Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vajon mit csinálok rosszul? Kire hallgassak? Akik tapasztaltak, és akiben bízom, vagy a gyermekorvosban? fórum

Vajon mit csinálok rosszul? Kire hallgassak? Akik tapasztaltak, és akiben bízom, vagy a gyermekorvosban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
67. bucimami (válaszként erre: 66. - Molyka)
2010. jún. 6. 13:38

Felejtsd el a mérleget és a mellszívót! Nem tudom, miért jó az orvosoknak és a védőnőknek, hogy halálra stresszelik az idétlen számaikkal a tapasztalatlan kismamákat. Az első gyerkőcnél én is fejtem, mértem, helyes kis táblázatot vezettem arról, mikor melyik ciciből mennyit szopizott. Pedig nálunk nem volt se császár, se tápszer. A másodiknál csak időnként rágtam le tövig a körmömet, amikor egy-két napig folyamatosan a cicimen lógott és úgy éreztem, hogy alig van tejem. Szerencsére ez mindig hétvégére esett és mire hétfőn rohantam volna a dokihoz, helyreállt a mennyiség. A harmadiknál már csak a mellem feszüléséből tippeltem meg, hogy éppen melyik oldal következik...

Szóval, igaza van Mandula71-nek: szoptatni, amikor csak kéri. Egy mohó babaszájnál nincs jobb tejserkentő. És mennyivel kellemesebb szopizás közben bóbiskolni egy kicsikét, mint egy mellszívóval vacakolni...

66. Molyka
2010. jún. 5. 21:05

Segítség! Új módszert vetettem be: Reggel megetetem jobb ciciből, majd lefejem, a balhoz nem nyúlok. Következő ébredéskor megetetem bal ciciből, majd lefejem, jobbhoz nem nyúlok. Így megeszik a baba 80-at is ciciből, viszont nem fejődik semmi. Fejem, nyomom, mellszívózom, és kb. 5 gramm ha lejön. Eröltetem, de már véraláfutásos a mellem. Így viszont 80-at megeszik ciciből. . . de utána miért nem tudok fejni?

Így minden szopikor evett 80-at, de minimum 60-at ciciből. Mit csináljak?

2010. máj. 31. 20:04

Szerintem csak a babára hallgass!!!

Ha ő jól érzi magát,akkor nincs semmi baj.Te ismered a legjobban mivel te vagy az anyukája.

Ha baj van akkor azt az ösztöneid úgyis megsúgják.

A te gyerekednél úgysem úgy működnek a dolgok mint pl.a szomszéd gyereknél,az unokatesónál,ismerős gyerekénél.stb.

64. c95c921ae7 (válaszként erre: 63. - Mandula71)
2010. máj. 31. 09:12
Továbbra is ezzel teljesen egyet értek, ez így működik, tuti!!
63. Mandula71 (válaszként erre: 60. - Molyka)
2010. máj. 30. 20:07

Egyik pillanatról a másikra nem is, ezen kár aggódnod:) Pár nap (1-2-3) kell , hogy az agy továbbítsa a testednek, hogy több tejre van szükség.

A 40 grammot mennyi idő alatt szopizta ki?

Igazából a mérlegelés is egy "felesleges" idegesítő tényező szerintem. Nem kell minden alkalommal méregetned, elég hetente egyszer. Ha nagyon aggódós típus vagy, akkor mondjuk 3 naponta (például mindig fürdés előtt, meztelenül). Saját magadat stresszeled azzal, hogy lesed a mérleget naponta ötször.

A fejésről az a véleményem, hogy csak akkor kell, ha annyira telítve vannak, hogy feszüléssel, fájdalommal jár. Akkor is csak annyit fejjél le, hogy a kellemetlen érzés megszűnjön, nem kell kiüríteni.

Továbbra is azt mondom, hogy a gyakori (akár fél óránkénti!) szopizásnál jobb tejserkentő nincs:) Ha szopizott, leveszed a ciciről, aztán ha fél óra múlva nyekereg, akkor újra szopi. Pár napot kellene így végigcsinálnod, hidd el, érdemes. Ha a 90% pótlás-10% szopi arányát meg tudtad fordítani nem egészet két hét alatt, ez is menni fog! Ügyes vagy, tejed is van, egy ici-picit türelmesebbnek kell lenni:)

62. Hedi13 (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. máj. 30. 19:13
A lényeg, hogy ne idegeskedj szerintem, éhen halni nem fog. :) Nekünk is volt itthon mérleg, de képtelen lettem volna méricskélni egész nap szopi előtt és után. Ezzel csak magadat idegesíted, ami nem tesz jót.
61. Hedi13 (válaszként erre: 59. - C95c921ae7)
2010. máj. 30. 19:11
Nekem úgy lett nagyon sok tejem, hogy fej(t)em magam folyamatosan. A felesleget mindig és pl ha csak az egyik cicit szívja ki, akkor a másik tele levőt muszáj lefejni, mert iszonyat bedurran.
60. Molyka
2010. máj. 30. 17:56
Ááááá... :( 40 grammot tudott kiszopizni ciciből, kár volt lefejni. Nem termelődik ebbe semmi szinte ha lefejem. :(
59. c95c921ae7 (válaszként erre: 58. - Szemmelver)
2010. máj. 30. 17:38
Én inkább azt mondanám, minél többet szoptatod. Én sosem fejtem, csak sokat szoptattam, így fejés nélkül 2x2 évig.
58. szemmelver (válaszként erre: 56. - Molyka)
2010. máj. 30. 16:31
Szia! Minél többet fejed, annl több tejed lesz:)
57. pmjudit (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 30. 16:24

Hagyd a babára. ha szépen fejlődik, nem sír, nem nyűgös, akkor nincs semmi gond.

Én a második gyerekkel voltam hasonló helyzetben. 4150grammal született, csak szopizott, volt tejem, de nem kérte. Naponta 4x evett három hetesen!!!

Mértem, de csak arra volt jó, hogy idegesítsem magamat. A tapasztalt általam nagyon nagyra becsült doktor nénink is azt javasolt, hogy legalább mégegyszer keltsem fel és egyen 5x. Megpróbáltuk, mértem, ugyanannyit evett, mint addig. Így hagytuk. Valószínűleg minden cseppjét hasznosította a tejemnek.

Most múlt 3 éves, nagykópé, de nem túl jó evő.

56. Molyka
2010. máj. 30. 15:49

Sziasztok, döntés még nincs, de ma reggel nem, de délelőtt 10-10 perc alatt kiszopizott 110-120 grammot, majd lefejtem 80-at, és várom, hogy felébredjen. :) Most meglátjuk, hogy mennyit tud kiszívni mennyi idő alatt, nagyon szeretném ha sikerülne. Kicsit félek, hogy nem-e tettem rosszat, hogy lefejtem a maradékot, de remélem nem.

Most úgy eszik: az első kaja fél 1-1 fele van éjjel, aztán alszik 7-8-ig, utána 11-12 fele, aztán 4-5 között, aztán fürdés után, kb. 8-9 felé.

100-125 az adagja, így azt hiszem megvan a megfelelő mennyiség is neki.

55. Hedi13
2010. máj. 30. 15:26

Szia!

Én sem ébreszteném, felkel és jelzi, ha éhes. Szépen be fog állni egy ritmus az étkezésben.

A tej miatt se aggódj. Az első hetekben én is pótoltam szopi után még tápszerrel, de azóta nagyon sok tejem van, még sok is. És még azt hittem, hogy kevés van!

A kórházban egyébként erőltették a tápszerezést, állandóan nyomni kellett a gyerekekbe. Az utolsó napokban nem erőltettem a kisfiamba, inkább bemondtam, hogy pl 30 ml-t kapott, csak hagyjanak békén.

Kitartást Neked!

54. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Molyka)
2010. máj. 29. 23:56

Mekkora mákod van vele! Örülj! A gyerek úgy eszik ahogy szüksége van rá. Tojik a könyvekre, és a gyerekorvosra.

Az én első fiam volt ilyen :) Ha nem néztem, hogy letelt az öt óra, nem szólt. Ilyen most is, ha nem kérdezem, hogy éhes-e, nem eszik, pedig serdül, és ha eszik, megeszik egy lovat is :)

53. Mandula71 (válaszként erre: 51. - C95c921ae7)
2010. máj. 29. 23:33
Én is így voltam-vagyok:)
52. Mandula71 (válaszként erre: 50. - Molyka)
2010. máj. 29. 23:32
Nincs mit (részemről legalábbis). Holnap visszavárunk a "döntéseddel". Bízz magadban! Jó éjt!
51. c95c921ae7 (válaszként erre: 49. - Mandula71)
2010. máj. 29. 23:26
Én is ezt tenném.(tettem is:)
50. Molyka
2010. máj. 29. 23:18
Köszi! :) Mindenkinek köszi. Most lefekszem, vagyis fürdök, fejek és átgondolom mi legyen. Holnap visszanézek. Jó éjt
49. Mandula71 (válaszként erre: 48. - Molyka)
2010. máj. 29. 23:09

Tehát akkor nem egészen 2 hét alatt hízott 30 dkg-ot. Ez teljesen normális.

Nem tudom, hogy mennyire megoldható, de esetleg kipróbálhatnád, hogy egy-két napig semmi mást nem csinálsz, csak a babával foglalkozol. Elfelejted a cumisüveget, meg a pótlásokat, ha kell, akkor félóránként cicire teszed a picit. Tudom, fárasztó, de hidd el, megéri. Szerintem már annyiféle tanácsot kaptál, hogy ettől vagy teljesen bizonytalan. Magadban el kellene dönteni, hogy mit szeretnél, ehhez képest kiválasztani egy embert, aki ehhez a segítséget megadja, az összes többi véleménnyel pedig nem foglalkozni:)

48. Molyka (válaszként erre: 46. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:59
3250 a születési, 3150 a hazajöveteli, de itthon már csak 3050-et mértünk és egy pár napja mértük 3350 volt.
47. be52089f0e (válaszként erre: 45. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:59

Ne aggódj! Szerintem nincs ott gond.


Sokszor a tapasztaltakra érdemes hallgatni, nem pedig azokra, akik könyvből mondják, hogy mit kellene tenni.

46. Mandula71 (válaszként erre: 42. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:57

Ne az egy-egy alkalmat nézd! Számít a baba súlya, meg az is, hogy hányszor eszik egy nap. Testsúlykilogrammonként 100-150 gramm/ nap az adag. Ha sok lenne, akkor kijönne belőle:)

Mennyit hízott a pici a születése óta? Illetve gondolom a születési súlyából veszített az első pár napban, így onnan számold a gyarapodást. Heti 10-35 dkg normális:)

45. Molyka (válaszként erre: 44. - Be52089f0e)
2010. máj. 29. 22:57
Lehet, de nem tudtam soha felkelteni... Meg ha kevesebbet adok tömi magába amit ér.
44. be52089f0e (válaszként erre: 42. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:54

Arra már nem emlékszem,hogy az én gyermekeim mennyit szoptaik ilyen idős korban.:(

De nem lehet, hogy azért bírja ki evés nélkül ennyi ideig, mert ennyit eszik?

43. Molyka (válaszként erre: 41. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:52

A rács nyugtatja meg. :P

A naplómban van egy kép ahol a rácsot szopizza. Ha éhes azt csinálja. :)

42. Molyka (válaszként erre: 40. - Be52089f0e)
2010. máj. 29. 22:51
Igen... :) De nem túl sok ez a 100-125 gramm 2.5 hetesen?
41. Mandula71 (válaszként erre: 39. - Molyka)
2010. máj. 29. 22:50
Ne vedd el, ha ez őt megnyugtatja:) Vagy inkább ilyenkor próbáld meg cicire tenni:)
2010. máj. 29. 22:48

Szia!

Szerintem hagyd aludni. Ha éhes, akkor úgy is jelez.

Figyeld a súlyát, ha folyamatosan hízik, akkor nincs semmi gond.

Az én fiam 1 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Sosem ébresztettem.

39. Molyka (válaszként erre: 38. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:44
:) Viktor is a mutató ujját találja meg néha, de elveszem tőle. :)
38. Mandula71 (válaszként erre: 37. - Mandula71)
2010. máj. 29. 22:40
Ja, és a nagyobbik fiam soha nem szopta az ujját, a kicsi is csak pár percre veszi mostanában a szájába, főleg elalváskor, de nem szopja, hanem rágja. (Mivel 5 és fél hónapos, én ezt is a fogzásnak tudom be:P)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook