Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit csinálok rosszul? fórum

Mit csinálok rosszul? (beszélgetős fórum)


1 2 3
68. Zsu05 (válaszként erre: 66. - Spinneli)
2012. márc. 21. 10:09
Igen ezt a 0,5 - 1 kilót én is olvastam, tehát nem aggódom. Sőt örülök is neki, mert talán így nehezebben jön vissza a leadott kilóim. Ha minden igaz akkor elindult a zsírból fogyás, mert azóta lement még egy kiló. Szerintem lassan elkezdek egy otthoni tornát.
67. Zsu05 (válaszként erre: 64. - 130454e42d)
2012. márc. 21. 10:05
Köszönö. Türelmes vagyok, és nagyon bízom abban, hogy szép lassan elindul a fogyás. Azóta lement még 1 kiló, tehát elvileg jól csinálom, mert azt írják, hogy a heti 0,5 - 1 kiló az a normális, mert így kisebb az esélye, hogy vissza jönnek a kilók. Az ivásra figyelek, napi 2-3 liter víz az megvan. Mozogni még nem mozgok, de egy otthoni tornált el fogok kezdeni. Mégegyszer köszönöm.
66. spinneli (válaszként erre: 61. - Zsu05)
2012. márc. 19. 16:54

teljesne normális, elsőre nem zsírból fogysz, hanem a vizet nyomja ki a szervezeted, természetes, ha lassul.

Sőt az az egészséges ha hetente átlag 0,5 maximum 1 kg-ot fogysz.

65. Zizisicc (válaszként erre: 62. - Zsu05)
2012. márc. 18. 22:26

Szia :o)

Egyetértek a többiekkel abban, hogy a szélsőséges diéták inkább ellenkező hatást váltanak ki hosszabb távon, szóval inkább egy átgondolt életmód váltásban gondolkodj. Jobb, ha szép lassan, fokozatosan mennek le a kilók. Első lépésként jó lenne egy méregtelenítés, aztán sok folyadék, lehetőleg víz, vagy vmi tea, ízesítés nélkül, és vmi intenzívebb testmozgás beiktatása. A napi 4-5-szöri evés is ideálisabb lenne a napi kettő helyett ..... egy kis gyümölcs, darabolt nyers zöldség .... ilyesmik .....

64. 130454e42d (válaszként erre: 62. - Zsu05)
2012. márc. 18. 22:17

Szerintem legyél türelmes. Ha kitartasz alacsonyabb energiabevitel mellet ugyanannyi energiafelhasználással mint előtte, fogyni fogsz.

Érdemes mellé mozogni, és az ivásra is figyelj.

63. 130454e42d (válaszként erre: 37. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 21:53

Az önértékelésem rendben, ismerem magamat, a jó és rossz tulajdonságaimat is.

Azt hittem szerinted a magasságomon kéne változtatnom :) A 70 nekem sok, elég vékony csontú vagyok, anno 55 körül voltam, most 60-65 közt van a cél.

62. Zsu05 (válaszként erre: 18. - Zizisicc)
2012. márc. 18. 20:18
Zizisicc. 160 centi vagyok, 73 kiló és 60 körülire szeretnék lemenni, de ha annál is lejebb mennék az mégjobb lenne. A szénhidrátot nem teljes mértékben szeretném elhagyni hanem szép lassan vissza vezetni a második harmadik héten. Úgy ahogy a diéta is írja, heti két nap az egyik étkezés szénhidrátot tartalmazzon.
61. Zsu05 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2012. márc. 18. 20:10
spienneli. Nem többet akarok fogyni mert ez nekem tökéletes, hanem azzal volt a gondom, hogy 5 nap alatt lement 2-2,5 kiló és utánna megált. Erre szerettem volna választ kapni, hogy ez normális vagy én rontok el valamit a diétában.
60. Zsu05 (válaszként erre: 59. - Porcica)
2012. márc. 18. 20:07
Porcica, köszönöm. Nem konkrétan naplót vezetek, de azért feljegyzem a súlyomat, centijeimet. Azt hittem amit én csinálok az egy nagyon jó fogyókúra, mert anyagcsere beindulást ígért, de itt pont az ellenkezőjét írták. Szia.
2012. márc. 18. 17:38

Zsu!


Szerintem próbálj utánanézni milyen kiegyensúlyozottabb étrendek vannak, és inkább életmódot válassz, ne diétát.

Mellette mozogj sokat, és a hatás nem marad el!

Ha találsz egy kellemes közeget, ahol a többiek támogatnak, és meg tudod osztani a változásal kapcsolatos aggodalmaidat, akkor eredményesebb leszel.

Vezess naplót, az sokat segít!

Sok sikert!

58. Porcica (válaszként erre: 57. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 17:33

Bocs, de ezt az én szervezett elmém nem veszi be. Nem vagyok én időjárás, hogy váltakozzak...

Ide meg nem azért jöttem, hogy hitkérdésekről értekezzek.

Léptem.

57. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 54. - Porcica)
2012. márc. 18. 17:16

Mért vannak férfias nők és nőies férfiak?


Mert a lelkük (nemi) hovatartozása dönti el hogy milyen lesz a viselkedésük...


Tehát átmenetek mindig vannak, férfiból-nőbe, nőből-férfiba, és ezt tudatosan is lehet váltogatni.


Amúgy így működik az egész élet is. Nappalból éjszaka...stb., polaritások vannak és ritmikusan változnak...

56. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 54. - Porcica)
2012. márc. 18. 17:10
Majd idővel megérted, ha te is akarod...szépen, fokozatosan...
2012. márc. 18. 17:09

Egység


[link]

54. Porcica (válaszként erre: 53. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 17:08

Én inkább maradnék abban, hogy nő vagyok.

Igyekszem megérteni a férfiakat, de sosem fogok tudni férfi fejjel gondolkodni, mert még nem voltam féri testében, férfi hormonokkal, és férfi identitással...

53. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 51. - Porcica)
2012. márc. 18. 16:55

Te is egyszerre vagy férfi és nő, és én is!

A lélek ilyen. A test pedig csak egy külső dolog...

52. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 51. - Porcica)
2012. márc. 18. 16:54

Ez nem attól függ hogy nő vagyok -e, hanem attól hogy eggyé tudok -e válni az illetővel.


Márpedig vannak ilyen emberek.


Szép lenne ha nem ismerném a nőket csak azért mert fütyim van. Számomra ez nevetséges.

51. Porcica (válaszként erre: 49. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 16:51

Attól a tény még igaz, hogy ami még nem voltál, amit még nem éltél meg, azt nem értheted egészen...

De erről én nem fogok veled vitázni, mert nem azért jöttem ide... csak segíteni szerettem volna a kérdezőnek.

50. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Porcica)
2012. márc. 18. 16:50

"De nem tudom belelátsz -e a női lelkek rejtelmeibe... nem hinném, hiszen még sosem voltál nő."


- "A vesémbe látsz!" /női ismerősöm/

49. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Porcica)
2012. márc. 18. 16:49
Amúgy nem nő/férfi kérdése. Minden lélek összességében ugyanazokkal a problémákkal küszködik. Az egyik ezzel, a másik azzal, de összességében mindegyik látható és behatárolható (részemről).
48. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 47. - Porcica)
2012. márc. 18. 16:46
Belelátok, mert rengeteg nő ismerősöm volt, köztük éltem, és a mai napig hozzám futnak, ha kell valaki aki megérti őket.
47. Porcica (válaszként erre: 46. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 16:17

Ez férfiként biztos így megy... De nem tudom belelátsz e a női lelkek rejtelmeibe... nem hinném, hiszen még sosem voltál nő.

Nem kötekedni akarok, sem leszólni az életfelfogásodat, fére ne érts!

Egyszerűen erról van szó, hogy amígy te férfiként férfi módon, keményen el tudod ezt rendezni magadban, addig egy nő másképp működik. És attól, mert zavarja az a pár kiló, még nem biztos, hogy rossz az önértékelése.

46. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 45. - Porcica)
2012. márc. 18. 16:03

Ez így van. Nem megy csettintésre. De egy reális kép magamról mindenképpen kell. Ha reálisan "hájas disznó" vagyok, akkor az jó. Akkor teszünk is érte. De ha már ideális a testsúlyom és még mindig "hájas disznó" vagyok, ott már önértékelési probléma van. Tehát ne a fejünkben lévő képnek feleljünk meg, és ne is annak az eredményéhez igazítsuk az önbecsülésünket, hanem reálisan vizsgáljuk meg magunkat és tegyük meg a szükséges lépéseket a józanság határain belül.


Tehát a reális önértékelés, egy reális látkép magamról.

2012. márc. 18. 15:51

Ja! És az önértékelés nem egy döntés kérdése. Ha valaki azt gondolja, hogy csettintésre megy, az téved, empátiája meg lehet kicsit kevés van...

A helyes önértékelés elérése egy folyamat, és a változások segítenek annak kialakulásában. Igen is kell változtatni kívülről is, hogy belülről is változzunk. A kettő együtt történik, nem lehet különválasztani!

44. Porcica (válaszként erre: 42. - Spinneli)
2012. márc. 18. 15:49

Veled értek egyet! Fogyni nem lehet csak mozgással, nyilván át kell rendezni a táplálkozást, le kell vetkőzni a rossz szokásokat, és oda kell figyelni a mennyiségre. És valóban éhezni hiba!

Viszont a mozgás tényleg nem a fogyókúrát kiegészítő tevékenység...!

2012. márc. 18. 15:47
Bocsi, hogy beleszólok, de a nők testsúlya nem testmagasság -100, hanem testmagasság -110 körül ideális. A testmagasság -100 a férfiakra vonatkozik.) Ha 172 centi, akkor átlagos izomzattal tényleg 62 kiló körül lesz a megfelelő súlya. Én 163 centivel 50 kilóval sem voltam sovány. Most többet edzek, így nyilván 53-55 körül leszek ideális.
42. spinneli (válaszként erre: 41. - Csipkerózsika)
2012. márc. 18. 15:46

Természetesen vannak kivételek, de nagyobb súlyvesztés esetén, ha nem társul mozgás a fogyókúra mellé az eredmény egy idomtalan, löttyedt test lesz.

Egyébként a mozgás még egyéb jótékony hatással is bír, jobb az emésztés, energiaszint...stb.

A normál élethez tartozik a minimum heti 2x1 órás mozgás, nemcsak akkor, ha fogyókúrázunk.

41. Csipkerózsika (válaszként erre: 39. - Spinneli)
2012. márc. 18. 15:41
Ajánlatos tényleg a mozgás, de amúgy a bőr állaga abszolút egyénfüggő, a gének határozzák meg. Van aki egy-két kiló elvesztésétől is löttyedt lesz, más meg simán lefogy 20 kilót néhány hónap alatt, és semmi különbség nem látszik...
40. Csipkerózsika (válaszként erre: 16. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 15:40

Abszolút egyetértek veled, írtam is erről nemrég egy cikket. A kaja jó érzéstelenítő és vigasz.

Erre pedig nem a diéta a megoldás.

39. spinneli (válaszként erre: 21. - D7ba7bf7ff)
2012. márc. 18. 15:40

Mozogni elsősorban nem a súlyvesztés, hanem az alak és a feszesség miatt kell.

Le lehet fogyni húsz-harminc kilókat nulla mozgással is, és meg lehet nézni az eredményt, hogy hogy néz ki az ember bőre, és alakja.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook