Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 20. 20:01
Hú, gyerekek, kimentünk urammal a teraszra cigizni, és 22 darabot számoltam meg 15 m2-en. Nagyon gáz, igaz, az is, hogy felnőtt létemre visítozom, de ez van:)
56. 6048dc6b87 (válaszként erre: 55. - Zebracsikó)
2010. szept. 20. 20:01
sajnos...:-(
2010. szept. 20. 18:03

ugyanez: én ma találkoztam az elsővel!

ült a ruhaszárító szélén


undorítóak.

de már tudom: nem igazán van ellenük esélyünk :((

2010. szept. 20. 17:57

Sziasztok. Ismét itt az ősz, és megint szenvedünk.

Én ma hazajöttem, nyitottam az ajtót, szúnyoghálón napozott három, ajtófélfán kettő meg még a falon három. Na, megint elkezdtem az óvodás énemet. Ajtó kinyit, körülnéz, befut, beb..sz magam után:) Aztán bentről partvis elő, mert persze lecsapni nem akarom, mert akkor három hétig hányok a szagtól. Gyerekem nyugtatott, hogy ne fossak már, majd ő kimegy körülnézni:) Aztán a partvissal hadakozás. És ez így fog menni hetekig. Undorító

53. 6048dc6b87 (válaszként erre: 52. - Youlcsi)
2010. szept. 20. 17:19
akkor ti is meg vagytok áldva...most másznak a tetőtéri ablakon, és rájuk látok, gusztustalan. megoldás még mindig nincs. :-((((
52. youlcsi (válaszként erre: 51. - 6048dc6b87)
2010. szept. 20. 14:07

most hogy ezt olvasom... kinéztem az ablakon és hirtelen innen a gép elől 24et számoltam össze. ha közelebb mennék, akkor még azt is látnám, hogy az erkélykorláton ill a földön mennyien vannak :/


és megoldás még mindig nincs... csak annyi, hogy ebben a szép időben még csak szellőztetni sem tudok. hiába a szúnyogháló! azok a szemetek olyan kis laposak, hogy bejönnek mellette a résen :/

51. 6048dc6b87 (válaszként erre: 49. - Geridina)
2010. szept. 20. 12:11
Sziasztok.Mintha magamat hallanám...én is ugyanígy vagyok, és most ismét ittvannak a büdösbogarak. már 3-4 naőja de most ismét rentgeteg van, az erkélyre kis sem tudok menni. a szobánk tetőréti és ha kinézek a ház oldalát látom, ahol hemzsegnek most kapásból 15-öt számoltam össze! Gusztustalan!
50. youlcsi (válaszként erre: 49. - Geridina)
2010. jún. 28. 15:10
hát igen... igazából valami olyan kellene, ami elriasztja és nem megöli... de olyat még nem sikerült találni.
49. geridina (válaszként erre: 48. - Youlcsi)
2010. jún. 28. 14:41

Azóta már végigolvastam a fórumot, látom ezt a szappanos vizes megoldást.

Azt a gond, hogy a visítva menekülésem ellen ez sem jó. Képes vagyok kávéspoharat, cigit eldobni, és menekülni befelé, ha meglátom szállni felém:)

De sajnos így vagyok a cserbogárral, a darázzsal is:)

48. youlcsi (válaszként erre: 47. - Geridina)
2010. jún. 28. 14:25

igen... róla van szó :)


körömnyi lapos zöld vagy szürke... és iszonyú szagot hagy maga után (még az erkélyen, szabad térben is)

2010. jún. 28. 14:04

Sziasztok!

Még nem olvastam végig a fórumot, de kérdésem, hogy ez a mezei poloska a más néven büdösbogár?

Mert akkor én ódákat tudnék regélni.

Nekem szabályos fóbiám van tőlük:)

Meglátom őket, és már érzem is a szagot.

Sikítok, uram már jön is a zsebkendővel és fogja meg őket, én meg több méteres körzetben utána nem merek a környékre menni, hátha megérzem a szagot:)

Nem tudom, ez egyedi eset? vAgy más is van így?

46. Dogarka (válaszként erre: 45. - Blama)
2009. dec. 31. 13:21
Szerencsére nem a hálóban vannak...hanem hátul az ebédlőben. Annyira tudnak zörögni,hogy először azt hittük egér van a lambéria mögött...de aztán rájöttünk,h nem...nem akarjuk lebontani,mostanában nem zörögnek annyit szal reménykedem h kiköltöztek.
45. blama
2009. dec. 30. 18:57

Szegény Dogarka! Szörnyű, ha a lakásban is van fészkük. Lehet, hogy le kellene bontani, kinyúvasztani őket, és ha már nem jelentkezik a lakásban, újrarakni? Lehet, hogy nálam a külső redőnytokban telelnek, mert ott van egy kb. 4 cm átmérőjű lyuk, pont alkalmas nekik. Oda is bezúdítok majd ebből az elixírből.

A fóbiám miatt a szobában a redőnyhúzó zsinór két lyukát is leragasztottam szigetelőszalaggal.

Ősszel éjszaka tévézés közben a redőny alatt bújt be egy.

A belső párkányom alatt is van pár mm rés, ablakcserénél nem tömítették be, remélem, arra nem találtak rá, valami megoldást utólag arra is keresek majd. Tavasszal a bukóablakokon a lehúzható szúnyoghálót is megerősítem körben vmi csíkkal.

A félszobai ablakot ki sem nyitottam idén (pici helyiség, nagy ágy), hanem a nagyszobai nyitott ablakból ment a levegő, én pedig az ablaknál strázsáltam.

Éjjel kergettem őket a neten, más fórumokon is panaszolták hogy milyen invázió van 1-2 éve, de nem kaptak választ, mert nem ide járnak.

Youlcsi! Azért kipróbálom a külső párkonyon is. Ha friss az öntet és rászáll, talán megtapad, és nem tud begyalogolni. Riasztót szórtam ugyanis a párkányra és a két falperemre, de az mihamar elpárolog, a párkányról pedig nehezen tisztítottam le.

Nagy bajnak éreztem, de elolvasva a többi hozzászólást, annyira nem is szörnyű a helyzetem, mint másoknak.

2009. dec. 30. 17:26

Sziasztok!


nálunk beköltöztek a lambéria mögé és időnként zörögnek és előjönnek...Mit tehetnék ellenük?

43. youlcsi (válaszként erre: 42. - Blama)
2009. dec. 30. 13:38

szia!

a gond ezzel az, hogy ettől csak megdöglik, ha lespricceli az ember (bár némelyek még ettől sem :)), de távol nem tartja őket.

amiért a fórumot kiírtam az az, hogy hátha tud valaki olyat, ami távol is tartja a dögöket... de sehol egy ötlet :s

42. blama (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2009. dec. 30. 01:55

Örülök, hogy ez a téma előkerült, most nézelődtem a neten, és ide jutottam. Panelban lakom én is, és szinte fóbiás lettem idén. Még akkor is néztem kívül a falakat, ha elmentem a sorházunk előtt, hogy hányat látok. Volt, hogy egyszerre négy került be a szobába, én riasztót fújtam rá - most éppen Mortein van, de néha gyufásdobozt borítok rá, összetolom, és onnan eresztem ki az ablakból. Nem is gondoltam, hogy ennyire általános probléma, mint írjátok. Azt hittem, hogy most már telelnek valahol, de tegnap (december!) délután koppant egy a belső ablakpárkányomon. Délelőtt nyitva volt az ablak, nem vettem észre, hogy bejött, de ezek szerint igen.

Én is kipróbálom ezt a szappan-domestos-víz keveréket, remélem, nálam is beválik. A külső ablakpárkányra is azt fogok fújni, ott nem vált be a rovarirtó, tisztításnál alig bírtam a párkányt megpucolni a mázgás lerakódástól. A szagát szerencsére soha nem éreztem, de a bogár kikészít.

Most nagyon örülök az ötletnek.

2009. szept. 24. 22:08
Én porszívóval szoktam vadászni. Egy kicsit büdös, de jó messziről be lehet szippantani őket.
2009. szept. 24. 10:03
sziasztok, ma reggel , nemtudom hogyan mert mindenhol szunyogháló van, repült felém a szobába a büdösbogár, nahh mire elkaptam.....mosóporral megpróbálom én is, ami még nagyon jó! van nagyon erős sütőtisztítonk:) rögvest Game over:)
39. whitehill (válaszként erre: 38. - Youlcsi)
2009. szept. 22. 14:35

Nem sűrűn hordok szárnyakat a kazemen, bár néha farsangkor igen XD

De attól még kiszárítja a kacsóm :S

38. youlcsi (válaszként erre: 37. - Whitehill)
2009. szept. 21. 20:57

ha most emlékeznék kémia tanulmányaimra, akkor meg tudnám magyarázni,hogy miért szereti a poloska a szappant :)


amire gondolok, hogy amíg a víz lepereg a dögökről, addig a detergensek (szóval lehet, hogy bármi más jó lenne: mosogatószer, mosópor -hoppá, tényleg! ez talán még jobb is! Akarom! Kipróbálom!!! :)) nem, így a kis rohadék szárnyacskák összetapadnak, a légzőnyílások eldugulnak, stb... stb...


szóval a bőrödet sztem csak akkor féltsd, ha hártyás szárnyakat és hasonlókat hordasz, rajta, amik persze nem csak díszek, hanem a túléléshez is szükségesek :)

2009. szept. 21. 20:29
Szappan? ha a szappan ezt teszi velük, mit tesz a mi bőrünkel? :o
2009. szept. 21. 09:51
én sem szeretném megtapasztalni a csípésüket!:)))olyan undorító...:(
35. youlcsi (válaszként erre: 34. - B52d3380ac)
2009. szept. 21. 09:45
nálunk ilyen 1-2 cm-es dögök vannak. de ezek nem csípnek... legaslábbis nem szabadna nekik, és én nem is tapasztaltam.
2009. szept. 21. 08:26
szia! Ma reggel is 2-nek annyi let:)nagyon jó ez a szer, hogy nem jutott eszembe:) Nálatok ilyen nagyon nagy kifejlett példányok vannak? Hatalmasak, és mondja a szomszéd hogy nagyon csípnek!!! Undorító!!!!!
33. youlcsi (válaszként erre: 32. - B52d3380ac)
2009. szept. 20. 20:31

nincs mit!

jóéjt!


ja, a 2. keverésnél biztosra mentem: toltam az anyagba egy kis domestost is :) előbb-utóbb meglesz a tuti recept :)

2009. szept. 20. 20:28
ittvagyok! most voltunk kinnt 4-et is megöltünk:) 1L-esbe raktam jo sok folyékony szappant és annyi! Nagyon bűzlöttek , hamarabb megöli őket mint bármilyen Rovarirtó! Köszönöm szépen ezt nagyon jól kitaláltad! Köszönöm szépen, tényleg édes, és nagyon jó kisfiú is! Mostmár alszik:)Megyek még ruhákat hajtogatok, és fürfünk, utána ugyis lassan kelni fog , mert ismét éhes lesz:)))Mégyegszer köszi, jóéjt, puszi
31. youlcsi (válaszként erre: 30. - B52d3380ac)
2009. szept. 20. 20:23
óóóóóóóóóóó, meglestem a pindurt... nagyon édes :)
2009. szept. 20. 20:13
kb 15 perc mert épp büfiztetem a csöppöm és utána megyek rágyújtani:)sietek a férjem már keveri:)
29. youlcsi (válaszként erre: 28. - B52d3380ac)
2009. szept. 20. 20:11
na, azt még megvárom :)
2009. szept. 20. 20:10
szia.nagyon köszi kipróbálom mindjárt, aztán szólok hogy milyen volt:))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook