Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
341. ab4b6bc17d (válaszként erre: 337. - B-zs)
2011. ápr. 28. 08:47
Hát, szerintem ez nem normális. Már miért kéne felébreszteni, ha jót alszik??? A szervezete tudja, hogy mikor pihente ki magát az a gyerek. Nem tesz jót az idegrendszerének, ha mindig fel van ébresztve.
340. ab4b6bc17d (válaszként erre: 336. - Wanita77)
2011. ápr. 28. 08:45

Hozzánk is sokáig átjött a gyerek. Minket csak akkor zavart, amikor kitúrt, ill. korán reggel már pislákolt! :) de hát a mi lányunk és olyan hamar kinövik az odabújós időszakot. Emlékszem, apósomék cukkolták, hogy micsoda dolog ez, hogy még velünk alszik blabla, de nem vettem jó néven, mert akkor és abban a pillanatban a gyermekünknek szüksége volt ránk! - most hat évesen meg már nem marad, max. egy jó kis csiklandozásra.

Szerintem ha eltaszítottam volna magamtól, mint azt anyósomék vallották, sokkal többet ártottam volna neki, mint hogy inkább felkeltem, amikor ki tudja miért, átjött hozzánk.

339. f758a7200f (válaszként erre: 337. - B-zs)
2011. ápr. 28. 08:38

Nálunk meg úgy volt, hogy minél többet aludtak, annál többet aludtak este is, mert nyugodtabbak voltak.


Ha nem hagytam őket délután 3 órát aludni, vagy valami miatt felébredtek (és a picivel még most is így van), akkor megkeserítették az egész délutánt és estét.


A picim, ha szépen kialussza magát délután akkor este is "kezelhető", viszont ha nem alszik eleget, akkor pont az ellenkezője, pörög egész délután, hisztizik, hiperaktív, pedig vörös a szeme a fáradtságtól.


A nagyobbikkal délután ott kellett aludnom mindig vele, máskülönben nem aludt el. A kicsit viszont leteszem az ágyikójába, lehúzom a redőnyt, köszönök és kimegyek, és neki tök normális ez, egyedül elalszik:)

338. wanita77 (válaszként erre: 337. - B-zs)
2011. ápr. 28. 08:09

Ez sem lehet ok, mert Bence nem alszik sokat napközben, 1-1,5 órát, nagy ritkán 2-3 óra. De amúgy akkor jobban aludt éjjel, mikor napközben is többet aludt. Úgyhogy érdekes.

Nem tudok már mire gondolni, minden adott a jó alváshoz, minden este ugyanaz a rutin, 20.30-kor ágyban van, 20.45-kor alszik. Próbáltuk már később is lerakni, akkor még korábban kelt. Szóval tanácstalan vagyok. :(

337. b-zs (válaszként erre: 336. - Wanita77)
2011. ápr. 28. 07:43
Napközben mennyit alszik, ebéd után?? Nálunk is voltak hasonló problémák, sőt este 10-kor sem volt álmos, és mi arra gondoltunk, hogy délben túl sokat alszik..A gyerekorvost is megkérdeztük, azt mondta, hogy délben 1-1,5 óránál többet ne hagyjuk aludni, mert a 3 óra alvás őrült sok egy gyereknek..Azóta 1,5 óra alvás után felébresztjük:) Este hamarabb el is alszik, éjjel meg jobban alszik, ma is csak hajnali fél 5-kor jelent meg:)
336. wanita77 (válaszként erre: 335. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 28. 07:32

Hú, ez tényleg félelmetes lehetett. De a lényeg, hogy elmúlt.

Nekünk megint nagyon rossz éjszakánk volt, többször átjött sírva, odafeküdt férjem Bence mellé, de mire visszajött,megint felébredt. És ezt eljátszotta 4-szer, hajnali 4-kor aludt el végre.

Na, akkor meg férjem úgy horkolt, hogy tőle nem bírtam aludni, ezért átmentem Bencéhez. De ott elég kényelmetlen volt, nem volt sok helyem, mocorogni sem nagyon akartam, ezért eléggé elzsibbadtam. :( Így aludtunk ott 7-ig.

Nem tudom, meddig megy ez még így, és mit lehetne tenni, hogy aludjon végre reggelig. A levendula és citromfű tea sem vált be. :(

2011. ápr. 27. 22:54

Kinövik persze.

A soraitokat olvasva esett le, hogy az én lányom kisebb korában (most hat éves) tuti biztos, hogy alvajáró volt. Rendszeresen felébredt és sírva magyarázott valamit és nem lehetett vele kapcsolatot teremteni. Aztán egyszer csak visszaaludt.

Nagyon rossz volt, mert azt hittem beteg, de nem volt az, csak ilyen fura szokása volt éjjelente jó fél évig. De aztán elmúlt, hálisten.

334. wanita77 (válaszként erre: 333. - B-zs)
2011. ápr. 27. 13:47

Hú, ez félelmetes lehetett. De azért vicces is. :)

Nálunk az a baj, hogy a férjem már nem engedi, hogy átjöjjön hozzánk, és velünk aludjon. Inkább férjem odafekszik mellé és ha Bence elalszik, visszajön. Csak az a fárasztó, mikor 3-4-szer megcsinálja, mikor már majdnem elalszik férjem, mehet is vissza megint. :(

Nem tudom, meddig fog ez tartani, csak kinövi egyszer. Talán ha oviba megy, jobban kifárad, ki tudja, reménykedem azért.

333. b-zs (válaszként erre: 332. - Wanita77)
2011. ápr. 27. 12:31
Nálunk rendszeres volt, hogy éjjel felébredt és keresett minket, kiabált utánunk. Akkortájt született a legkisebb és nagyon kellemetlen volt, amikor a nagylány éjjel mindenkit felkiabált.. Ekkor jutott a férjem eszébe, hogy ad neki egy kis zseblámpát, szépen megmagyaráztuk neki, ha felébred, nem kell kiabálni, hanem kapcsolja fel és jöjjön át a mi szobánkba. Meg is értette, azóta nincs is belőle probléma. Igaz eleinte a frászt hozta rám, amikor éjjel megjelent a zseblámpával az ajtóban, szó nélkül, csak állt és villogott a kis lámpával, én meg azt hittem, hogy betörő mászkál a házban:O Ha visszaemlékszem gyerekkoromban már iskolás voltam, de akkor is rendszeresen én is éjjel átmásztam a szüleim közé.. ez sem normális, azért azt mi sem szeretnénk, ha ez évekig elhúzódna, jó lenne valamit kitalálni..
332. wanita77 (válaszként erre: 331. - B-zs)
2011. ápr. 27. 12:24
Igen, ő is igényli, hogy odafeküdjünk mellé. Gondoltam rá, hogy ezért kel fel, mert minket keres, de ha egyedül alszik el, akkor is felébred éjjel. És a férjem nem engedte soha, hogy sírjon, ezért mindig ott voltunk vele. Lehet, hogy ezt rontottuk el, de most már nem nagyon lehet változtatni. Volt pár hét, mikor egyedül aludt el, de olyankor is felébredt, szóval nem hiszem, hogy ez lenen az ok.
331. b-zs (válaszként erre: 329. - Wanita77)
2011. ápr. 27. 11:03
a lányom 4 éves és még mindig gyakran felébred éjszaka, ha nem is minden nap. Nálunk az a probléma, hogy őt kiskora óta altatjuk, mellé kell feküdni és éjjel, amikor felébred természetesen minket keres.. A középsővel és a legkisebbel már nincs ilyen probléma, náluk tudatosan alakítottuk ki az alvást, nem altattam őket, hanem fürdetés, szopi, büfi és be a kiságyba. Ők megtanultak egyedül elaludni, és ha éjjel fel is ébred a középső, szépen vissza is alszik, mert ezt szokta meg. Remélem a legkisebbnél sem lesz másként. Azt, hogy a nagyobbiknál mikor érjük el, hogy egyedül aludjon, háát nem tudom, ő olyan kis lelkizős, neki nagyon fontos, hogy este odafeküdjünk mellé, csak nagyon fárasztó hogy gyakran fél-egy óra hossza, mire elalszik..
330. ab4b6bc17d (válaszként erre: 329. - Wanita77)
2011. ápr. 27. 09:54
Nem látott esetleg valami ijesztőt a TV-ben? Vagy nálunk volt egy időszak, amikor szellemekkel traktálták a lányom fantáziáját az oviban, akkor ő is felébredt éjjel.
329. wanita77 (válaszként erre: 328. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 26. 12:47

Nálunk nem is a korán kelés a fő gond, inkább az, hogy éjszaka többször felébred. Ma is fél 2-kor kiabált, és mellé kellett feküdni. Aztán már 6.15-kor fent is volt. Pedig mindig időben fekszik le, 20.30-kor már ágyban van, születése óta ugyanaz az esti rutin, mégis rosszul alszik. Pedig most kipróbáltam a levendulás fürdőt, és citromfű teát, de így is felkelt. Pedig erre azt írta valaki, hogy bevált és neki este 20-tól reggel 7-ig alszik a gyereke, mióta ezt alkalmazza. Hát, nekünk ez sem jött be. :(

Hát, a hétvégét ő sem tartja be, hiába beszélünk meg vele mindent, nem tartja be. Ez van, ehhez kell alkalmazkodni.

328. ab4b6bc17d (válaszként erre: 324. - Wanita77)
2011. ápr. 26. 10:20

Hát... ez személyfüggő. A mi lányunk örök életében korán kelő volt!

Olyan szempontból el is rontottuk, hogy arra gondoltunk, kicsit később fektetjük le, mint az átlag, hátha akkor tovább alszik reggelente. No hiszen! Akár éjfélig is fent bír lenni, reggel mégis ő ébreszti a kakast! (a baj az, hogy minket is, hiába beszéltem már meg vele szászor is, hogy legalább hétvégén ne ébresszen fel:)

327. ab4b6bc17d (válaszként erre: 323. - Spinneli)
2011. ápr. 26. 10:17

Hát, ha a párjuk a füle botját se mozgatja... nem futhatnak az anyóshoz. Az nem fog a fiacskája ellen beszélni :(

Marad a barátnő.

326. ab4b6bc17d (válaszként erre: 318. - Wanita77)
2011. ápr. 26. 10:15

Na, végre egyetértünk :) hogy felesleges rajta vitatkozni.

Abban is egyezünk, hogy annak az anyukának is következetesnek kellett volna lennie.

Nehéz a gyereknevelés, de nem lehetetlen, viszont nagyon sok mindentől függ, kezdve ott, hogy kinek milyen segítsége van hozzá, hogy egyáltalán engedi-e, hogy segítsenek neki, vagy olyan segítsége lenne, hogy inkább nem kéri...

... hogy hogyan viszonyul a gyermekhez a környezete? Mit erősít benne? Mennyit hagy rá? És így tovább... de az biztos, hogy az első hét év nagyon fontos! Mert akkor alakulnak ki benne a főbb, családjára jellemző szokások.

325. 274c9996b8 (válaszként erre: 314. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 23. 17:28
Ezzel tökeletessen egyetertek :)
324. wanita77 (válaszként erre: 320. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 23. 16:54

Igen, ezek nekünk is elég jól beváltak és hamar elmúlt ez az időszak. Mondjuk most megint kezdi, elég rosszcsont lett megint. De már meg lehet vele beszélni mindent szerencsére és olyan vészes dolgokat nem csinál. De ha valamit megtiltok, mindig megkérdezi, hogy miért? Ha elfogadható a magyarázat, abbahagyja. Ma azt csinálta, hogy odament a felmosóvödörhöz kezében az egyik mamuszával és azt mondja: miért nem dobhatom bele a vízbe? Magától megkérdezi, nem is mondtuk neki, hogy nem szabad. :) És ilyet sokszor csinál, hogy előre megkérdezi, miért nem lehet? Ez aranyos. :)

Nálunk inkább az alvás a probléma mindig, majdnem minden éjjel felébred és kiabál, hogy menjünk be. Oda kell feküdni mellé és akkor általában gyorsan visszaalszik, de ettől függetlenül is reggel már 6 körül felébred. Van még valakinek ilyen rossz alvó gyerkőce? Nincs valami tippetek, mit lehet tenni? Azonkívül, hogy hozzászokni.

Most kipróbáltam, hogy levendulaolajos vízben fürdik, utána bekenem masszázsolajos testápolóval és iszik citromfű teát. Első nap nem kelt fel, de tegnap így is felébredt, és már 5.50-kor fent volt. :(

323. spinneli (válaszként erre: 321. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 23. 16:53

Ez nem szerencse, hanem választás és önérdekérvényesítés kérdése, szerintem.

Ha a pasik hajlamosak arra, hogy leszarják a családot, úgy az anyukák hajlamosak arra, hogy mártírkodjanakm, és ne harcoljanak ki maguknak semmit, csak a barinőknek siránkozzanak, hogy jaj de rossz nekik.

322. ab4b6bc17d (válaszként erre: 307. - Wanita77)
2011. ápr. 23. 16:52

Szegény.


Az én lányomat meg az ovistársa harapta orron! - még kis ovis korában. De úgy, hogy állítólag még vérzett is, meg jó sokáig meg is látszott neki.

Az anyja meg letudta azzal, hogy nem szokott ilyet csinálni...

321. ab4b6bc17d (válaszként erre: 312. - Wanita77)
2011. ápr. 23. 16:48

Na, azért nem mindenki panaszkodik, ráadásul ma is elég sok apuka tojik nem csak a gyerekére, de az anyára is, magyarán nem ismeri el, bele sem gondol, hogy mivel jár a gyereknevelés. Eszébe sem jutna, hogy egy kicsit játszon a gyerekével, míg az anyuka esetleg elmegy fodrászhoz, vagy csak vesz egy lazító fürdőt.

Nem az én páromról beszélek.

De sok olyat ismerek, akinek szegénynek nem jutott olyan szerencsés férfi, akit tényleg érdekel a gyereke és az, hogy az anyuka is pihenjen egy kicsit.

320. ab4b6bc17d (válaszként erre: 304. - Wanita77)
2011. ápr. 23. 16:43
Most pont olyanokat írtál, amiket én is alkalmaztam az enyémnél annak idején :) Nem is tartott sokáig a dackorszaka, egész hamar túljutottunk rajta! :)
319. ab4b6bc17d (válaszként erre: 303. - 4af9b7dc2b)
2011. ápr. 23. 16:42
Hasonló időszakon minden kisgyermekes átesik. El fog múlni, ne aggódj! Persze, addig még lesz néhány kellemetlen perced. Azért mindent nem szabad megengedni neki, tudnia kell, hogy mi a határ. De ki fogja nőni! Egyszer ennek is vége lesz.
318. wanita77 (válaszként erre: 315. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 23. 16:41

Én sem egy fenékre csapás ellen vagyok, csak abból sajnos általában következik a többi is. Mert aki egyszer odacsap, máskor is fog. Legalábbis én ezt látom a környezetemben. És azt, hogy semmi értelme nincs, mert ugyanúgy csinálja tovább. Mint az a gyerek, aki tegnap megharapta a fiam arcát. Délután megint ott volt a játszótéren, pedig az anyja akkor azt mondta, egy ideig nem mehet gyerekek közé. És mondta, hogy mindig ezt csinálja, többször megharapott már gyereket. Akkor mit ért a szájra csapás? Semmit.

De fölösleges is ezen vitatkozni, mert mindenki másképp látja, gondolja, csinálja. Lehet, hogy ha egy bűn rossz gyerekem lenne, nekem is más lenne a véleményem...

317. ab4b6bc17d (válaszként erre: 301. - F758a7200f)
2011. ápr. 23. 16:39
Milyen boxba? :)
316. ab4b6bc17d (válaszként erre: 294. - Tündér74)
2011. ápr. 23. 16:35

Ezt a gyermeket, akiről én beszélek nem gondolnám, hogy verik otthon. Szavakkal igen, az biztos, mert elég durván beszél ő is, főleg vissza a nagyagyjának. Csúnyán mondva úgy "visszapofáz", hogy más szülő már lehet, hogy szájon törölte volna érte.

Az tuti biztos, hogy uralkodik a környezetén. Nagyon neveletlen.

315. ab4b6bc17d (válaszként erre: 293. - Wanita77)
2011. ápr. 23. 16:32

Tudom, hogy erre írtad, végigolvastam.

Azért is kérdeztem tőled, mert ti, az ellentábor, pont ilyen "semmiségeken" kapjátok fel a vizet, hiszen, mikor mi azt írjuk, hogy jobb egy odalegyintés, vagy egy kis fenékre csapás, akkor rögtön úgy támadtok, mintha legalábbis agyonvernénk a gyerekeinket.

314. ab4b6bc17d (válaszként erre: 292. - B-zs)
2011. ápr. 23. 16:29
Így van. Máig itt van bennem, emlékszem arra a lelki gyötrődésre, hogy mennyire féltem, hogy tényleg eladják a magnóm, vagy a zongorám, vagy elajándékozzák a kiskutyám... :( ráadásul, amikor mindig másokhoz hasonlítgatnak, hogy bezzeg ez, meg bezzeg az... szavakkal verve sokkal rosszabb, mint egy-egy fenékre csapást kapni!
313. wanita77 (válaszként erre: 312. - Kneseva)
2011. ápr. 22. 20:48
Úristen, ez nagyon durva. :( Hát, az agresszió sosem jó, az csak agressziót szül, az biztos.
312. kneseva
2011. ápr. 22. 20:33
A játszó teres esthez mondanám el a velem történteket. A fiam 4 éves volt. Nem éppen jó gyerek. Ma valószínűleg hiperaktívnak mondanák.A hintát szerette volna megszerezni, ami sikerült is neki, de az a gyerek, akitől elvette, mert nem akart leszállni róla, dulakondi kezdett, meglóditotta a hintát, és teljes erejéből a fiam felé lökte. Talált ! A száját hasította ketté a hinta vas éle. Taxival rohantunk a kórházba, ott 7 öltéssel varták össze, ma is meg van a nyoma-- ott nem nő a bajsza--5 cm.-el feljebb a szeme volt.Az anyuka, aki a szomszédunk volt azt se kérdezte, mi van agyerekkel. Ezt szüli az agresszívitás.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook