Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


2011. szept. 25. 15:44

20-at számoltam össze most az erkélyen!!!!

Váááááááááá

2011. szept. 25. 09:00
Azt mondja a férjem, hogy amit kibocsát magából anyagot, az gyúlékony. Ne kérdezzétek, honnan tudja:)
2011. szept. 24. 21:05
de,pl:pálpusztai,káposzta...stb
144. 6048dc6b87 (válaszként erre: 143. - F.Ildikó71)
2011. szept. 24. 20:57
te sem eszed meg azt az ennivalót aminek nincs jó illata:-))))
2011. szept. 24. 20:50
nem szagolni kell:-)))
142. 6048dc6b87 (válaszként erre: 141. - F.Ildikó71)
2011. szept. 24. 20:43
semmi nem eszi meg őket, mert büdösek!!!:-(((
2011. szept. 24. 20:16
Azt megfigyeltem,hogy a kis rohadékok nem szeretik ha egy kicsit is hűvösebb az idő,napozni azt nagyon szeretnek.Tényleg a biokill-en kívül nem használ semmi?mert az sem tökéletes.Nincs itt a hoxán senki aki ért a rovarokhoz?Ja nálunk vannak galambok,de azok nem eszik.
2011. szept. 24. 14:18
Sziasztok. Geridina várjuk a fényképet:-))) Én már 2-3 hete ki se megyek a teraszra, a páraelszívó alatt gyujtok rá, maxon megy, közbe füstölözök, és mosok minden nap ugyhogy abszolut nem érezni. egyfolytában füstölözök, van minden féle..vaniliás, csokis, dinnyés..szóval teljesen elnyomja meg elszivó alatt füstölök oda fújom...sajna ez van. a függönyöket amugy is hetente mosom van hogy kétszer jó kis öblitősbe, ugyhogy nem érezni nálunk. más választás nincs, ki nem megyek, mert eldobok mindent. áprilisba jönnek a cserebogarak, szerencsére azok este 20:30 kor jönnek és 1 óra múlva már mennek is és itt vannak júliusig. de az csak 1 óra. egyszer belerepült a hajamba este a hatalmas cserebogár beleragadt mert össze volt kötve, a telefont cigit mindent dobtam ki a kezemből.... a szappanos viz nekünk bejött, jól lefújtam őket, volt benne kis folyékony mosópor, mosogatószer..minden finomság:-)))
2011. szept. 24. 12:54

Örülök, hogy egyre többen vagyunk a fórumon:) legalább mindenki megnyugodhat, hogy nem egyedül ilyen fóbiás. Én előbb mentem ki a teraszra, pontosabban kimerészkedtem úgy, hogy a lábammal kilöktem a szúnyoghálót (így szoktam), és szabályosan kirohantam. Ugyanis volt már olyan, hogy a szúnyogháló tetején ültek és rámpotyogtak. brrrrr....


na szóval valamire jöhetnek nálunk nagyon, mert a teraszon az ablak sarkánál és a műanyag terasztető találkozásánál voltak rengetegen. Lefújtam őket, és előjöttek még kétszer annyian. jobbra balra menekültek. Lefotóztam majd felrakom, undorítóak

138. Mönkhe (válaszként erre: 137. - F.Ildikó71)
2011. szept. 24. 12:25
Eddig is voltak, csak nem ilyen sok. Kb. 4 éve Ausztriában volt valami invázióféle, és átköltöztek hozzánk is. Mivel gyenge telek voltak, túlélték és még sokasodtak is. Sokak nagy bánatára.
2011. szept. 24. 11:55
sziasztok,én is félek tőlük,meg undorodom,az érdekes az,hogy 22 éve lakom itt a panelba és csak az elmúlt 7-8 évben találkoztam velük először,addig hol voltak?
2011. szept. 24. 09:26

Lányok, én megőrülök. gyönyörű idő van, megy a mosógépem, és 2 hete nem tudok kiteregetni. Teljesen kész vagyok már idegileg.

Ma kimentem kávéval a kezemben a teraszra, rágyújtottam, ésdobtam el mindent, mert meghallottam a zizegést, és repült felém. Inkább dobtam mindent, mint hogy egy is akár rám szálljon. az a gond, hogy néha ezeket a kirohanásaimat a lányom is látja, és ez nem jó

135. Mönkhe (válaszként erre: 133. - 6048dc6b87)
2011. szept. 23. 18:25
igeeen :))))
2011. szept. 23. 18:19

Szappanos víz nem jött be.

Kiröhögtek a dögök!

133. 6048dc6b87 (válaszként erre: 132. - Mönkhe)
2011. szept. 23. 14:26
a kis mocsok!!!:-)))
132. Mönkhe (válaszként erre: 131. - 6048dc6b87)
2011. szept. 23. 13:30
Túléli, ha el tud bújni valami repedésbe. Esküszöm, tavaly jött be a a lakásba igencsak fagypont alatt.
2011. szept. 23. 13:17
nálunk sem vált be sajna...dehát megpróbáltuk. Addig itt lesznek amig nem jön a fagy!!!!!
130. Mönkhe (válaszként erre: 129. - Mayalina)
2011. szept. 23. 12:57
Nekem nem jött be. Szerintem hamar elpárolog és azért. Igaz, nem pohárba raktam, hanem jól átitatott szivaccsal bekentem az ablak pilléreit. Ennek ellenére nem nagyon zavartatják magukat. :(
2011. szept. 23. 12:47

Sziasztok!

Csatlakoznék a fóbiásokhoz. :-)

Bár ugyanígy viselkedek, mint ti, mégis jókat nevettem a sztorikon. :)


Az ecetes pohárról van-e híretek?

Bejött-e valakinek?

128. geridina (válaszként erre: 127. - 6048dc6b87)
2011. szept. 23. 11:09
Ne aggódj, írtam, hogy a szobában én is hajlakkal megyek neki. Lehet, hogy az állatvédők nem értenek egyet, de nehogy már egy semmire nem jó, gusztustalan bogarat ne csapjak agyon. Sőt. A hajlakktól amúgy nekem mászkálnak tovább, de valamikor csak megdöglenek. Igen, az ijedtségtől is nyomja a bűzszagot. Tisztára mint a borz
2011. szept. 23. 11:06
Sziasztok! Nahh látom nálatok is zajlik az élet. Kedden annyira rossz iőd volt, hogy egy darab sem volt, ki tudtam menni az erkélyre. Tegnap bejött hozzánk először 1. de úgy hogy a tetőtéri ablakon szunyogháló van és a szobába nem de itt zümmögött. kitessékeltem egy kis rázogatással de nem mnent el, igy kapott egy hajlakkot....tudom csúnya dolog, de iszonyodom tőlük. aztán ahogy ez a szerencsétlen megdöglött jött a következő...igy sajna ő is úgy járt mint az első...és milyen büdös..már mikor rázogattam is büzlöttek, gondolom félelmükbe is árasztják a szagukat.. a hajlakktól hamar végük lett, pedig csak 3-as erősségű volt...most is itt mászkálnak a ház oldalán, az ablakból kinézek és kapásból 30-at számolok össze.......:-(((
126. Mönkhe (válaszként erre: 125. - Geridina)
2011. szept. 23. 09:26

Én nem csapom, le, mert szándékosan nem veszem el az életét, de seprűvel próbáltam kipiszkálni, ott ahol bejött, de az ájulás kerülgetett. Így is büdös amikor megijed. Védekezik szerencsétlen. Sajnálom őt, de magamat is. Wáááh rusnya szegény.

Olvastam egy cikket, valami rovarkutatótól, aki oda van értük és hogy kellemes az illata... Na mondom.. ennek is fura ízlése van. :))

125. geridina (válaszként erre: 124. - Mönkhe)
2011. szept. 23. 08:55

Nálam a szaga miatt van, meg az egész, ahogy kinéz, a sok lába, meg az a barna gusztustalanság, fúúúúúj.


Nekem onnantól ered, hogy mindig hallottam, hogy mondják, hogy büdösbogár. Mondom, most már nagyon kíváncsi vagyok, mitől büdös ez a bogár. Ez kb 7 éve volt. Aztán telt múlt az idő, és egyszer megéreztem egy agyoncsapottnak a szagát. Én azóta csak úgy merem lecsapni, vagy lecsapatni a férjemmel, hogy közben fogom be az orromat, de már majd megfulladok, mindig kérdezgetem az uramat, hogy "érezni még?"

124. Mönkhe
2011. szept. 22. 23:55
Júúúúj, épp most kaptam sikítófrászt egy beosont poloska miatt. Azon agyalok, honnan ered ez az undor, a szaga miatt vajon?? Képtelen vagyok megszokni.
123. geridina (válaszként erre: 122. - 6048dc6b87)
2011. szept. 16. 09:17

Nálam na szó, ha lemondok a cigiről. Utoljára a mínusz 20 fokban mondtam le este 10-kor decemberben:)


Ma reggel a férjem nem volt már otthon, nem volt aki csapkodjon. Szívtam a cigit én farkasszemet néztem a bogárral, aztán berohantam az ajtón:) hihetetlen, milyen fóbiám van

122. 6048dc6b87 (válaszként erre: 121. - Geridina)
2011. szept. 15. 21:27
óóóóó nahh látod, én ilyenkor nem megyek ki cigizni, hanem a páraleszívó alatt max gőzzel, és ott cigizek. sajna más megoldás nincs :-(((
121. geridina (válaszként erre: 120. - 6048dc6b87)
2011. szept. 15. 09:02

Az hagyján, jött a délutáni teregetés, száraz ruha beszedés. Mondtam a férjemnek, ha visítok jöjjön segíteni. Elkezdtem szedni a ruhákat. Gondolhatjátok, hogyan. Kb négyszer körüljártam mire le mertem szedni. Aztán még hatszor kiráztam, utána mertem összehajtani. Na, és a harmadik pólónál a belsejéből repült ki egy rohadék.


Aztán jött a férjem segíteni. Képzeljétek el, hogy a nadrágok zsebeiben, szárában, a zoknik belsejében, stb. Mindenhol a dögök voltak.


Már ott tartok, hogy este lefeküdtem az utolsó esti cigim nélkül. Velem ilyen nem történik. Még a férjemmel lefekvés előtt el szoktunk szívni egyet a teraszon. Úgy nézett ki a terasz kb 7 órától, mintha fekete pöttyök lennének a falon. Férjem csapkodta, én meg mentem ide-oda, természetesen befogott orral:)

120. 6048dc6b87 (válaszként erre: 118. - Geridina)
2011. szept. 15. 08:42
áááááá jézusom! Ez nagyon gáz! Nekem is mondt a férjem tegnapelőtt, hogy tele van a lépcsőház ajtó meg minden. én már napok óta ki sem dugtam az orrom, de ma muszáj lesz..este ellepik a tetőtéri ablakunknak vagy tizen...nagyon gáz!!!!fujj fujj fujjjjjj
119. geridina (válaszként erre: 115. - 6048dc6b87)
2011. szept. 14. 17:10
Én úgy vagyok vele, hogy ha csak rájuk gondolok, érzem a szagot:))
2011. szept. 14. 17:10

Hát, mandulaszagúnak szokták mondani, azért mondtam gy én is. De új hírem van lányok.


Férjem hamarabb ért haza nálam, és azzal fogadott, hogy "húúú, anya, marha nagy szerencséd van, hogy én értem haza"


Kiderült, hogy a bejárati ajtónál, ahol csücsülni szoktak, éppen ezért én kirobbanok mindig az ajtón, hogy még véletlenül se szálljanak rám, na szóval az ajtófélfa szélén felül csokorban kb 30 40 db csücsült egymás hegyén hátán. Azt mondata a férjem, hogy fogalma nem volt, hogy kezdjen hozzá az irtáshoz:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook