Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! fórum

Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit csinálok rosszul? Vagy tényleg megbuktam, mint anya?!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
311. wanita77 (válaszként erre: 310. - F758a7200f)
2011. ápr. 22. 15:57
Hát ez az, ő még csak 2,5 éves. Hogy tudom elérni nála, hogy ne féljen a gyerekektől és védje meg magát, ha bántják? Ilyen természet, sokat nem tudok tenni még. :(
310. f758a7200f (válaszként erre: 309. - Wanita77)
2011. ápr. 22. 15:37

Az oviban még figyelik őket nagyjából, a karatéhoz minimum 6 évesnek kellett lennie, mire beirathattam az enyémet, de még időben volt, mert az iskolában nem tudtak annyira odafigyelni, ha valaki verekszik, ezért saját magának kellett elintéznie úgymond.


Az oviban ott jobban figyeltek, nagyjából mindig büntisarokban voltak a verekedősök, ezért nagyobb baj sosem volt.

309. wanita77 (válaszként erre: 308. - F758a7200f)
2011. ápr. 22. 15:23
Hát, nem is tudom, ő még pici a küzdősportokhoz. De ha később is előfordul ilyen, és bántani fogják oviban, iskolában, akkor elgondolkodom rajta.
308. f758a7200f (válaszként erre: 307. - Wanita77)
2011. ápr. 22. 15:14

ÁÁÁ, nem kell róla meggyőznöd. Miután a fiamat párszor elgyepálták az oviban, ahogy tehettem az első osztálytól elkezdte a karatét. Jött egy hajdani elgyepálós ovistársa, aki osztálytársa lett, és a suliban is folytatta a verekedést. Mikor egyszer véletlenül láttam is, hogy hogy viselkedik, de az anyuka soha nem is szólt rá (egyke, késői gyerek, és mindent hagynak neki), akkor felbuzdítottam a fiam (igen, kövezzetek meg érte), hogy ha még egyszer előfordul, hogy ez a gyerek nekimegy, minden erejét szedje össze, és minden karatetudását:D, és adja neki vissza.


Erre a fiam, tipikus stréber: de anyu, akkor intőt kapok!


Én meg: ha ezért kapsz intőt, nem megyek a tanárnénihez panaszkodni, és te se mondd el, de vedd úgy, hogy meg van bocsátva.


Elég volt 2 verekedés ahhoz hogy a másik "kiskakas" leálljon, azóta tudja, hogy a fiammal nem érdemes kikezdeni. És egy darab intővel megúsztuk:)


Szóval nem, nem tudod rávenni a fiadat, hogy ne féljen a többiektől, de ha beiratod küzdősportra, ott nem csak azt tanulja majd meg, hogy hogy védje ki, hanem azt is, hogy hogy türtőztesse magát, és ne használja a verekedést támadásra. Mert meditálás is tartozik az órákhoz.

2011. ápr. 22. 14:32

Képzeljétek, ma egy 1,5 éves gyerek megharapta az én 2,5 éves fiamat! :( Az arcán, jó nagy harapásnyom látszik. És anyuka rá is csapott a szájára jó nagyot, amitől persze ordított. De nem ért semmit, mert állítólag mindig ezt csinálja. Azt mondta, többet nem hozza be a játszóra, remélem is. Szegény fiam eddig is félt a gyerekektől, most aztán még jobban fog. :(

Szerintetek jogos volt a szájra csapás? Kicsit sajnáltam ezért a gyereket, szinte nekem is fájt, akkorát ütött rá. Pedig az én gyerekemet harapta meg, mégsem értek egyet vele, mert ebből úgysem tanul. Abból igen, hogy azonnal hazaviszi és egy ideig nem engedi gyerekek közé.

Csak azt nem tudom, az én fiam mikor heveri ezt ki, amúgy is félős, szégyenlős gyerek. Hogy győzzem meg ezek után arról, hogy a gyerekektől nem kell félni, nem bántanak????

306. f758a7200f (válaszként erre: 316. - B-zs)
2011. ápr. 21. 15:04

A mai gyerekek igeny szerint szopnak, de regen is igy volt am!


Csak a 60-70-es evekben lett a nokre tukmalva ez a 3-4 orazas, igenis, nagyanyaink is igeny szerint szoptattak (kapalas kozben egyfolytaban csungott a cicijukon a baba), es nem lett tole senkinek semmi baja.


Szoval oke, hogy szabalyozni kell a gyerekeket meg minden, de a szigoru rendu szoptatas, na neee, legalabb ezt az egyet neee, a fizikai kontaktus az kell.


Pont ez az, hogy amiota eroltetik az anyukakat a 3-4 orankenti szoptatasra, erdekes, senkinek nincs eleg teje. Valamikor meg amikor igeny szerinti volt es nem mericskeltek minden szopi utan, erdekes mindenkinek eleg teje volt.


Hala a leche lig..-nek ujbol az igeny szerinti lett a "divat"

305. f758a7200f (válaszként erre: 303. - 4af9b7dc2b)
2011. ápr. 20. 17:20

:)


Kb leirtad az en lanyomat! De a fiad veletlenul nem Bika?


A lanyom igen, es o is felmaszik asztalra stb, onnan bemaszik az etetoszekbe, nem hagyja magat a biztonsagi ovvel bekapcsolni es felall az etetoben, direkt hintaztatja stb a szivbajt hozza ram.


Utcan ugyanez, foldhoz vagja magat stb.


Erdekes most hogy van kutya, mikor visszuk a kutyust kocsival es nyuszit, na ilyenkor a leanyzo ugyanazokkal a szavakkal " nyugtatgatja" a kutyust ahogy en szoktam ot nyugtatgatni mikor hisztizik az autoban: nyugi, mindjart ott vagyunk, mar meg is erkeztunk stb.:DDDD


Szoval a kutya mellett o kicsit nagyobbnak erzi magat, ennek ellenere, bar kevesebbszer, de azert most is elszalad a boltban, utcan, szerintem fiadnak semmi baja csak eleven;)))

304. wanita77 (válaszként erre: 303. - 4af9b7dc2b)
2011. ápr. 20. 13:31

Hú, hát nem lehet könnyű neked, nem irigyellek.

Nem történt valami rendkívüli dolog, ami kiválthatta ezt a viselkedést? Bármi változás a családban? Mit csinálsz ilyenkor, mikor hisztizik, rosszalkodik? Szoktad büntetni valahogy?

Nekünk is volt ilyen időszak, hogy jött utánam a wc-re, fürdőszobába, de ez elmúlt. Mesét néz, addig szoktam elintézni a dolgaimat. Ő nem néz mesét, nem tudod lekötni valamivel hosszabb időre?

Nálunk volt mikor az vált be, hogy ráhagytam a pakolást, rámolást, nem törődtem vele. Sőt, olyat is csináltam, hogy én kértem: dobd le a ruháimat, dobd be a kanapé mögé a játékokat, mindent. Nagy szemekkel nézett rám,hogy mi bajom. Pár napig csináltuk és le is szokott róla, mert már nem volt számára érdekes. Persze fárasztó utána pakolni, de a hiszti még fárasztóbb lehet. Esetleg ezt kipróbálhatod. Mindig a tiltott gyümölcs érdekes nekik. Ha nincs tiltva, sőt te kéred, már nem lesz olyan izgalmas. A hisztiről, földön fetrengésről meg ne vegyél tudomást. Mondd neki, hogy te addig kimész a konyhába, akárhova, szóljon, ha befejezte. Nekünk ez is beválik.

Ha meg a játszótéren verekedik, azonnal menjetek haza. Egyszer figyelmeztesd, ha még egyszer ezt csinálja, hazamentek. És ha megismétli, tényleg vidd haza. Pár nap alatt megtanulja, hidd el. De fontos, hogy legyél következetes, tartsd be a fenyegetést. Kitartás!

2011. ápr. 20. 13:19

Hasonló problémákkal küszködök én is.a Kisfiam 22 hónapos.Nála a dackorszak kb 10 hónaposan kezdődött.Persze eleinte hagytam hadd ismerkedjen,hiszen állítólag szófogadatlan gyerek nincs,csak ismerkedik.Hát hagytam,hadd fedezze fel a világot,és önmagát,valamint hadd legyen önmaga.Persze bizonyos keretek között.Volt olyan időszak amikor fél óránál többet is képes volt hisztizni,ami nála abból állt ahol volt ott vágta magát a földhöz,üvöltött,ordított.Nem lehetett hozzászólni,megérinteni,nemhogy vigasztalni vagy megbeszélni a dolgot vele.Ez elmúlt. A hiszti maradt az üvöltéssel és azzal hogy még mindig nem lehet vele beszélni ilyenkor,figyelmét se lehet elterelni.Még nem beszél,mond szavakat,újakat is ha van kedve,de nem használja,csak dünnyög,mutogat ha valamit akar.Mindent megért,ha akarja meghallani.

Ma teljesen elkeseredtem.Játszótéren voltunk.Szereti a gyerekeket,öleli,puszilja őket.

Most nekiment mindegyiknek.Ő nem a kicsi csúszdát választotta ,hanem az óriást, a fedettet.Azon csúszott legtöbbször fejjel előre,tiltásom ellenére.A végeredmény egy alkalommal az arca a homokkal találkozott.Meg is lepődött ezen,aztán sírt,homokkal volt tele a szája,az orra.Folytatta tovább,de ő nem várta ki ha valaki a kicsi csúszdára leült bátorságot szedni,miközben a nagy csúszdához ment meglökte a kislányt.Innentől kezdve a nála nagyobb fiukat is lökdöste lefelé maga előtt is.Majd két markába fogta a homokot és azt dobta a feje fölé és a többiekre.

Az egyik anyuka megkérdezte kié ez az iszonyatosan rossz gyerek?...............

Mit mondhatnék az enyém.

Itthon hasonló a helyzet.Az ágyából felkapaszkodik a pelenkázóra.Az etetőszékbe is felcsimpaszkodik és beül,meg kiszáll,ezt már az asztalra átmászva teszi meg.A bútorra is felmászik.A fiókos kis szekrényt tologatja.A többi dolog,hogy állandóan rámolja a szekrényből a ruhákat,az edényeket és utána be bújik oda,vagy hogy mindig a sarkamba van,a wc-re is ketten járunk,mert sír ha bezárom az ajtót,ezek már apró dolgok.Vagy ha ideges dobálja a játékokat,a motorját.Hiába fenyítem,nem használ,csak a hiszti megy.Az utcán se tudok vele menni,mert nem fogja meg a kezem,minden szemetet,cigicsikket felakar venni,felvesz.

Kimerültem.A nagylányomra mondták,hogy hiperaktív.Hát ő mellette angyal volt.Most 14 éves.A gyerektől elszakadni se tudok.Nincs kire hagyni.Meg ha néha mégis az,ajtóban ül és sír.Apuka külföldön dolgozik.Néha van itthon.

Soha nem volt beteg a kisfiam,egy megfázás se volt.Biztos sok mindent kihagytam még az eseményekből.

De most jön a kérdés,mit tegyek.Vagy baja van a fiamnak,hogy ilyen.Remélem,nem.Valami tanácsot ezzel kapcsolatban ,vagy ötletet,és a türelemre ismert nagyon fogyóban.

302. hte23 (válaszként erre: 301. - F758a7200f)
2011. ápr. 20. 11:18
Ezek a fejlődési szakaszok. Végig megmarad. Talán csak majd lassacskán hosszabbodik az előrelépés szakasz.
301. f758a7200f (válaszként erre: 300. - Nyau82)
2011. ápr. 20. 09:35

Ezt én is észrevettem mindkettőnél, hogy bár 2 lépést előre, 1 lépést hátra, de fejlődnek, és a dacosság is, ahogy jobban beszélnek, többet megértenek, kezd alábbhagyni, és ahogy mondod, olyan 3,5 éves korára várom én is, hogy nagyjából kezelhető legyen a kisebbik:)))))


Mert a nagynál kb. ez volt az a kor, amikor pl. elmehettem zuhanyozni és ő közben egyedül játszott, és tudtam, hogy ha megígérte, hogy játszik, akkor úgy is van, 5 percig egyedül hagyhattam. Míg a kicsi az 3 éves, de nem merem megkockáztatni, csak ha a fürdő melletti szobában játszik, és nyitott ajtóval zuhizok, közben hallgatom, hogy tényleg ott van-e.


De mondjuk 1 évvel ezelőtt még ez sem volt, mert olyankor betettem a boxba játszani, és addig üvöltött, míg le nem zuhiztam.


Szóval úgy mindenben egy kicsit fejlődnek, türelem kell hozzá, mert a ritmust ők diktálják:)))))) DE elnövik!!

300. nyau82 (válaszként erre: 295. - 7564d965a1)
2011. ápr. 20. 00:25

szia! szerintem egy kicsit túl reagálod ezt a dolgot!okosodni fognak a gyerekek,és elnövik ezeket a dolgokat.nálunk a nagyobbik kislány 3,5 éves,és már egész sok mindent megért.meg lehet magyarázni neki dolgokat,mit miért nem szabad,stb...de a kicsi fiúnk most 20 hónapos,és dettó ugyanazt csinálja,amit leírtál!(dobál,verekszik,stb.)MAJD ELNÖVI!!!!hidd el!a verés nem használ(tapasztalat a hisztire igazából nálunk semmi nem használt)

maradj következetes,mindig magyarázd el a dolgokat többször,és előbb utóbb megértik majd.illetve ha közösségbe kerülnek,ott is tanulnak majd szabályokat,beilleszkednek,menni fog.attól,hogy néha lazítasz egy kicsit,máshogy fogod látni a dolgokat.:)

299. dnemetz
2011. ápr. 19. 21:48

szia

nem buktál meg.ezt úgy hívják dackorszak a Te esetedben duplán "élvezheted".majd túl lesztek rajta és amikor az óvodai anyák napján Neked énekelnek és adják a virágot,elfeledsz minden ilyen "rosszat".de ne üsd,azzal nem mész semmire csak törést okozol a gyerekeidnek.inkább nevezz ki egy büntisarkot és tedd őket oda 5 percre.hidd el nagyobb büntetés és még be is válik:-)

kitartás.

szép napot

szia

298. 2e0264df59 (válaszként erre: 297. - Kneseva)
2011. ápr. 19. 21:25

van benne igazság :-)

csak a mai trendnek nem felel meg :-)

297. kneseva
2011. ápr. 19. 18:03

Nem olvastam el a hozzá szólásokat, nekem konkrét véleményem van a nélkül is. Egy hisztis gyereket és egy hisztis unokát neveltem.Megcsinálták velem, hogy a földhöz vágták magukat, toporzékolva üvöltöttek, a pohár ott telt be, amikor a gyerek felém ütött. Ne ezt nem !Ahogy a kezét emelte, akkorát csaptam rá, hogy a fenekére ült, és olyan csend lett a meglepetéstől, hogy vágni lehetett.Soha többet ez nem fordult elő. A hisztit hideg vízzel kezeltem, Nem kesztyűs kézzel, hanem, drasztikusa. Ahogy volt, ruhástól betettem a kádba és a hideg zuhanyt megnyitottam. Nem fázik meg, semmi baja nem lesz.

Mire a gyerek 3 éves lett, azt se tudta, mi az a rendetlenség, hiszti . Ne higyje senki, hogy ettől megsérült a gyermekem ! Egészséges ember lett, s Ő is tudta mit csináljon a gyerekével, mikor szükség volt rá. Szerintem a gyereknek kis korában kell beilleszkednie a környezetében. Jobb gyermek korban, mint később, vagy soha.

2011. ápr. 19. 18:03
És még arra reagálnék, hogy én lenézem az egy gyerekeseket. Az elején volt ilyen hozzászólás. Ha végig van olvasva és rendesen értelmezve ( igaz nem állítom hogy logikailag oké lett...) akkor a végén ott van. Nem biztos az hogy amit én előtte gondoltam az a jó, ők is jó anyák.
2011. ápr. 19. 17:47

Sziasztok!

Elsősorban köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a cikkhez! Akármilyen hangvételű is. Nem gondoltam hogy ennyien írnak rá...

Most láttam csak, hogy megjelent a cikkem, ugyanis anyukám elvitte a gyerekeket "nyaralni" miután sikeresen összetörtem az autónkat.

Sajnos nincs úgy segítségem mint ahogy többen írtátok ,hogy kéne. Nagymama, papa, testvér. Mindkettőnk szülei aktív dolgozók és tőlünk 200 kmre laknak. Nem tudják megtenni, hogy akárcsak egy órára is átjöjjenek segíteni. Ez nem jelenti azt , hogy sose, hanem ritkán. Én tisztában voltam azzal, hogy kellene a kimozdulás, de ez gyakorlatban nem igazán volt megoldható.

Volt egy olyan hozzászólás ( bocsánatot kérek de nem olvastam el az összeset) amiben azt írta valaki, hogy sokszor használom az áldozat szót. Szerintem ez nem ugyan az azzal, hogy úgy is érzem! Nem érzem magam áldozatnak, inkább fáradtnak. Nem kérem számon azt sem hogy én a nap 25 órájában vagyok velük, de néha jól esne egy órát pihenni. Nem kérek megerősítést, mert belül tudom a kérdésemre a választ, de muszáj volt kiadnom magamból. Most, hogy egy hete nem láttam őket már futnék értük és várom őket és tele vagyok energiával, de tényleg szükségem volt erre a pihenőre.

Bocsi ha hosszú lettem de próbáltam reagálni:)

294. tündér74 (válaszként erre: 278. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 19. 16:06

Természetesen igazad van, semmiképpen sem lehet hagyni, hogy egy gyermek bántalmazza a társait, vagy akárkit.

Egyébként azok a gyerekek, akik agresszíven viselkednek más gyerekekkel szemben, azok többségét a saját anyja/apja is szokta bántalmazni. Általában. Tehát közhely, de tény, hogy az erőszak erőszakot szül. (és most nem az egyszeri fenékrecsapásról beszélek, hanem a rendszeresről.)

Tőlem távol áll még a kézrecsapás is, de nem ítélem el azokat, akiknél esetleg egyszer előfordult, mert ettől valóban nem lesz lelkibeteg a gyerkőc.

293. wanita77 (válaszként erre: 283. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 19. 12:02

Én csak erre reagáltam:


"és azt még nem is írtam amikor cicizés közben egyszer csak teljes erőből megtekeri az orrom. :-) Esküszöm nem csavargatom az orrát!"


Erre írtam viccesen, hogy csak szórakozásból csinálja és persze hogy nem csavargatnám az orrát én sem. Nem értem, miért kell ezen felkapni a vizet, semmi olyat nem írtam.

292. b-zs (válaszként erre: 281. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 19. 12:00
hát igen, én is erről beszélek, lelkileg jobban lehet ezekkel a dolgokkal a gyereket gyötörni, mintsem rácsapni a fenekére..én inkább a fenekükre csapok, mintsem szóval bántsam őket, vagy elvegyem a kedvenc játékukat, amit ráadásul tőlünk kaptak..
291. wanita77 (válaszként erre: 284. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 19. 11:55
Nem nyilvános, mert nem volt ott senki. De most miért kell belekötni, nem értem. Tényleg hatásos módszer, csak ajánlottam másnak, nem kötelező kipróbálni mindenkinek.
290. wanita77 (válaszként erre: 283. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 19. 11:53
Miért is szálltam el? Nem értem.
2011. ápr. 19. 11:20
Hol van a fórumindító? :)
288. buschne (válaszként erre: 285. - B-zs)
2011. ápr. 19. 11:11

:)

Nekem is mondja a kissebb: anya, már megbántam, már tanultam belőle!...

Mit lehet ilyenkor mondani neki:-DD

287. buschne (válaszként erre: 281. - Ab4b6bc17d)
2011. ápr. 19. 11:07
Lehet benne valami...
286. buschne (válaszként erre: 282. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 11:03

Persze. De ebben a korban még nem is szabad ilyenekben megbízni bennük, nekem is mindig rémálmom volt, hogy az autó alá szalad.

Most 10 évesen meg már barátnővel megy bicajozni, görkorizni, nem vagyok teljesen nyugodt, annyi őrült autós van:(

285. b-zs (válaszként erre: 267. - 2e0264df59)
2011. ápr. 19. 10:59
a sarokban állás az én gyerekkoromban is menő volt, a bátyám 5 perc után bocsánatot kért és körbepuszilta anyut, én meg már csak azért sem, képes voltam inkább órákon keresztül ott állni, mígnem oda nem jöttek, és nem szóltak, hogy no mostmár kijöhetek, még nekik volt utána lelkiismeret furdalásuk:) a bátyámról meg lepörgött, ugyanúgy csinálta utána is a hülyeséget..
284. ab4b6bc17d (válaszként erre: 260. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 10:30
Nyilvános megszégyenítés? Hm..
283. ab4b6bc17d (válaszként erre: 253. - Wanita77)
2011. ápr. 19. 10:28

Na, már megint elszálltál.

Senki nem mondta, hogy a gyermek ilyenfajta megnyilvánulásaira bármiféle hasonló mozdulattal reagálna :( nonsense, hogy egyáltalán felmerült benned hasonló ("semmiképp sem csavargatnám az orrát bántásból" - MIÉRT, KI MONDTA, HOGY EZT CSINÁLJA??? VAGY CSINÁLNÁ???)

282. 2e0264df59 (válaszként erre: 275. - Buschne)
2011. ápr. 19. 10:23
nem olyan utasításra gondoltam, hogy rakjon rendet (a játékait még akkor sem rakná el egyedül ha agyon csapnám :-) ) hanem olyasmire, hogy ne szaladj messzire a járdán vagy állj meg ha szólok stb... És ezt azért tartom gáznak mert veszélyes. Az utcán meg mindenki azt gondolja spártai nevelés van nálunk :-)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook