Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1390. 55Judit (válaszként erre: 1389. - 55Judit)
nov. 11. 09:58
Persze hogy nem kérek cserét, viselem így amíg tudom, aztán jön a kivehetős.
1389. 55Judit (válaszként erre: 1388. - Liliom10)
nov. 11. 09:56

Erről még nem beszéltünk, hisz amit elkezdett is félben van. A honlapjukon olvastam hogy kapcsosat nem csinálnak, az említett ok miatt. van a teljes kivehető, a részlegesnél pedig a csúsztatós és a teleszkópos ami nálam nem megoldható.

A csúsztatósról már olvasgattam, stabil, kényelmes.


Az orvosi tájékoztatásból pont elegem van.

Erről annyit, hogy miután felragasztotta a jobb felső koronákat, hidat, megkérdeztem eléri-e mindenhol rendesen az ínyemet. Persze, el, tökéletesen passzol. Ez után aláíratott velem egy elfogadó nyilatkozatot. Elfogadtam az új pótlást és a mindenre kiterjedő tájékoztatást.

1 hát múlva a kontroll vizsgálaton ismét rákérdeztem a passzolásra, akkor már elárulta hogy az ínyt nem éri el rendesen a korona, de ez még alakulni fog, bla-bla-bla. Dehogy fog az alakulni! De mivel aláírtam a papírt és cserét kérek, már csak az én kontómra történhet nem az övére.

1388. liliom10 (válaszként erre: 1387. - 55Judit)
nov. 11. 09:22

A fogorvos nem tájékoztatott, hogy Te esetedben mi a legjobb megoldás ? Faggasd ki !

A kapocs nem teszi tönkre a saját fogat, pláne a Valplast félék, ami nem fém.

A jobb alsó részen minden rendben ?

A fogorvosnak el kell mondania a lehetőségeket, melyiknek mi az előnye, hátránya, és Veled megbeszélve kell dönteni ! Nem kell Neked megtanulni a fogászatot ! :)

Amiről nem akarsz itt írni, nyugodtan írj privátban !

1387. 55Judit (válaszként erre: 1385. - Liliom10)
nov. 11. 09:12

Ne haragudj drága, teljes zavar van bennem. Lehet, nem is ez kell nekem. Már egy órája kutatom lázasan a lehetőségeimet.


A mostani pótlásom után ami felül 2 beültetés, köztük 1 tag, csináltatnám lent is mert ezek alatt nem lesz rágófelület kb februártól. Hosszú, most nem írok erről.


Tehát részleges kivehető őrlőfogakat akarok a bal alsó részre. Ahova járok, most néztem, csinálnak is csúsztatós fogpótlást. Ez részleges, kivehető, de nem kapcsos ami tönkreteszi a saját fogat. Még erről kell tájékozódnom jobban.

1386. liliom10 (válaszként erre: 1384. - 55Judit)
nov. 11. 09:09

A legfontosabbakat leírom. Nincs még Neked ?

Ez egy olyan rugalmas fogpótlás, ami törhetetlen. ( Ha leesik, és keresed, rálépsz, akkor se törik el.) Rugalmas, nem merev, mint a hagyományos, ezért vékonyabbra készül, könnyű megszokni. Mivel rugalmas, nem kell hozzá fémkapocs. A kapocs a protézis saját anyagából van, nem látszik hatalmas nevetésnél sem, hogy fogpótlás van a szájban.

Mit írjak még ? :)

1385. liliom10 (válaszként erre: 1383. - 55Judit)
nov. 11. 09:02
Elsősorban nem is Neked másoltam ki, hanem olyanoknak, akik ezt nem ismerik. Bocs ! :)
1384. 55Judit (válaszként erre: 1382. - Liliom10)
nov. 11. 08:18
Minden olyan érdekel ami ezzel kapcsolatos, mert gáz van.
1383. 55Judit (válaszként erre: 1382. - Liliom10)
nov. 11. 08:17

Drága Liliom nem azt akarom a fórumban olvasni amit a fogászati tájékoztatókban láthatok.

A termoplaszt pótlás tapasztalatai érdekelnek.

1382. liliom10 (válaszként erre: 1381. - 55Judit)
nov. 11. 08:10

A rokonságban van tapasztalat. Mi érdekel ?

"A jó illeszkedésnek és tapadásnak köszönhetően visszaállítják a normál rágást és állkapocs pozíciót. Thermoplasztikus fogsorok Valplast, Flexite és TCS. Ez a fogsor nem tartalmaz fémet, speciális rugalmas thermoplasztikus anyagból készül, ezt a legismertebb nevű anyag után hívják Valplast-nak."

1381. 55Judit
nov. 11. 08:04
Termoplaszt fogpótlással kapcsolatban van tapasztalata valakinek?
1380. atlass (válaszként erre: 1379. - Anika6)
nov. 3. 15:38

Szia! Nagyon sajnálom. Viszont egyre gyakoribb, hogy az akrill protézis allergiát okoz. Nem szeretnélek megilyeszteni, de nagyon csodálkozom

,hogy egyik orvosod sem csinált semmilyen vizsgálatot rákszűrésre. Sajnos a szájrák kezdeti tünetei pont azok amiket leírtál. A fehér, penész szerű tünet és legfőképp az apró pattanás szerű képződmények. A helyedben én biutos soha többet be nem tenném az akrillt a számba. Ugyanitt felhívom a figyelmedet, hogy nem csak akrillból készítenek műfogsort, hanem porcelánból is. De vannak más lehetőségek. Ezzel a tünetegyüttessel amit leírtál nem szabad játszani.

1379. Anika6
2023. okt. 26. 20:19
Idegen test reakció - (ha valaki esetleg így járna, és megijedne mi is ez). Mint lentebb hosszan írtam róla, nekem a műfogsorral és viselésével nincs gondom, viszont a viselést követő első héten totálisan kifehéredett a szám belseje körben, és a nyelvem is. Fogorvos szerint ez normális, de pár hét alatt el kellene múlnia. Nem múlt. Éjszakára emiatt nem tartom bent, így hogy csak napközben viselem, ez a tünet 50%-kal csökkent, de azóta sem múlt el. Mivel közben különböző más műtétek-vizsgálatok-kontrollok foglalták le az időmet, most jutottam el fogorvoshoz majd szájsebészetre, mivel időközben még pluszban, a nyelv hátsó részén és oldalán valamint az íny oldalán szemölcsszerű göbök jöttek elő halmozottan (nem azok amik normál esetben is látszanak a szájban), szóval rendesen megijedtem, hogy mi ez a 'ragya' a számban. Egyébként nem fáj, semmi panaszt nem okoz. Egyelőre. Fogorvos szerint nem allergia, inkább idegentest reakció - ezzel az a rossz hír, hogy nincs mit tenni ellene, legfeljebb azt lehetne hogy nem használom a fogsort, de hát nem azért csináltattam, hogy végül ne használjam. A szájsebészeten ma megerősítették, hogy ezt nagy valószínűséggel a műfogsor mint idegen test okozza, vagyis annak ellenére hogy én jól elvagyok a fogsorommal, a szervezetem tiltakozik ellene és ez valószínű nem is fog már változni. Az orvos szerint, egyelőre teendő nincs vele, még nem kóros, ugyanakkor nincs kizárva hogy a jövőben panaszt okoz,(fájni kezd, érzékennyé válik, esetleg beszűkül a nyelési lehetőség) na akkor menjek vissza. Még az akril allergia sincs kizárva teljesen - bár most már két orvos is azt mondta, hogy ez nem az-, allergia vizsgálatra már csak decemberre kaptam időpontot. Mondandójukból azt vettem ki, hogy akár fog- akár más testtájéki implantátum is erősen meggondolandó esetemben, sőt komoly problémák adódhatnának belőle. Ezt legalább kitudom venni a számból ha nagyon elfajulnának a dolgok. Tehát, ilyen is megtörténhet, bár ritkán...és miért is maradnék ki az ilyen ritkaságból :/
1378. atlass (válaszként erre: 1371. - Gvali)
2023. okt. 8. 18:44
Ha ennyire feltört, akkor mindenképp igazíttanti kell! Addig kell visszamenni amíg már sehol nem nyom! Sehol nem lesz sebes. Nekem 4 éve van alsó felső, de bizony az évek alatt többször is hozzá kellett igazítani a sorvadó ínyhez.Most már alul is teljes kivehetős lesz. Biztos hogy ragasztani fogom. Másként az egy pokol.
1377. liliom10 (válaszként erre: 1375. - Gvali)
2023. okt. 4. 08:40

A protézist tedd éjszakára szájfertőtlenítős vízbe, oldatba !

Egyik fogászatnál olvastam :


"Pár otthoni módszer, mellyel átvészelhetjük a nehézségeket, míg eljutunk a fogorvoshoz:


A sós vizes öblögetés fertőtlenít, csökkenti az íny duzzanatát és fájdalmát. Megelőzésképpen arra is jó, hogy csökkentsük az esélyét az afták és szájszag megjelenésének. Elegendő, ha elkeverünk egy teáskanál sót egy pohár langyos vízben, és ezzel az oldattal öblögetünk legalább kétszer-háromszor naponta.


A szegfűszeg és a kurkuma is régóta ismert a fog eredetű fájdalmak, gyulladások enyhítésére. Érzéstelenítő és gyulladáscsökkentő hatással is bírnak. Készítsünk jól kenhető állagú pasztát fél teáskanálnyi őrőlt szegfűszegből, vagy kurkumából és olívaolajból, melyet felvihetünk az érzékeny, fájó részre. Perc múlva öblítsük ki a szánkat.


A fekete tea nem csak finom, de a benne található tanninnak köszönhetően összehúzó, fertőtlenítő, fájdalomcsillapító hatású is. Egy cukormentes, erős fekete tea lehűtve jó öblögető szer a kórokozók ellen. Sőt, a teafilter is felhasználható, tegyük az érintett ínyterületre, és hagyjuk, hogy kifejtse a hatását 10 percig, majd öblítsünk.


A zsályából készült erősebb oldat teaként való alkalmazása szintén gyulladásgátló és fájdalomcsillapító hatású. A zsályának ismert a szárító hatása is, ezért kezeljük óvatossággal."

1376. liliom10 (válaszként erre: 1375. - Gvali)
2023. okt. 4. 08:20
Persze, várj egy hetet a fogorvossal !
1375. gvali (válaszként erre: 1373. - Liliom10)
2023. okt. 4. 06:48

Köszönöm, megyek mindjárt a gyógyszertárba. Már alig várom, hogy kinyisson. :)

Vissza kéne mennem még a héten a fogorvos, de inkább várok, amíg gyógyul, és újra tudom viselni a fogsortpár órát. Mindenkinek jobbulást. Köszönet a rengeteg hasznos ötletért, tanácsért.

1374. gvali (válaszként erre: 1372. - Liliom10)
2023. okt. 4. 06:45
Nagyon köszönöm.
1373. liliom10 (válaszként erre: 1371. - Gvali)
2023. okt. 3. 18:18

Ez nagyon jó :

[link]

1372. liliom10 (válaszként erre: 1371. - Gvali)
2023. okt. 3. 18:17
Ha feltörte a fogsor az ínyedet, ne tedd be éjszakára, és nappal is csak akkor, ha életbevágó ! Gyógyuljon meg az íny !
1371. gvali
2023. okt. 3. 16:12

Sziasztok!

Hát, nem is hittem, hogy ennyi hasznos (és kicsit elszomorító... :( ) véleményről, tapasztalatról kapok itt hírt.

Egy éve hordeom a teljes kivehető felső fogsort, a nyáron ki kellett húzni az alul megmaradt hat fogamat, így alul is pótoltatni kellett. Néhány napja viselem, nagyon boldog voltam első pillanatban, mert nagyszerű érzés volt, hogy újhra van alul is "fogam"... Aztán tegnap óta úgy szenvedek, mint még soha... Feltört az alsó, visszamentem az orvoshoz, kicsit igazított, mára még jobban feltörte. Beragasztottam... Most úgy érzem a helyét mintha egy lángoló katlan volna. A felső mintha most tökéletesedett volna, mióta alul sem a fogínysorvadástól mozgó koronám van... - és ez az érzés 3 napig tartott. Ragasztással több órát viseltem az alsót is, de anélkül sajnos, iszonyatosan fáj és kimozdul. Mivel gyógyítjátok az ínyt? Köszi a sok biztatást, itt alább, és várom a segítségeteket ezután is!

1370. atlass (válaszként erre: 1368. - Anika6)
2023. szept. 28. 21:19
Szia! A kenyér nem megy. Viszont az aldiban lehet kapni zabmuffint, az simán bemegy. Puha, szétesik a számban. Nagyon jólesik végre valamiféle kenyérre emlékeztető ételt enni. Köszönöm neked a bíztatást! 🥰
1369. Anika6 (válaszként erre: 1367. - Tagatag)
2023. szept. 26. 21:18
Szia! Ritka, de akinek semmi gondja vele, használja. Én eltökéltem, hogy nem fogok ilyesmit használni, mert ennek ragasztó nélkül is működnie kell, és így is lett. Az első 1-2 napban ugyan átsuhant a gondolataim közt, hogy ezzel lehetetlen lesz enni, na de ez csak pillanatnyi gondolat volt, én nem ilyen vagyok szóval, 'nehogy már egy nyavalyás alsó fogsor kifogjon rajtam!' Meg lehet tanulni, van akinek több idő van akinek kevesebb, piszok nagy türelem kell hozzá az biztos! Nekem kevesebb idő volt, de nagyon akartam is, hogy működjön, és nagy előny volt az is, hogy egyébként a teljes fogsort nálam nagyon jól sikerült 'legyártani.'
1368. Anika6 (válaszként erre: 1366. - Atlass)
2023. szept. 26. 20:59
Szia! Na látod! - megy ez, kialakul majd a többi is, kitartás! Én régóta a Ceres Sütő Bakonyi Barna toastkenyerét eszem, ezt pl. fogatlanul is lehet...a hagyományos fehér kenyereket már annyira 'elrontották' csak 'húzni-nyúzni' lehet, szétesősek vagy ragacsosak, már annyiszor futottam rosszba, hogy lemondtam róla.
1367. Tagatag (válaszként erre: 1365. - Anika6)
2023. szept. 25. 11:14
Szia!Nekem tökéletesen bevált a ragasztó az alsó fogsorhoz!8-10 órát bír,másképp nem is tudnék enni vele.Egy próbát megér szerintem.
1366. atlass (válaszként erre: 1365. - Anika6)
2023. szept. 21. 17:19

Szia! Kikerült az utolsó saját fogam is a számból, így ezennel teljes fogatlan lettem. Ami jó hír, hogy tényleg sok dolgot meg lehet enni így is, persze csak addig, amig elkészül a kivehető protézis. Tojásrántotta, kuszkusz, májkrém, főzelékek (turmix) zabpehellyel simán bemennek. Amit sajnálok, hogy le kell mondjak a kenyérről. Azt nem is tudom elképzelni se, hogy te hogyan etted.

Mindenesetre kicsit megkönnyebbültem, hogy nem fogok éhen halni fogatlanul se.

1365. Anika6 (válaszként erre: 1363. - Atlass)
2023. szept. 11. 22:28
Ezt nem tudom, mert én nem is akartam használni ragasztót. Annyi mindent olvastam, hallottam róla, hogy egyiket nehezebb levakarni mint a másikat. De nem is tudom elképzelni, hogy ezt az alsót bármilyen ragasztó bent tartaná, ezt meg kell tanulni uralni :D szerintem nemigen van más lehetőség...persze lehet tévedek és valakinek a ragasztó is beválik, de még nemigen olvastam róla dicséreteket.
1364. Anika6 (válaszként erre: 1362. - Atlass)
2023. szept. 11. 22:23
Én évekig szenvedtem, mert mindenki azzal riogatott, hogy nem fogom tudni megszokni. Több fogorvos is ezt mondta, hogy nem lesz ez nekem jó. Emiatt évekig halogattam, és mozgó-fájó fogakkal tűrtem, na az tényleg kínlódás volt. Erre fel 2 hét alatt megtanultam kezelni, és attól a szenvedéstől meg még a fogatlanság is jobb volt. Én nagyon megkönnyebbültem, hogy kihúzattam őket, négyesével húzattam, mondtam a fogorvosnak hogy ne tököljünk vele sokat. Kár halogatni, a halogatással is csak a szenvedés meg az idegeskedés van. Jobb túlesni rajta és csak előre nézni...nehéz dolog, de nem lehetetlen.
1363. atlass (válaszként erre: 1361. - Anika6)
2023. szept. 11. 16:47
Olvastam, hogy lehet kapni egy puha öntapadós csíkot, amit be lehet ragasztani a protézisbe és az kb. 6-8 órán át a helyén tartja az alsót. Azt tervezem, hogy első körben használni fogom. Ezzel a megoldással bíztatom magam. Első időkben talán segíteni fogja a megszokást.
1362. atlass (válaszként erre: 1361. - Anika6)
2023. szept. 11. 16:37
Köszönöm szépen, hogy írtál. Még mindig nem tudom elképzelni sem, hogy kenyeret és húst hogyan tudtál enni teljes fogatlansággal.Én a zabpelyhet is alig merem nyelni mertvattól félek megfulladok a rágatlan ételtől.Most elhalasztottam az utolsó fogam kihúzását, mert nem tudom még elengedni. A nagyörlőm. Az egyik gyökere már teljesen kibújt a fogíny alól annyira le van sorvadva róla a hús. Lötyög, de még mindig tartja így is az alsó protézist. Nagyon nem vágyom a teljes fogatlanságra. Imádok enni (kövér vagyok) és nem vagyok kész egy újabb pokoljárásra. 4 éve lett meg a teli felső és a 2 fogas alsó protézisem. 1 évig !!! tartott mire megszoktam annyira, hogy mindent tudjak vele enni. Egy hipervékony kialakítású protézis. Nincs olyan érzésem tőle, hogy tele van vele a szám, mégis iszonyat nehezen ment a megszokás. Hát emiatt húzom halasztom ezt a nyelvvel tartós verziót. Elolvasva is rémálom...
1361. Anika6 (válaszként erre: 1360. - Atlass)
2023. szept. 11. 11:50

Szia!..hát én is nagyon féltem a teljes fogatlanságtól, hogy mit is fogok úgy enni hetekig...kekszeket, magvakat, ilyeneket persze nem tudtam, de minden mást - főzelékeket, rántott húst is megtudtam enni, sült húsokat, leveseket, rakott-húsos-tésztás-zöldséges ételeket, rántott cukkini-gomba-karfiol-sajt...hagyományos kenyeret aminek kemény a héja, olyat én sem tudtam, helyette teljes kiőrlésű toast kenyeret ettem ebben az időben, amúgy meg nemigen fogyasztok kenyeret.

Hogyan lehet nyelvvel tartani..hát nem volt más választásom :D 2 nap alatt szétcsapattam a szám belsejét, mert az étellel együtt szinte 'forgattam' a számban a műfogsort, így aztán a nyelvemmel a helyén lent tartottam, és ahogy rágja az ember a falatot, nem forgathatja úgy a nyelvével is mint eddig, szó szerint újra kell tanulni enni. Nagyon durván megszenvedtem vele, napjában többször álltam neki enni pár falatot, csak azért, hogy gyakoroljam, hogy a helyén maradjon, és azért hagytam bent éjszakára is, hogy minél előbb lejjebb nyomódjon és meglegyen a helye amitől stabilabban áll, mert akkor már az arc is úgy idomul hogy tartja. ..rágok egyik oldalon is, másikon is felváltva, nekem nem billen fel, csak vigyázni kell a falatok nagyságával, csak kis falatokkal működik jól. Én még az arcom belső felére is ráharaptam az első napokban, akkor azt mondtam, ez egy rémálom! Aztán az első hét végére már tudtam enni vele, mondhatni 'rendesen'. Mindössze 2 hónapja van meg nekem a komplett alsó-felső, és mára szinte mindent eszek..aprómagvasakat kerülöm, meg a kókuszreszeléket és hasonlókat, mert azok egy pillanat alatt alá kerülnek az alsónak és akkor annyira szúrja az ínyt hogy menni kell öblíteni már evés közben.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook