Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1360. atlass (válaszként erre: 1356. - Anika6)
2023. szept. 9. 11:30

Szia! Nekem most lesz kihúzva az utolsó és egyetlen fogam ami az alsó műfogsort tartotta. Arra volt rugós kapoccsal ráakasztva.Felső állkapocsban nincs már fogam évek óta. Két dolgot szeretnék kérdezni tőked.

1.Az átmeneti időszakban amíg a kihúzott fog helye gyógyul, mi a frászt lehet enni egyáltalán??? A turmix oké, de gabonafélét, kenyér helyett hogy? Mit? Tanácstalan vagyok. Pár nap múlva húzzák. A rizs kizárva. Krumplipüre oké, de azon kívül???

2. Hogy a fenében lehet az alsó fogsort az ajakkal és a nyelvvel "tartani"? Pláne evés közben???

1359. atlass (válaszként erre: 1351. - Liliom10)
2023. szept. 9. 11:16
Lehet, hogy van ilyen. Viszont Budapesten az ecseri piacon is lehet kapni műfogsorokat. Nem vicc. Hogy használtak-e azt nem tudom. Múltkoriban egy férfi a facebookon árulta az elhunyt felesége protézisét "asszonynak való" címszóval. És ez sem vicc. Indiában hagyományosan van utcai fodrász és fogász is. Csinál részleges és teljes fogpótlást. Láttam róla videót.
1358. atlass
2023. szept. 9. 08:39
Akinek megszokhatatlan, túl vastag, leesik, nem passzol a műfogsor az a fogsor nem jól lett elkészítve, hibás, rossz. Nem szabad kifizetni. Barátnőm fogtechnikus. Tőle tudom, hogy az alsó felső teljes fogsor anyagköltsége 15-25 ezer forint között van. Összese. A többi pénz, amit kifizetünk az a fogtechnikus és a fogorvos munkadíja.Szóval bátran lehet reklamálni!!!
1357. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1356. - Anika6)
2023. szept. 8. 18:22
azannyát, ez egy kisregény...-)))
1356. Anika6
2023. szept. 8. 16:52

Sziasztok!


Sokat olvastam itt, igazából már többször is végigolvastam ezt a fórumot, és nagyon sokat segített amit mások leírtak. Persze ami az egyiknek bejön, nem biztos hogy másnak is, hisz mindenkinél más az arc anatómiája, de sokat segíthet a kipróbálásuk, a különböző tanácsok. Nekem nagyon sokat segítettek, köszönöm!

Ezért elhatároztam, ha idejutok hogy nekem is már meglesz, leírom, mi segített és hogy éltem meg. Talán az utánunk jövőknek/kezdőknek, szintén sokat segít. Esetemben teljes kivehető alsó-felső műfogsor készült (akril), fogínysorvadás miatt, 54 éves nő vagyok. Húzás utáni 7. héten kezdődött a mintavétel. Nekem is van kobalt és nikkel allergiám elég erősen, ez egy előző részleges pótlásnál derült ki. Fogorvosom szerint implantátumos megoldást javasolná nekem, na de nincs rá 'alsóhangon' 3 millióm, és ha lenne, nem biztos hogy erre akarnám költeni.

Sok türelem kell és sok gyakorlás, nem szabad mindjárt az első fájdalmaknál kivenni a szájból, de persze agyongyötörni sem kell. Többször kell nekiállni enni, keveset. Én eléggé 'csakazértis' típus vagyok, nem riadtam vissza attól, hogy meggyötörjem magam vele, ezt mindenki maga érzi, de olyan nincs, hogy szenvedés nélkül legyen jó, kell a kitartás bőven! Azt mindenképpen el kell mondanom itt az elején, hogy a felső fogsornak rendesen zárnia kell, ha rendesen felfekszik és megvan a vákum, oda étel nem megy alá, a felsővel nincs is igazán teendő, az alsó amit meg kell tanulni helyén tartani. Tehát ha már a felső sem akar passzolni, az baj, annak rendesen kell zárni. Többen mondták itt, hogy nagyon tele a szájuk vele...igen, én is így éreztem, és beszélni is alig tudtam...ha állandóan a szájban van, 2 nap alatt a beszéd helyreáll szinte tökéletesre, bár a hangzás lehet kicsit változik, ez ezzel jár. Pár nap alatt besüllyed annyira, hogy nincs már az a vészes 'tele a szám' érzés, és ez napról napra jobb lesz. Nekem a 'sz' sziszegős hangok kicsit 'fütyülősek' maradtak, és a 'cs-k' kicsit csattogósabbak, de egyébként tisztán tudok beszélni, ez is lehet csak az én fülemet bántja. Azt is mondták itt többen hogy mert nagyon kiállnak az ajkak...igen, végül is van egy második íny, aminek hely kell, nekem is szépen kitömődött a száj körvonala, mondjuk soha életemben nem volt még ilyen szép szabályos száj formám, ezt is pár nap alatt meg lehet szokni. Viszont jobban kiszáradnak az ajkak...az életben nem 'zsíroztam' ennyit mint most, így a 'lobello' is nyert az ügyön :D Jár vele sok új dolog, ezeket a változásokat el kell fogadni, ha nem akarunk csúf fogatlanságban lenni összeesett arccal. Rajtam kapásból legalább 10 évet fiatalított, szóval szerintem megéri az a kis szenvedés és tanulás!


1. nap - megkaptam, és nagyon boldog voltam, kisimultabb lett tőle az arcom, gyönyörű a mosolyom, nagyon tetszett. Az első nap kipróbáltam, kis falat kenyeret enni (nemigen sikerült) kis falat sült húst (egyáltalán nem sikerült) végül tejberizst és krémtúrót ettem ami nem igényel rágást. Csalódás nem igazán ért, mert úgy is készültem rá a sok utánaolvasás után és az alapján amit az orvos is mondott, hogy enni ezzel nemigen fogok tudni,viszont csodaszép a 'kirakat' és én ennek is örülök, amúgy fog nélkül is szinte mindent megtudok enni, ha esetleg úgy alakul..


2. nap. Minden étkezés után természetesen megmosom, és a számat is kiöblítem. Éjszakára is bent marad, hogy minél előbb kialakuljon a helye, 'kitapossa' magának a megfelelő mélyedést, és akkor már az arc izmai is jobban bent tartják. Ezen a második napon a sok evési kísérletezéssel, meg hogy az egész még nagyon új, úgy feltörtem a szám belsejét minden irányban, hogy hajszál választott el attól, hogy kivegyem. Villával pépesre nyomkodott töltött paprikát sem bírtam megenni, az alsóval voltak gondjaim, folyton kimozgott, odacsípte az arcom belső felét, a nyelvem oldalát karistolta, tiszta véraláfutás volt minden. Biztosra vettem, hogy én ezzel soha nem fogok tudni enni. A felső fogsor nagyon jól sikerült, jól fogja a vákum, és olyan jól zár mindenhol, hogy egyáltalán nem megy alá sem étel sem ital. Egyik oldalon fáj/nyom egy kicsit, ...pár nap múlva lesz az egyhetes kontrollom, addigra ki kell hogy derüljön, hol nyom valójában hisz ez még alakulhat. Ez a nap rettenetes volt! Többször kivettem és kiöblítettem a számat corsodyllal, valamint este zárásképpen is, majd visszaraktam a fogakat éjszakára is. Meglepően jókat alszok, nem zavar, hogy éjszaka is bent van.


3. nap. Úgy éreztem reggel, ma is egy kicsit 'lejjebb ül' már a fogsorom. Már ásítani is tudok úgy, hogy nem billen rögtön fel. Amik előző nap nagyon fájtak, azok ma már nem annyira, tehát valószínűleg arról a pontról elmozdult, másképp fekszik fel. Reggel tudtam enni a puha kenyeret (csípve nem harapva) kávéval, és ebédre az összedarabolt töltött paprikát is simán megettem, amit előző nap még egyáltalán nem sikerült! Határozott előrelépés, ilyen rövid idő alatt. Végre egy kis remény, hogy talán mégis jó lesz. Amikor beteszi az ember a szájába a falatot, a nyelvét kicsit előre tolja, és tartja vele elöl az alsó fogsort, hogy ne emelkedjen fel...aztán meg kell tanulni a nyelvet ott lent tartani és nem forgatni vele az ételt, mert akkor a fogsor is kimozdul (később már biztos nem kell erre így figyelni)...tehát az első napokban biztos hogy a nyelv nagy szerepet kap, hogy lent helyben tartsa a fogat, aztán pedig már az arc izomzat kétoldalról is segít majd bent tartani. Az úgynevezett 'mindkét oldalon rágás, telipofával' ahogy itt olvastam, hát az nekem nem megy, nem is értem azt úgy hogy lehet...vagy egyik oldalon rágok vagy a másikon... és így működik, csak a nyelv helyzetét kell megtalálni és megszokni, hogy ne engedje felbillenni az alsó fogat. Én nem használok és nem is javasolnám a ragasztót, mindenki azt mondja sok a macera vele, főleg leszedésnél, és szerintem is ennek az egésznek működnie kell anélkül, és működhet is, csak a megfelelő technikára kell rájönni, és aztán idő meg gyakorlat.


4. nap. A felsőnél hátul egy ponton nagyon fáj, szinte csillagokat látok. De nem adom fel. Ma már tudtam korpás kekszet is enni és a chipset is kipróbáltam, az is sikerült.


6. nap. Végre eljött az időpont, hogy visszamehettem a fogorvoshoz. Kicsit megcsiszolta a felsőt ami kidörzsölt, és tényleg csak egy kicsit, de a megkönnyebbülés hatalmas, hogy már nem nyom. Így már ma péksütit is tudtam enni! A feltört ínyre Betadine oldatot javasolt, hogy azzal ecseteljem (fültisztító pálcikára cseppentve), amit ma meg is kezdtem. Újabb 1 hét múlva kell visszamennem.


8. nap. Időközben az is kiderült, hogy allergiám kiterjed a corsodyl-ra is, és a fogsortisztító tablettára is, ...mindegy mennyire nagyon mostam le utána, úgy égette a szám azon az éjszakán, hogy majdnem megőrültem. A kobalt ott van minden egészségügyi termékben, az orvosi eszközöktől kezdve...a fertőtlenítőkben meg különösen. Most világosodtam meg, hogy vérvétel előtt mikor letörölnek egy fertőtlenítős vattával, miért is vagyok tőle kiütéses. Szóval megint sikerült kidobni valamire a pénzt, amit nem tudok elhasználni. :(


9.nap. Az 5. nap körül kezdett kiszáradni a szám éjszaka...nem kicsit, nagyon durván, arra ébredtem hogy nyelni sem tudok mert porzik a szám és a torkom (nem nyitott szájjal aludtam) aztán ez napközben is előfordult, bár nappal legalább kezelhető, hogy az ember többször iszik. Ezzel egyidejűleg kifehéredett a szám belseje, a nyelvem (ilyet senki nem írt) Fogorvos szerint ez pár hét alatt el kellene hogy múljon. Este szódabikarbónából keverek pépes fogmosót citromsavval, jól bekenem vele, kicsit rajta hagyom majd alaposan megsikálom fogkefével...illetve este és napközben ahogy időm engedi, egy nagyobb pohárban kissé felvizezett langyos citromlében áztatom. Más alkalmakkor egyszerű Jar mosogatóval mosom meg, fogorvos szerint a fogtechnikus is ezt ajánlja, mint legkifizetődőbb megoldást hosszú távon, és hogy ez tökéletesen megfelel erre a célra - is. A kissé vizes citromlével a számat is átöblögetem. Ez így pár nap múltán úgy tapasztalom, enyhített a szájszárazságon. Fogorvos ötletet nem adott rá, csak annyit mondott, hogy a száj ph-ja változik ilyenkor, mivel egy 'idegen test' van a szájban, és hogy ez majd normalizálódik idővel (kivéve ha más tünet is fellép, akkor allergia).

Sokan írtak öklendezést, ezt nem is értem, nekem az utolsó fog vonalában van a szájpadlásrész vége, nem nyúlik annyira hátra, egyáltalán nem irritál és mint az elején mondtam, nagyon jól tapad és zár. A felsőnek passzolnia kell! Ha alsó-felső jól sikerült, akkor egyoldali rágásnál sem billeg! Nekem nem billeg. Persze kiugrik a helyéről néha mikor kiesek a rágási ritmusból, a rutinhoz biztos hogy hónapok kellenek, de fel nem billen. Annyi minden problémát olvastam itt ezzel kapcsolatosan, hogy már szinte csodálkozom, hogy nekem ennyire jól sikerült?


10.nap. Amit még nagyon tanulnom kell...hogy a 'pofazacskóba' félrement ételt, hogy lehet kulturáltan onnan előszedni úgy, hogy az alsó protkót közben ne kelljen kivenni vagy 'kavargatni a szájban.' Ha ilyenkor az ember iszik pár korty valamit, akkor jobb eséllyel visszahozható onnan, de nem mindig.


13.nap. vissza a fogorvoshoz. Megbeszéltük hogy mostantól kiveszem éjszakára a fogsort, a szájfehéredés miatt, és ha nem múlik akkor napközben is vegyem ki és figyeljem meg helyreáll-e ez a dolog, majd azután újra tegyem vissza, magyarán kísérletezzem ki, hogy valóban a fogsor okozza-e. Ha nem múlik, vissza kell mennem hozzá.


3.hét: A szájfehéredés több mint 50%-kal csökkent, de nem múlt el teljesen...úgy néz ki, ha teljesen kivenném (nappalra is) akkor visszaállna a 'rend'..de hát nem azért csináltattam, hogy végül ne hordjam. Az kiderült, hogy a fogpótlás okozza, lehetséges, hogy ezzel majd még vissza kell mennem orvoshoz, azért szájrákot vagy valami hasonlót nem szeretnék kapni. Még várok, hátha rendeződik a dolog, illetve most 1 hónapon belül 2 egyéb műtétem lesz, nincs energiám másra. A 3. hétre kezdett el vízkövesedni a pótlás, legjobban az alsók...meleg (nem forró) vízbe szódabikarbónát és ecetet tettem, ebben ázott 1 óra hosszat, majd fogkefével alaposan átsikáltam - szép lett. Ez nagyon hatékony, de remélem hosszú távon nem tesz kárt a fogpótlás anyagában. Fogorvos szerint a gyógyszertári tisztítótabletták jók ilyen célra, de hiába próbáltam az nem vitte le a vízkövet, ráadásul allergizált is.

Egyik pótlás sem nyom sehol, jók, enni tudok szinte mindent, egyik sem akar 'csak úgy' kiesni a számból. Kitartást mindenkinek!

1355. liliom10 (válaszként erre: 1354. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 3. 16:03
Talán tüzelőnek veszik a kályhába, kandallóba.
1354. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1353. - Liliom10)
2023. jan. 3. 12:50
lábat meg lehetne akácból is faragni..-))
1353. liliom10 (válaszként erre: 1352. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 3. 11:26

A(z ottani) szegénység nagy úr. Fogatlan se akar maradni, pénze alig van... Nekünk ezt nehéz elképzelni. Mikor ezt olvastam, még hányingerem is lett.

Persze, hogy pontos lenyomat után készül a protézis. Itt a fejlett világban.

Talán valamivel megreszelgeti ott, ahol nagyon töri.


Nekem is saját fogaim vannak. :)

1352. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1351. - Liliom10)
2023. jan. 3. 09:54

Azért ez hihetetlen...

Múltkor a jófogáson láttam, hogy lábprotéziseket árulnak másodkézből.

pedig az csak arra jó akinek gyártották méret után.

Ilyen lehet a fogprotkó is.

Még szerencse, hogy megvannak az eredeti fogaim..-)


nagy az isten állatkertje..-)

1351. liliom10 (válaszként erre: 1350. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 3. 09:25
Indiában még most is árulnak olyan protéziseket a piacon, amiket halottak szájából vettek ki. A leendő tulajdonos felpróbálgatja ezeket, és amelyik kb. jó neki, azt veszi meg.
2023. jan. 3. 08:02

Ti ezt tudtátok?

Hál istennek sokat változott a világ ezen a téren..-)


[link]

1349. Jessy4
2022. dec. 12. 16:47
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy van e itt olyan akinek Bioflex fogsora van ez elég drága fogsor ezért is szeretném meg kérdezni hogy esetleg ha valakinek ilyen van mik a tapasztalatai róla.a videó szerint nagyon jó amiben a doki mutatja.előre is köszönöm ha valaki válaszol.☺️
1348. Gabi59 (válaszként erre: 1167. - Molesz86)
2022. nov. 5. 11:04
Szia :) remélem azóta megoldódott a problémád . Azért a ragasztócsík jobb mint a ragasztó, mert egyben le tudod húzni a fogsorról, nem kell annyit sikálni a szád és a fogat . Nekem a doki mutatta , hogy kisolló fogó végével a kerekkel először is a fogra ragaszd, jól dörzsöld bele az ollóval, utána vágd méretre , vedd le a felső védőpapírt és mehet a szádba. Én tavasz óta most jutottam el odáig, hogy rengeteg mindent tudok enni ragasztó nélkül, azért van amihez még ragasztom ...
1347. liliom10 (válaszként erre: 1346. - Juditttt)
2022. szept. 3. 10:43

Ha hosszabb és vastagabb az ínyrész, abból le kell csiszolni ! Hamar fel tudja törni a szádat, aztán gyógyulgathat hetekig.

Az alsó ajkaid a fogaktól állnak ki ? Kifelé dőlnek, vagy a felső elé harapsz velük ? Régen a saját fogaiddal nem így haraptál ?

Hétfőn telefonálj a dokinak, és sürgősre kérj időpontot hozzá !

1346. Juditttt
2022. szept. 3. 01:04

😂

Elol az ín resze hosszabb es vastagabb lett szerintem a kelletenel vagja aszamat es foleg akkor erzem ha beszelek vagy ha enni probalok

A fogorvosom mindenre azt mondta meg meg kell szokni ax also ajkaim kialnak de persze majd ez is valtozik, de hogy a fog nem megy ossze

1345. liliom10 (válaszként erre: 1342. - Juditttt)
2022. szept. 2. 20:49

A rendelőben mikor betettétek a szádba, nem érezted, hogy nagy ? Már az utolsó próbánál is érezned kellett volna !

Mi látszik nagynak ? Kiállnak a fogaid, nem tudod rendesen becsukni a szádat ?

Mindenképpen menj vissza a fogorvoshoz, valamit hátha tudnak segíteni a komfortodon !

Kinek adnád vissza ? A fogorvos szájába nem passzol ! :)

1344. bozsu55 (válaszként erre: 1342. - Juditttt)
2022. szept. 2. 06:42

Egyszerre alsó és felső fogsort megszokni,(nem volt benne részem) nagy kihívás lehet.

Amikor próbáltad,amikor már kész lett nem kérdezte az orvos,hogy jó, mit érzel?Ez azért alapvető.

Amikor elköszönök mindig azt mondja bármi van,menjek vissza,segít.

A fogsorkészítés nem üvegvisszaváltó kategória.

Legyél türelmes magaddal is és ha végképp nem jó, menj vissza.

1343. Juditttt
2022. szept. 2. 05:59
Ez egy oriasi csalodas lett
1342. Juditttt
2022. szept. 2. 05:55
Sziasztok most kaptam Meg az also felso fogsoromat de nagyon nagynak erzem es nagynak is latszik van valakinek hasonlo gondja es mi a megoldas vissza Valthato 😂
1341. Anna58 (válaszként erre: 1336. - Ganita73)
2022. aug. 15. 20:58
Esetleg megkérdezhetem,mi az ára?
1340. bozsu55 (válaszként erre: 1339. - Liliom10)
2022. aug. 10. 10:01
Köszönöm.Van valami előnye az életkornak akkor ebben az esetben.
1339. liliom10 (válaszként erre: 1338. - Bozsu55)
2022. aug. 10. 09:54

Úgy tudom, hogy 62 éves kor fölött a kivehető protézis fogtechnikusi árának a felét kell fizetni. Ennél a fogpótlásnál csak a fogsornak van ára, mindegy, hogy mennyi a fogak száma, akár 9, akár 14.


Örülök, hogy meg vagy elégedve, és jókat tudsz enni ! :)

1338. bozsu55 (válaszként erre: 1319. - Petronella78)
2022. aug. 10. 08:50

Időközben teljes felső kivehető fogsorom készült.Előtte is volt, egy korona tartotta,azt teleszkóposnak hívták.Elégedett voltam vele, 12 évet bírt,ki kellett húzni a fogam.

Július 13 készült el,úgy áll,hogy nem kell ragasztani.

A munka kezdéskor kérdeztem az árát,nagyon meglepődtem,(olcsó).Próbánál kérdeztem tartós lesz-e,nem leszek rá allergiás?A munkalapon csak a fogak száma szerepel.Garanciás.

Ebből azt akartam kihozni van jól sikerült,olcsó fogászati beavatkozás.

1337. Anna58
2022. júl. 20. 09:10
Köszönöm,Ganita
1336. ganita73 (válaszként erre: 1325. - Anna58)
2022. júl. 7. 21:34
Szia! Nekem alul van BPS műfogsorom, de csak részleges, vagyis kombinált fogpótlás. 6 fogam van elöl, azon vannak a koronák, és a két szélső foghoz rejtett horgonyzàssal kapcsolódik a műfogsor. Tényleg nagyon kényelmes, és nagyon stabil. Nem kell ragasztani, mert az elemek agymásba csúsznak. Csak jókat tudok róla mondani,bár tényleg nem olcsó, de én imádom.
1335. mama69 (válaszként erre: 1334. - Geranna7)
2022. júl. 6. 17:07
Igen,utólag már rájöttem. :( De legalább így,tudom már használni a fogaimat,ennek is örülök. :)
1334. geranna7 (válaszként erre: 1333. - Mama69)
2022. júl. 6. 14:52
Jajj! Az nagy kár. Minimum 3 hónapot ki kellett volna várni. :)
1333. mama69 (válaszként erre: 1332. - Geranna7)
2022. júl. 6. 11:40

Az nagyon jó,örülök neki! :) Passzolni nekem is passzol mióta alábélelték,de evésnél sajnos elmozdul,így kell a ragasztó.

Az alábélelés óta kisebb lett a "vályú" ami az ínyen fekszik,így nincs minek tartania sajnos.

Az elején én böktem el,mert sürgettem mielőbb legyen meg,így nem vártuk meg a 3 hónapot,és összement az ínyem a fogsor alatt. Pedig az első napokban még enni is tudtam vele ragasztó nélkül,mert jól ráfeküdt az ínyre a fogsor.

1332. geranna7 (válaszként erre: 1331. - Mama69)
2022. júl. 6. 06:01
2évig ragasztottam. Aztán rátaláltam egy remek fogtecnhnikusra. Olyan fogat csinált,hogy passzol az alsó inyemre. A felsővel sosem volt gond. Nyirmeggyesen lakik. Mindent pénzt megér. Azóta teljes az életem.
1331. mama69 (válaszként erre: 1329. - Gabi59)
2022. júl. 5. 21:33

Igazán nincs mit. :) Persze,idő kell amíg kitapasztalja az ember,és megtalálja miből mi a jó neki. Eleinte nagyon macerás volt nekem is,de ma már ragasztóval kekszet is tudtam enni,ami korábban nem ment.

Arra is kell figyelni evésnél,hogy mindkét oldalon legyen rágás,így nem billeg.

A tisztítókból most próbáltam a DM saját márkás tisztító tablettáját,és bejött,szépen tisztít. Viszont a ragasztójával nem vagyok megelégedve,a BlendaDent jobb nekem erősebben,és tovább,estig is tart.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook