Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


177. geridina (válaszként erre: 176. - 6048dc6b87)
2011. okt. 4. 20:12
igen, jön a hideg, már ki fognak pusztulni. Én ma is úgy teregettem, hogy előtte uram szedte be a megszáradt ruhákat. 3 napja kinn voltak, mert nem mertem beszedni őket:)
2011. okt. 4. 19:53
sziasztok lányok! Most én is csak 1-2 t láttam...mi is társasházban lakunk. én már 2 hete nem megyek ki a teraszra cigizni, maradok a konyhába elszívó maxon, alatta szívóm, közbe fél óránként megy a jó kis dinnyés-kivis füstölö és a 3 naponta öblítőbe áztatott függöny...hála Istennek nem érezn i, mert nyitva mindenhol az ablak, mindenhol van szunyogháló is......jön a hideg idő, lehet hogy már megfagynak..reggel láttam 1-2 döglöttet a földön a lépcsőház előtt:-))))))fujj...fujj...fujj
175. bnedora
2011. okt. 4. 19:41
Gondolom, hogy a rovarirtó spray használ. Nemrég Zalacsányban voltunk, na ott aztán nyüzsögtek a poloskák. Még éjjel is mászkáltak ezek a dögök. Egy kicsit elvették a kedvem a pihenéstől.
174. globus (válaszként erre: 171. - Geridina)
2011. okt. 4. 19:18
Talán a porszívó... de azt sem kényelmes folyton kihordani.
173. geridina (válaszként erre: 172. - Érdekes73)
2011. okt. 4. 19:07
Igen, igazad van, de lecsapásnál akkor is kiereszti. Ilyenkor én befogott orral kérdezgetem az uramat, érezni e még:)
2011. okt. 4. 18:34

Ma egyet se láttam szerencsére. Azt vettem észre ha próbálom kizavarászni akkor sokkal büdösebb lesz mintha rögtön levadászom. Vszínü hogy félelmébe pánikba nyomja a bűzt.Szóval a gyors módszer a jobb és szagtalanabb / már amennyire /

Kitartás most már hüvösek az éjszakák előbb-utóbb

kipusztulnak....

171. geridina (válaszként erre: 170. - Érdekes73)
2011. okt. 4. 08:34

Hú, én irigyellek, hogy így tudod felfogni a dolgot:) főleg a képedbe csapódást:) én sem a csípéstől félek, hanem undorodom a kinézetüktől, egyszer rám mászott, hát két hétig sikáltam magam:) illetve a szaguktól is undorodom.


Ha a lakásba jönnek be, a férjem is a zsebkendős összenyomós kukába dobós (pontosabban wc-be) módszert választja, kint kíméletlenül rájuk tapos. Ennél már csak az undorítóbb, mikor kiereszti a belét (bocsi, fúúúúúj)

2011. okt. 3. 23:07

Sziasztok !

Érdekes a téma... Nálam a padlástérbe is bekódorognak a dögök. Mezei meg vmi hosszabb nagyobb fajta is. A kérdés miért nem maradnak

az udvaron ? Mit keresnek a lakásba ? Személy szerint kíméletlenül kinyírok minden pókot,szúnyogot, poloskát stb más kéretlen vendéget. Csak az enyhe idő miatt hemzseghetnek

a poloskák mert én eddig nem találkoztam velük

naponta a lakásba csak kb 2 hete...

Vadászmódszerem : zsebkendővel befogás összenyomás

kukazacskóba bedobás és kézsikálás.Szívós dögök

a csapkodás gyenge módszer a simán kukába dobásnál meg kimásznak...Ablakfestésnél a festékbe

is becsámpázott nálam egy dög szóval azt is bírják. Csípést eddig nem tapasztaltam.

A kisebbik fiam fél a poloskáktól főleg a nagyobb fajtától a nagyobbik meg panaszkodik hogy fürdés közbe kénytelen vadászni rájuk...Fóbiám ,még nincs

de amikor a reggeli ablaknyitásnál egyből a képembe csapódott egy mezei azt azért zokon vettem....

169. Mönkhe
2011. okt. 2. 18:19

Ma nálam invázió volt. Csak tudnám, hogy tud bejönni pár perc alatt 3 poloska úgy, hogy ott álltam az ablak mellett, és szinte lyukat néztem a szemembe...

Szellőztetni meg kell. 1 ablakon van szúnyogháló, de alig jön be levegő. Ezek a rovarok meg beszöktek. Rettenetes volt...

2011. szept. 29. 09:39

Most szerencsére nálunk se volt olyan sok,remélem kezdenek eltűnni :)


Pasi szúnyogot én is láttam egyet a házba és tényleg nem volt sok szúnyog az idén tavalyhoz képest,itt a Balaton parthoz közel...

167. youlcsi (válaszként erre: 166. - Jég-virág)
2011. szept. 28. 21:14

pasi szúnyogok :)

(érdekes, szúnyog nem volt az idén... pedig alig 150 méterre van a víz)

2011. szept. 28. 20:48
Borzalmasak ezek az undorító poloskák. már 2hete ingáznak. pedig én társas házban lakom.ma pedig azt véltem fel fedezni,hogy nem volt olyan sok,viszont láttam pár m,ég undorítóbb fekete óriás szúnyog ki nézetű valamit. vajon mik azok? tudja valaki?
165. vikibaba21 (válaszként erre: 163. - Geridina)
2011. szept. 27. 08:54

Nekem is a párom írtja őket,de már ő is unja,én még lecsapni is alig merem őket légycsapóval :DD

gyorsan reggel kiteregetek amíg még nincsenek és hűvös van nekik

az idén mindenfele sok van,én is csak irtózom tőlük,pókokkal pl meg egyáltalán semmi bajom :D

Remélem már eltűnnek...


Bogár mentes napot mindenkinek! :)

164. youlcsi (válaszként erre: 161. - Andesz71)
2011. szept. 26. 20:38

ez úgy ír róla, mintha szerelmes lenne beléjük...


én neki adom mind!!! csak vigye!

163. geridina (válaszként erre: 160. - Vikibaba21)
2011. szept. 26. 15:38

Mintha rólam írtál volna:)

én mint korábban írtam, már 2 hete nem teregetek ki, hiába van itt a szép idő. Férjem légycsapóval, és a nehezen elérhető helyeken pedig levett cipővel mászkál. Összrezzenek még egy légyre is, ilyenkor jókat röhög rajtam a férjem, hogy "ez csak egy légy volt".


Ez az, hogy ártalmatlanok, nem is félek tőlük, hanem undorodom. Mindig úgy érzem, hogy rajta van.

162. zebracsikó (válaszként erre: 161. - Andesz71)
2011. szept. 26. 14:21

szúnyogháló véd az ellen, hogy bejöjjenek.


de a teraszon nincs menekvés....... tegnap vagy tizet legyilkoltam

2011. szept. 26. 14:01

Ezt olvastam a poloskákról:

[link]


Na ehhez képest nálunk mindig ilyenkor jelennek meg szeptember vége felé egy panelház 9.emeletén ma 3at találtam a szobanövényeimen.Az erkélyre kiteregetett ruhákat alaposan át kell néznem ilyenkor ,mert volt már olyan hogy behajtogattam a ruhák közé.Utálom őket ártalmatlanok az lehet de éjjel arra ébredni hogy zizek és faltól falig röpköd......:(((

2011. szept. 26. 13:37
Jujjj,de elegem van nekem is belőlük,nagyon sok van alig merek teregetni,kinyitni az ablakokat,nagyon kis helyen be tudnak jönni,légycsapóval mászkálok már annyira irritálnak,nagyon utálom ahogy repülnek wáááá :S Reggel meg este nem is nagyon látok,de ha meleg van már jönnek is,sikítok és eldobok mindent ami a kezembe van :DD
159. globus (válaszként erre: 125. - Geridina)
2011. szept. 26. 11:44
Nálunk büdösmargitnak hívják :)
158. globus
2011. szept. 26. 11:26

Fújjjj, de undormány, elég csak megérinteni, és máris bűzölög, áááá :(

Egyszer koszorút kötöttem a konyhán fenyőágból, el nem tudtam képzelni, mi ez a szag, mikor megláttam a közepében a dögöt.

157. geridina (válaszként erre: 154. - Youlcsi)
2011. szept. 26. 10:49
Igazad van, de mivel. Hugomék 20 km-re laknak tőlünk Esztergomban. Ő még az életében nem látott ilyen bogarat. Hétvégén voltak nálunk, csak lesett. És ő is ezt kérdezte (persze, a kis naiv), hogy nem lehetne esetleg már nem egnedni kikelni sem? HOgy a lárvákat elpusztítani, stb. Én meg mondtam neki, hogy kisszivem, bárhol kikelhetnek, hogy irtsam ki, azt sem tudom milyen a lárvája:)
156. geridina (válaszként erre: 151. - Amanda0106)
2011. szept. 26. 10:48

Üdv. köztünk. Bárcsak ne kéne ilyen fórumra járkálni.

Amúgy nekünk az tűnt fel az évek során, hogy 2 hét után hirtelen eltűnnek, csak egy-két darab marad mutatóba.

Ma is kimentem reggel kávézni, és már teljesen be vagyok hülyülve ettől az ide-oda nézéstől. A székre már régen nem ülök le, persze, képes lennék felugrani és leugrani a korláton is, ha felém jön egy:) ennél nagyobb fóbiája van bármelyikőtöknek is?

2011. szept. 26. 07:21
cipőnek a talpa
154. youlcsi (válaszként erre: 151. - Amanda0106)
2011. szept. 25. 20:27
a baj az, hogy nem leölni kéne őket, mert 10 perc után itt az utánpótlás... hanem valamivel távol tartani.
153. youlcsi (válaszként erre: 141. - F.Ildikó71)
2011. szept. 25. 20:26
sztem nálunk a denevérek lakomáznak... de a világon nincs ennyi denevér, ami ezt elpusztítaná :/
152. youlcsi (válaszként erre: 129. - Mayalina)
2011. szept. 25. 20:23
nálunk néhány beledöglött :) na, de kár az ecet, mert a légkondi vödre hullámsír volt :)
151. amanda0106 (válaszként erre: 150. - Zebracsikó)
2011. szept. 25. 19:27
CSatlakozom ehhez a fóbia klubhoz,nálunk is nagyon sok van. Nem merek kimenni az erkélyre. Mortein is kicsinálja őket. Valamint én már különböző durva rovarírtó mérgekkel is próbálkozom. Már alig várom az első igazi nagy fagyot! :-)
150. zebracsikó (válaszként erre: 149. - Mayalina)
2011. szept. 25. 17:15
a Raid hatásos
2011. szept. 25. 17:04
Lefújtam őket protekt rovarölővel, de nem vált be.
2011. szept. 25. 16:33
Ne is mondd, férjem lefeküdt a gyerekkel, én meg nem bírtam ki cigi nélkül, kimentem a szokásos stílusomban. Ajtó kicsap, kirohan, rágyújt, jobbra balra néz másodpercenként. Ez hihetetlen, lányok, szerintem én mire eltűnnek, meggágyulok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook