Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
281. ab4b6bc17d (válaszként erre: 244. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 10:17

Tasli vagy büntetés?

Érdekes. Én pl. sokkal jobban emlékszem egy-egy büntetésre, amit kaptam, mint a taslikra. Valszeg jobban fájtak, mikor az anyám azzal jött, hogy visszavisszük a kiskutyád, vagy eladom a zongorád és hasonlók... a mai napig a fülemben csengenek ezek a nevelő jellegű szóbeli taslik!

Tuti biztos, hogy a fenekemre is kaptam, de nem tudom felidézni, hogy mikor-miért, viszont a szóval verést a mai napig!

280. ab4b6bc17d (válaszként erre: 240. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 10:12

Ez több szempontból is butaság, s most nem téged tituláltalak butának, félre ne érts.

Egyrészt a gyerekek "verekedése" átmeneti, mert még nem tanulták meg, nem értették meg abban a bizonyos korban, hogy márpedig nem ütünk meg másokat, nem bántunk másokat, mert az fáj nekik. Ez pont egy olyan korszak, mint 3 éves korukban lesz a dackorszak, de "ki fogják nőni".

A tökéletes családminta pedig egyszerűen nem létezik, mert még a legbékésebb családokban is vannak időnként összetűzések :) ezek is az élet velejárói! Persze a legjobb, ha azt látja a gyerek, hogy a viták ellenére a szülők szeretik egymást, kibékülnek, s nem utolsó sorban őt is nagyon szeretik.

És mindennek oka van, nem csak annak, ha egy gyermek nagyobb korában is verekedős. De attól, hogy pl. egy gyereknek sajnálatos módon válnak a szülei, attól a gyereket még nevelni kell!

2011. ápr. 19. 10:08

hűűűha :)

Úgy gondolom ezen az időszakon most túl kell lenned. Mikor már ovisok meg iskolások lesznek, teljesen más élethelyzetben fogod találni magad, sokkal több időd lesz majd magadra és másra, dolgozni fogsz stb.

Szóval sztem ne agyalj azon, hogy ki, mit csinál és miért....próbálj meg kimozdulni a barátnőiddel gyerekek nélkül, az biztos jót fog tenni!!!

278. ab4b6bc17d (válaszként erre: 236. - Tündér74)
2011. ápr. 19. 10:05

A gyerekeknek szocializálódniuk kell, a témánál maradva meg kell tanulniuk, hogy nem üthetnek meg másokat büntetlenül. Nem, nem verés árán! És nem, nem 20 hónaposan. De ha - teszem azt - egy 5(!) gyerek még mindig bántalmazza a társait, vagy a saját anyját... akkor lehet, hogy már csak az erélyesebb fellépés segíthet.

Nehogy úgy járjon a gyerekére mindent ráhagyó anya és a gyermeke, hogy valaki aztán jó eltángálja, ha nincs a szülő a közelben. Nem én lennék az, de hidd el, előfordulhatnak ilyen esetek, nem is kevés.

Vagy mit szólsz azokhoz a tinédzserekhez, akik rendszeresen terrorban tartják gyengébb osztálytársaikat??? Ha annak idején egy jól irányzott taslit kaptak volna, vagy erélyesebb tiltást, akkor talán ilyesmi nem fordulhatna elő.

És nem, ez nem lett volna erőszak velük szemben, de muszály megtanítani nekik, hogy mit szabad és mit nem. Ismétlem, nem veréssel. De ha már semmi sem használ (mert ilyen is van!), akkor egy - nevezzük továbbra is "taslinak" - szóval egy-két tasli nem árt, hanem használ. Szerintem.

277. hte23 (válaszként erre: 266. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 10:02

Nekem nagyon tetszik ez a módszer.

Nem pontosan ezt tettem, de hasonló módon. Én még most is nagyon sokat tanulok belőle....

276. ab4b6bc17d (válaszként erre: 232. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 19. 09:56
Ezzel teljes mértékben egyetértek. Hiszen mi sem verésről beszélünk :)
275. buschne (válaszként erre: 274. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 09:51
Jujujj! Én még 10 évesen sem tudom megkérni szinte semmire. Max. ha érdeke fűződik hozzá...
2011. ápr. 19. 09:44
a nagy (lány) januárban volt 3, a kicsi (fiú) 16 hónapos
273. wanita77 (válaszként erre: 270. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 09:37
Hány éves?
272. buschne (válaszként erre: 270. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 09:37

Hány éves?

Nekem sem sikerült még a kicsit "betörni":)

271. 2e0264df59 (válaszként erre: 269. - Buschne)
2011. ápr. 19. 09:37
ez nálunk is így van :-)
270. 2e0264df59 (válaszként erre: 268. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 09:33

ettől függetlenül szoktuk alkalmazni, de nálunk ez úgy néz ki, hogy megkérdezi a lányom, hogy "és mikor jöhetek ki?", szó nélkül beáll, elnézelődik (azaz végrehajtja a feladatot), de ez még semmitől nem tántorította el és semmit nem bánt meg.

Ő egyébként érdekes jellem. Nagyon jó képességű gyerek, de szépen kérve kevés dolgot teljesít (azt is inkább csak mostanában), nála az jött be, hogy mint a katonatiszt úgy osztom az utasítást különben nem veszi komolyan. Én sem értem. De boltban sosem, utcán életében egyszer hisztizett (eddig :-), aztán ki tudja később...), de itthon képes az engedetlenségével az őrületbe kergetni.

269. buschne (válaszként erre: 240. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 09:26

Én nem tudom, mitől függ, hogy a gyerek üti-e az anyját, vagy sem, de nekem egyik gyerekemnél sem fordult elő ilyesmi.

És érdekes módon a vegyszeres flakonokat sem rángatták ki a sekrényből sosem.

Edényt, ruhákat, azt igen:)

2011. ápr. 19. 09:16
Igen, van, akinél nem válik be gondolom, de egy próbát mindenképp megér.
267. 2e0264df59 (válaszként erre: 266. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 09:12

ez aranyos :-)

amúgy a sarokba állás nálunk is módszer, a leírtak alapján, de nincs a lányomra különösebb hatással

266. wanita77 (válaszként erre: 264. - Hte23)
2011. ápr. 19. 09:09
Igen, onnan vettem és tényleg bevált. Inkább ilyen módszerekhez folyamodom, mint hogy megüssem. És ez tényleg hatásos. Néha most is hisztizik, akkor beküldöm a szobájába lehiggadni. De nem mérgesen, csak kézen fogom, mondom neki, hogy itt kiabálhat, hisztizhet, és ha befejezte, szóljon. Olyankor kopog és szól: anya, befejeztem, kijövök. :)
265. 2e0264df59 (válaszként erre: 260. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 09:00
ha hisztiről van szó, akkor akár kárt is tudnak tenni magukban, de ezzel elkanyarotam a témától belátom
264. hte23 (válaszként erre: 261. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 08:50
dadus sorozat? a minta?
263. hte23 (válaszként erre: 260. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 08:50

én számoltam. Soha nem jutottam háromig....


Most már nagyobbak, igy ezt már abbahagytuk...

262. hte23 (válaszként erre: 254. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 08:47

Amikor kicsi volt. Megcsinálta a lányom.

Aztán rájöttem. Jókedvüen, kacarászva, csikizve és puszilgatva harmada idő alatt készen lettünk.

2011. ápr. 19. 08:40
És mindezt persze higgadtan, nyugodt hangon kell, nem kiabálva. Először figyelmeztetni kell, hogy ha még egyszer megütsz, akkor ülsz a sarokba, székre, lépcsőre, akárhova. Ha megint megteszi, tényleg odaülteted x percre. Elmondod neki, miért ült oda és meddig kell ottmaradnia. Ha elmegy onnan, visszaviszed SZÓ ÉS KIABÁLÁS NÉLKÜL! Ha letelik az idő, odamész, megöleled és megkéred, hogy kérjen bocsánatot (persze ha már tud beszélni). És ha 5 perc múlva megint megcsinálja, kezdeni kell elölről. Lehet, hogy napokig tart, de végig kell csinálni. Higgyétek el, ez tényleg beválik már egy 1,5 éves gyereknél is, érdemes kipróbálni!!!!
260. wanita77 (válaszként erre: 258. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 08:36
De, működhet kisebb korban is. Persze, ha ilyen van, hogy a radiátorba veri a fejét, az más. Amúgy láttam erről is egy műsort, egy gyerek sosem csinál olyat, ami neki fájdalmat okoz. Ha a falba is veri a fejét, csak úgy csinálja, hogy ne fájjon, csak téged akar megijeszteni, hidd el! Legyen ilyenkor egy büntisarok, ott tombolhat. Mi ezt már 2 évesen csináltuk, leült egy székre 2 percig (ahány éves, annyi perc)és addig ott maradt, míg le nem higgadt. Volt, hogy30-szor felállt, akkor 30-szor visszaültettem. Megtanulta, kb. 3-4-szer kellett alkalmazni, és azóta sem. A következetesség a lényeg, és hogy lássák a határozottságot rajtad. Sőt, én még utcán is alkalmaztam, odaállítottam egy fa mellé, míg lehiggadt. Legközelebb ha csak megemlítettem,hogy odaállsz a fa mellé, már abba is hagyta. Tényleg működik, én sem hittem volna!
259. wanita77 (válaszként erre: 256. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 08:31
:) Én sem ilyenekre gondoltam természetesen. Ezek ösztönös dolgok pici korban, ezt is hagyni kell nekik, hogy kipróbálják. Ha mondjuk egyszer megüt, lássa rajtad,hogy ez fáj. Én ilyenkor játékból sírni szoktam, odajön és ad egy puszit. Tudja,hogy ez fáj, nem csinálja többet. De orrcsavargatás, hajtépés, stb. még beleférhet. Legyen olyan időszak, mikor játékosan verekszünk, birkózunk, és akkor kiélheti magát. Mert nekik ezt muszáj megtapasztalniuk, ez is kell a fejlődéshez, csak jól kell kezelni!
258. 2e0264df59 (válaszként erre: 255. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 08:29

ez is csak egy bizonyos or felett működik, nem egy másfél-2 évesnél


a nagyobbi ritkán hisztizett, de akkor nagyon. Kaptam ilyen tanácsot. Hidd el, életveszélyes lett volna magára hagyni. A radiátorva verte a fejét, tépte a függönyt. Na, ezeket sem látta tőlünk :-)

257. wanita77 (válaszként erre: 254. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 08:27
Természetesen morogni lehet, én is szoktam mérgelődni, veszekedni vele, ez természetes. Mi sem tudunk soha időben elindulni, mindig elrohan öltöztetés közben, meztelen fenékkel rohangál a lakásban. :) Én ezért nem idegeskedem, mindig fél órával előbb el kezdünk készülődni, mert tudom, hogy ez lesz. Ha tudod,hogy a gyerek balhézik a boltban, megpróbálsz nélküle elmenni, vagy nem akkor, mikor a legtöbben vannak, stb. Át lehet a legtöbb esetben alakítani a dolgokat, persze nem mindig, de törekedni kell rá, amennyire csak lehet.
256. 2e0264df59 (válaszként erre: 253. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 08:24

persze, hogy viccnek veszem :-)

csak igyekeztem cáfolni az azt csinálja amit lát nézetet

2011. ápr. 19. 08:23
Még egy fontos dolog: hagyjuk a gyereket tombolni, törni-zúzni néha. Minden gyerekben van egy természetes fokú agresszió, ezt hagyjuk, hogy kiélje, levezesse, akkor nem a szülein fogja. Pl. legyen sokat a friss levegőn, szaladgáljon, ugráljon, "rosszalkodjon", dobálózzon, stb. Mert ha mindent tiltasz neki, ezt sem szabad, azt sem szabad, benne marad elfojtva és rajtad éli ki magát. Engedd meg neki, hogy a játékaival "rosszalkodjon", esetleg egy babzsákot ütögessen. Van egy ismerősöm, neki agresszívabb a gyereke és ők azt találták ki, hogy ilyenkor lehetőséget kap a levezetésre, bemegy a szobájába, kitombolja magát és utána kijön nyugodtan. De soha nem ütötte még meg! Küldd be a szobájába, ott mérgelődjön, ez beválik.
254. 2e0264df59 (válaszként erre: 251. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 08:18

elméletben egyet is értek maximálisan

de egy gyakorlati példa: időre kell valahova odaérni, a gyerek/ek viszont minden mást csinálnak csak nem működnek közre. Meg lehet állni morgas nélkül minden esetben?

253. wanita77 (válaszként erre: 250. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 08:09
De ezt csak viccből csinálja, kísérletezik, ez nem rosszaság és nem bántani akar, ez teljesen más. Sőt, én biztos nevetnék rajta. :) de semmiképp nem csavargatnám én is az orrát bántásból. Ebben a korban ez a viselkedés normális, próbálkoznak. Ilyenkor a legfontosabb, hogy az ember hogy reagálja le, úgy fog viselkedni később is. Ha te erre mérges leszel és odacsapsz, ott már nagyon el lehet rontani. Nem érti, hogy mi történik, mikor ő csak játszik.
252. wanita77 (válaszként erre: 249. - B-zs)
2011. ápr. 19. 08:06
Persze, rosszalkodni lehet, sőt kell is! De nem verekedni, megütni a szülőt! És nem azt mondom,hogy ott tutira nem lehet gond, de nagyon kevés százalékban. De ott, ahol probléma van, ott szinte biztos, persze mindenhol lehetnek kivételek.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook