Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1180. kriszta.g
2021. febr. 3. 09:06
A valplast vertex stb ez ugyanaz csak más a márkaneve. Az anyag ugyanaz. Nekem nagyon éget és olyan az állaga mintha homok lenne a számban. Rugalmasnak meg annyiban mondható hogy van egy kis rugózása ha összenyomod és nem törik, de a szájban ugyanúgy tör. De van akinek bejön. Szerintem érdemben nincs különbség a hagyományostól. Mindkettő borzalmas.
1179. Borsika0703 (válaszként erre: 1178. - Évcsi58)
2021. jan. 30. 16:47
Kedves Évcsi! Hasonló problémákkal küszködök. Allergia ezerrel, duzzadt nyirokcsomók, szájégés, gyulladás. A nyavalyás hányingeren túl. A fogorvosok mindig azt ajánlják, amivel ők dolgoznak, vagyis a technikusuk. Nekem a Valplast, Biotech fogsorokat javasolták.
1178. Évcsi58
2021. jan. 30. 09:38
Sziasztok sorstarsak! Dontes elott allok, visszaolvasgattam a forumon. Hagyomanyos felso akril teljes kiveheto protezisem van. Alul meg van elol 6 fogam, azon fembetetes hid es ahhoz femkapcsos kiveheto potlas ket oldalt. Ugy ahogy megszoktam, de 2 eve, miota megcsinaltak kinlodom a szajegessel, szajszarazsaggal. Muanyagra, femre allergias vagyok. Most lett elegem, mar az egesz torkom is eg, mindig tele a szam holyagokkal, es mivel a hid alatt 2 fogam lehet, hogy kuka...uj lehetoseg utan kell neznem. Sok kutakodas utan talaltam a vermex rugalmas fogsorra. Engem az allergiamentesseg vezerel. Allitolag ez az... olvasom itt, hogy van akinek van ... de egeti. Teljesen elbizonytalanodtam. Egyebkent milyen? Sok fogasz lehurrogja, masok dicserik...kinek higgyek?
1177. Borsika0703 (válaszként erre: 1176. - Kovemove)
2021. jan. 30. 00:09
Köszönöm a választ! Szép hétvégét! 😍
1176. kovemove (válaszként erre: 1175. - Borsika0703)
2021. jan. 27. 20:46
Szia! Volt igen,2 vagy 3 napig aztán megszünt!
2021. jan. 27. 19:15
Sziasztok! Hányinger, öklendezés volt másnak is?😕
1174. kriszta.g
2020. okt. 7. 09:53
Én még mindig ott tartok, ha beteszem egy nap utána egy hétig nem tudom visszatenni a sebektől. És utána se túl sok ingerem van feltépni őket újra. Szóval továbbra is az ínyemen eszem. Megszoktam. De az első fogaim kihúzása után bajban leszek.
1173. Francseszka1959 (válaszként erre: 1172. - Arany52)
2020. szept. 28. 19:40
Remélem igazad lesz. Köszi.
1172. arany52 (válaszként erre: 1171. - Francseszka1959)
2020. szept. 28. 16:43
Részleges be szokott válni, csak türelem kell hozzá.
2020. szept. 28. 14:35

Sziasztok!

Sajnos régen jártam itt.

Most fogom megkapni a részleges felső kivehető fogsoromat. Nagyon félek tőle. A szájpadlás részt fémkerettel csinálták. Ma próbálták be egy pillanatra. Az egyik kapocs vastagabb lett mint a másik.

Sajnos úgy látom, hogy nagyon sokaknak van problémája a kivehetős fogsorral.

1170. kovemove
2020. szept. 11. 22:22
Sziasztok! NEKEM 2 napja van felső kivehető fogsorom,eléggé feladja a leckét,nehéz megszokni ,annyi hogy nem nyom sehol legalábis egyenlőre ,enni eléggé rossz vele ,olyan érzés mikor fog nélkül kezdetm enni azt hittem hogy nem fog menni ,2 honap után vigan ettem bármit,éjjel felébredek ,zavar ,fura érzés,olvastam hogy valaki cukrot szopogatot,kiprobáltam,pff :D azonnal fel ragadt a szájpadlásomra ,alig tudtam leszedni,na második este eszegettem vele ,jobban mint tegnap,be kell vallanom ma egyel több sört ittam,enyhiti kicsit a dolgokat,a beszédel nincs gondom ,csak az evés zavar,csak megszokom,csak tisztitani veszem ki ,van ismerösöm amig eszik kiveszi ,az nem jo ötlet ugye, vagy éjszakára a pohárba ,az se hangzik tul jól!
1169. atlass
2020. szept. 8. 18:17

Sziasztok! Látom nem túl nagy itt az aktivitás mostanában, de gondolom mindenkinek megvan a maga nyűge a protézisen kívül is ebben a pandémiás világban. Nekem egy éves a protézisem, fölső teli full, az alsó két db egymás melletti valódi saját fogon ül. Sajnos én egy év alatt sem tudtam megszokni, hogy éjszakára a számban tartsam a fogsorokat, hiába modern, szupervékony a protézisem. Folyton felébredek rá, hogy bent van. A másik problémám sem oldódott meg, hogy a felső fogsorom olykor lecsúszik. Általában hirtelen időjárás változáskor gyakoribb a lecsúszkálás. Amikor hirtelen lehűl az idő. Biztos összemegy a fogínyem :D A tisztítást sikerült kikísérleteznem. Egyértelmű a szódabikarbónás áztatás.Hetente 1-2 alkalommal 1 éjszakára 1 pohár víz 1 kávéskanál szódabikarbóna. Reggel úgy csillog villog a fogsor, mint újkorában. Se szag, se fogkő. Egyébként meg mindent eszem vele (húst nem mert vega vagyok) gond nélkül. A billenést is megtanultam kezelni. Az a lényeg, hogy mindkét oldalon mindig kell lenni rágnivalónak :)

Mindenkinek sok erőt és kitartást kívánok továbbra is a műfogsorral éléshez!

1168. macliz (válaszként erre: 1167. - Molesz86)
2020. máj. 31. 20:47
próbálj kevesebb ragasztót használni.
1167. Molesz86
2020. máj. 31. 20:01

Hát sehogy se sikerül megszokni az alsót, ragasztó nélkül :(. Amint kinyitom evésnél a szám, már meg is mozdul. Addig amíg N teszek a nyelvemmel mond a két oldalra kaját, addig folyamatosan kibillenik, elmozdul, tör, nyom. Ha le van ragasztva akkor jó.

Corega ragasztót vettem. Úgy látom, hogy naponta kétszer érdemes ragasztani, egyszer Reggel és kb 3 órakor, így tudok még vacsizni is.

Viszont a gond az, hogy este ha kiveszem, mert kiveszem, akkor majdnem negyed órát dolgozok rajta a fürdőben, mire az inyemről le tudom szedni a rajt maradt ragasztót. Nincs erre valami gyorsabb megoldás?

1166. kriszta.g
2020. máj. 26. 10:35
Bár eljutnék én is a balcsira.... A ragasztót én se bírom állandóan mosogatni kapirgálni kell. De anélkül hátul felemelkedik. Képzelem milyen a teljes protkóval. Nemsokára sajnos megláthatom. Elöl is elfogyott a tartás mozognak a maradék tartó fogaim. A teljes alsó lötyögő fogsornál asszem a halál is jobb. Már kacérkodom vele. 😪😪
2020. máj. 26. 05:03
Jaj Istenem!
1164. Molesz86 (válaszként erre: 1163. - Macliz)
2020. máj. 24. 20:59

Van benne valami. Már most utálom. Kiszedem, vakarom a ragasztó maradékot.. Most vacsi után nem is ragasztottam és furcsamód tök jól áll az alsó. Csak egy helyen nyom, de azt majd holnap megcsináltatom.

Ha összejön, akkor úgy tervezem hogy ragasztót csak akkor használok ha dolgozni megyek. Ott nem igen eszek és így a 8 órát talán kibírja.

1163. macliz (válaszként erre: 1162. - Molesz86)
2020. máj. 24. 18:41

jó lenne már az életben oda is eljussak:))


próbáld ki amit javasoltam, egyébként meg azért sem jó a ragasztó mert evés után ki kell venni megtakaritani meg ha alámegy az étel akkor is , és akkor nem győzöd ragasztóval meg macerával sem, belefáradsz,,,,

1162. Molesz86 (válaszként erre: 1161. - Macliz)
2020. máj. 24. 15:56
Ma reggel beragasztottam, de délben ebéd közben az egyik fele el is engedett. Elég gáz volt, mivel a Balaton parton volt az ebéd :( .
1161. macliz (válaszként erre: 1160. - Molesz86)
2020. máj. 23. 19:18
szia, ne pocsékold a pénzed mindenféle ragasztókra, idő kell mire beáll egy fogsor, az arc izmai is tartják az alsót is, evéskor ugymond kétpofára kell enni, akkor nem billeg ki. 8 éve van teljes alsóm felsőm, 43 éves vagyok, tapasztalatból irtam.
1160. Molesz86
2020. máj. 23. 11:57
És ezt a ragasztó csíkot nem tudja valaki, hogy kellene használni? Elvileg méretre kell vágni? Én megpróbáltam jobb meg bal oldalt vágtam le belőle, áztattam, nyomkodtam de semmi hatása .
1159. Molesz86 (válaszként erre: 1158. - Arany52)
2020. máj. 23. 11:12
Az jó. Én még egyenlőre kínlódok azzal, hogy kitaláljam mennyi ragasztó kell és hová.
1158. arany52 (válaszként erre: 1156. - Molesz86)
2020. máj. 23. 10:32
Nekem az alsó fél napig marad bent ragasztóval. Általában napi kétszer kell ragasztani, Ha nagyon puhát eszem, akkor elég egyszer.
1157. Guruljka (válaszként erre: 1150. - Kriszta.g)
2020. máj. 23. 09:53

Nekem azt mondta a fogtechnikus, hogy a mai akril fogsorokat nem kell vízbe tenni, inkább éjszaka is a szájban kell hagyni, így szokja meg az ember a legjobban.

Csak a tisztítás idejére veszem ki én is. A kezdeti billegés persze megmaradt, de már alig zavar.

Egy helyen törte az ínyemet eleinte, ekkor, ha már nagyon fájt, akkor egy időre kivettem. Fertőtlenítő szájöblítőt használtam (Corsodyl), és fogmosáskor a fogkefével alaposan dörgöltem az ínyemet is, aztán elmúlt az a kis irritáció, azóta semmi bajom.

Rájöttem, hogy a pezsgőtablettás tisztítás még mindig a legjobb, ebből is az olcsót használom. A Dm-ben vettem a Dontodent tablettát is, 12 Ft-ra jön ki egy darab, és 180 van a csomagban.

Nem hagyom benne sokáig a fogsort, még 5 percig sem, de meleg, majdnem forró vízben oldom fel a tablettát. A fogsortisztító fogkefével alaposan megsikálom, utána megint csak jó meleg vízzel leöblítem, és azóta nincs vízkő a fogsoron.

1156. Molesz86
2020. máj. 23. 09:11

Sziasztok


Két napja kaptam meg a teljes alsó felső kivehető fogsoromat.

A felső nagyon jó, nem kell rögzíteni, de az alsó..

Ha telinyomom ragasztóval akkor jó, de a bal szélen egy kicsit nyom ha eszek. Vettem a alsó fogsor rögzítő ragasztó csíkot, de nagyon nem tudom hogyan kellene használni .

Kinek mi vált be az alsó rögzítésre? Mennyi ideig maradt a helyén? Enni hogy lehetett vele?

1155. macliz (válaszként erre: 1153. - Kriszta.g)
2020. máj. 19. 20:31
nekem csak az égés zavaró, egyébként jól tudom használni stabil evéskor is alsó és felső is
1154. macliz (válaszként erre: 1152. - Kriszta.g)
2020. máj. 19. 20:28
szivesen:) Sajnos a kapocs ügyben nem tudok segiteni mert nekem sosem volt.
1153. kriszta.g
2020. máj. 18. 13:32
Egy évig volt dobozban nem tároltam vízben lehet hogy ez is baj. De nem hordtam. Most már muszáj lenne hordjam de sehogyse megy... Fent a sebek alul a lötyögés és a nyelvem is gyötri. Egy éve kínlódok már ezzel. Ezerszer mentem vissza, garanciában kaptam egy új garnitúrát tavaly de ez is ugyanolyan sz*r. Asszem nekem anatómiailag nem lehet kényelmes fogsort készíteni. Ha lejár a garancia jövőre kidobom a *csába és jön a teljes protkó de csak technikusnál. Addig meg marad a szenvedés hol benn hol kinn ahogy épp muszáj. De enni nem tudok vele semmit.
1152. kriszta.g
2020. máj. 18. 13:26
Köszi. 😊 Sajnos az alsó nekem lötyög még alábélelve is. Annyira pici vékony az ínyem. Félek ha ragasztom anélkül sosem marad a helyén. A felsőhöz isten ments így is brutál szoros. Sajnos fél óra alatt feltör a kapocs. Már kicsiszolták de hiába. Le se bírom szedni annyira szoros. A kapcsost hogy lehet levenni? Félek hogy eltöröm a fogam. A doki egy pillanat alatt kiemeli a számból magamnak az istennek nem jön ki. Már sírtam annyira fájt. Sajnos ez a vertex kvára nem rugalmas hiába mondják.
1151. macliz (válaszként erre: 1150. - Kriszta.g)
2020. máj. 17. 20:53

szia, mivel az első garnitura fogsorom nem lett passzos ezért a felső lemozdult ragasztó nélkül, és kénytelen voltam ragasztani sokáig. ha neked nem mozdul le a felső akkor nem kell ragsztani, de jó lenne valamit csinálni azzal hogy tör mert előb utóbb kikezdi az inyed és az nagyon fájdalmas.


A fentiek miatt nekem jobb volt ragasztani és ugy megszokni, majd később béleltettem alá és nem kellett utána ragasztó.


Az alsó fogsorom nekem soha nem billent ki és nem is kellett hozzá ragasztó, de lehet nekem vastagabb az inyem ott alul.


A fogtechnikus azt mondta jó vizbe tenni a kiszáradás nem tesz jót a fogsornak, és néha tenni kell bele tisztitó tablettát, nekem corega van .

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook