Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
101. c130f7eb3b (válaszként erre: 99. - B-zs)
2011. ápr. 18. 14:03
És ha a pedagógus adna egy körmöst vagy taslit a gyerekednek, milyen képet vágnál?! Vagy azt csak a szülő teheti meg?!
100. Tótágas (válaszként erre: 94. - F758a7200f)
2011. ápr. 18. 14:02

"helyrerázós tasli",,

20hónapos babáról van szó!!!!

99. b-zs (válaszként erre: 74. - Tótágas)
2011. ápr. 18. 14:01

szerintem a kedvenc játék megvonása sokkal FÁJÓBB, mint ha valaki rálegyint a pelusra, és az, hogy valaki rálegyint a pelusra, az még NEM VERÉS!

Én soha nem venném el a kedvenc játékát, mert azzal a lelkét bántanám! Itt senki nem írta azt, hogy éjjel, nappal ütlegelné a gyereket! Vagy kék zöld foltok lennének rajta!

De ha már itt tartunk, hogy anno mi volt, akkor megkérdezem a körmös az iskolában, az mire volt jó és a tasli, vagy már elfelejtettük, hogy valaha ilyen is volt?? És a pedagógusok egy része miért sírja ezt vissza??

98. c130f7eb3b (válaszként erre: 91. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 14:00

Két gyereket neveltem fel verés nélkül. Mindig dűlőre tudtunk jutni. És az egyik előző hsz-ben megírtam, hogy a kisgyerek nem érti a tiltást, csak az utasítást. Leírom még egyszer:

Ha azt mondod neki: ne rángasd a függönyt, visszamosolyog és tovább rángatja. Ha 101.-szerre mondod, akkor 102-szerre is megteszi. De ha azt mondod: Engedd el a függönyt, azt elsőre megérti!

Ilyen eygszerű!!!

97. buschne (válaszként erre: 91. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 13:59

Én is úgy gondolom,hogy a verés és a nagy ritkán fenékre ill. kézre csapás nem ugyanaz.

Én legutóbb a szájára csaptam mert irtó pimasz volt.

De nem úgy, hogy felrepedjen neki, csak hogy igen röstellje magát...

96. K.Mona (válaszként erre: 88. - Giga455)
2011. ápr. 18. 13:59
köszike aranyos vagy tudjátok nekem nincs itől tanácsot kérjek , mert a drága jó anyám sem igazn aszisztál a dolgokban vagy kérdésekben. igy csak a net marad és hálás köszönet nektek csajok , komolyan . nemtudom mitévő lettem volna ha nem kapom a jo tanácsokat. nem beteg a kicsilelkem . hála az égnek :)
95. sztikécske (válaszként erre: 83. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 13:58

Ajajj, hát ez nem a legjobb. De ha nagyon akarja, meg tudná tanulni ezeket a dolgokat, hiszen a saját gyereke, csak nem hagyja pl. megfulladni egy falattól! Mikor eteted, hívd oda a párodat és nézze meg, hogy mit és hogyan csinálsz. Jó, ha annyira hányingere van a pelenkázástól, akkor ne csinálja, bár így akkor tényleg nem lehet egyedül hagyni vele több órára.

Azt is lehetne csinálni, hogy te megfürdeted, ő pedig utána bepelusozza és felöltözteti és ő teszi le aludni, máris nyertél kb. 15 percet, nem?

2011. ápr. 18. 13:57

Totagas, azert egy jo idoben adott tasli ( es nem rendszeres veres) az tobbet segit mint art.


Ezt mondjuk az en gyerekeimmel meg sem tudom csinalni, mert a nagyobbikat eleg megbuntetni ( vagy buntetessel fenyegetni esetleg jutalommal biztatni stb), o egy koltoi tipus pici kora ota.


A kisebbikem viszont nem riad vissza semmitol, sem kezrecsapastol, sem ordibalastol, sem buntetestol, o biztos verekedos is lesz majd az oviban, mar elore latom.


Szoval ot meg azert nem utom, mert nala ellenkezoleg, le se tojja...


Viszont a mitoszt, azt az egyetlen jelkepes, helyrerazos taslit, alatamasztom, mert kivetel erositi a szabalyt:))))


Es nem veres van itt, minel ritkabban van az a tasli, igen, annal hatasosabb ( a mitosz szerint:DDD)

93. Tótágas (válaszként erre: 90. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 13:57

Hölgyem!

Önnel ellentétben én senkit sem "minősítettem"személy szerint.

Egy témában elmondtam a véleményem és csekély 50valahány évem tapasztalatát.

92. K.Mona (válaszként erre: 82. - F758a7200f)
2011. ápr. 18. 13:56
probálkoztam én azzal is hogy melozak de a böclsibe akkor veszik be a kcisit ha melozik mintkét szülö vagy ha egyedül állo vok , a nagypapa meg nem alkalmas erre h vigyázon a kicsire nekem nincs kire bizni a kicsit, szeetek a fiamal lenni de nekem is jár a kikapcsolodás .
91. eaedab0e25 (válaszként erre: 85. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 13:55

Nem verem és nem is fogom verni a gyerekemet. De nehogy már ne üthessek rá a kezére, ha azt éppen felnőttre emeli fel. Nehogy ne üthessek rá a seggére, ha 101. szóra se érti azt, amit beszélek.

Ugyan már.

Fogalomzavarban szenvednek itt páran, úgy észlelem.

90. eaedab0e25 (válaszként erre: 84. - Tótágas)
2011. ápr. 18. 13:53

Hölgyem,


Olyan jogon, hogy Ön az előző hozzászolásával minősítette azokat, akik nem hagynak hülyét csinálni magukból, nem adnak a gyereküknek extra szabadságot, extra jogokkal, miszerint kb. ők osztják a lapokat.

És kiállok mellette, hogy igen, ha másképp nem, egy fenékre vágással el lehet simítani sok mindent.

89. sztikécske (válaszként erre: 73. - B-zs)
2011. ápr. 18. 13:53
Nálunk a nagylányom (5 és fél éves) mintababa volt, nagyon együttműködő volt mindenben, olyan könnyű volt vele. :-D Órákig eljátszott magában, rengeteget aludt éjjel is, napközben is, ha odatettem vhova, ott ült, míg el nem vittem onnan. Na, a fiam teljesen más, pont az ellentéte, makacs, ordítós, mondjuk már átalussza az éjszakákat, enni sem szeret igazán úgy, mint a nővére, üt, csapkod, marja az arcunkat, bár látom, hogy egyelőre azért, mert még máshogy nem tudja kifejezni az érzéseit, úgy értem, hogy még nem tud simogatni. :-D Ja és nincs el egy helyen 1 percet sem. :-D De azért jó, hogy csak másodiknak kaptam egy ilyen gyereket. :-D Legalább volt egy kis rutinom már.
88. giga455 (válaszként erre: 49. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 13:52

Nem jöhet a foga? vagy lappang benne valami :S

Nekem a nagyanyám mindig azt mondta: teli hűtő mellett nem halt még éhen gyerek :)

Nálunk is volt nem evős időszak. Pl. most sem ebédelt, de ő most beteg, így én tudom az okát.

Esetleg próbáld meg, hogy amikor ott az evésidő, megkínálod étellel. Elérakod, és két kanállal esztek. Egyik az ő kezében, másik a tiédben. Ha nem eszik, ne erőltesd. Vedd ki a székből, és csináljátok tovább úgy, mintha evett volna. Ne kínálgasd utána, ne adj neki mást, csak folyadékot. Pár óra múlva úgyis jön az újabb etetés, annyi idő alatt nem lesz semmi baja, és lefogyni sem fog, viszont lehet hogy elég éhes lesz ahhoz, hogy rendesen egyen. Annyit mindig fog enni, amennyire szüksége van, ettől ne félj. És elvenni sem fogják tőled, mert nem tömöd, mint a kiskacsát :)

87. K.Mona (válaszként erre: 78. - 2cddd3fa2b)
2011. ápr. 18. 13:52
sajna nem merem egyedül hagyni vele nem azért mert kárt tenne benne hanem mert ha adodik egy szituácio szoszerint meg merevedik és nem tudja mit kell olyankor tenni, barátnők hmm felejtős sajna az elözö 7 éves kapcsolatomból a "barátnőim" az exem mellé pártoltak aota nem igazán bizom meg igy egy " barátnőben " sem és még ha meg is biznék nem adodik lehetőség arra hogy barátkozam mert minden idömet leköti a kicsi .
86. Tótágas (válaszként erre: 80. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 13:51
....vagy onnan,hogy otthon is a verés az egyetlen vélemény kifejezési eszköz.
85. c130f7eb3b (válaszként erre: 80. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 13:51
Az embergyerek nem kiskutya, akinél a tekintélyt veréssel lehet csak megszerezni!
84. Tótágas (válaszként erre: 79. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 13:50

Te milyen jogon minősítesz???

Szájhős akkor lennék ha "gyakorlat nélkül"szövegelnék!

Felneveltem a testvéremet és 3 gyerekemet,tisztelettudó,rendes felnőttek,van 3 unokám ÉS SOHA egyikre sem ütöttem!!!

83. K.Mona (válaszként erre: 75. - Sztikécske)
2011. ápr. 18. 13:49
hát ez sajnos felejtös mert, tudomásul sem akarja venni hogy nem csak abbol ál az apaság hogy eltartja a családot vagy ép játszik a kicsivel hanem hogy ( nem kérem hogy folyton segitsen be benne) de néha kivehetné a részét a gyerek nevelésből is . kifogásai akövetkezök nem merem egedül fürdetni mert félek és még nem csináltam vagy nem birom tisztába tenni mert hányingerem van vagy nem merem etetni mert félek hogy tul nagy falatot adok a szájába és sajna erre már volt rá precedens hogy evett a kicsi almát és bokákolt és ahelyet h belekapot volna szájába h kivegye az almát nekem ordibált h gyere már .... , ugyhogy azota nem is nagyon merek ilyesmit kérni töle.:(
82. f758a7200f (válaszként erre: 60. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 13:48

Hat ez nekem nem okozott sok gondot marmint a 4 fal, de ha valaki ettol szenved akkor inkabb menjen dolgozni, ha akar.


Amugy meg nem szabad mindent visszavezetni a kajara, a gyerekekkel annyi sok mas baj is van, hogy az eves az utolso problema...


Ugy ertem, az elsonelnsem ertem mindig ra, hogy ott konyorogjek, hogy egyen ( az elsom nagyon rosszevo), hat elkeszitettem nekina dolgokat, aztan ha eszel jol van, ha nem eszel, akkor eszel legkozelebb. Es mivel en is ilyen vagyok, nem zavar, hogy sovanyka, mert a dokineni azt mondta mindig, hogy ahhoz kepest milyen keveset eszik, nagyon izmos, szikar tipusu gyerek, teljesen oke:)))


A kicsinel szinten nem volt idom konyorogni es stresszelni hogy jajjj egyel mar, szentem, igy amikor kaja volt evett, maskulonben ehen maradt. De o nagyon is felfogta ezt a rendszert es mai napig jol eszik.


Igyekszem mindenkinek a kedvencet fozni ha lehet, de ha ezt sem kerik, vagy semmit, akkor a nagynal altalaban buntetessel fenyegetek ( ez tudom, rossz, de azert valamit meg kell ennie, mert sportol is, kell az energia), a kicsinel nem csinalok semmit, ha nem eszik, nem volt ehes es kesz.


Ezen nem erdemes idegbajoskodni, mert ha mar itt leblokkolok, akkor mi lesz az elso diszkobamenetelnel?! Infarktus? ;DDD

81. K.Mona (válaszként erre: 67. - Sztikécske)
2011. ápr. 18. 13:45
nemtudom h jön -e a foga mert amikor utoljára a szájában matattam megharapot elég keményen azota melözöm az ilyes fajta nézegetést , aban meg lehet hogy iagzad van h már azért sem ezik mert látja hogy azon görcsölök hogy most vajon eszik-e vagy sem .
80. eaedab0e25 (válaszként erre: 74. - Tótágas)
2011. ápr. 18. 13:45
A legtöbb idióta gyerek, aki megveri a pedagógust, onnan ered, hogy nem tudja, nem ismeri a tekintély elvét.
79. eaedab0e25 (válaszként erre: 74. - Tótágas)
2011. ápr. 18. 13:44
Na, ettől tartottam, hogy jön egy ilyen szákjhős
78. 2cddd3fa2b (válaszként erre: 70. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 13:43

Én is néha , hét végén, amikor itthon van Apa, lelépek pár órára, kicsit "csavarogni", vagy barátnőzni, 1-2 órát.

és kicserélődöm.

Ő sincs el túl jól a 4 hónapossal, de ennyi kell, és hadd szokja, együtt vállaltuk őket. Múltkor nem voltam itthon 1napot,volt káosz, de legalább megérti mi meló van 3 gyerekkel, pedig főznie, teregetnie, takarítania nem kellett...-csak nekem utánuk.

De ez van... :)

2011. ápr. 18. 13:43
Bocsi a hibákért, de siettem. :-D
76. eaedab0e25 (válaszként erre: 71. - 2cddd3fa2b)
2011. ápr. 18. 13:43

:D

egyébként nem bírom azokat, akik nagy szájkaraté közepette fröcsögik, hogy mekkora gázok, akik rácsapnak a gyerekre. én is kaptam, nyilván te is, a harmadik is. néha bizony kell a "megöntözés"

75. sztikécske (válaszként erre: 70. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 13:42
Meséld el neki részletesen, hogy mit kell csinálnin egy gyerekkel. Ha nehéz neki megjegyezni, írd fel egy papírra és add oda nekik. A pasiknak néha nem egyértelműek ezek a dolgok. Egyébként meg az ő gyereke is ugyanúgy, neki is ki kell vennie a részét a gyereknevelésből igenis.
74. Tótágas (válaszként erre: 33. - Kismanó86)
2011. ápr. 18. 13:41

A NEVELÉS ÉS A TEKINTÉLYSZERZÉS NEM EGYENLŐ A VERÉSSEL!!Szép szó,rendszeresség,türelem,következetesség és végső esetben büntetés;büntiszékbe ültetés,kedvenc játék megvonása.

Nem hiszem, hogy az előző és azt megelőző korosztály nem volt makacs,engedetlen,csak anyáink,anyáitok türelmesebbek voltak.

Aki 20hónapos gyerekre ráüt az mit kezd majd a kiskamasszal?Rugdossa?

Az erőszak erőszakot szül!

A legtöbb fiatalkori bűnözőt,erőszaktévőt kiskorától verték....:-(

73. b-zs (válaszként erre: 67. - Sztikécske)
2011. ápr. 18. 13:41
Ezzel is egyetértek:) ha nem eszik, akkor nem eszik, nem kell aggódni, ha éhes, enni fog:)és az etetőszék körül sem kell kiskanállal utánuk futkározni, meg a falatkákkal.. így visszagondolva egy csomó dolgot elrontottunk a lányomnál, amit később sokkal nehezebb helyre hozni.
72. c130f7eb3b (válaszként erre: 70. - K.Mona)
2011. ápr. 18. 13:41
Meg kell neki mondani, hogy mikor, mit kell csinálni. A babakaját meg előre elkészíteni, megfelelő adagokban... megmondani, hogyan, miylen hőfokra melegítse. A pelenkázást meg gyakorolja, aztán hozzászokik az orra, és nem fog bokákolni. Lehet, hogy kicsit vulgáris vagyok, de egy pelus illata meg sem közelíti a felnőttek "produkcióját". Úgyhogy hajrá!!!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook