Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Férfi meddőség! Segítsetek! fórum

Férfi meddőség! Segítsetek! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2080. Balázs1978 (válaszként erre: 2070. - Csacsogocsibe)
nov. 13. 12:47

Szia, igen, létezik olyan műtét, amely során nagy eséllyel tudnak életképes spermiumot nyerni. Én is átestem rajta, kétszer is (történetemet megtalálod a fórumban.)

Felvágják a herét, és mikroszkópos vizsgálat során olyan csatornácskát keresnek, amelyek életképes spermiumot tartalmaznak. Ezeket kimetszik, kinyerik a spermiumokat s lombikhoz fel lehet használni, illetve a nagy részét lefagyasztják a későbbiekre. kb 1,5-2 hét a regenerálódási idő, utána lehet lemenni sétálni. A műtét egyáltalán nem fájdalmas és a regeneráció sem, nem kell félni tőle. Remélem, tudtam segíteni.

2079. Nixi86
szept. 12. 16:56

Ez a dns fragmentáció érték is olyan ami folyton változik, páromnak júliusban 12% volt, augusztus közepén megint nézték, akkor 31%.

Ha pont jó mikor együtt van a pár / jön a lombik ideje, akkor szerencsésen alakulnak a dolgok, ha pont rossz, akkor nehézkesebb lesz.

2078. tutu79 (válaszként erre: 2077. - TG28)
szept. 12. 13:20
Szuper hír nagyon, gratulálok. Csak férfi oldalon volt nálatok gond? És csak a fragmentáltsággal? Esetleg pár mondatban leírnád, h mit szedtetek és volt e életmód váltás? Köszi
2077. TG28 (válaszként erre: 2036. - TG28)
szept. 12. 12:22

Sziasztok!

Korábban kérdeztem, hogy mi a véleményetek a 21%-os fragmentációról és ígértem, hogy megírom a végeredményt. Nos, a végeredmény csak jövőre fog érkezni :)) , de jelentem, nálunk ezzel az értékkel spontán is megérkezett a siker. :)

Drukkolok mindenkinek a hasonló végkimenetelhez!!

2076. Panna07 (válaszként erre: 2075. - Altair)
aug. 16. 23:47
Szupi, drukkolok, hogy jó eredményt kapjatok!
2075. Altair (válaszként erre: 2074. - Panna07)
aug. 16. 23:26
Köszönöm :) Igen, tervezzük!
2074. Panna07 (válaszként erre: 2073. - Altair)
aug. 16. 22:53
Szia! Örülök az eredménynek, de ez tényleg furcsa, hogy miért nem csinálták meg az Y-os vizsgálatot. Dns fragmentációs spermavizsgálat is lesz majd?
2073. Altair (válaszként erre: 2072. - Altair)
aug. 16. 15:35
És egyelőre a túlsúlyon, valamint a munkakörön kívül semmi sem magyarázza a 100%-os fejeltérést.
2072. Altair
aug. 16. 15:34

Sziasztok!

Elkészült a férjem kariotipizálása, ami normális lett :)

Viszont az Y mikrodeléciót nem csinálták meg azzal az indokkal, hogy 5 M spermaszám felett nem indokolt. Hiába vittük az újabb spermatogram eredményt, amin azalatt volt, a genetikusnak hiába mondtunk bármit (az 1. vizsgálaton 7,2 M, a 2.-on meg 3 M volt), akkor megváltoztatta, amit mondott, hogy 1 M spermaszám alatt szükséges a tapasztalatok szerint. A papírra persze azt vezették fel, hogy 5 M alatt indokolt, ami a 2. vizsgálat alapján az lett volna... Ez a Honvéd K genetikáján volt. Örülök a jó eredménynek, de ha esetleg a másik téren lenne probléma, és emiatt ki tudja, mennyi plusz kört fogunk futni, szépen szólva mérges leszek...

2071. Panna07 (válaszként erre: 2070. - Csacsogocsibe)
júl. 25. 09:27
Szia! Tapasztalatom nincs, de sokat olvastam erről, hogy ilyen esetben herebiopsziás beavatkozás során a heréből nyernek spermiumot, és így jobb spermiumokat tudnak nyerni a lombikhoz. Arra is van lehetőség h az így nyert spermiumokat lefagyasszák és a lombik során vegyék elő, felengedjék, így állítólag még jobb az eredmény. De utána kell járni h melyik intézetnél van erre lehetőség, én a Reprosys-ról tudok, hogy ott van ilyen.
júl. 24. 23:26
Sziasztok! Két sikertelen lombik és számtalan sikertelen fagyasztott embriós beültetèsen vagyunk túl. Rengeteg vizsgálaton vagyunk túl, rögtön az elejèn kiderült hogy a ffi oldalon a spermakèp nem jó ( alacsony spermaszám, nem mozgékonyak és deformáltak). A harmadik lombik elött központot váltottunk, ahol javasolták a sperma dns fragmentáltság vizsgálatát. Most jött az eredmèny, hogy annyira kevés az életképes sperma hogy nem tudják ezt a vizsgálatot elvégezni. Azt javasolták, hogy lehet máshonnan is spermát nyerni (herezsák?) és úgy meg lehetne próbálni a következő lombikot. Van valakinek ilyen tapasztalata? Így tényleg jóval nagyobb a siker?
2069. Panna07 (válaszként erre: 2068. - Altair)
júl. 22. 19:22
Értem. Az jó h javult a mozgékonyság. 🙂
2068. Altair (válaszként erre: 2067. - Panna07)
júl. 22. 16:11
Szia, nem, ami jól mozog, az 20%, nonprogresszív az 5%, összesen 25% mozog a korábbi 13%-hoz képest, tehát javult. Az egyáltalán nem mozgó csökkent, most 75%,korábban 87% nem mozgott!
2067. Panna07 (válaszként erre: 2066. - Altair)
júl. 22. 15:58
Szia! Én hallottam olyat hogy a nagy nyári meleg nem tesz jót a spermiumok képződésének, úgyhogy igen, lehet. Jól értem, hogy most a spermiumok 5 %-a mozog? Mert ez nagyon kevés, lehet hogy baktérium is van, azt nem néztek? Vagy olyan nincs a leleten h fehérvérsejtszám? Mert ha az magas, az fertőzésre utal, ami rontja a soermaképet.
2066. Altair
júl. 22. 14:59

Sziasztok! Lombik miatt 1 hónapon belül megvolt a 2. mmintavétel a férjemtől. A mennyiség jelentősen lecsökkent,koncentráció 1 M/ml (7,2 volt) , mennyiség meg 3 M/ml (20,1 volt) - az előző ennél jobb volt.

A motilitás, főleg a progresszív viszont nőtt: 4%-ról 20%-ra nőtt, a nem progresszív csökkent 9%-ról 5%-ra.

A morfológia múltkor 0%-os volt (100% fejeltérés), most simán ki van x-elve.

Egyelőre nem vitaminozunk, csak kis lightos mozgás és egészségesebb étkezés, több zöldséggel lett beiktatva. Esetleg lehet, hogy a nagy meleg miatt lett ilyen kevés a mennyiség meg koncentráció? Az első mérés 5, a második 3 napos önmegtartóztatás után készült.

2065. náa2020 (válaszként erre: 2064. - Azizi)
júl. 19. 18:44
Köszönöm, sok erőt adtál. Gratulálok nektek <3 Beszéltem a kezelő orvosommal, lesz fagyasztás és fertile chipes megtermékenyítés is, mivel petesejt szokott rendelkezésre állni. Bízzunk a legjobbakban, most azért így jobb érzés :) Ragaszkodom én is az 5.napi beültetéshez.
2064. azizi (válaszként erre: 2063. - Náa2020)
júl. 19. 12:27

szia!

Fragmentációs témában: mi egy esetleges következő stimuláció előtt még tettünk egy próbát a fagyasztással:

Elég rossz értékről indultunk, talán 40+% volt a fragmentáció. Ekkor ajánlotta Nagy Melinda biológus a fagyasztást: lefagyasztotta a spermiumokat, egy adagot visszaengedett és megnéztük az értékeket még egyszer. Ekkor már talán 15% alatt volt a fragmentáció, gondolom a sérült spermiumok nem ébredtek fel.

Persze nem tudom, ezt a módszert használják e bárhol, érzésem szerint csak Melinda csinálja...

Illetve magas fragmentáció mellett is van remény, mi az első stimuláció előtt nem nézettük meg a DNS-t, mert ahogy javasolták "elég majd ha nem sikerül" [ez egy borzasztó rossz tanács volt, de akkor még hittünk az orvosoknak :) ]. Ebből a stimulációból 2 embrió lett, és végül a második beültetés sikeres lett! :) [Sok petesejt elindult, de sajnos durván leszelektálódtak az 5. napra, pont ahogy Andi irta, a férfioldal gyengesége miatt.]

2063. náa2020 (válaszként erre: 2062. - Tundev)
júl. 13. 21:55

Köszönöm szépen, átböngészem. Egyébként semmi hangsúlyt nem fektetnek a ffi meddőségre sajnos.

Szurkolok nektek nagyon.

2062. tundev (válaszként erre: 2053. - Náa2020)
júl. 13. 20:31

Én nagyon sokat olvastam utána annak, hogy mit lehet tenni magas dns fragmentáció esetén. És találtam egy amerikai oldalt, ahol az ottani orvos írt erről és a kezelés lehetőségéről.

[link]

Érdemes elolvasni. Döbbenet! És ezt itthon nem ajánlják, pedig sokkal jobb eredményeket érnek el biopsziával (62,5% a teherbeesési arány).

A mostani magyar közlönyben is már írják javaslatként. Egyébként érdemes elolvasni a közlöny meddőségi eljárásra vonatkozó részét a 29.oldaltól.

[link]

Én az era tesztes részen is ledöbbentem, hogy nem is érnek el nagyobb sikereket vele azoknál, akiknál vizsgálták, szemben azokkal, akiknél anélkül volt a beültetés.

Szóval én már nem kisérletezem többet. Nekem minden bizodal am a TESE műtét által nyert spermiumokban van. Ugyanis a herében még nem éri oxidatív stressz (legalábbis minimálisan) szemben az ejakuláció útján ért károsodással.

Én szeptemberben megyek, ha sikerrel járok, mindenképp megírom. :)

2061. Altair (válaszként erre: 2060. - Tundev)
júl. 13. 20:30
Köszönöm!
2060. tundev (válaszként erre: 2052. - Altair)
júl. 13. 20:20

Szia!

Dns fragmentációs index. A spermiumok töredezettségét mutatja.

2059. TAndi86 (válaszként erre: 2057. - TAndi86)
júl. 13. 16:36
Bocs, több mint kétharmada. Hiába lett 8-12 embrió, az 5. napra általában mindig 1-2 maradt csak... egyértelműen a magas DNS fragmentáció miatt.
2058. náa2020 (válaszként erre: 2057. - TAndi86)
júl. 13. 16:30
Rendben, köszönöm a segítséget, így már tisztábban látom a lehetőségeket. Ha beszéltema dokival, beszámolok, h mire jutottunk, reménykedek a fagyasztásokban! :)
2057. TAndi86 (válaszként erre: 2056. - Náa2020)
júl. 13. 16:15
Ha nagyon rossz a DNS fragmentáció, érdemes a biopsziára is rákérdezni (TESE), ami Tundev is írt. És ragaszkodni kell az 5 napos embriókhoz, mert a férfi genomdns a 4. napon lép be, nálunk pl. mindig akkor morzsolódott le az embriók harmada...
2056. náa2020 (válaszként erre: 2055. - TAndi86)
júl. 13. 16:13
Szuper, köszönöm.. Hétfőn utána járok. Aztán remélem lesznek ébredők.. Btw, úgy tudom petesejtet nem fagyasztanak a Kaáliban, de rákérdezek erre az eshetőségre, ha nem lesz ébredő spermium, el tehetjük e őket későbbre.
2055. TAndi86 (válaszként erre: 2054. - Náa2020)
júl. 13. 16:03
Mi egyszer Papp György andrológusnál voltunk, aki először javasolta ezt az eljárást és egyből a Kaáliba irányított minket. Tuti, hogy lehet, de biztos fizetős és macerás is...
2054. náa2020 (válaszként erre: 2051. - TAndi86)
júl. 13. 15:59
Kezelő orvos ajánlotta a fertile chipet, emailben kérdeztem utána, hogy ilyen alacsony mozgó spermium esetén is ajánlott e, de nem kaptam választ. Van 20M, de motilitas, morfológia, minden nagyon rossz. Ha visszajön szabiról a dokim, felhívom hogy mi legyen, de én is afelé hajlok, hogy nem vállalom fertile chippel. "Plusz pár hónap mit számít.... " :( nemtudom csinálnak e fagyasztásos módszert, de bízom benne. Ha kell ezt a részét ki is fizetjük ha "ingyen" nem.
2053. náa2020 (válaszként erre: 2049. - Tundev)
júl. 13. 15:56
Ezt megkérdezem, a fagyasztást, olvastam korábban én is, jobb mint a fertile chip. Rossz morfológia miatt szedett ennyi antioxidot, de még az sem javult sajnos. Mi az a TESE egyébként? Most eléggé megvan kötve a kezünk, most megint államiban vagyunk.
2052. Altair (válaszként erre: 2050. - Tundev)
júl. 13. 15:49
Bocsi a kérdésért, nem rég vagyunk benne. Mi az a dfi?
2051. TAndi86 (válaszként erre: 2048. - Náa2020)
júl. 13. 15:42
És így ajánlotta nektek a fertile chipet a biológus? Mert a MACS-hoz (ami csak külföldön elérhető) és fertile chiphez is kell mennyiség, a MACS-hoz pl. 10 millió, a fertile chipet már talán 3-5 milliónál is meg tudják csinálni. Én javasolnám, hogy kérdezzetek rá a fagyasztás-olvasztásos módszerre, mert az már eleve egy szűrő, csak a jó spermiumok ébrednek fel, utána még, ha marad megfelelő mennyiség, lehet chipezni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2021, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook