Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
1300. kriszta.g (válaszként erre: 1297. - Mama69)
2022. ápr. 21. 18:32
Na igen. Megyek is. Csak a húzások meg a várakozás, fél évig hogy leszek meg fogak nélkül? 42 éves vagyok nem mutatkozhatok így.
2022. ápr. 15. 11:38
Szép napot mindenkinek! Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata a biofunkcionális /BPS System/ kivehető fogsorral kapcsolatban.Mivel elég húzós az ára, nem szeretnék vakon belevágni. A válaszokat előre is köszönöm.
1298. liliom10 (válaszként erre: 1296. - Kriszta.g)
2022. ápr. 7. 21:21

Nem értem. A vertex törhetetlen, rugalmas anyag. Mit jelent ez a " tályogosra tört" ?

Addig csiszoltasd, amíg nem folyik a vér ! Ez nem normális dolog ! Ennyire nem törhet !

Ha nem lesz alul fogad, nem hiszem, hogy készítenek vertexet, csak hagyományosat. Majd használsz protézisragasztót, és a helyén marad az alsó is.

1297. mama69 (válaszként erre: 1296. - Kriszta.g)
2022. ápr. 7. 18:24

Szia Kriszta. Sajnálom hogy így jártál.

Jól teszed ha máshoz mész majd a teljes fogsorért,hidd el meglehet nagyon jól csinálni! Nekem a felsőt februárban bélelték alá,és azóta tökéletesen passzol,megáll a helyén ragasztó nélkül,és kényelmes. Tavaly ősszel az én hibámból,túl korán lett levéve a minta,és pár hét múlva már lötyögött,aztán fent sem maradt a fogsor,decemberben voltam a fogdokinál,mondta februárban vegyünk mintát,hogy az már tökéletes legyen,szót fogadtam neki,és tényleg nagyon jó lett. Most az alsó alábélelésére várok,májusban lesz majd. Ha jó dokit fogsz ki,hidd el nem fog lötyögni a teljes sem,csak ne siessetek a mintavétellel,az utolsó húzás után érdemes kivárni a 3 hónapot.

1296. kriszta.g (válaszként erre: 1295. - Liliom10)
2022. ápr. 7. 17:47
Azt mondta nem lehet többet mert eltörik. Három éve járok hozzájuk ez már a második teljes garnitúra,az első tályogosra tört, azt gariban kicserélték de nem működik. Alul lötyög felül folyik a vér úgy tör. Most nincs pénzem újra. Nekem ez a vertex nem jött be. Most az első fogaim húzására várok aztán teljeset kell alul csinálni. Máshova megyek majd. De a teljes protkó az táncolni fog a lesorvadt állcsontomon. Már belegondolni is rossz.
1295. liliom10 (válaszként erre: 1294. - Kriszta.g)
2022. ápr. 6. 18:16

A fogsort addig lehet csiszolni, még el nem fogy. :)

Nem hiszem, hogy az anyaggal van baj. Vagy a fogorvos vagy a fogtechnikus vagy mindkettő hibázott valamiben. Elég egy apró hiba, és már töri is az ínyedet a rugalmas fogsor, még jobban, mint a hagyományos.

Ha a fogorvos nem tudja megszüntetni a problémát, valószínű, újat kell készíttetned. Ne hagyd magad lerázni, addig járj fogászatra, még meg nem oldják a problémát !

1294. kriszta.g (válaszként erre: 1285. - Gabcsy1125)
2022. ápr. 6. 14:57
Kedves Gabcsy azért írok neked,mert ugyanez a bajom a vertex fogsorral. Az alsót felemeli a nyelvem sőt bele is akad hátul pedig kikezdi a nyelvem hátsó részét és ég mint az őrült az egész szám. A felsőt meg levenni nem tudom annyira tör folyik a vér. A doki nem tud többet csiszolni. Nekem több hónap után vettek mintát mégis ilyen. Nem tudom hordani. Most már a frontfogaim is húzás előtt állnak nem tudom mi lesz mert a teljes protkó egy más téma. Kívánom neked hogy szokd meg ezt a részlegest mert addig is elkerülhető a teljes protkó. De a vertex nem a legjobb.
1293. mama69 (válaszként erre: 1292. - Gabcsy1125)
2022. márc. 26. 07:54

Köszönöm!

Igen ahogy olvasgattam a fórumot,elég sok doki,túl korán vette le a mintát,és ezért nem sikerült a fogsor.

Anno én is szerettem volna még jobban sürgetni,de a mostani eszemmel már belátom hogy kell az a 3 hónap,mert tényleg változik,húzódik vissza az ny sokat.

További szép napot kívánok neked! :)

1292. gabcsy1125 (válaszként erre: 1291. - Mama69)
2022. márc. 25. 22:52
Mama69 kitartást kívánok Neked é bízom benne, hogy hamarosan jól leszel. Itt én nem sürgettem semmit, a fogászat diktálta a tempót, nem én.:)
1291. mama69 (válaszként erre: 1279. - Gabcsy1125)
2022. márc. 25. 18:31

Szia! Bár nem engem kérdeztél,de olvasgatok itt egy ideje.

Ha túl korán vették le a mintát a foghúzás után,akkor persze hogy fáj a harapás,és lötyöghet is sajnos.

Bár nekem teljes kivehető van,tavaly lettek készen,a felsőnél siettettem a dolgot a dokinál,és egy hónap múlva levette a mintát. Figyelmeztetett,hogy várjuk meg a 3 hónapot de én nem akartam addig fog nélkül maradni. A felsőnek most volt alábélelése,nagyon jó lett,az alsóval majd májusban megyek,mert februárban kihúzattam a maradék fogam mert zavart nagyon,és itt már megvárom a 3 hónapot amit a fogdoki javasolt. Az alsónál most nekem is fáj az ínyem ha keményebbre harapok,mert összement a fogsor alatt,és a fogsor éle az ínyemre támaszkodik rágásnál. :( Nagyon várom már a májust.

1290. gabcsy1125 (válaszként erre: 1289. - Liliom10)
2022. márc. 25. 10:50
Az zavar, hogy ki-bemegy alá minden, a kávé is, olyan, mint amikor öblögetem a szám. :) A fogak jók, talán a műíny vastagsága miatt lehet.A fogsor nem sért sehol, ez nyilván amiatt is van, hogy nagy. Kiveszem, ezen a 2 napon már nem múlik semmi. Hétfőn reggel sokkal okosabb leszek, legalábbis nagyon bízom benne.
1289. liliom10 (válaszként erre: 1288. - Gabcsy1125)
2022. márc. 25. 09:24

Legalább készíts krémleveseket, vagy vegyél zacskósat ! Egyél joghurtot, krumplipürét, kell valami laktató ! Ne csak igyál !

Mi áll előre: a fogsoranyag vagy a fogak ? A fogakat a próbán meg kellett nézni ! Jól megnézted, hogy megfelel-e ?

A fogsorokat csak a családi összejövetel idejére tenném be, hogy ne terheljem az ínyt. Ha kisebesedik, nehezen, sokáig gyógyul, és addig se tudod hordani a fogsort !

Örülök, ha segítettem, ill. segíthetek ! :)

1288. gabcsy1125 (válaszként erre: 1286. - Liliom10)
2022. márc. 25. 08:46
Igen, van Gengigél, Salprogél, Gingisol ecsetelő (az csíp baromira, amikor rákenem, de azután jó) Corsodyl és Curasept szájöblögető. Enni azóta sem ettem, csak iszom. A felső ajkaim olyanok lettek, mintha szilikonnal lenne feltöltve :-D, mert picit előre is tolta a felső ajkakat.Nekem az sem jön be. A mai és holnapi napot még kihúzom, mert családi kötelezettségek lesznek, nem mennék fog nélkül, de szombaton este kiveszem és akkor vasárnap este visszateszem, ahogyan javasoltad. Nagyon hálás vagyok a figyelmedért és a tanácsokért.
1287. liliom10 (válaszként erre: 1285. - Gabcsy1125)
2022. márc. 24. 21:03

Gengigél

[link]

1286. liliom10 (válaszként erre: 1285. - Gabcsy1125)
2022. márc. 24. 21:01

Ez egy rugalmas fogsor, a saját anyagából van a kapocs. Nem lehetne a nyelveddel felemelni, csak az ujjaidat beakasztva mindkét oldalon a kapocsba.

Szerintem is a gond, hogy a foghúzások után hamar készült. Ilyenkor ( húzás, vésés, összevarrás) az ínynek is gyógyulni kell, utána pedig a csontnak is, ami lehet 3 hónap is.

Mindenképp a helyén kell lenni mindkettőnek, nem lehet hézag a fogsor és a szájpadlás között. Muszáj igazítani, csiszolni a fogorvosnak, hogy rendesen passzoljon az ínyhez a fogsor.

A helyedben én nem hordanám most, csak vasárnap későn tenném be elalvás előtt, így látná a fogorvos hétfő reggel, hol kell csiszolnia.

Vettél valamit a patikában ? Pl. Gengigélt ? Ahol fáj, kend be vele az ínyedet !

Egyél pépeset most pár napig !

1285. gabcsy1125 (válaszként erre: 1281. - Liliom10)
2022. márc. 24. 13:02

Kedves Liliom 10, köszönöm a válaszod.

Ma sem jobb, mint tegnap. :) Hétfőn kora reggelre van időpontom. Vertex részleges fogsorom van. A kotyogást úgy értem, hogy az alsó fogsort simán megemelem a nyelvemmel. Ott szinte biztos vagyok benne, hogy várni kellett volna a mintavétellel még egy hetet, mert akkor még fájt és duzzadt is lehetett az alsó ínyem. A felső fogakat február 10-én húzták, az alsókat február 17-én. Mindkét alkalommal összevarrták az ínyem, mert gyökér maradványokat véstek ki, beletört a húzásnál. A felső fogsor olyan, hogyha megfogom az ujjammal tudom mozgatni, ha összeszorítom a fogsorom, akkor érzem, hogy tudna még menni felfelé. Nem tudom, hogy érthetően fogalmazok-e, ha nem, elnézést kérek, de valami olyasmi érzés tényleg. Este kiszenvedtem a számból mindkettőt (ezt még gyakorolnom kell, mert fájt) megtisztítottam, visszatettem éjszakára. Éjjel nem volt. Reggelre viszont a nyelvem hátul annyira fájt, hogy majd betojtam és azóta is. Alig bírtam kinyitni a szám, a nyelvem hozzá volt tapadva ehhez a műínyhez. Előnye annyi, hogy két napja nem ettem. :)

1284. liliom10 (válaszként erre: 1283. - Toothless)
2022. márc. 24. 11:27
Első nap(okban) szopogass savanyú cukrot, ez elveszi a műanyag ízt ! Esetleg vegyél be hányinger elleni tablettát.
1283. Toothless (válaszként erre: 1282. - Liliom10)
2022. márc. 23. 23:40

Reméltem is 🙂

A fogsor az tetszett,mert soha életemben nem voltak ilyen szép kis gyöngyök a számban. Na de a szájpadlás hátsó része az nagyon vastagnak tűnt,ezért rémültem meg.

Köszönöm a válaszod tényleg ,a napom már így is depresszióba telt ez végett,most megint várok egy hetet,utána remélem megkapom.

Így is délutánra már mehetek dolgozni vele,ki vagyok idegileg,hogy át öklendezem a műszakot😂

1282. liliom10 (válaszként erre: 1280. - Toothless)
2022. márc. 23. 21:01
A próbánál nem végleges fogsoranyag van. Igen, a végleges vékonyabb lesz ! :)
1281. liliom10 (válaszként erre: 1279. - Gabcsy1125)
2022. márc. 23. 20:59

Nem nekem írtál, de azért válaszolok.:)

Alsó fogsor : mit értesz kotyogás alatt ? Mozog ? Mikor húzták ki a fogaidat ? Nem mindegy, mennyi idő telt el !

Felső fogsor : milyen kapcsok vannak ? Ha szorul valamelyik fogon - vagy több fogon - akkor nem biztos, hogy a helyén van a fogsor. Ekkor is alámegy az étel. És ilyenkor is fájhat, mivel feszül, és az ínyt is nyomja máshogy, mintha a helyén van.

Ha mindkettő a helyén van, akkor se kell első napokban csodát várni, hiszen meg kell szokni. Eleinte ne rágj túl keményet vele, csak olyanokat, mint a főtt zöldség. Aztán belejössz. :) Az is fontos, hogy ne játssz velük mérleghintát, vagyis ne rágj hol egyik, hol másik oldalon, hanem oszd el a falatot két részre, mindkét oldalra tedd a felét-felét, és egyszerre rágj mindenhol ! Ezzel rágáskor helyére nyomod a fogsorokat, nem fog fájni.

Talán kicsit meg kell csiszolni a fogorvosnak, ahol szorul a fogsor. Hívd fel, ne szenvedj !

Alábélelést csak 3 hónap múlva vagy később kellene csinálni, ha szükséges, most semmi értelme.

Szívesen ! :)

1280. Toothless
2022. márc. 23. 18:41

Sziasztok!

Új tag vagyok a forumon,szertnék én is pár tanácsot kapni,hogy mire számítsak a közeljövőben.Jövőhéten kapom meg a teljes kivehető alsó,és felső fogsoromat,eddig 1 próbán vagyok túl.Ez egy ideiglenes fogsor lesz,amit jobb esetben 6 hónapig kell hordanom,utána kapom meg a végleges BPS fogsoromat.Iletve ha a csontállományom engedi,mini implantátumot szeretnék az alsó fogsorra.

Na de a kérdés😀 Mennyire éreztétek vastagnak a szájpadlás részt?Én majdnem kiköptem ott helyben,aztán mondta a fogtechnikus,hogy ez nem az lesz,amit megkapok,még ki kell önteni.Nyugtassatok meg,hogy az egy fokkal kevésbé lesz vastag😕

1279. gabcsy1125 (válaszként erre: 1246. - Pici 45)
2022. márc. 23. 13:32
Pici 45, most, hogy ennyi idő eltelt, sikerült teljesen megszoknod? Nagyon érdekel a tapasztalatod. Nekem ma reggel tették be (részleges alsó és felső vertex), de sírva fakadnék legszívesebben. Az alsó mintha picit kotyogna. Lehet, hogy a mintavételnél még a húzásoktól/fúrásoktól duzzadtabb volt az ínyem. A felső meg nem is tudom, mintha nem lenne a helyén. Ha ráharapok, illetve csak próbálok valamire, akkor fáj is és nem is tudom megrágni a kaját. Folyamatosan olyan érzésem van, mivel nem teljes szájpadlásos, hogy minden alámegy, aláfolyik. Egy hét múlva kell visszamennem kontrollra. Ha nem lesz jobb, akkor ez még benne lesz az árában, szerintetek vagy fizethetem máris az alábélelést vagy hasonlót? Előre is köszönöm mindenkinek, aki válaszol.
2022. márc. 10. 14:17

Hàt sziasztok. Rég jártam erre felè 😉

Sajnos a helyzet hogy a fiataloknak is van műfoga 😏 nekem 25évesen..teljes kivehető felső😏 egyenlőre vàrok az íny gyógyulására 😉 remélem jó èlmèny lesz újra fogasan 😂😂😂

1277. liliom10 (válaszként erre: 1275. - 5d8fd6c5cb)
2022. márc. 5. 09:34

Ezt nem bírtam kihagyni ! :)


Reméljük, a fiataloknak még nincs protézisük ! Egyébként ismerek olyan nőt, akinek a férje se tudja, hogy kivehető fogsora van. Igaz, vannak még fogai, de nem sok. Már rég házasok, talán nem is csókolóznak...? :(

1276. 55Judit (válaszként erre: 1274. - Liliom10)
2022. márc. 5. 07:52
🤣
1275. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1274. - Liliom10)
2022. márc. 5. 01:52

Ha nem mondod, akkor hülyén halok meg..-)


Én senkit nem akartam megbántani a kérdésemmel.

A gyakorlat érdekelt volna, például egy fiatal nő megismerkedik egy pasival, előbb utóbb csak elcsattan egy csók...


Szerintem senki nem úgy kezdi az első randit, hogy figyi, nekem műfogsorom van...-)

1274. liliom10 (válaszként erre: 1273. - 5d8fd6c5cb)
2022. márc. 4. 22:03
Csókolózni férfivel vagy nővel szokás, nem protézissel ! :)
2022. márc. 3. 13:32

Beleolvastam a hozzászólásokba, borzongva olvastam némelyiket.

Egyik fogorvosi kezelés sem fájdalommentes.


De gondolom, nem csak öregek hordanak műfogsort.

Hogy van ez fiatalabbaknál,hogy lehet egy műfogsorral csókolózni?


sorry, ha nagyon hülye a kérdésem amit feltettem?

én egy protkóst sem ismerek.

1272. ganita73
2022. márc. 1. 21:56
Sziasztok! Valaki tud mondani nekem a BPS részleges fogsorról valamit? Történetem: a jobb alsó bölcsességfogam begyulladt, és közben elfeküdt a nyelvem felé. Közben elkezdett fájni a jobb felső bölcsességfogam is. 2 hét szenvedés után elmentem magán úton szájsebészetre. Mondanom sem kell hogy rettegek a fogorvosoktól. Szerencsére nem volt az állcsontban, ezért simán kihúzta az alsót, utána 2 héttel a felsőt. A panorama röntgent elemezgette, mondta hogy a felső hidam alatt nagyon rossz állapotban vannak a fogak, és ha nem lesz leszedve,akkor a gennytasakok miatt már csak kivehető fogsor jöhet majd szóba. Na mondom remek. 24 éves hídról beszélünk, még a céges fogdoki csinálta. Azt mondta, hogy a val oldalon is el kell távolítani a felső bölcsességfogat, meg a mellette lévő rágófogat, és akkor ott részleges műfogsorom lesz. Két hete le is szedte a hidat, és mondta hogy nem is olyan rossz a helyzet, nem húzza ki azt a két fogat, megmenti. Volt ott minden, fúrás, faragás, varrás, égetés...gyakorlatilag a fogak újra csiszolása után átrendezte az egész felső ábrázatomat röpke 3 óra alatt. Szegény férjem mikor meglátott, elsírta magát, annyira sajnált olyan állapotban volt az arcom mint akit agyon vertek. De legalább felül egybefüggő híd lesz. Jelenleg idiglenes fogsor van fönt, hogy ne legyenek érzékenyek a fogak. (Bár arra is több mint egy hetet kellett várni, mert úgy be volt dagadva mindenhol az íny hogy nem tudta felrakni. De az antibiotikum a corsodyl,és a gengigél csodákat tett. Ma csiszolta az alsó 6 db-ot,(több nincs, a terhesség meg a pajzsmirigy műtét után sorra elromlottak, rágó fogak meg már 20 éve nincsenek)Szóval elöl, balra van 6 db fog, arra híd kerül, és ahhoz fog kapcsolódni majd ez a BPS részleges fogsor.Olvastam róla, csak azt nem tudom, hogy fogom megszokni, mert ezer éve nincs már rágó fogam. Mennyire stabilak azek a kapcsos fogsorok?
1271. liliom10 (válaszként erre: 1270. - Gabcsy1125)
2022. febr. 28. 22:24

Van olyan ismerősöm, aki tizenévig hordta, és utána csak azért készíttetett másikat, mert már elszíneződött a fogsor anyaga, nem volt szép rózsaszínes.

A lenyomattól tartasz ? Ha nem vagy hányingeres, hamar túl leszel rajta.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook