Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfogsorosok segítsetek!!! fórum

Műfogsorosok segítsetek!!! (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1330. Gabi59 (válaszként erre: 1327. - Geranna7)
2022. júl. 5. 12:03
:D én sem hagytam volna ki :D
1329. Gabi59 (válaszként erre: 1328. - Mama69)
2022. júl. 5. 12:02
Köszönöm szépen a segítséget !! Alul kétoldalt alakítottunk rajta egy kicsit, azóta kevésbé emelkedik ha nincs ragasztva :) . Szokom és tapasztalgatom a ragasztást . Vettem ragasztó párnát is , az még kicsit feszíti a képem, de kitapasztalom ...
1328. mama69 (válaszként erre: 1326. - Gabi59)
2022. júl. 4. 21:05

Szia! Hát,ha emelkedik,akkor valami nem stimmel vele sajnos. Az elején nekem is volt így,de aztán a ragasztó segített,illetve most nemrég volt alábélelés,az is segített.

Trükk a ragasztó leszedéséhez,meleg vízzel kell gargalizálni,úgy nagyon könnyen leválik akár a fogsorról,akár az ínyről.

1327. geranna7 (válaszként erre: 1326. - Gabi59)
2022. júl. 2. 13:39
Le kell szokni. Bocs,nem tudtam kihagyni...:D Káros!!
1326. Gabi59
2022. júl. 2. 11:39
Trükkök : Kedves Tagok ! Cigarettázásnál minden szívásnál megemelkedett az alsó fogsorom ( friss műfogsor ) ... most már kitapasztaltam, hogy ha belűlről a nyelvemmel lefogom közben, akkor rendben van :) . Egyéb trükköket szívesen fogadnék ! Jó pap is holtig tanul :) Enni még csak ragasztóval tudok ...
1325. Anna58 (válaszként erre: 1306. - Ganita73)
2022. jún. 23. 09:42
Szia,ìrnál erről?
1324. liliom10 (válaszként erre: 1322. - Gabi59)
2022. jún. 22. 22:22

A fogorvos nem magyarázta el, hogy meg kell szokni a fogsort ? Először örülj, ha beszélni tudsz vele ! Sokat kell hangosan olvasni, 1 nap alatt belejössz ! Rágni eleinte csak főtt zöldségeket és olyat kell enni, ami nem nyúlik. És a falatot el kell osztani két oldalra, és egyszerre rágni mindkét oldalon, hogy ne játsszon mérleghintát a fogsor. ( Nemcsak leeshet, hanem fel is törheti az ínyedet, aztán gyógyul 2 hétig.)

Nyugodj meg, legtöbben 1-2 hét alatt megszokják ! :)

1323. mama69 (válaszként erre: 1322. - Gabi59)
2022. jún. 22. 20:21

Kedves Gabi! Igen,menni fog majd jobban is idővel. :) A harapás nekem nem annyira,csak ha puhát kenyérbelet harapok,a héját levágom,és kicsiket harapok belőle,így jól megy. De péksüteményekből török,vagy csipkedek és úgy kapom be,különben a ragasztó ellenére is hamar meglazul a fogsor sajnos. Főtt ételt simán eszek,bár figyelni kell,ne legyen forró,mert az oldja a ragasztót. Arra sem árt odafigyelni,hogy mindkét oldalon rágjál egyszerre,úgymond kétpofára,így nem billen meg a fogsor.

Türelmet,és kitartást kívnok neked! :)

1322. Gabi59
2022. jún. 22. 14:35
Kedves Fogatlan Társaim ! Pénteken 9.15-kor kaptam meg a kivehető alsó teljes fogsoromat . A felső már 3 éve jól üzemel . No, gondoltam egy lángossal ünnepelem meg a nagy eseményt . Biztos ami biztos, elsőre csak szakítottam, nem haraptam ... rágás indul ... no, a szép új fogamat úgy vágtam be a fiókomba, hogy csak úgy zörgött :D ... Ma szerda van , most jutottam el odáig, hogy ne sajnáljam magamat, ez van , meg kell szokni és meg kell tanulni újra enni . Köszönöm a Csoportnak, sokat segítettetek . Ragasztóval már szép lassan tudok enni ... remélem lesz jobb is :) nyugtassatok meg :)
1321. 55Judit (válaszként erre: 1319. - Petronella78)
2022. máj. 29. 06:58

Lehet hogy tudnád körömreszelővel vagy nagyon finom szemcsés csiszolóvászonnal, de nem kéne hozzányúlni mert elszúrod. Gondolj bele! Ha szakembernek - aki ezt tanulta nem sikerül egy használhatót kreálni, akkor te, akinek eddig köze nem volt hozzá mivé tenne egy elfuseráltat? Ne bántsad, menjél vele vissza.

Apám a sajátját megcsiszolta mert törte, nem tudta használni. Aztán nem törte, rágott vele, csak nem állt meg a szájában.

1320. bozsu55 (válaszként erre: 1319. - Petronella78)
2022. máj. 29. 04:47
Semmivel,ki kell bírnod.
2022. máj. 28. 23:40
Sziasztok! Részleges alsó és felső kivehető fogsorom van. A felsőt egyszerűen nem tudom betenni, hétfőn megyek vele a fogorvoshoz, hogy igazítson rajta. Esetleg házi praktikák vannak-e, mivel tudnám én csiszolni, hogy jó legyen?
1318. liliom10 (válaszként erre: 1317. - Moni2015)
2022. máj. 27. 12:49
Dehogy lesz ugyanolyan a protézis, mint a viaszminta ! Amiben a viasz van, az csak arra való, hogy a viaszt tartsa valami. A fogsoranyag sokkal vékonyabb lesz ! :)
1317. Moni2015
2022. máj. 26. 16:16

Sziasztok!

Nagyon sokat olvasgatok itt, elég jó dolgokat 2 hét múlva lesz kész a teljes kivehető müfogsorom kicsit tartok hogy ugyan olyan lesz mint a viaszos minta. valaki meg tudná mondani hogy ugyan olyan vastagnak fogom érezni mint a kész fogsort???

1316. ganita73 (válaszként erre: 1314. - Dina64)
2022. máj. 15. 20:48
Szia! Nekem 236000 volt, de csak alul van kivehető rész,fölül körhíd van a fogaimon. Egyáltalán nem látszik a kapcsolódás mert az alsó 6 fogamon is híd van, és a két szélső fogon ill.a koronán van egy kis bütyök, és abba csúszik bele a pótlás. Nagyon kényelmes, nem billeg, nem kell ragasztani, nem tör, nem nyom. A MindentMent-nél csináltattam.
1315. ganita73 (válaszként erre: 1307. - Amaryllis57)
2022. máj. 15. 20:41
Szia! Nekem alul van BPS műfogsorom, de csak részleges, vagyis kombinált fogpótlás. 6 fogam van elöl, azon vannak a koronák, és a két szélső foghoz rejtett horgonyzàssal kapcsolódik a műfogsor. Tényleg nagyon kényelmes, és nagyon stabil. Nem kell ragasztani, mert az elemek agymásba csúsznak. Csak jókat tudok róla mondani,bár tényleg nem olcsó, de én imádom.
1314. Dina64 (válaszként erre: 1306. - Ganita73)
2022. máj. 12. 22:32
Szia! Engem érdekelne a tapasztalatod a BPS fogsorról? Alsó, felső mennyibe került? Hogy rögzül ami nem kivehető rész? Csak nagyobb fogászatokon érhető el? Nekem talán marad alul 2 és felül is 2 fog. Még sosem volt műfogam.
1313. mama69 (válaszként erre: 1312. - 55Judit)
2022. máj. 11. 18:56

Nekem is hidaim koronáim voltak,sajnos már nem sok fog volt használható alatta,de hát majd 25 éves volt. Így elkezdte a doki kihúzni őket,aztán mentem szájsebészetre a bölcsességfogak kihúzásáért,na ott megszenvedtem az elsővel,nagyon bunkó doki volt,de így utólag már örülök hogy túl vagyok rajta.

Nekem hagyományos műfogsorom van,mondhatni az SZTK-s,de szuper a fogorvosom,és mondta mikor leszedte a hidat,hogy sokkal szebbet,jobbat fognak csinálni helyette,és úgy is lett szerencsére. :) A hidam kissé kiállt,nagy lófogak voltak,de most szép formás,gyöngyfogaim vannak. :)


Nem fog törni egyáltalán,pedig ugyanaz a kemény anyag mint a fogsor. Magába a fogsorba teszik az anyagot amivel mintát vesznek,és úgy bélelik alá. Az már teljesen fog idomulni az állkapocshoz szájpadláshoz,és vákumszerűen feltapad a szájpadlásra.

De,ha az utolsó húzás után kivárod a 3 hónap teljes begyógyulást,nem kell majd alábélelni,legalábbis sok évig nem.

Én sürgettem sajnos a dokit,mert keresztelőre kellett volna mennem,és fogak nélkül nem akartam menni. Így nehezen,de belement a doki hogy 2 hónap után vegyen mintát,és meg is lett a fogsorom. De,kb 1 hónap múlva elkezdett lazulni,lötyögni,aztán leesni,végül fent sem maradt már. Ahogy gyógyult,húzódott tovább vissza az ínyem,úgy lett "bő" a fogsor sajnos. Ezért kell alábéleltetnem most.

Tudom,nagyon hosszú idő az a 3 hónap,de mindenképp érdemes kivárni,hogy tökéletes legyen a fogsor.

1312. 55Judit (válaszként erre: 1311. - Mama69)
2022. máj. 11. 11:31

Örülök, és egyben megnyugtató számomra is.


Még saját fogaim, koronáim, hidaim vannak. Azért vagyok a témában, mert nagyon elkopottak a pótlásaim, de nincs miből újakat csináltatni. Ha csak 1-et húzni kell, nekem is kivehetős fogam lesz amitől nagyon tartok. De örömmel olvasom a sikersztorikat. Van több féle, még nem tudom melyik a jobb.


Még ez az alápárnázás izgat kicsit. Mi van ha törni fog? Vagy ez puha és idomul ahogy kell?

1311. mama69 (válaszként erre: 1310. - 55Judit)
2022. máj. 11. 10:18

Először úgy tűnik,hogy vastagabb kicsit,de mivel felhúzódott az íny,így pont kell is ez a pici vastagság hogy kitöltse a helyet.

Tartottam tőle nagyon,hogy fog elférni a számban,de igazán kényelmes lett,kellemes csalódás volt.

Előtte ragasztó nélkül egy pillanatig sem maradt már fent,de most reggel felrakom simán,és este kiveszem,nagyon jó és kényelmes lett. Így nem is megy alá ételmaradék sem.

1310. 55Judit (válaszként erre: 1309. - Mama69)
2022. máj. 11. 07:23
Az alábélelés nem vastagítja a műanyagot?
1309. mama69 (válaszként erre: 1307. - Amaryllis57)
2022. máj. 10. 20:52

Szia! Alábéleléssel nagyon jól tud rögzülni a fogsor,ragasztó sem kell.

Nagyon szépen meglehet csinálni a hagyományos műfogsort is ha normális technikus,doki csinálja.

Nekem a felsőt februárban bélelték alá,az alsót most fogják ebben a hónapban már nagyon várom. A felsőhöz azóta nem kell ragasztó,masszívan megáll a helyén. Ja,és nem látszik hogy mű.

1308. 55Judit (válaszként erre: 1307. - Amaryllis57)
2022. máj. 10. 20:32
Nagyjából ki lehet következtetni ha tudod használó dicsérte, vagy gyártó.
1307. Amaryllis57 (válaszként erre: 1306. - Ganita73)
2022. máj. 10. 20:29
Szia! Nekem alul és felül is teljesen hagyományos kivehető fogsorom van. Egyrészt ordít róla, hogy ez bizony mű, másrészt csak ragasztással használható. Ezzel szemben a BPS fogsorról csupa nehezen hihető dolgot olvastam. /élethű, nem mozog, nem kell ragasztani, kényelmes/ Szóval mi ebből az igazság?
1306. ganita73 (válaszként erre: 1299. - Amaryllis57)
2022. máj. 9. 16:34
Szia! Nekem BPS kombinált fogsorom van. Mi érdekelne?
1305. mama69 (válaszként erre: 1300. - Kriszta.g)
2022. ápr. 23. 10:35
Ja,és amikor otthon vagy,inkább ne használd a műfogad míg be nem gyógyultak a sebek,így pihen is az ínyed,ha öblögetsz a cserszömörcés vízzel hamar gyógyul is majd.
1304. mama69 (válaszként erre: 1300. - Kriszta.g)
2022. ápr. 23. 10:32

Igen,azokat sajnos ki kell várni,most meg főleg mindenképp ha rászánod magad,és újra kezded majd. Az első hét a borzalmas fogak nélkül,de aztán lassan megszokod,és már várni fogod az új fogsort,még ha taszított is a gondolat.

A 3 hónapot mindenképp várd ki az utolsó húzás után,hogy legyen értelme.

Addig is nekem sokat segített a cserszömörcés szájvíz az íny gyógyulásában,szépen összehúzza,és a gyulladásokat leviszi. Amíg lötyögött a fogsor nekem is feltörte az ínyemet,nagyon tud fájni. Főleg esténként mikor kivettem a fogsor,kb 1 deci vízbe öntöttem evőkanálnyit,és öblögettem vele félóránként,legalább fél percig 1 percig bent tartani a szájban a vizet. Ha kivárod a 3 hónapot,és ezzel öblögetsz is közben,hidd el hogy lehet egy kellemes,könnyen viselhető,használható fogsorod! :) Persze dokitól is függ. 52 évesen kezdtem el csináltatni az enyémet,még így is sokkolt hogy műfogsor van,de legalább van,és ránézésre nem is látszik hogy az van.

1303. Agapity
2022. ápr. 22. 11:52
Üdv Mindenkinek! Nagyon örülök ennek a fórumnak. Egy éve fogínysorvadás miatt sajnos minden fogam ki kellett húzni 44 évesen. Kaptam kivehető teljes műfogsort. Mostanra kicseréltetném implantátumos megoldásra, de tanácstalan vagyok hová menjek mert a mostani fogsor sajnos nem sikerült szépre, úgy értem az arcom sajnos nem olyan mint előtte. Van olyan köztetek aki meg van elégedve a fogpótlásával? Olyan lett az arca mint a valódi fogakkal?
1302. geranna7 (válaszként erre: 1301. - Kriszta.g)
2022. ápr. 21. 19:12
Nem szabad elkeseredni. Keresni kell 1 jó fogtecnikust. Nekem amit fogorvossal csináltattam alsót mozgott. Nem tudtam csak ragasztóval használni. Nem tudom hol laksz..ha megirod és esetleg a közelemben. Szivesen elküldöm neked a tecnikusom elérhetőségét. 3 nap alatt elkészül. De természetesen csak ép foginnyel keresheted.
1301. kriszta.g (válaszként erre: 1298. - Liliom10)
2022. ápr. 21. 18:41
Azt jelenti hogy több ponton az ínyemen mély sebek lettek tőle. Az egyik begennyesedett és mire azt kikezeltem pokol volt. Ahogy egyszer beteszem, aztán kiveszem már folyik a vér az ínyemből, és lehántja a nyálkahártyám. Ha nem lesz alul, akkor már mindegy milyet csinálnak mind egyformán lötyög. Ragasztótól hányok, úgyhogy fogalmam sincs mi lesz. Ez már a halálnál is rosszabb hogy soha többé nem lehetek normális ember, csak egy beesett arcú, ráncos szájú fogsorragasztó szagú banya aki nem ehet és nem mehet sehova a gusztustalan ragasztó nélkül. Nem tudom ezt hogy lehet feldolgozni. 42 vagyok nem 92.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook