Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

161. f758a7200f (válaszként erre: 146. - Hte23)
2011. ápr. 18. 15:41

Szerintem a verekedes osztonos is lehet. Pl a kicsi ugy kezdte, hogy 4 honaposan a hajamat tepte.


Megjegyzem, ekkor meg soha de soha nem kapott, ici pici volt, gondoltam, hogy nem tudja meg, mit csinal, de a kontesztusbol kiderult, merges volt ram..


A kovetkezo alkalommal mikor merges volt, megharapta a kezem es igy tovabb. De ekkor meg annyira picur volt, hogy felesleges is lett volna a kezere utni stb, nem hiszem, hogy megertette volna, szep beszeddel meg abszolut sehova nem ertem, mert hisztizett voros fejjel, ne is akart hallgatni senkire.


Szoval az agresszio egy bizonyos fokig bennunk van, nem feltetlenul tanulas utjan sajatitjuk el, letfenntartashoz is kell.


Ez volt picinek, es hamar rajott, hogy ha tepi a hajamat, faj, mert az arckifejezesembol levagta, innen mar csak egy lepes volt a tobbi, egyebkent tisztan latszik, hogy o ilyen, a batyja tok mas, es az egesz csalad csodalkozik hogy a kislany ilyen agressziv, szoval fele az karakter, masik fele gondolom az, hogy probaljuk valahogy kordaban tartani, erre o meg inkabb konoksaggal reagal. De erzelmileg elegge kiegyensulyozott mindketto (itt jon a csaladi minta), csak mindketto mas modszereket vet be a "tuleleshez", amugy pici az bika es nagy az merleg, eg es fold

160. Kismanó86 (válaszként erre: 157. - Szimbamacska1)
2011. ápr. 18. 15:37
Egyetértek veled, szerintem nagyanyáink biztos nem agyaltak azon, hogy vajon jó anyák-e.
159. Kismanó86 (válaszként erre: 155. - Wanita77)
2011. ápr. 18. 15:36
Nem hülyéztem le senkit, amit mondott, arra mondtam, hogy hülyeség.
158. c130f7eb3b (válaszként erre: 150. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 15:33
Az oktatási intézmények kiemelt feladata a nevelés, ha tetszik neked, ha nem.
2011. ápr. 18. 15:33

AZ A BAJ A MAI ANYASÁGGAL,HOGY UTON ÚTFÉLEN KRITIZÁLNAK BENNÜNKET.hA NEM MÁS AKKOR MI MAGUNK,OLVASSUK A SOK ÚJSÁGOT STB AMIBE RENGETEG OKOSSÁG VAN ÍRVA.mINDI G MINDENÉRT AZ ANYA A HIBÁS.pONT EZÉRT TÖKÉLETESEK AKARUNK LENNI,TÚL KOMPENZÁLUNK.eZ ITT A HIBA.mI AKARUNK MINDENÁRON MEGFELELNI,A MI GYEREKKORUNKBAN SZINTÉN NEKÜNK KELLETT MEGFELELNI MINT GYEREK.a BAJ AZ,HOGY BÜNTUDATUNK VAN HA NEM TUDUNK MINDENT MEGADNI,VAGY TÜRELMETLENEK VAGYUNK.a MÁSODIK GYEREKNÉL JÖTTEM RÁ ,IGENIS INKÁBB AZ A HIBA HA MINDENT MEGADUNK.iGENIS KELLENEK A SZABÁLYOK HATÁROK,ÉS IGENIS NEMCSAK MI VAGYUNK ÉRTÜK,HANEM EGYMÁSÉRT VAGYUNK.mEG KELL A GYEREKET TANÍTANI,KEMÉNYEN RÁSZÓLNI ÉS MEGFOGNI A KEZÉT HA ÜTNI AKRNA.

mÁS:a GYEREKEK MEGÉRZIK A BENNÜNK LÉVŐ BIZONYTALANSÁGOT,AMI A BÜNTUDATBÓL FAKAD,HOGY NEM VAGYUNK JÓ ANYÁK.

2011. ápr. 18. 15:33
Biztos,hogy a cikk írója az egymás bántását szeretné olvasni?Nem hinném.
155. wanita77 (válaszként erre: 154. - Kismanó86)
2011. ápr. 18. 15:29
Egyszeri ütéstől még talán nem lesz lelki sérült, de sosem lehet tudni. És még mindig azt mondom, ne hülyézzünk le valakit, csak mert leírja a véleményét. A verés semmilyen formában nem lehet megoldás, én is ezzel értek egyet. Mégsem mondom senkire, hogy hülye, aki mégis megüti a gyerekét. Ez egy fórum, ahol valaki(k) tanácsot, segítséget kérnek, nem kioktatást, lehülyézést.
154. Kismanó86 (válaszként erre: 146. - Hte23)
2011. ápr. 18. 15:22

24 éves vagyok és igen, vannak elveim és lesznek is. Remélem, nem baj.

A fiad meg biztos lelki sérült lesz, mert egyszer megütötted, már bocsáss meg, de ekkora hülyeséget.

2011. ápr. 18. 15:21

Ezt írtad te:


"Nem pajtás. Nem nekik kell megnevelni más gyerekét. Szülőként az a dolgod, hogy neveld, az óvodapedagógus felkészíti az iskolára, a tanítónő meg megtanítja. Nem rájuk kell hárítani azt, amit kutya kötelessége minden szülőnek megtenni, ha a világra hoz egy EMBERT"


És erre írta ő:


"Akkor miért nem tudnak cipőt kötni, késsel-villával enni, wc után kezet mosni, és miért nem ismerik a magázó formát?! Miért nem értik a folyamatos beszédet, miért beszédhibásak még 10 éves korukban is, és miért hisztival, verekedéssel meg ordítással rendezik a konfliktusaikat?! Pajtás!"


Pont azt írta, hogy a szülő feladata lenne, mégsem teszik meg, mert sok mindent nem tudnak.

152. c130f7eb3b (válaszként erre: 151. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 15:19
Ne gyújts be vele, inkább állítsd szembe az enyémmel! Meg a szülői tapasztalatommal. Egyébként pontosan diplomás emberhez nem méltó, hogy amikor kifogy az észérvekből, lehülyézi a másikat. Én a helyedben elhallgattam volna azt a diplomát...
151. eaedab0e25 (válaszként erre: 148. - B-zs)
2011. ápr. 18. 15:14

de mennyire igaz, nem??:)

ne, te tartsd meg a tiédet. te tudsz olvasni. én nem tudok, így begyújtok vele. legalább valami hasznom legyen már belőle:-D

150. eaedab0e25 (válaszként erre: 147. - Wanita77)
2011. ápr. 18. 15:13
111-es kommenttől olvass. úgy kezdődik, a mittudomén kicsoda szövege, hogy az ÓVODA NEVEL. Erre írtam, hogy nem az óvoda nevel....
149. t.Ili (válaszként erre: 127. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 15:11

Ha Neked,csak anyagilag volt megterhelő az ikrekkel,akkor jó Neked.

Mert a cikk írójának,láthatólag nem "csak" azzal vannak gondjai.Sőt,arról nem is ír!


Én mégis úgy gondolom,hogy a gyerek,már mert csak azért is mert gyerek!-előbb figyel fel a rossz dolgokra,főleg a tiltott dolgokra!

A beszéddel kapcsolatban,-a cikk írója nem említette hogy szépen beszélnének már a gyerekei,pedig már 20 hónaposak!-Csak azt,hogy mindent megértenek.


A külön beszédről,pedig -nyilván,hogy inkább gesztusok,amit minden odafigyelő szülő észrevesz az ikreknél.


Különböző korú testvéreknél az egyik okosabb,és idősebb.Ott nem arról szól,hogy ki tud magasabbra mászni,vagy messzebbre köpni az ételt.


Éppen,mert ott vannak egymásnak,nehezebben engednek be a zárt közösségükbe idegent.Neked megint csak szerencséd volt a oviba szoktatással.

Reméljük a cikk írójának is az lesz!


Az egypetéjűeknél inkább hajlamosak a szülők tompítani a hasonlóságot.A két petéjűeknél viszont erőltetni.


Előző kérdésedre válaszolva:

Nem olvastam,hanem tapasztaltam.

Az özvegy öcsém nevelte egyedül a kétpetéjű ikerlányait.


Ja,és az első hozzászólásom,a cikk írójának szólt!

Tudniillik várta a véleményeket.

148. b-zs (válaszként erre: 145. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 15:10

én is mellé dobom az enyémet, mármint a diplomámat:)

ezt az idézetet a férjem szokta emlegetni:)

147. wanita77 (válaszként erre: 145. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 15:08
Azért ezt erős túlzásnak tartom, mindenki hibázhat, még a diplomások is. És ha lehet, ne hülyézz le valakit csak azért, mert más a véleménye vagy mert szólt, hogy félreértettél valamit.
146. hte23
2011. ápr. 18. 15:07

Érdekes, hogy 25-26 évesen mennyire jól tudjátok a gyereknevelés elveit.

Mennyire tudjátok, hogy ha rád kezet emel, akkor Te is kezet emelsz rá.

Hoppá! akkor mit is lát? Ha anya megteheti, akkor én is. Ha nem anyára, mert az visszaüt, akkor majd ütök mást, aki nem üt vissza. Pl. majd a kistestvért.


Most is azt mondom. Egyszer megtette. Másodszor már látni kell, hogy készül rá és megfogni a kezét. Vagy a második ütést nem engedni.

Higgadtan, határozottan, más hangnemben elmondani neki hogy nem szabad. Lehet büntetni, következetesen, de ne üssétek. Nem lesz jó.

Nekem is mondták, üssek rá a kezére nyugodtan.

Sajnos a fiamnál volt arra példa hogy megütöttem. Nem lett volna szabad. Azóta is szégyenlem. Ő sajnos azt szürte le belőle, hogy őt meg lehet ütni.Remélem nem tettem maradandó kárt benne.

A lányomat soha nem ütöttem meg.

Bár mindkettő ovódában, iskolában a legjobb magatartással rendelkeztek és rendelkezik. Otthon sokszor volt tombolás. De valahol kell.. és inkább otthon.


Jól gondoljátok meg. Inkább más módszert tessék választani.

145. eaedab0e25 (válaszként erre: 139. - Kismanó86)
2011. ápr. 18. 15:05

Szerintem én most angolosan távozok. Nem tudom a pedáns szó jelentését, félreértek mondatokat, akkor így most előkapom az értelmező szótárt, begyújtok a diplomámmal, és megcsókolom az internetet monitorostul, hogy ráleltem erre az idézetre:



"Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

144. c130f7eb3b (válaszként erre: 140. - Wanita77)
2011. ápr. 18. 15:05
Na végre valaki, aki nem csak hiszi, hogy tud olvasni! Köszönöm a hsz-ed! :)))
143. Kismanó86 (válaszként erre: 142. - @IviBaba@)
2011. ápr. 18. 15:01
Na végre valaki, aki egyetért. :-)
2011. ápr. 18. 14:58

Sokan vannak főleg a mai kitalált nevelési elv követői hogy nem szabad egyáltalán nevelői célzattal sem ütni. PErsze, ha nem akkor ez és ennek még a fokozása lesz az eredmény. ÉN ráütök a kezére és bizony sír is, és nem ölelgetem olyankor, ha ő jön oda persze nem lököm el, de érzi hogy valami rosszat tett és érdekes sokszor erélyesen szólok rá (lehet valakinek ez kiabálás lenne) de HALLGAT RÁM!

Szerintem az a fontos, hogy amellett hogy érezze a gyermeked az anyai szereteted,amit senki mástól nem kap meg, a gyengédséged és ölelésed, de emellett tudja hogy Te vagy a főnök és a NEM az NEM! Rá kell ütni a popira (amúgy is pelusosak..) vagy a kezére, vagy kis koki...

Ha megnézzük régen sokkal illedelmesebbek voltak a fiatalok, most szörnyű......nem csak az öltözködésük, de annyira szabad teret kapnak a szüleiktől...aminek meg is van a következménye,mint a naplóban is volt Facebook és stb.. ez már más téma is kicsit, bár a nevelési technikában ez is benne kell hogy legyen.

Nehéz és sokszor én is elgondolkozom azon hogy vajon most ennek mi lesz a következménye, tényleg tudod e következetesen nevelni, vagy lehet az ellenkezőjét érem el ezzel???

NEm vagy rossz ANYA, mert mindent megadsz nekik,de neked kell érezned hogy hol a határ és akkor viszont rengeteg módszert kipróbálhatsz újra és újra. Amikor 2év körül vannak vagy 2,5 akkor mehet már sarokba állítás, nagyon bevált nálunk az unokahúgomnál! :)

Van az a dadusos tévésorozat, na az tényleg nagyon komoly technikákat mutat be!! Érdemes nézni, ha megy még.....vagy netről (de nem innen) sok sok tanácsot vagy módszert olvasni!


Sok sikert hozzá!!


És nem szabad elkeseredni,mert az érzéseid kihatnak a gyermekeidre! Sőt az egész családi életre!!! Határozottan és boldogan vidd családanyaként az életed!!

141. c130f7eb3b (válaszként erre: 138. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 14:57
Na. ha ennyire jól bánsz a szavakkal, akkor nézz utána a "PEDÁNS" jelentésének. Mert az én gyerekeim udvarias, szorgalmas, értelmes felnőttek, de pedánsnak egyáltalán nem mondhatók.
140. wanita77 (válaszként erre: 138. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 14:55
Nem akarok kötözködni, de tényleg félreértetted, amit írt. Valaki írta, hogy a szülő feladata nevelni a gyereket, nem a pedagógusé és erre írta, hogy akkor miért nem tud a gyerek ezt meg azt, ha elvileg a szülőnek kéne megtanítania rá.
139. Kismanó86 (válaszként erre: 137. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 14:55

Biztosan így lesz. :-)

De most komolyan, szerintem igenis tisztelni kell a szülőket és nem azt mondom, hogy elsőre a fenekére verek vagy a kezére. De minimum megszorítom a kis kezét és határozottan rászólok, hogy nem verekszünk. Mert szerintem nem is tudja valószínűleg, hogy fájdalmat okoz.

138. eaedab0e25 (válaszként erre: 135. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:53

Én a pedagógusokról beszéltem, arra adtad ezt a választ, hogy mit nem tudnak. Ne nézzél már madárnak, mert hál'istennek, a szavakkal jól bánok és értelmezni is tudok egy írást.


Örülök, hogy a gyerekeid ennyire pedánsak. Jó edénynek, jó a cserepe, szokták volt mondani.

137. eaedab0e25 (válaszként erre: 134. - Kismanó86)
2011. ápr. 18. 14:51
Kár a szó értük. Hiába írsz akármit, azzal jönnek, hogy bezzeg ők popsira vágás nélkül tökéletes munkát végeztek. Mi meg akik uram bocsá' nem értünk egyet, mi bántalmazók vagyunk, a mi gyerekeink sérült lelkületűek lesznek. Sőt, a mi gyerekünk lesz verekedős, mert néha kap a seggére
2011. ápr. 18. 14:50
Szerintem is megteszi, ha nincs leallitva. Azt hiszem a szulore kezet emeles az sulyos, kicsi korban meg csak kicsit, nagyobb koraban felbatorodik
135. c130f7eb3b (válaszként erre: 132. - Eaedab0e25)
2011. ápr. 18. 14:50

Nem értem, mit akarsz ezzel mondani. Én leírtam azokból az otthoni nevelési feladatokból egypárat, amit már kis korban el kellene sajáttítatni a gyerekkel, de még iskolás korukban sem tudják. Vagyis szülői hiányosság...

A gyerekeim köszönik, jól vannak, minden iskolaszinten példaként állították őket a többiek elé, tisztelik a feletteseiket, és azok is megbecsülik őket. :)

A verést pedig azon kívül, hogy időnként hajbakaptak - nem ismerik!

134. Kismanó86 (válaszként erre: 130. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:45

De komolyan mondom: ütlegelés. Nem arról van itt szó, hogy ütni-vágni kell a gyereket, de ha kap egyszer-egyszer a fenekére vagy a kezére, attól nem lesz sérült a lelke.

Amúgy meg, ok, 20 hónapos. Ha most megteheti, hogy megüti a szüleit, akkor 3-4 évesen is megteszi és majd 15 évesen is.

133. f758a7200f (válaszként erre: 126. - Angyalka 78)
2011. ápr. 18. 14:42

Nalunk pont ellenkezoleg: a pici akar mindig fonokoskodni:)))))


Amugy termeszetre, amikor "normalis" nagyon nagyon tud hizelegni is, ezert rendszerint el is eri amit akar.


A nagy most kezd kamaszodni, szoval megint masik tema, de o talan a "gyurmazhatobb" a ketto kozul, egyszeruen ilyennek szuletett, mindig is nagyvonalu volt mindenkivel, meg most is a hugival szemben mindig o az aki enged:)


Amugy amikor hangulatvaltozasai vannak akkor pont a "csend" az amit nem tudok feldolgozni, kirekeszti a vilagot es duzzog. En meg nem akarom rahagyni... Cserebe azert eloszor mindig nekem mondja el a kis titkait:)

132. eaedab0e25 (válaszként erre: 129. - C130f7eb3b)
2011. ápr. 18. 14:41

Héé. Álljunk meg!

-Ki adja rá reggel azt a ... cipőt? a szülő? igen. ha ár reggel nem ér rá tanítgatni, délután miért nem szán rá időt, hogy gyakorolják?

-WC után kezet mosni. Ezek már jócskán az alapok, amit óvoda előtt nem árt megtanítani. szintén nem a pedagógustól várnám

- Késsel-villával evés, szintén otthoni dolog.

-Tegező forma: ez a legkevesebb és legkisebb probléma.

-Beszédhiba? Anyuka nem ér rá 3 éves otthon dekkolás közben megtanítani beszélni, mert odak..rja a minimax elé, akkor ezt is várjuk az óvónőtől.


Na és pajtás. Itt mutatkozott meg, hogy milyen mentalitással neveled a gyermekeidet, mennyire fogják tisztelni a pedagógusaikat és majd a feletteseiket.



Ja, számolni, rajzolni, olvasni meg te tanítod meg őket? Ha már így felcseréljük a dolgokat, hogy az óvónő tanítja az alap élettani-viselkedési normákat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook