzi a szám. A hagyományos is ilyen? Vagy rosszabb? Hogy esztek? Én fog nélkül. 😒
1241. Tormás30 (válaszként erre: 1235. - Rara28)
2021. szept. 29. 15:34
Szia! Az utolsó fog húzásától 6 hét mire mintát vehetett volna...:/
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook