Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
2011. ápr. 18. 10:42

Szerintem az aki azt mondja hogy nem akar egynél több gyereket nem rossz anya, hogy lehet ilyet mondani? Én is 21 évesen adtam életet a kislányomnak és igen nem akarok több gyereket nincs kedvem megint éjszakázni stb, DE ezt az egy gyereket mindennél jobban akartam és mindennél jobban akarom. És igen szánok magamra időt folytatom a fősulit,MIÉRT? mert szeretnék a gyerekemnek jó körülményeket biztosítani. Attól ha az ember szán magára időt nem biztos hogy a gyerekétől veszi azt el.

Kell a gyereknek hogy ne mindig az anyjával legyen ez a gyereknek is jobb és az anyának is és újult erővel kipihenten tudnak egymásra hangolódni....

A gyerekek meg alapból ilyenek, majd ez változni fog...

2011. ápr. 18. 10:33
Ilyenek a gyerekek.
2011. ápr. 18. 10:31

Egyeltalán nem vagy rossz anya,legtöbb gyerek ilyen, az ikrek főként, mert van egy társuk.Az egykékkel könnyebb, nem csak azért mert egyedül vannak,egy gyerekre kell figyelni, hanem azért is mert leszidásnál csak ők kapnak,és nincs tesó aki vígaszt nyújt.

Dackorszak, hát igen az én meglátásom szerint is van ilyen.Ezen túl kell esni...

2011. ápr. 18. 10:29
Ha üt, fogd le a kezét. minden gyerek (szerintem, és másoktól is hallom ) megpróbálja. határok feszegetése. Meddig mehet el.
2011. ápr. 18. 10:26

Ne aggódj, ezen nagyon sokan átesnek.

Viszont ne fogd fel áldozatnak amit értük teszel.

Nem az. Egy csodálatos dolog az, hogy megteheted.

Mindenkiben felmerül az hogy jó anya e ( legalábbis azokban akik azok )

Az én kislányom alig totyogott, a széket odahuzta a konyhapulthoz és mászott fel rá, mert látta hogy magasra tettem a csokit. Kellett neki. Még utolsó pillanatban odaértem.

Türelem. Meg fogják érteni. Türelem csak próbálgatják a határokat.

Pelusra hiába ütsz. Semmi értelme. Magyarázd el. Többször, sokszor, türelemmel. Meg fogják érteni. Okosak. Okosabbak mind gondolnád.

Pontosan azért teszi azt ami, mert tudják, hogy nem tetszik neked.


Mindig mosolygok rajta, de nekünk a lépcső alső foka volt a megbeszélés helye. Már amikor kértem tőlük hogy üljünk oda, sirtak. Tudták, olyan tettek ami nekem nem tetszett.

Amikor oda ültünk, akkor higgadt, nyugodt hangon mondtam el azt amit nem jól tettek, és megkértem máskor figyeljenek oda. Nyugodtabban és higgadtabban mint máskor.

Ma már a kislányom 10 a fiam pedig 18 éves.

Nem történt velük sulyos baleset.

Tudom, nálad kettő együtt egykoru van, ezért nehezebb, de csak higgadtan.

2011. ápr. 18. 10:26

Nem ezt az időszakot nevezik dac korszaknak? Nekem sajnos még nincs gyerekem, de amiket leírtál, az alapján én a dac korszakot ilyennek képzelem. Az okosok azt mondják, hogy ez is elmúlik egyszer.

Nem vagy rossz anya. Nem szabad magadat hibáztatni, te biztos mindent megteszel, szereted, óvod őket.

2011. ápr. 18. 10:25

Nézd, nem ítéllek el, amit írtál, részben pedig engem is érint. Imádom a kislányomat és mindent megteszek érte, de azért úgy alakítom a dolgokat, hogy legyen pici időm magamra, Apával lenni, néha elmenni valahová. Tanulok is gyerek mellett. Ettől függetlenül nem érzem rossz anyának magam és nem fog lelki törést okozni a gyereknek, ha néha egy napra mondjuk valamelyik mamával van. Persze, oké, hogy anyák vagyunk, de én szeretnék feleség és nő is maradni.


A másik: Mi még nem tartunk ebben a korban, tehát nem tapasztalatból beszélek, de azért ne a nyúl vigye már a puskát. Ha most nem neveled meg őket, akkor tényleg a fejedre nőnek. Most majd biztos jönnek a szuper anyák és el leszek küldve a fenébe, de szerintem csapj rá a kis kezére, amivel megütött. És utána, ha lenyugodott, akkor el lehet magyarázni, hogy miért kapta.

2011. ápr. 18. 10:24

Nem hiszem, hogy rossz anya lennél. Minden gyerek más, legyen az ikerpár, testvér. Anno, én sem tudtam kezelni kisebbik fiamat, akaratos, makacs, mindent jobbantudó (még most is), utolsó szó az övé, volt. A másik fiam teljesen más, és nem hiszem, hogy azért, mert az egyiket másképpen neveltem volna. Nagyfiaméknál szintén ikrek voltak az első babák. Szerencsére, a menyem nagyon jól le tudta/tudja kezelni őket. A kistesó már egészen más, másképpen viselkedik, másképpen kell vele bánni.

Kívánok nektek nagyon sok boldog pillanatot, jó egészséget.

2011. ápr. 18. 10:24
Ne áldozd fel sem a párkapcsolatod,sem az egyéni igényeidet.
2011. ápr. 18. 10:23

Damnedke, szerintem a legtöbb gyerek ilyen ebben a korban. Ki jobban, ki kevésbé, ez nem feltétlenül a szülőtől függ. (az inkább később érződik, hogy vannak nevelve)

Két gyerekem van, egyformán nevelem őket, de az egyik az ikeridnél is durvább, a másik szintén feszegeti a határokat de a még teljesen egészséges szinten. Rajta inkább jókat mosolygunk :)

Nem vagy rossz anya.. dehogy is! Hidd el, idővel kialakul bennük a szeretet és a tisztelet kimutatása., sokkal jobban fognak hallgatni rád. Csak ne veszítsd el a hited önmagadban és elsősorban te hidd el, hogy számukra a legjobb anya vagy aki nagyon szerethető és kijár neki a tisztelet.

2011. ápr. 18. 10:08
Több cikket olvastam, amik arról szóltak, vannak, akiknek nem kell több gyerek, nem akarnak, elég az egy, mert nem akarják maguktól elvenni az időt. Fontosabb, hogy ki tudjanak mozdulni, apával lenni stb. Valahol megértettem ezeket a nőket, de valahol nem. Én feláldoztam minden egyéb dolgot, hogy a gyerekeimmel lehessek pedig 21 évesen szültem...

Ugrás a teljes írásra: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook