Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
207. Érdekes73 (válaszként erre: 206. - Geridina)
2011. dec. 2. 12:00

Vizuálisan elképzeltem ahogy hadakozol...

Nekem papirzsebivel összenyomás és kuka a módszerem

mint a pókoknál.De mindenkinek megvannak a maga fóbiái...Nekem is.

206. geridina (válaszként erre: 205. - Érdekes73)
2011. dec. 2. 10:38
Igen, tudom, mindig jókat röhögünk egymáson:) még ha egyikünk sem különb büdösbogárügyileg a másiknál:)
205. Érdekes73 (válaszként erre: 204. - Geridina)
2011. dec. 1. 23:23
Jót röhögtem ! Bocsi....
204. geridina (válaszként erre: 202. - Érdekes73)
2011. dec. 1. 09:09

Sziasztok csajszik!

Én is jöttem mesélni.

Számomra is rejtély, hogy honnan került elő, de egyik reggel a wc-n ülve hallom ám, hogy köröz nagy hanggal valami a csillár körül. Úgy pattantam fel, mint a nyúl, szokásomhoz híven:)

Mikor megláttam, hogy az aljas büdibogi, kirohantam a konyhába a légycsapóért. Visszaérve le akartam csapni (persze felfelé), mire a légycsapó fájdalmass nyöszörgéssel kettétört.


Aztán, gondolván, nem b...szik ki velem a bogár, megfogtam a 400 ml-es zöldalmás légfrissítőt, és fújtam mint állat. Persze ezt is felfelé. Délután, férjemnek elmesélve kitért a hitéből, hogy örüljek, hogy nem csapott agyon az áram. Befújok a csillárhoz? Hát, kérem, én nem szoktam gondolkodni, ha büdibogi van a láthatáron:)


Amúgy szépen elkezdett körözni, lassan sétafikálva a csillár körül (tudjátok, ilyen tányérbúra vagy mi a szösz). Én meg még adtam neki. Ráfújtam vagy a felét a légfrissítőnek, ő meg csak keringőzött tovább a csilláron. Hát, így ment egy darabig, köröztünk, aztán meguntam, mert már olyan illat volt a fürdőben, mint egy almáskertben:)


Aztán mentem öltöztetni a gyereket, mert hogy ugye ez reggel volt, mikor indultunk volna iskolába meg dolgozni. Visszamentem, hogy mi van a bogarammal, hát persze, hogy ott volt, csápjai felfelé állva, mint a cövek. Fúj, undorító. Hát, fogtam egy régi hajlakkot, amit már nem használok, mert alig van benne, és rányomtam a felét. Gondoltam, csak megkeményedik és egyszer csak lepottyan. Mikor este mentem haza, nem volt a helyén:)


Naná, hogy az ablakkeretre vándorolt és vígan élt tovább. Hát, ennyi a történet.

203. Tundeva
2011. nov. 30. 23:08
Nálunk is 2 napja, ahogy kicsit kisütött a nap, már kívülről ott sétált egy jól megtermett gyilkos poloska az üvegen... :S
2011. nov. 30. 21:08

Vicces vagy siralmas nem tudom .Kb 1 órája gyüjtöttem be egy barnás ványadtabb mezeit bennt a lakásban az ablakkereten. Hogy hol volt eddig és

hogy maradt életbe ? A természet rejtélye...

201. 6048dc6b87 (válaszként erre: 198. - MÁRKATA)
2011. okt. 27. 15:32
én is sokat látok...igen valami mutáns félék, nem az igazi katicák!
2011. okt. 27. 09:42
Érdekes, én is láttam már ilyen gusztustalan mutáns katicautánzatot. De most nem, csak nyáron. Ha büdösek, lehet, hogy ők lesznek a büdibogik utáni időszak közellenségei?
199. 6187eb1c9a (válaszként erre: 198. - MÁRKATA)
2011. okt. 27. 09:40
Még nincsenek,de nálam megehetik a hangyákat:-)))
2011. okt. 27. 09:15
Sziasztok.Nállunk is van még egy-kettő.De most új állatunk van,vagy két napja.Rengeteg "KATICABOGÁR"!De nem az igazi hanem valami mutáns,sárga fekete pöttyös.Én még ilyet nem láttam,fekete piros pöttyel!Undorító és budös.Nagyon sok van belőlük,bujnak be a házba,főleg délután.Nem gyözöm őket porszívózni.Az ablakon közte kívül belül mindenütt.Van máshol is vagy csak én vagyok az a szerencsés akit megtisztelnek.??Nállunk a szomszédoknál is van..
197. geridina (válaszként erre: 194. - Zebracsikó)
2011. okt. 27. 08:59

Én is csak ősszel láttam.

Tegnap ideírtam a hozzászólst, erre megyek haza, és ott csücsül egy az ajtófélfán:)

2011. okt. 27. 07:33
Tegnap még én is kisegítettem kettőt...,olyanok voltak mint az őszi legyek:-)
2011. okt. 26. 22:02
Múlt héten még kószált pár db...
194. zebracsikó (válaszként erre: 193. - Youlcsi)
2011. okt. 26. 21:07
én tavasszal még sosem találkoztam velük, csak ősszel
193. youlcsi (válaszként erre: 192. - Geridina)
2011. okt. 26. 20:38

csak fél év...

tavasszal kirajzanak :D

2011. okt. 26. 15:34

Csajok!

Eltűntek a poloskáitok, remélem.

Azért néha jó volt dumálni veletek.

Most megint egy évre eltűnünk:)

191. 6048dc6b87 (válaszként erre: 189. - Érdekes73)
2011. okt. 8. 13:41
köszi szépen, hála Istennek nem éreztem mert a nappaliban a szunyoghálón mászott, előtte tettem fel a friss öblítős függönyt...nem éreztem....és ma már kimentem a terszara, egyenlőre nem láttam egy dögöt sem csak kimúltat:-))))
2011. okt. 7. 16:06
Hát mi tegnap megint összeszedtünk kb 20-at. :(
2011. okt. 6. 20:47

Mosolygóslány : ha büdös akkor lehet poloska is.

A kép nem olyan éles de nálam hasonló dög flangált

szálldosott ablakon sétálgatott és rohadt büdös volt.A sima mezei poloskánál jóval nagyobb méretü.

Amúgy ma sem találkoztam már poloskával most már

csak darazsak szállnak be..Jön a hideg és kimúlnak.

2011. okt. 5. 12:28
sziasztok. nem pirosas, sajna nem vakuzott a gép, de ilyen barnás szine van, ez nem bodobács, annál sokkal nagyobb. ha látok még, amit remélem nem fogok akkor készitek róla jobb minőségű képet:-)))
187. globus (válaszként erre: 186. - Globus)
2011. okt. 5. 12:06
186. globus (válaszként erre: 183. - 6048dc6b87)
2011. okt. 5. 12:05
Ez olyan, mint a bodobács, nem igazán látni itt a színét, pirosas? Vagy nézd meg google-ban. Ha az lenne, teljesen ártalmatlan.
185. geridina (válaszként erre: 183. - 6048dc6b87)
2011. okt. 5. 12:02
Én még ilyet nem láttam, de őszintén szólva ez aranyos kis bogárka a büdibogihoz képest. Nekem annál rondább nincs
184. geridina (válaszként erre: 182. - 6048dc6b87)
2011. okt. 5. 12:01

Na pontosan erről beszélek.

Férjem azt írta előbb e-mailben, hogy jól gondolom, ő megvéd engem, annál is inkább, mert nem akar forró kávét a nyakába:)

2011. okt. 5. 11:54
Úú csajok, most tettem fel a képeim közé egyet. ez is biztosvalami poloska fajta, ebből nem szokott sok lenni, meg főleg tavasszal látom őket, most ezt a példányt láttam a szunyoghálóról, a férjem kiment és lefényképezte szemből is...ti is láttatok már ilyet???? nagyon csúúúnya :-((
182. 6048dc6b87 (válaszként erre: 181. - Geridina)
2011. okt. 5. 11:36
én már végigolvastam neki a fórumot, és jókat mosolyog:-) ő is undorodik de mivel én vagyok a nő és ő a pasi ezért kutya kötelessége engem védelmezni, elvégre ezért mentem hozzá:-)))))))
181. geridina (válaszként erre: 179. - 6048dc6b87)
2011. okt. 5. 08:56
Örülök. Tényleg megmutatom én is a férjemnek a hozzászólásokat.
180. geridina (válaszként erre: 178. - Gida80)
2011. okt. 5. 08:56

Lehet, hogy ez most szemétség, amit írok, de örülök, hogy ilyen sokan vagyunk:))))

férjem csak kedvesen mosolyog amúgy rajtam, szerencsére nem röhög ki, csak mikor már löttyen a kávé a csészémből, és dobom a cigit át a korláton:) akkor már nagyon röhög. Amúgy azt mondja, ő is undorodik tőle, de kénytelen asszonyát megszabadíatni a kínoktól, ha nem akar egy idegbeteg nő mellett élni:)


A cigiről én nem mondok le, hanem ha ki akarok menni, megkérdezem uramtól, akar-e cigizni. Ha éppen nem akar, akkor bemegyek újra, és akkor nagyon elkezd röhögni, hogy "ja, persze a bogarak". Úgy megyek ki az ajtón, hogy szúnyogháló kicsap (mert persze a hálóról is rámrepülhet egy), aztán kirohanás, körülnézés.


Nem is meséltem még, hogy egyik nap férjem csapkodott, én ide-oda mászkáltam, mindig a bűz elől. És egyszer csak lesöpört valamit a hátamról, és rátaposott. Na, gondolhatjátok mit műveltem utána. azt hittem, csak hülyít, de mondta, hogy ilyennel nem hülyítene, mert tényleg átugranék a korláton:) azóta már a hátamat is nézegetem közben.


Tegnap kávézgatunk, cigizgetünk, beszélgetünk, egyszer csak a hajamba repült valamit. Én azt hittem infarktust kapok. Persze kávé fele a földre került, azonnal a fejemhez kaptam. De nem találtam, mi volt az, visítottam uramnak, hogy nézzen át. aztán megtaláltam egy akkora baszott nagy lódarazsat a kávémban, mint a ház. És úszkált a dög.

179. 6048dc6b87 (válaszként erre: 156. - Geridina)
2011. okt. 4. 23:28
azthiszem kezet foghatunk...mintha én írtam volna :-)))))
178. gida80
2011. okt. 4. 20:53
Sziasztok!Csatlakoznék hozzátok.Elolvastam a hozzászólásokat és halálra röhögtem magam.Én is ebbe a cipő járok,így csak kívülről ilyen vicces.Panel 7.emelet.Kb 3 hete jelentek meg a dögök,ugyhogy a sötétedés utáni cigiről kénytelen voltam lemondani,mert nincs az az isten,hogy kimenjek az erkélyre.Minden zümmögésre ugrok.Nemrég jöttem haza,az uram volt itthon és nyitva maradt az erkélyajtó,amint beléptem az ajtón,rögtön kiszúrtam a dögöt,mire megkaptam,hogy biztos valami rovarradar van bennem.Leszedte,kidobta,de visszajött észrevétlenül,és repült.A laptopomat,majdnem elhajítottam és vísítottam.De most ezt azt az oldalt megmutatom az uramnak,hogy nemcsak én rettegek a dögöktől.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook