Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit riasztja el a mezei poloskát? fórum

Mit riasztja el a mezei poloskát? (tudásbázis kérdés)


117. youlcsi (válaszként erre: 114. - Geridina)
2011. szept. 12. 21:33

mandula???

ammónia! már bocs a kifejezésért, de kifejezetten erős húgyszagú!

(a mandula ciánszagú)

116. youlcsi (válaszként erre: 113. - Geridina)
2011. szept. 12. 21:32

fene tudja... rászárad. de nyom nélkül. nyáron a függönyöket is ezzel fújtam le ott, ahol nincs szúnyogháló. bő 1 hétig minden reggel söpörni lehetett a párkányról az apró kis szárnyasokat.

darazsaknak ezzel megyek neki - jó messziről :D

115. 6048dc6b87 (válaszként erre: 114. - Geridina)
2011. szept. 12. 21:21
igen, nagyon erős mandula meg mindeféle szaga van...de teljesen mindegy hogy él -e vagy sem, mert akkor is érzem a "szagát" amikor a szunyoghálón van, és még él..tavaly a nadrágomon volt, ott öltem meg, kimostam és még mindig lehetett érezni..hozzáteszem higitás nélkül mosok...és az sem vette el....ÚÚÚÚTÁÁÁÁLOM ŐŐŐKET!!!!!
114. geridina (válaszként erre: 111. - 6048dc6b87)
2011. szept. 12. 21:11

Mi 4 éve költöztünk be, de előtte egy lakótelepen laktunk elég erdős környezetben. Ott volt olyan, hogy már nem mertem elhúzni a sötétítőfüggönyt, mert nappal kihúztam két oldalra, este pedig mikor behúztam, mindkét felé minimum kétszer 10 bogár csücsült. Volt nálunk egy ismerős kislánya, levette a polcról a hengeres tolltartót. Mondtam, válogasson mivel akar rajzolni.Rajzottak a tollakon a bogarak. Na, nekem akkor lett elegem belőlük.


Ja, és még egy adalék. Én először nem tudtam miért hívják büdösbogárnak. Nem mondom, hogy kíváncsi voltam rá, tehát direkt nem taposgattam agyon őket. Aztán mikor először megéreztem, felfordult a gyomrom. Férjem azt mondja erre, hogy ezt szerinte csak beképzelem magamnak, mert tulajdonképpen mandula szaga van, azt meg szeretjük. Szerintem ez hülyeség. Semmi köze a mandulához.

113. geridina (válaszként erre: 110. - Youlcsi)
2011. szept. 12. 21:09
Ezt tutira kipróbálom. és nem párolog el a falból?
2011. szept. 12. 21:09
ha mi együtt laknánk akkor egész nap elsikítoznánk :-))))
111. 6048dc6b87 (válaszként erre: 107. - Geridina)
2011. szept. 12. 21:06
akkor mi nagyon jól megértenénk egymást :-))) első évben mikor idekeköltöztünk, és megjelentek ezek a mocskok akkor annyira belebetegedtem hogy éjjel kiabáltam a férjemnek, hogy : Jajj ott is egy büdösbogár, ott is egy poloska, segíííts!!!! Velük álmodtam! :-)))sőt volt olyan is hogy negyed órát könyörgött a férjem a lépcsőházba, hogy menjek már mert nem akartam kimenni, és mentünk dolgozni, és rapliztam mint valami hülyegyerek.....volt hogy szabit is vettem ki :-)))nagyon gááz :-)))
110. youlcsi
2011. szept. 12. 20:54

sziasztok!

tegnap ide is megérkeztek :/


biokill:

sima pumpás rovarirtó, falat kell befújni vele, és hullik minden napokig, ami nem odavaló (nálunk a kis keresztes barátom simán dobta tőle a hátast a hibiszkusz ágai közül)

emberre, gerincesre nem veszélyes.

109. geridina (válaszként erre: 108. - Mönkhe)
2011. szept. 12. 20:12

Hát, ezen nem veszünk össze, ki kin röhögne:) de hogy nálam szerencsétlenebb nem sok van büdösbogár téren, az is tuti. Gondoljátok el mi lenne, ha mi együtt laknánk? Ki menne ki a teraszra körülnézni:)


Tegnap is csuktam be az ablakot, és láttam egy bogarat a kereten. Én bizony becsuktam úgy ahogy volt. Tudtam, hogy nem nyomódik össze. Gondoltam, majd apa elintézi. Ma pedig azzal fogadott uram, hogy megmentette a dobhártyáját egy oroszlányüvöltéstől, mert bogarat talált az ablakban, és összeszedte. Mondom köszi édes, azt már én is láttam:)

108. Mönkhe (válaszként erre: 107. - Geridina)
2011. szept. 12. 19:29
Ha engem látnál, nem szégyellnéd magad. Rajtam röhögnél, ez tuti. Időnként még sírva is fakadok, ha bejön egy ilyen bogár.
107. geridina (válaszként erre: 105. - 6048dc6b87)
2011. szept. 12. 19:07

Milyen jó, hogy vannak ezek a férjek, nem?

Tényleg azt hittem, hogy én vagyok csak ilyen hisztis, és szégyelltem magam, hogy 36 évesen ilyen hisztit vágok le a büdösbogár láttán

106. 6048dc6b87 (válaszként erre: 104. - Mönkhe)
2011. szept. 12. 15:33
állítólag kis poharakba téve......nemtudom sajna én ezt sosem hallottam nekem is tegnap mondták először.....
105. 6048dc6b87 (válaszként erre: 103. - Geridina)
2011. szept. 12. 15:33
én ugyanezt csinálom...kiküldöm a férjem előre, hogy nézzen körül:-)))
104. Mönkhe
2011. szept. 12. 11:06
Én is kipróbálom az ecetet. De hova kell tenni? nekem az ablakon jönnek be. Kenjem be? Vagy mit lehet csinálni? Waahhh rettenetes bogarak, és büdösek is.
2011. szept. 12. 10:04

Hát, ha jó az ecet, én festék helyett azzal fogom lekenni a falat:)


Örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen fóbiás, már azt hittem, ez betegség.


Előbb bejöttem a melóba, és akkorát ugrottam ültő helyemből, hogy a kolleganőm csak lesett. Kirohantam az ajtóig. azt mondja, neked meg mi bajod van? Mondom nem hallottad ezt a zümmögő hangot? Hát, hogy reggel óta a neon körül van beszorulva egy darázs. Mondom baszki, a szívbaj jött rám:)


Az öblítőre biztosan tényleg jönnek, mert én ilyenkor, mikor kiteregetek, a ruhák beszedését a férjemre bízom. Instrukciókat kap, hogy szedje le egyesével, hatszor forgassa át, rázza ki és utána tegye a kosárba. Nem kell semmi mást csinálnia, a többit én megcsinálom.

2011. szept. 11. 22:56
sziasztok. ismerösöm mondta hogy állítólag jó az ecet...ki kell próbálni. rakok ki kis poharakba a teraszra...hátha :) bogármentes jóéjszakát mindenkinek! :-))
101. Mönkhe
2011. szept. 11. 22:35
Képesek a legkisebb résen beosonni, sajnos. Ellenben viszont úgy tudom elriasztani nem nagyon lehet. De illatokra nagyon reagálnak, öblítő illatára rajokban jönnek. legalábbis nálam így volt.
100. abeni (válaszként erre: 99. - 6048dc6b87)
2011. szept. 11. 20:51
Undorító dögök!!!:((((
99. 6048dc6b87 (válaszként erre: 97. - Geridina)
2011. szept. 11. 20:36
én is fóbiás vagyok....másról sem tudok beszélni....velük álmodok...irtózom tőlük!!!!!teszek fel 1 képet, most csináltam a tetőtéri ablakon...ááááá
98. abeni
2011. szept. 11. 20:28

Nekem a takaró alatt a lábamon mászott. Gondolhatjátok, hogy mekkorát ugrottam, pedig több hónapos terhes voltam.


Szerencsére azóta cseréltünk ablakokat és a műanyagon nem tudnak átjönni, de szellőztetéskoz még minidg beosonnak.


Nagoyn utálom őket, szó szerint rosszul vagyok ha meglátok egyet. Úgyhogy én is minden ötletet nagyon szívesen veszek.

97. geridina (válaszként erre: 96. - 6048dc6b87)
2011. szept. 11. 19:58
Jesszusom, ne is mondd, egyszer én is arra keltem, mintha egy repülő zúgott volna el a fülem mellett:) Szerintem nálam már kóros a büdösbogár iszony, olyan szinten visítok és dobok el mindent, ha meglátok egyet. Ma reggel például a kávéspoharat:)
2011. szept. 11. 19:32
sziasztok. nahh nálunk borzasztó a helyzet...ma már rentgetegen vaannak. kapásból 35-40 körül a teraszon, a korláton, falon, ablakon, szunyoghálón. tetőtéri szobánk van, éjjel mindig nyitva, persze van rajta szunyogháló, éjjel arra keltem hogy a fejem felett berreg. ma is bejött a szunyogháló fenntartotta. se tavaly se tavaly előtt nem volt ennyi mint most. 3 éve lakunk itt akkor volt borzasztó sok. valami invázió volt, azthiszem most is igy van. nálatok ma mi a helyzet?
95. geridina (válaszként erre: 94. - Zebracsikó)
2011. szept. 10. 12:12
Hát, kb úgy néztem ki, hogy fogtam a partvis végét, és több méterről piszkáltam:)))) k..vára nem bírom a szagukat, és szerintem én már előre ráparázok arra, mit fogok érezni
94. zebracsikó (válaszként erre: 93. - Geridina)
2011. szept. 10. 12:07
agyoncsaptad? nem volt irtó büdös?
2011. szept. 10. 12:05

Kár volt elkiabálnom.


Kimentem a teraszra, békésen kávézgatok, olvasok, egyszer csak jön az ismerős zúgó hang és lepottyan mellém a földre egy zöld undormány. hátra esett, vergődött, de nem tudtam sajnálni:) agyoncsaptam a seprűvel. hogy rohadnának meg, a kifejlett példány negyede volt az egész bogár és már szálldos összevissza. én azt hiszem, őszre el fogok bujdokolni

2011. szept. 10. 11:29
Na igen, persze, hogy ilyen kéne, csak ilyet még nem találtak fel:) az a bajom velük, hogy semmi hasznuk nincs, csak bosszúság van velük. Igaz, a legyeknek sincs hasznuk...
91. zebracsikó (válaszként erre: 89. - Geridina)
2011. szept. 10. 10:50
én kettővel találkoztam a múlt héten, egyik a leanderemen ült, elővettem azt a szert, amit ráfújtam,mikor takácsatkát láttam rajta. Örömmel léáttam, hogy poloskára is hatásos.
2011. szept. 10. 10:27
ez engem is érdekelne, hogy mi ez a biokill....az a baj, hogy jó persze jó dolgog, hogy megdöglenek, de engem az zavar, hogy tele van velük az erkély, ki sem lehet menni.....olyan kéne, hogy ide abszolut ne jöjjenek fel :-)))
2011. szept. 10. 10:10

Sziasztok!

Hozzánk még nem érkeztek meg, de már parázok előre:)

Ez a biokill egyébként micsoda? rovarölő? mert akkor lehet, hogy beruházok én is, ha a falra fújva még 2 hét múlva is megdöglenek tőle:)


azt hiszem, veszek egy tucat légycsapót, mert én félelmemben akkorát szoktam rájuk csapni, hogy röpül a teteje:)

2011. szept. 10. 09:47
sziasztok! hát ismét itt vagyok...és a büdös poloskák megérkeztek....kint voltam az erkélyen amikor hallom, hogy berreg...nahh tudtam hogy megérkezett...10 perc múlva lefújtam egyet raid-el de nem ért semmit, ugyhogy készitem a szappanos vizet....nálatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook