Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

131. Kismanó86 (válaszként erre: 74. - Tótágas)
2011. ápr. 18. 14:38

Na álljon már meg a menet. Egyből be lettem állítva gyerekbántalmazónak.

Mondom, csak a családban szereztem eddig tapasztalatot, a kislányom 7 hónapos. De nem fog érdekelni, őneki milyen dackorszaka van, azt nem fogom engedni, hogy kezet emeljen rám. Vagy bárkire, Apjára.

130. c130f7eb3b (válaszként erre: 128. - B-zs)
2011. ápr. 18. 14:37
Persze! Ehhez kétség nem fér. De ha a ráütés helyett a szülő elvonná a figyelmét valami értelmes dologgal, netalántán játszana is vele, akkor kevesebb lenne a problémás gyerek. Mert akárhonnan nézem, az ütlegelés az erőszak egyik formája: először csak a pelusra, aztán a kezére, aztán ahogy nő, azzal együtt nő a pofon nagysága... ugye, nem kell folytatnom. A gyerek akkor rosszalkodik, ha fel akarja hívni magára a figyelmet. Szavak nélkül is azt ordítja:ITT VAGYOK, FOGLALKOZZ VELEM!!! És ha ehelyett pofont kap, lehet, hogy otthon meghunyászkodik, de máshol ki fogja magát tombolni. Ebben biztos lehetsz! :(
129. c130f7eb3b (válaszként erre: 121. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 14:33
Akkor miért nem tudnak cipőt kötni, késsel-villával enni, wc után kezet mosni, és miért nem ismerik a magázó formát?! Miért nem értik a folyamatos beszédet, miért beszédhibásak még 10 éves korukban is, és miért hisztival, verekedéssel meg ordítással rendezik a konfliktusaikat?! Pajtás!
128. b-zs (válaszként erre: 111. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:30
ugye azért abban egyetértünk, hogy a pedagógusnak olyan szülő gyerekével könnyebb dolga van, aki szófogadó és akivel otthon foglalkoznak törődnek, nem pedig mindent ráhagynak??
127. c130f7eb3b (válaszként erre: 119. - T.Ili)
2011. ápr. 18. 14:29

Akkor lássuk:

"Ikrekkel sokkal több a gond,és nagyobb odafigyelést igényelnek": miért van több gond? azonos időben azonosak az igényeik. Anyagilag nagyobb megterhelés csak, mert egyszerre kell minden, pelus, ruha..


"Ők nem csak a szüleiktől tanulnak,hanem egymástól is,és mivel gyerek,hajlamosabbak a huncutságokat megtanulni egymástól!" a jót is megtanulják egymástól, előbb tanulnak meg pl. beszélni.


"Külön beszédjük van,amit csak ők értenek." - ez csak elenyésző százalékra igaz.


"Nehéz még egy kicsinek ennyi fele figyelni,és sokszor az a következménye,hogy egymást is "hergelik",nem csak a szülőket!:)" - a különböző korú testvérek jobban "hergelik" egymást.

"Talán ezért is lehet,hogy tovább tart náluk a szocializálódás.el,hogy "mint két tojás" - könnyebben szocializálódnak, mert ott vannak egymásnak. Nekem pl. nem kellett beszoktatni őkez az óvodába. Ott maradtak és kész. A két tojásos dolog meg csak az egypetéjűekre vonatkozik, és ők kevesen vannak.

2011. ápr. 18. 14:26

Nem olvastam el a több mint 100 hozzászólást, de az biztos: NEM VAGY ROSSZ ANYA!!!

Nekem a nagyobbik gyerekeim kamaszok, és napokat sírok az miatt hogy nem fogadnak szót!Folyton én is magamat okolom hogy biztos rossz anya vagyok.

A gyerekek változnak, nem kell megijedni!

Az biztos hogy az ikrekkel nehezebb, a családba nálunk is van olyan akik ikreket nevelnek.

Szerintem próbáld meg lekötni a figyelmüket olyan dologgal ami nem veszélyes rájuk.Amivel esetleg elfelejtik azt hogy galibát okozzanak.

Nekem a legkisebb gyerekem 2,5 éves, Ő is hisztizik, de jól lehet irányítani.

Az alap gyereknevelés nem jön magától!Sok tapasztalatra és türelemre van szükség.Ami a büntetést illeti ,az én pici lányomnak elég ha a sarokba állítom,máris tudja hogy valamit nem jól csinált. A nagyokra persze már nem hat, nekik más módszerrel kell tudatni hogy nem Ők a főnökök a családban.A lényeg az hogy tudatni kell velük!!Még most kell hogy megértsék,de én hiszem azt hogy nagyon sokat fognak Ők változni. Minden esetben próbálj nyugodt és higgadt maradni,mert amint érzik hogy feszült vagy ,az rájuk sincs jó hatással!

Nagyon szeretnek Ők téged,hidd el hogy nem tudatosan "gonoszkodnak" veled, hiszen nagyon picik még!!A lemondásod a gyerekeidért példaértékű,és nem most fogod a gyümölcseit learatni. Évek múlva amikor látják ,amikor majd nap mint nap ott gubbasztasz velük a lecke fölött, vagy a bánatos könnyeiket fogod letörölni!!

Ezért vagyunk Anyukák ,hogy mindenben és mindenkor imádjuk a gyerekeinket, leginkább akkor amikor a legnehezebb ,és nekik a legjobban szükségük van ránk!!

Kitartás!!

125. K.Mona
2011. ápr. 18. 14:24

Na lányok eljött az idö hogy elköszönjek fel kelt a kistrónörökös :) megyek elsétálok vele boltba és elé rakok egy kis harapni valót. köszike mindent lányok .

Sziasztok puszi :)

124. b-zs (válaszként erre: 122. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:24
nem olyan picike ám az a gyerkőc és a férjed is belejön ám a pelusozásba és az etetésbe, és milyen büszke lesz, hogy egyedül vigyázott a gyerekre, és kell nekik is ez, hogy csak ketten és egyedül legyenek!! és neked is egy biztos pont lenne, hogy tudod, rá lehet hagyni, mert megoldja, tud rá vigyázni!!
123. eaedab0e25 (válaszként erre: 97. - Buschne)
2011. ápr. 18. 14:24
Kis unokahúgom új szót vett fel a szótárába. a kurvát. fiúnak-lánynak egyaránt mondta. a hangsúly azon van, hogy mondta. amíg nővérem szépen kérte, hogy ne használja, addig kb. mint a falra hányt borsó, olyan volt. egyszer lekurvázta az eladót a boltban, nővérem a helyszínen vágta szájon --- persze ezt itt már félve írom le, mert mi leszünk egyesek szemében a gyerekkínzók, a bántalmazók és egyéb "jóságok" és láss csodát, meglepődött és azóta se mondta, de még gondolata sincs rá, hogy kiejtse a száján.
122. K.Mona (válaszként erre: 116. - Wanita77)
2011. ápr. 18. 14:21
köszönöm lányok hogy megértetek , a mai napig azt hittem hogy ezzel a problémával egyedül vagyok és ez végett is rossz anyána éreztem magam.Milyen furcsa ha belegondolok , hogy mig tini lány voltam és a növéremnek és az édesanyának akkor született kicsijük és milyen jol elvoltam a kicsikel érdekes tudtam melletük takaritani és velük is foglalkozni . most meg anya vagyok és abban a hitben voltam hogy kudarcot vallottam de ezek szerint sok anyuka át megy ezeken a problémákon.
121. eaedab0e25 (válaszként erre: 111. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:19
Nem pajtás. Nem nekik kell megnevelni más gyerekét. Szülőként az a dolgod, hogy neveld, az óvodapedagógus felkészíti az iskolára, a tanítónő meg megtanítja. Nem rájuk kell hárítani azt, amit kutya kötelessége minden szülőnek megtenni, ha a világra hoz egy EMBERT
120. f758a7200f (válaszként erre: 105. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:18

Enyem az sosem pelenkazott es sosem etetett nagyjabol, van olyan hogy amikor elviszem a nagyobbikat moziba ( es nekem ez a baratnozes, hogy a barinok is hozzak az o gyerekuket, egyutt mozi es fagyi) akkor vigyaz a kicsire pl.


De ugy, hogy rahagyom mindkettot plusz kutyat, mert en megyek kikapcsolodni, hat ilyesmire meg nem volt precedens:))))


De nem elem meg akkora hu de nagy aldozatkent az egeszet, sot szeretnek egy harmadikat. Talan mert az ismeroseim ugyanigy vannak ok is, szoval egyutt csinalunk programot mas anyukakkal, csaladokkal, es latom, hogy nem vagyok egyedul, masnak is van siros picurja, jatektol koszos terdu kisfia, stb, ez az elet rendje:)


Es ok is ugyanigy csinaljak a napjukat, nincs mindig ido lazitani, de ha tudatosul hogy mas is meg tudja csinalni, akkor konnyebb a jo oldalat nezni es nem az almatlan ejjeleket vagy kakis pelusokat;)

119. t.Ili (válaszként erre: 115. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:16
Konkrétan mire gondolsz?
118. K.Mona (válaszként erre: 113. - Buschne)
2011. ápr. 18. 14:16
nemtudom annyi minden kavarog bennem h érdemes volna-e még egyszer neki ugraszkodni annak h bevezessem mindenbe. nemtommm , de egy biztos bevezetem az idöbeosztást és ugy fogom alakitani a dolgokat h kivegye a részét a dolgokbol . ha essem jön be akkor The End :) akkor tényleg le irja magát elöttem , aztán kapálozhat de akkor számomra márcsak apuka lesz de férj nem!
117. sztikécske (válaszként erre: 105. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:14
Ne aggódj, megértelek, tudom, hogy nem könnyű egy kisgyerekkel, főleg egyedül csinálni mindent, nulla szabadidő nélkül. Lehet, hogy a párod olyan típusú férfi, aki nem tud mit kezdeni egy 3 év alatti gyerekkel. Vannak ilyen férfiak, mire a gyerek önállóan jár, meg rendesen tud enni és nem kell pelenkázni, tök jól elvannak a gyerkővel. Tudom ez nem vigasztal most. Mindenképpen beszélj a pároddal, hogy neked ez így nem jó és ne keressen kifogásokat, mert az ő gyereke is! És ha neked nincs szabadidőd, türelmetlen leszel és az a gyerkőcnek sem tesz jót.
116. wanita77 (válaszként erre: 105. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:13
Teljesen igazad van, neked is jár a kikapcsolódás. Az én férjem maga mondja, hogy szervezzek programot barátnővel, húgommal és eljárok hetente kétszer tornázni. Muszáj és a férjem szerencsére egész nap elvan a fiammal egyedül. De nálunk ez már így van az elejétől fogva, rögtön pelusozott, fürdetett, etetett, stb. Te is tanítsd meg neki, menni fog az neki. És te is fellélegezhetsz, kimozdulhatsz néha.
115. c130f7eb3b (válaszként erre: 110. - T.Ili)
2011. ápr. 18. 14:12
Ezt hol olvastad? Ugye, nem hiszed el?! Merthogy én végigcsináltam...
114. K.Mona (válaszként erre: 107. - Buschne)
2011. ápr. 18. 14:12
:D ez jóó be vezetem én is had szokja :D
113. buschne (válaszként erre: 105. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:12

Szerintem ne tedd választás elé, hanem próbáld szép lassan bevonni dolgokba, pl. elkészíted a kajáját, belenyomod a párod kezébe, hogy etesse meg stb.

Azután egy adandó alkalommal mondd meg neki, hogy mindjárt jössz, csak elszaladsz a boltba...stb.

Később meg előállsz egy rendszeres elfoglaltsággal és kéred, hogy erre az időre tegye szabaddá magát, mert ez Neked nagyon fontos, hogy oda eljárj...

112. K.Mona (válaszként erre: 106. - F758a7200f)
2011. ápr. 18. 14:11
én is kb ilyentájt van idöm a kikapcsolodi mikor délután alszik ennek örülök is mert legalább van idöm magamra olvasgatni böngészni vagy épp hajtogatni , de fokok csinálni egy listát ami diöbeosztásrol fog szolni mivel a párom6+2be jár melozni ugy fogom idöziteni a hivatalos ügyeimet is mikor itthol van , komolyan olyan ötleteket adtok ami eddig eszembe se jutott volna , már nem azért mert síik hülye vagyok csak teljesen levagyok amortizálva és a gondolkodás ilyenkor nem megy de most mosolyt csaltatok a pofira . puszi érte lányok :)
111. c130f7eb3b (válaszként erre: 102. - B-zs)
2011. ápr. 18. 14:09

Az óvoda és az iskola is nevel. És a tekintélyelv alapján működik. Nem 1-2-vel foglalkozik egyszerre, hanem 20-30-cal. Pofon nélkül!!!

Miért is várják el ezt a szülők, amikor ők otthon sem boldogulnak a sajátjukkal "tasli" nélkül?!

110. t.Ili (válaszként erre: 1. - 7564d965a1)
2011. ápr. 18. 14:09

Ikrekkel sokkal több a gond,és nagyobb odafigyelést igényelnek.Ők nem csak a szüleiktől tanulnak,hanem egymástól is,és mivel gyerek,hajlamosabbak a huncutságokat megtanulni egymástól!

Másfél-két éves korban nyiladozik az értelmük,akkoriban mondják mindenre,hogy:nem!:)

Nyilván,mert még nem tudják,mit is jelent.

A tetteikkel is ezt követik! Próbálkoznak,és figyelik a reakciónkat.Kíváncsiak,meddig mehetnek el,és sajnos még nem tudják hol a határ!:)

Az ikrek ilyenkor fedezik fel egymást is,és egymás reakciójára is figyelniük kell!

Külön beszédjük van,amit csak ők értenek.


[link]


Nehéz még egy kicsinek ennyi fele figyelni,és sokszor az a következménye,hogy egymást is "hergelik",nem csak a szülőket!:)

Talán ezért is lehet,hogy tovább tart náluk a szocializálódás.Később is nehezebb lesz ha együtt kerülnek új közösségbe,hiszen ők összetartoznak,hiszen még anya is egyformán öltözteti őket,és a társadalom is azt várja el,hogy "mint két tojás".


Anyuka!

Tarts ki!

Egy-két év,és boldogan emlékszel ezekre az időszakokra is!:)

2011. ápr. 18. 14:09
Én sem tartom jó ötletnek rácsapni a gyerek kezére, fenekére, mert úgysem a jót tanulja belőle. Ezzel csak a szülő vezeti le a feszültségét vagy azt jelenti, hogy más módon nem tud hatni a gyerekre. Ebből a gyerek csak azt tanulja meg, hogy az erőszak jó és majd ő is alkalmazni fogja. De szerintem ne hurrogjunk le senkit, mindenki csak a véleményét, saját tapasztalatát írja le. Én csak azért vagyok a verés ellen, mert a barátnőm férje bántja a 4 évest és ordibál és rázza a 10 hónapost és hideg vízzel locsolja a fejét, csak mert sír. Nincs tekintélye, másképp nem hallgatnak rá, ezért veri meg a gyereket. De hogy lehet egy kisgyereket megütni fakanállal, rángatni, ütni? Akármilyen rossz egy gyerek, nem érdemli meg a verést, mert még kicsi, nem tud védekezni. És vagy sérült lesz, vagy ő is verekedni fog. Néha fenékre csapás talán még belefér, csak ne fajuljon el. Nagyon sok gyereket bántanak otthon, szomorú. :(
108. f758a7200f (válaszként erre: 100. - Tótágas)
2011. ápr. 18. 14:07
Altalanossagban beszeltem
107. buschne (válaszként erre: 96. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:06

Figyelj, az én uram nemcsak öklendezett, de ha úgy volt, még hányt is a szagoktól.

Na, gondoltam, hadd szokja csak, végül is közös gyerkőcök, eljártam hetente 2x1 órát tornázni.


Szinte minden alkalommal, ahogy kitettem a lábam, kakilt mindkettő, egyik kicsi, másik pici, mindegyik pelenkás...

Megoldotta, mire hazaértem:)

106. f758a7200f (válaszként erre: 92. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 14:05

En olyankor szoktam kikapcsolodni, amikor delutan (most) alszik egy jot:)))


Ezalatt tornazom, hazimunka, tevenezes (fejhallgatoval) es zuhizas, testapolas:)))


Amugy cipelem oket mindenhova, ez van.


A kicsi hetente 1x delutan a nagyinal van, ezalatt pl elmegyek hivatalba, vagy bevasarolni, kocsit mosni, es a nagyobbikal vagyok, kicsi dumalunk


A nagy meg egy masik napon alszik a nagyinal, ilyenkor semmi valtozas, mert a kicsivel vagyok amugy is egesz nap, csak annyi hogy nem veszekszenek:))))


Egyebkent igyekszem reggel mindig osszekapni magam mintha munkaba mennek, ez segit, hogy kulsoben noiesebbnek erezzem magam, nem pedig kinott mackoban itthon lenni.


Pedig nem nagyon megyek sehova, de tok mas erzes, ha itthon meglatom magam a tukorben, vagy amikor hazajon az uram, csinibbnek lat:)

105. K.Mona (válaszként erre: 95. - Sztikécske)
2011. ápr. 18. 14:05
a fürdetés utáni idöszakot ( öltözetést, pelusozást) is nagyon ritkán teszi meg de abban viszont kiveszi a részét hogy elaltatja a kicsit de késő este mihez tudok kezdeni a szabad idömmel kb semit . de most már eljutottam arra a szintre hogy ha nem veszi ki a részét normálisan akkor , lehet hogy könyörtelen leszek de választás elé fogom tenni mert attol hogy anya és feleség vagyok nem fogom kockára tenni a saját testi és lelki épségemet sem . Ez tudom drasztikusan hangzik és ugy jön le chö ismét itt egy anyuka aki tragédiaként éli meg a kisbaba nevelését , de egyáltalán nem de mindanyian emberek vagyunk és még ha anyukák is vagy feleségek , férj akkor is jár a szabadidő mindenkinek hiszen nem vagyunk robotok de viszont ugyan ugy kimerülünk ha nem jutunk "levegőhöz"
104. Tótágas (válaszként erre: 98. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:03
valahogy így bizony!:-)
103. buschne (válaszként erre: 94. - F758a7200f)
2011. ápr. 18. 14:03

Pont így gondolom. Nálunk is ugyanez van.

Az első tök jó gyerek, jó, felesel, de nem olyan vészes, hogy agyon kéne ütnöm érte, a másik meg pont letojja, ha agyon ütöm is ugyanúgy megcsinálja amiért kapna, amiért ordítok, amiért megbüntetem...


Így van, EGYETLEN és JELKÉPES, "helyreigazítós" tasli az belefér , sőt kell is.

102. b-zs (válaszként erre: 85. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:03
ez így van, a tekintélyt egy gyereknél ki kell érdemelni, de attól még nevelni is kell, a kettő szerintem két különböző dolog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook